Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CZARNOGÓRA plaża

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
buziaka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2015
CZARNOGÓRA plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) buziaka » 04.08.2015 20:54

Witam ,
wybieram się za trzy tygodnie do Czarnogóry samochodem. Poszukuję miejsca w którym nie będzie dużo turystów. Interesują nas puste, bezpieczne plaże. Proszę o pomoc w wyborze takiego miejsca. czy ktoś może coś polecić ? czy jest takie miejsce, które jest 'samotne' jednak w odpowiedniej odległości od 'cywilizacji' ?
dodatkowo czy jadąc do Czarnogóry polecicie mi jakiś nocleg po drodze - w Chorwacji - jedna doba, bardziej chodzi o coś taniego , gdzie można wziąć prysznic i odpocząć przed dalszą drogą.

E.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 04.08.2015 21:23

za 3 tygodnie jedziesz i skąd wyjazd?
buziaka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) buziaka » 04.08.2015 22:31

jeszcze nie wiadomo dokładnie :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.08.2015 22:41

buziaka napisał(a):dodatkowo czy jadąc do Czarnogóry polecicie mi jakiś nocleg po drodze - w Chorwacji - jedna doba, bardziej chodzi o coś taniego , gdzie można wziąć prysznic i odpocząć przed dalszą drogą.

Nie wiem skąd jedziesz. Ja dzielę trasę na dwa etapy: pierwszy 2/3 drogi i drugi - krótszy.

Nocleg tranzytowy mam w Rastoke, które zawsze chciałem zwiedzić, ale nigdy nie starczało czasu.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.08.2015 07:44

Czegoś takiego jak puste plaże w Czarnogórze a do tego jeszcze w sezonie to nie ma.Już przed sezonem są zawalone oporowo więc w sezonie nie liczyłbym na kameralny wypoczynek.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.08.2015 08:25

Walp - ciekawe miejsce to Rastoke ... ale nie lecisz A1 ? tylko z Karlovac bocznymi drogami .
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 05.08.2015 08:45

Moja ogólna refleksja na temat plaż w Czarnogórze jest taka, że tamtejsza część wybrzeża wydaje się znacznie mniej "przyjazna i przystępna" niż w Chorwacji. Czasem dostępna jest tylko jakaś malutka plaża pomiędzy skałami, która i tak jest już zatłoczona. Nie ma tam tak fajnie, jak w Chorwacji, że jadąc magistralą, zatrzymujesz się się na jakiejś wypatrzonej z auta, zacisznej urokliwej plaży, gdzie spotykasz garstkę osób lub jesteś sam. Te większe plaże w Czarnogórze są natomiast w sezonie już kompletnie zapchane na maxa.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.08.2015 18:15

damianisko5 napisał(a):Walp - ciekawe miejsce to Rastoke ... ale nie lecisz A1 ? tylko z Karlovac bocznymi drogami .

Ma się rozumieć, że ciekawe. :)

Staram się tak układać trasę, żeby po drodze coś fajnego zobaczyć. Już dawno chciałem zwiedzić to miejsce i teraz nadarzyła się ku temu okazja.

W tamtą stronę jadę przez Chorwację autostradami, z wyjątkiem odbicia w Karlovac, w kierunku Slunj (na nocleg w Rastoke).
Później ze starej drogi nr 1, wracam przez 522 na Autocesta Dalmatina (A1). :)
Jadę taką trasą
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.08.2015 19:21

Ja mam trochę inny wariant pobytu, najpierw kilka dni, w tym roku w okolicy Szybenika, następnie pobyt na campie /Peljesac/ i całodzienne wypady np. w tym roku Klify i plaża Pasjaca oraz Kupari. Krótsze wypady w okolice campu. W drodze powrotnej też było zwiedzanie nieodwiedzonych miejsc poza A1.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.08.2015 01:30

buziaka napisał(a):jeszcze nie wiadomo dokładnie :)

Jak to nie wiesz skąd jedziesz :?: :mrgreen:
ja to czasem mam odwrotnie,
nie ma czegoś takiego jak kameralne i puste plaże w Czarnogórze (no chyba że coś znajdziesz ) :mrgreen:
troszkę luzu jest na plażach typu (nie masz nic na sobie ) ale to już są raczej skałki :wink:
buziaka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) buziaka » 06.08.2015 10:17

troszkę luzu jest na plażach typu (nie masz nic na sobie ) ale to już są raczej skałki :wink:

a gdzie takie skałki się znajdzie ?

Start wyprawy to Wrocław. ( nie wiedziałam skąd jadę -bo w grę wchodziła jeszcze miejscowość moich rodziców).
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 06.08.2015 11:22

nie przesadzajmy z tym tłokiem na plażach w Czarnogórze, jest np bardzo długa plaża w Buljaricy, przy wejsciu jest tłok ale wystarczy przejść z 500 metrów dalej i juz mamy pusto
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.08.2015 11:28

to chyba ta jedyna jest jeszcze luźna,w Petrovacu około 25 czerwca już nie można było nogi wcisnąć, i to nie na głównej(pomarzyć) tylko Lucice
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 06.08.2015 11:44

Trochę luzu znajdzie się też na "zacisznej" plaży w Barze, wśród śmieci :)
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 06.08.2015 12:16

Polecam Wielką Plażę parę kilometrów za Ulcnij. Ja byłem na campingu Tropicana , kilkaset metrów za Safari. Warunki jak za PRL, ale cień,bezpośrednio przy plaży początek sierpnia 2014 raczej pusto. Przy drodze równoległej do plaży dużo kwater do wynajęcia. Pozdrawiam stefanos
Następna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone