Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnobyl i Prypeć - jest parę zdjęć

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 19.09.2008 14:09

asikx napisał(a):
Kacper111 napisał(a):nigdy w życiu w tamte rejony :idea: :idea: :idea:



Przesadzasz.



Pozdrawiam
Rafał


Przecież to tylko kamikaze może tam pojechać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2008 15:06

bukmacher3 napisał(a):
asikx napisał(a):
Kacper111 napisał(a):nigdy w życiu w tamte rejony :idea: :idea: :idea:



Przesadzasz.



Pozdrawiam
Rafał


Przecież to tylko kamikaze może tam pojechać.

Przesadzasz :lol:
arkadiusz1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkadiusz1 » 22.10.2008 08:55

USUNIĘTO
Ostatnio edytowano 23.04.2019 16:34 przez arkadiusz1, łącznie edytowano 2 razy
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.10.2008 10:29

Haaaaa, wycieczka niekomercyjna. Za te ceny to nie tylko w Czerobylu ale nawet w Kijowie można dosyć luksusowo spędzić czas, choć ceny noclegów są droższe niż w PL.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 22.10.2008 11:37

Dzisaj $ po 2,9. Cena za 2 dni ...hmm zaporowa.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 28.10.2008 14:23

arkadiusz1 napisał(a):9-10 listopoda 2008. Propozycja dla zdecydowanych, nie dla tych co gadają, że pojechaliby ale:
- termin im nie odpowiada,
- nie mają pieniędzy,
- nie mają osiemnastu lat,
- drogo bo ktoś inny organizował taniej,
- rodzice nie chcą pozwolić,
- boją się że im druga głowa wyrośnie,

Czyli jednym słowem - dzieci nie jadą.

Szczegóły: wyprawa 2 dniowa żeby być dłużej w Perypeci. (pierwszy dzień standardowa wycieczka do Czarnobyla, reaktora, muzeum, itd, drugi dzień głównie Perypeć). Dojazd własny (pociąg lub samochód). Organizator Solo East Travel z Kijowa. Wyprawa niekomercyjna - po kosztach kijowskiego biura.
Cena 370$ za dwa dni + 105$ za pokój (nie za osobę. nie jest obowiązkowy) + 20$ za dodatkową kolację.

Wszyscy zainteresowani wiedzą co się odwiedza podczas takiej wycieczki więc proszę nie zadawać
mi pytań w tym względzie, a poczytać liczne fora.
Ja jadę na pewno, jeśli ktoś chce się przyłączyć niech dzwoni: tel. [usunięte na prośbę użytkownika]

Czekamy na relację po powrocie :D
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 28.10.2008 14:45

Pewnie ten link gdzieś na tych forach się powtarza, ale zaryzyjuję ;)

http://www.stara.kawiarenka.pl/ghosttow ... pter1.html (do poczytania i obejrzenia)

i taka galeria http://www.26-04-1986.com/ - wejść w menu (na górze) i - pictures.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.10.2008 18:19

Piotrek_B napisał(a):
bukmacher3 napisał(a):
asikx napisał(a):
Kacper111 napisał(a):nigdy w życiu w tamte rejony :idea: :idea: :idea:



Przesadzasz.



Pozdrawiam
Rafał


Przecież to tylko kamikaze może tam pojechać.

Przesadzasz :lol:


No i właśnie wychodzi na jaw nieświadomosć ludzka w róznych tematch. A net to kopalnia wiedzy... WIEDZY.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 28.10.2008 20:20

F-uncia napisał(a):Pewnie ten link gdzieś na tych forach się powtarza, ale zaryzyjuję ;)

http://www.stara.kawiarenka.pl/ghosttow ... pter1.html (do poczytania i obejrzenia)


Temat Eleny to ciekawy temat. Można jej wierzyć lub nie. Ja raczej zaliczam się do tych drugich.
Tutaj i tutaj można poczytać .
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 29.10.2008 12:30

Może i sobie zmyśliła, szczerze mówiąc jak to czytałam (jakiś czas temu) to nie zastanawiałam się nad tym. W sumie to były pierwsze zdjęcia, które widziałam z Czarnobyla - takie że ktoś tam był i to w sumie zrobiło na mnie wrażenie.
Nie zastanawiałam się nad tym czy ona taką przepustkę mogła dostać czy nie, bo wiadomo jak to jest - kasa, układy...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 29.10.2008 14:07

F-uncia napisał(a):Pewnie ten link gdzieś na tych forach się powtarza, ale zaryzyjuję ;)

http://www.stara.kawiarenka.pl/ghosttow ... pter1.html (do poczytania i obejrzenia)

i taka galeria http://www.26-04-1986.com/ - wejść w menu (na górze) i - pictures.


No tak - o Elenie głośno i wiele do podważenia.

Drugiego linku nie znałam jeszcze.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 29.10.2008 14:35

Interesuje Was tematyka ogólnie rzecz biorąc Czernobyla?
Polecam dwie pozycje:

Album fotograficzny Igora Kostina "Czernobyl - Spowiedź reportera";
Książkę Waldemara Siwińskiego "Czernobyl", wydaną w 1989 roku (chyba jedyne wydanie).

Pierwsza zawiera niesamowity materiał fotograficzny - Plumek, docenisz to z całą pewnością, bo z tak wielką zawartością emocji w fotografii naprawdę ciężko się spotkać.

Druga pozycja to ukazanie krok po kroku jak doszło do katastrofy, przedstawienie losów niektórych ludzi, którzy brali udział w likwidacji skutków oraz zrelacjonowanie procesu sądowego odpowiedzialnych za katastrofę. Pozycja coś w stylu naszego dawnego "Ekspresu Reporterów", napisana, pomimo ówcześnie panującej cenzury, w sposób wyważony i ciekawy.


Pozdrawiam
Rafał
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 29.10.2008 14:48

Plumek, a ile ty mogłaś zobaczyć? Np takie zdjęcia były sali z łóżeczkami dziecięcymi... czy ty takie rzeczy mogłaś zobaczyć?
Ja osobiście emocjonalnie nie mogłabym sobie poradzić żeby to oglądać na żywo. Podziwiam.

Swego czasu albo na Discovery albo na NG był program o przyczynach katastrofy. Ale nie wiem czy to ten sam, o którym ktoś tu wspominał.

Zajrzałam teraz na stronę tej Eleny i tam się dużo nowych rzeczy pojawiło, jakieś zdjęcia gułagów... W ogóle o samym Czarnobylu chyba tam pozmieniała.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 29.10.2008 15:53

asikx napisał(a):Interesuje Was tematyka ogólnie rzecz biorąc Czernobyla?
Polecam dwie pozycje:

Album fotograficzny Igora Kostina "Czernobyl - Spowiedź reportera";
Książkę Waldemara Siwińskiego "Czernobyl", wydaną w 1989 roku (chyba jedyne wydanie).

Pierwsza zawiera niesamowity materiał fotograficzny - Plumek, docenisz to z całą pewnością, bo z tak wielką zawartością emocji w fotografii naprawdę ciężko się spotkać.

Druga pozycja to ukazanie krok po kroku jak doszło do katastrofy, przedstawienie losów niektórych ludzi, którzy brali udział w likwidacji skutków oraz zrelacjonowanie procesu sądowego odpowiedzialnych za katastrofę. Pozycja coś w stylu naszego dawnego "Ekspresu Reporterów", napisana, pomimo ówcześnie panującej cenzury, w sposób wyważony i ciekawy.


Pozdrawiam
Rafał

Pierwszą książkę można nabyć w księgarni wysyłkowej za jakieś 40 zł z drugą podejrzewam będzie problem :?
Filmik z Czarnobyla
Ostatnio edytowano 29.10.2008 16:27 przez -Yaro-, łącznie edytowano 1 raz
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 29.10.2008 16:16

-Yaro- napisał(a): z drugą podejrzewam będzie problem :?


Odsyłam do bibliotek. Ja pierwszy raz znalazłem ją dobrych kilkanaście lat temu w osiedlowej bibliotece. Swój egzemplarz upolowałem po dość długim monitorowaniu allegro. Teraz w zakończonych aukcjach znalazlem, ze ostatnio ten tytuł był wystawiony we wrześniu tego roku.


Pozdrawiam
Rafał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Czarnobyl i Prypeć - jest parę zdjęć - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone