Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra poraz pierwszy

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004
Czarnogóra poraz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 20.03.2011 23:00

"Najlepsza Z Żon" stwierdziła, że czas na zmiany. Jako, że starszy syn ukończył "18" stwierdził, że wakacje chce spędzić we własnym zakresie. "Zostało nas tylko troje" = że zacytuję Genessis - ale nie o to mi chodzi. "NZŻ" jak już powiedziałem zauważyła, że może w tym roku warto by pojechać do Czarnogóry przez co na mnie spadło przeprowadzenie stosownego wywiadu. Na początek chciałbym zapytać bywalców - jak wygląda tam kwestia cen przy czym bardzo prosił bym o przykłady jakiś artykułów np spożywczych.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 21.03.2011 07:44

Ceny podstawowych art. spożywczych
w przybliżeniu w przeliczeniu na PLN:

piwo - od 8 zł za 2 litry
wino - od 6 zł za litr
rakija - od 12 zł za litr
wódka - rakija mocniej wali

mortadela - 9 zł za kg
mielone - od 15 zł za kg

paradajsy (pomidory) - od 5 zł za kg (stosunkowo nie tanio)
krompiry (ziemniaki) - od 1,5 zł za kg

dla dzieci:
grożdi (winogrona) - od 5 zł za kg
smokwa (figi) - nie pamiętam
cola - od 3,5 zł za litr
hladoled (lody) - od 1,5 zł za szt.

żyć nie umierać i wypoczywać!
pozdro

:papa:
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 22.03.2011 13:00

To ja dodam dla inszych potrzeb:

- Camel w miękkiej paczce - 1,30 eur
- lokalne papierosy - od 0,60 eur
- najlepsze czarnogórskie wino - Vranac Pro Corde (dobre na serce, a ponoć pomaga nawet na garba ;) ) - od 4 eur za 0,75l

W Ulcinju można namierzyć apartman za 25 eur z gratisowym dostępem do ogródka (więc paradajsy, pipuny itp odpadają z budżetu)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.03.2011 13:09

Janiko, błagam, kiedy już starasz się pisać w języku obcym, to niech to będzie poprawnie.. bo wprowadzasz innych w błąd.
Pozdrawiam
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 22.03.2011 22:33

ON ok 1 euro (08.2010)
Generalnie ceny porównywalne z naszymi. Kwatery też znacznie tańsze niż w Chorwacji. Polecam.
W tym roku też Czarnogóra.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 22.03.2011 22:55

ceny zależą od regionu i miejsca gdzie robimy zakupy,generalnie tak jak w Polsce.Nie zwsze na hali targowej jest najtaniej.Dodam od siebie porcja pizzy 1,20 do 1,50.Ichni hamburger 2 euro ale jest to kanapka nie do przejedzenia.Nie wiem jak w ty roku ceny ukladaja się po podwyżkach ale nie powinno byc drożej niz u nas.Pytanko do pozostałych bywalców czy macie adresy do ciekawych miejsc na południu Czrnogóry poniżej budvy?Jadę w sierpniu i chciałbym coś zaklepać.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 22.03.2011 23:14

janniko napisał(a):C

piwo - od 8 zł za 2 litry




Kupowałem po 1,6 EUR :D

Benzyna stała cena, w zeszłym roku chyba 1,2 EUR.

Skromny obiad w knajpie przy magistrali 2+2 - dwadzieścia kilka EUR.

Apartament dwupoziomowy w szczycie sezonu - sierpień oferowany za 60 EUR. Nie skorzystałem, znalazłem tańsze mniej eksluzywne, ale przyzwoite lokum.

Pokoje w górach - standard Zakopane trzydzieści lat temu - 10 EUR od osoby.

Parking przy plaży jak sie dasz nabrać 5 EUR. :(

Ogólnie MNE przystępna cenowo. :coool:

Przynajmniej na tle sąsiadki :wink:

Z północy - bo MNE ma same sąsiadki
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 25.03.2011 00:01

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Janiko, błagam, kiedy już starasz się pisać w języku obcym, to niech to będzie poprawnie.. bo wprowadzasz innych w błąd.
Pozdrawiam


Sory, przepraszam...

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone