Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnobyl i Prypeć - jest parę zdjęć

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Czarnobyl i Prypeć - jest parę zdjęć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 03.03.2008 21:27

Myślę o takiej wycieczce: Czarnobyl Tour.

Właściwie to jestem już zdecydowana. Ale postanowiłam troszkę pogmyrać w necie i okazuje się, że są w Kijowie biura organizujące wyprawy do Miasta Duchów, w których można wykupić 2-dniowy pobyt w zonie. To by mi bardziej pasowało.

Czy ktoś z Was był lub wybiera się do tego miejsca? Może jakiś forumowy "wypadzik"?
Ostatnio edytowano 15.05.2008 09:41 przez Plumek, łącznie edytowano 1 raz
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 04.03.2008 01:31

Długo się zastanawiałem, czytałem, oglądałem tysiące zdjęć, analizowałem i przeliczałem dawki promieniowania itd, już nawet 5 osobowa ekipa była pewna, ale.... jakoś tak..... wycofałem się....
Biura z Kijowa organizują wyjazdy do Prypeci od 100 USD wzwyż od osoby. Tutaj oferta jednego z takich biur.......
Strona opuszczone.com a szczególnie jeden z działów ich forum to kopalnia wiedzy.
Jeszcze jedna ciekawa strona na temat Czernobyla i Prypeci, no i rozmowa na jakimś forum na temat okrytej tajemnicą stacji radarowej Oko Moskwy, znajdującej się kilka kilometrów od elektrowni... Dużo tam jest linków do zdjęć, między innymi do bardzo fajnej strony z profesjonalnymi panoramami z Prypeci. Czujesz się jakbyć tam był.... Trzeba zainstalować plugin i oglądać panoramy w wysokiej rozdzielczości......
Te wszystkie linki wystarczą żeby mieć z głowy parę wieczorów przed komputerem w poszukiwaniu tajemnic Czernobyla...
A jak do tego jeszcze dodamy youtube to już całkiem można wsiąknąć przeglądając zarówno archiwalne jak i współczesne filmy z Prypeci i Czernobyla.....

Ehhh, no i znów ciągnie mnie tam....
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.03.2008 01:58

Ech... Wszystkie te stronki już przewertowałam...
No i dlatego właśnie się tam wybieram :) Może lepiej byłoby na własną rękę z ukraińskim biurem (bo samemu to nie ma szans ze względu na obostrzenia) - myślę, że sam pobyt w strefie zero mają nieco dłuższy... Więcej można połazić... Chcę to zobaczyć.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.03.2008 23:35

Tylko,że tam nie ma żadnych tajemnic.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.03.2008 23:45

Plumek napisał(a):Ech... Wszystkie te stronki już przewertowałam...
No i dlatego właśnie się tam wybieram :) Może lepiej byłoby na własną rękę z ukraińskim biurem (bo samemu to nie ma szans ze względu na obostrzenia) - myślę, że sam pobyt w strefie zero mają nieco dłuższy... Więcej można połazić... Chcę to zobaczyć.




No Plumek po kim jak po kim ale po Tobie tego się nie spodziewałem. Weż ze sobą rentgenoradiometr oraz odzież ochronną - popularne z lat 80 wojskowe OP-1M i maskę pgaz MP-4 lub tzw. słonia z dodatkowym pochłaniaczem.

Czy rzeczywiście upały w Chorwacji dają się we wznaki czy to żart z Twojej strony.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Czarnobyl i Prypeć

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.03.2008 23:46

Plumek napisał(a):Myślę o takiej wycieczce: Czarnobyl Tour.

Właściwie to jestem już zdecydowana. Ale postanowiłam troszkę pogmyrać w necie i okazuje się, że są w Kijowie biura organizujące wyprawy do Miasta Duchów, w których można wykupić 2-dniowy pobyt w zonie. To by mi bardziej pasowało.

Czy ktoś z Was był lub wybiera się do tego miejsca? Może jakiś forumowy "wypadzik"?



Puszczam koleżankę przodem, powodzenia.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.03.2008 00:32

darek1 napisał(a):
Plumek napisał(a):Ech... Wszystkie te stronki już przewertowałam...
No i dlatego właśnie się tam wybieram :) Może lepiej byłoby na własną rękę z ukraińskim biurem (bo samemu to nie ma szans ze względu na obostrzenia) - myślę, że sam pobyt w strefie zero mają nieco dłuższy... Więcej można połazić... Chcę to zobaczyć.




No Plumek po kim jak po kim ale po Tobie tego się nie spodziewałem. Weż ze sobą rentgenoradiometr oraz odzież ochronną - popularne z lat 80 wojskowe OP-1M i maskę pgaz MP-4 lub tzw. słonia z dodatkowym pochłaniaczem.

Czy rzeczywiście upały w Chorwacji dają się we wznaki czy to żart z Twojej strony.


Cóż. Po prostu mnie nie znasz, więc i spodziewać sie nie mogłeś. Mnie to nie dziwi. Zaczerpnęłam wiedzy w temacie i nie mam obaw. A upały w Chorwacji wcale mi tak nie doskwierają. Tęsknię już za nimi :)
Jeszcze jakieś pytania? :lol:

darek1 napisał(a):
Plumek napisał(a):Myślę o takiej wycieczce: Czarnobyl Tour.

Właściwie to jestem już zdecydowana. Ale postanowiłam troszkę pogmyrać w necie i okazuje się, że są w Kijowie biura organizujące wyprawy do Miasta Duchów, w których można wykupić 2-dniowy pobyt w zonie. To by mi bardziej pasowało.

Czy ktoś z Was był lub wybiera się do tego miejsca? Może jakiś forumowy "wypadzik"?



Puszczam koleżankę przodem, powodzenia.


No. Wiem, ze wielu woli jechać nad morze czy w góry, a nie w takie dziwne miejsce. Czy może jest inny powód Twojej niechęci?
Ostatnio edytowano 05.03.2008 00:35 przez Plumek, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.03.2008 00:33

AndrzejJ. napisał(a):Tylko,że tam nie ma żadnych tajemnic.


No i? Ja tam nie jadę dla tajemnic.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.03.2008 23:30

Plumek napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Tylko,że tam nie ma żadnych tajemnic.


No i? Ja tam nie jadę dla tajemnic.



Nie da się teraz nic ukryć przed satelitą.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 07.03.2008 00:43

Plumek napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Tylko,że tam nie ma żadnych tajemnic.


No i? Ja tam nie jadę dla tajemnic.


Ja się póki co nie zastanawiałam nad takim wyjazdem. Ale - jak powszechnie wiadomo :D - Plumku robisz superowe foty. Jeśli pojedziesz, to zrób mnóstwo. To nie zwykła ludzka ciekawość, takie sprawy po mojemu warto i trzeba dokumentować.

Powodzenia Ania!!!

Jak będę miała dużo wolnego, to zacznę myśleć i o tym! :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.03.2008 12:39

shtriga napisał(a):
Plumek napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Tylko,że tam nie ma żadnych tajemnic.


No i? Ja tam nie jadę dla tajemnic.


Ja się póki co nie zastanawiałam nad takim wyjazdem. Ale - jak powszechnie wiadomo :D - Plumku robisz superowe foty. Jeśli pojedziesz, to zrób mnóstwo. To nie zwykła ludzka ciekawość, takie sprawy po mojemu warto i trzeba dokumentować.

Powodzenia Ania!!!

Jak będę miała dużo wolnego, to zacznę myśleć i o tym! :D


No na mnie zdjęcia własnie zrobiły niesamowite wrażenie - a co dopiero być tam samemu...
Kiedy zdarzyła się ta katastrofa, byłam jeszcze dzieckiem, ale pamiętam, że szłam wtedy spokojnie na lekcję niemieckiego... Padał sobie wiosenny deszczyk...

Zdokumentuję swoją podróż na pewno, ale nie wiem, kiedy pokażę, bo zaraz po powrocie jadę do Cro, a tam z netem ciągle mamy problemy (choć przebąkiwali, ze w tym roku stałkę wreszcie zrobią).
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 07.03.2008 14:28

Na pewno wszyscy cierpliwie poczekamy!!! :D Uważaj na siebie i będzie dobrze!
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 07.03.2008 17:56

Plumek, tylko pamiętaj że tam jeszcze mogą być promile :wink:

BTW; Słyszałem że jabłka z okolic Czarnobyla nadają się do spożycia ale ogryzki należy głęboko zakopać :D :P
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 07.03.2008 20:35

niezawodny napisał(a):Plumek, tylko pamiętaj że tam jeszcze mogą być promile :wink:

BTW; Słyszałem że jabłka z okolic Czarnobyla nadają się do spożycia ale ogryzki należy głęboko zakopać :D :P

A jak się boi myszy ,to niech pamięta ,że tam są wielkości kota. 8)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.03.2008 20:36

Oki doki - zapamiętam Wasze przestrogi :)
Następna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Czarnobyl i Prypeć - jest parę zdjęć
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone