Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cypr-tropem krzyżowców

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Hymn państwa nosi tytuł „Imnos is tin Eleftherian, co oznacza „Hymn do Wolności”. Jest to jednocześnie hymn Grecji. Z tego powodu jest nieakceptowany przez Turków zamieszkujących wyspę. Znajdują się tu trzy obiekty, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do nich zabytki archeologiczne w regionie Pafos, zdobione kościoły regionu Trodos oraz stanowisko neolityczne Chirokitia. Charakterystycznym dla Cypru gatunkiem fauny jest muflon, który znajduje się tu pod ścisłą ochroną.
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 17.10.2013 21:26

Azaliż jakowyś stolec jeszcze próżny ostał :?:
Takoż i ja zasiędę :)

:mrgreen:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.10.2013 22:11

A ja powiem Dobry Wieczór, bo nijak nie ogarniam tego Waszego pitolenia. :mrgreen: :oczko_usmiech:
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 17.10.2013 22:25

anakin napisał(a):A ja powiem Dobry Wieczór, bo nijak nie ogarniam tego Waszego pitolenia. :mrgreen: :oczko_usmiech:


mniej okowity stary druhu...... 8)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 18.10.2013 07:19

Gęstego, gęstego : :D :D

czyli opisy i fotki :oczko_usmiech:

czekamy :hut:
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 18.10.2013 11:49

Darkos napisał(a):
czekamy :hut:


A czekajcież,jeno baczenie mniejcie bom stary już i literek wszystkich wartko nie poskładam, aleeeeeee.. :?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.10.2013 11:55

Nuże, opowiadajcie ino rychło kumotrze.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 18.10.2013 12:03

Uśmiechając się na wspomnienie forumowej Kroniki mam nadzieję, że w dobie czytania z ekranu muchy nam niestraszne :-)

I z przyjemnością zasiadam, co by zwoje mózgowe trenować w tekstu rozumieniu, oczy bawić widokami cudownemi i myśli kłębić nad zastanowieniem czy jednak kuzynostwa, zamieszkującego ową wyspę nie nawiedzić ...
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 18.10.2013 12:38

- Awiacją duszko moja będziem podrózować...

- Takoż kufry i sakwy wyprawne z miarą pakuj bo jak Ci myto rypną to ani chybi jak na aerodromie ostaniem.. :) /tu odwrót kontrolowan był bo żelastwo jakoweś juże za mną leciało/ :evil:
ciągasz mnie luby po świecie a strojów brać nie pozwalasz...to się nie godzi

-Przecie balować nie jedziem,jeno ruiny i monastyry podziwiać...

-no trudno

..no i znów fotki gdziem to zapodział...psia krew....idę ich szukać...
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 19.10.2013 21:38

Obrazek
A trzeszczało...toto,a zgrzytało... jako moja stara zbroja, com ją musiał zostawić...

- ale doleciało... 8)

W te dyrdy do hotelu nas powieźli z czego radym bardzo ,bo w gębie zaschło okrutnie....toteż zrazu do portu w Pafos poczłapałem gardło przepłukać...

Obrazek

No....Karlovać toto nie jest.... :cry:

I towarzystwo jakieś takie....dziwne

Obrazek

Więcej nie latam...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18331
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.10.2013 22:33

Adamosie , druhu mój dzielny .

Nie dziwota to , że podróżą żelaznym ptakiem okrutnie zdrożony , do karczmy pierwej swoje skierowałeś kroki i choć podłym , do któregoś nienawykły , trunkiem pragnienie ugasiłeś . Wszak to wiadomo wszem i wobec , że niegodne to rycerza o suchym pysku w szranki stawać , choćby z tak mikrej postury , różowym , ewentualnym skrzydlatym przeciwnikiem :)

Czekając na Twoje opowieści , pozwolisz , że winem zacnym wspomagał się będę :papa:
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 20.10.2013 11:47

piotrf napisał(a):
Czekając na Twoje opowieści , pozwolisz , że winem zacnym wspomagał się będę :papa:


Ba...i mię na owo cypryjskie wino juże ślina cieczy,ale do tegoż pomału dotrzem..

Tak więc kurze podróżne z gardła wypłukane, ciała ablucjom poddane...ruszamy do starożytnego Pafos

Obrazek

Samo wejście na teren wykopalisk niczym nie przypomina o charakterze owych...ot ..nowoczesność :?
Jednak za szerokimi schodami uświadamiamy sobie,że stąpamy po kilku tysiącach lat historii.

Obrazek

Nowych zabudowań jest więcej,lecz chronią one to, co tam jest najcenniejsze....mozaiki.
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 20.10.2013 20:48

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


V-III wiek przed Chrystusem......kawał historii........
Są one bodaj najlepiej zachowane i stanowią największe zgrupowanie w basenie m .Śródziemnego.
Stanowiły ozdobę bogatych domów,a przedstawiają głownie sceny greckiej mitologii.
Ko tam był,wie o ich pięknie,kto nie był...szczerze polecam :) /prawda Franz?/
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.10.2013 08:59

Majstersztyk.

Pozdrawiam
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 21.10.2013 11:40

Witam wszystkich czytaczy,oglądaczy,prześmiewaczy... :D ,kontent żem niezmiernie,gdy baczenie na moje gryzmoły dawacie, tako dalej relacyjum ową pociągniem.... :)

Jakoże naród ów inną stroną drogi się porusza,kotrolnie z hotelu wzięliśmy bicykle...na zwiedzanie Pafos środek lokomocji akuratny..

Obrazek

Obrazek

No...

To jedziemy zwiedzać grobowce królewskie....
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.10.2013 14:13

anakin napisał(a):A ja powiem Dobry Wieczór, bo nijak nie ogarniam tego Waszego pitolenia. :mrgreen: :oczko_usmiech:



:mrgreen:
Mam podobnie.

Ale chętnie pooglądam i poczytam ( google ma przecież translejtera, czy jakoś tak ), kto wie, może nawet zrozumiem.
:hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Cypr - Kýpros



cron
Cypr-tropem krzyżowców - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone