Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buty do wody/pływania - gdzie i jakie kupić?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.05.2015 12:00

dids76 napisał(a):
weldon napisał(a):Dziś pojawiły się całkiem przyzwoicie wyglądające buty do wody w Auchan po 18 złotych para.
Natomiast na jeżowce to chyba wodery tylko pomogą jak się nie będzie uważać.
Zawsze można do niego dotknąć nieosłoniętą częścią nogi i żadna podeszwa nie pomoże.


Qrcze idę na sklep zobaczyć co to jest :oczko_usmiech: :mrgreen:

Czy takie :wink: :?:

Obrazek
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: jakie buty do wody?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2015 12:08

jacek2929 napisał(a):... prawie 100% pewności.


czyli tak samo jak "prawie napewno" :mrgreen:

My mamy takie za 2-3 dychy i się sprawdzają
Ostatnio edytowano 06.05.2015 08:22 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.05.2015 12:15

Takie za 19zł to chyba zrobią krzywdę same i jeżowca nie trzeba. Kupiłem kilka lat temu firmy Mares za niecałe 100 i do dzisiaj służą znakomicie. Nie rozpadły się po jednym sezonie, nie ślizgają się na kamienistych plażach, da się chodzić po kamyczkowym dnie bez obawy skręcenia nogi. Jeżowiec żaden też się nie przebił. Pamiętajcie że dostaniecie to za co zapłacicie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2015 12:33

Janusz Bajcer napisał(a):
dids76 napisał(a):
weldon napisał(a):Dziś pojawiły się całkiem przyzwoicie wyglądające buty do wody w Auchan po 18 złotych para.
Natomiast na jeżowce to chyba wodery tylko pomogą jak się nie będzie uważać.
Zawsze można do niego dotknąć nieosłoniętą częścią nogi i żadna podeszwa nie pomoże.


Qrcze idę na sklep zobaczyć co to jest :oczko_usmiech: :mrgreen:

Czy takie :wink: :?:

Obrazek


No właśnie nie mogę znaleźć :? Dziewczyny z działu przychodzą na "nockę" to popytam czy też mamy.
Ostatni "Auchanowskie" wytrzymały mi dwa sezony, a chodziłem w nich nawet z apartamentu na plażę. Nie gniotły, podeszwa dosyć była gruba i sztywna.
Idę jeszcze raz poszukać na sklep :oczko_usmiech:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.05.2015 12:47

Janusz, takie.

Swoje kupiłem z 10 lat temu za jakieś 12 złotych i używam do dziś.
Przeżyły kamieniste plaże w Hiszpanii w przeciwieństwie do takich solidniejszych, pełnych :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 04.05.2015 13:10

Calapula napisał(a):Takie za 19zł to chyba zrobią krzywdę same i jeżowca nie trzeba. Kupiłem kilka lat temu firmy Mares za niecałe 100 i do dzisiaj służą znakomicie. Nie rozpadły się po jednym sezonie, nie ślizgają się na kamienistych plażach, da się chodzić po kamyczkowym dnie bez obawy skręcenia nogi. Jeżowiec żaden też się nie przebił. Pamiętajcie że dostaniecie to za co zapłacicie.


Nie zgodzę się z powyższym, używałem i takich z biedrony i lepszych markowych kupionych w selgrosie, jedne i drugie rozpadły się po 2 tygodniach wakacji, tzn. podeszwa była ok a poprzecierały się boki od kamieni bo buty mają głównie od nich chronić nogi. Według mnie najlepsze są buty całe z silikonu, bo zawsze problemem jest właśnie materiał który się przeciera i wypadająca z czasem wkładka.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.05.2015 15:19

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.05.2015 17:28

Lechoo napisał(a):Ja mam takie http://www.decathlon.pl/buty-do-wody-10 ... 01442.html i są ok

Moje chłopaki je mają, a ja damską wersję i są b.wytrzymałe.
A w tym tygodniu są w lidlu
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 14.05.2015 11:33

Ja mam i te z Lidla i te z Decathlonu.

Zaletą tych z Lidla jest cena, tych z Decathlonu bardzo twarda podeszwa, której jeżowiec na pewno nie przebije. Ale te z Decathlonu maja inną wadę, o czym później.

Wady tych z Lidla to gruba ale miękka podeszwa, nie ręczę, że wytrzyma spotkanie z kolcami oraz wkładka w środku, z doświadczenia wiem, że takie wkładki zwijają się pod stopą i bardzo ... denerwują.

Wady i lidlowskich i decathlonowskich sa takie, że obie mają przynajmniej w części pokrycie nie z neoprenu a z siatki. Jak używa się ich na kamieniach jest ok, ale na plaży piaszczystej przez tę siatkę dostaje się piasek i obciera.

Ja po wielu próbach kupiłem coś co można nazwać maksymalną ochroną, czyli typowe buty do nurkowania [jako część kombinezonu], są wysokie, za kostkę, z bardzo mocną podeszwą wychodzącą na piętę [do płetw na paski], w całości z neoprenu.
Niestety także mają wadę, nie da się w tym długo chodzić po piasku, bo są czarne i do tego w środku jak kalosz, noga poci się i grzeje niemiłosiernie.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 14.05.2015 12:18

w zeszłym roku, w Biedrze kupiłem w czerwcu, takie z twardej gumy za 15zł i się sprawdzają... kolec nie da rady przebić...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.05.2015 12:21

Tytusdj napisał(a):noga poci się i grzeje niemiłosiernie.

I zaj... śmierdzi :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 14.05.2015 13:32

ne smerdit :-) tak na prawdę ich jeszcze nie używałem, bo w zeszłym roku byłem w Molunat, a tam piaseczek i brak jeżowców na plaży głównej :-) ale butki nie śmierdzą! może trochę...
Ostatnio edytowano 14.05.2015 13:45 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
CroTom
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTom » 14.05.2015 13:38

A ja w tamtym roku kupiłem e Kauflandzie ,jakas taniocha maja wytrzymać 2 tyg. i kosz -co roku nowe i tyle w temacie szkoda przepłacać 50,100,150zł bez sensu.
Pozdrawiam wszystkich.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.05.2015 13:39

slavko.v napisał(a):ne smerdit :-) tak na prawdę ich jeszcze nie używałem, bo w zeszłym roku byłem w Molunat, a tam piaseczek i brak jeżowców na plaży głównej :-) ale butki nie śmierdzą!

Używam butów do nurkowania w pracy na spływach kajakowych. Po kilku godzinach w mokrych butach, na słońcu, gdy but sie moczy i schnie, jak zdejmiesz to komarów nie uświadczysz :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Gdzie w Polsce buty do wody ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 14.05.2015 13:42

hehe :-) w każdym razie nie warto przepłacać! te z Bierdy są niezniszczalne i jeszcze komary giną, jak się je zdejmie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Buty do wody/pływania - gdzie i jakie kupić? - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone