Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela/Tucpei/Podgora - wyjazd z 2 latkiem - pare pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
imrowai
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.05.2013
Brela/Tucpei/Podgora - wyjazd z 2 latkiem - pare pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) imrowai » 16.07.2013 12:14

Decyzja zapadła - jedziemy do apartamentu w Chorwacji, olewając Hotele :) TErmin 1 połowa września
Spporo juz przeczytałem i pooglądałem - w wyniku tego wytypowałem jako miejsce docelowe rejon Makarskiej - Brela/Tucpei/Podgora i nie mogę na razie zawęzić wyboru do 1 miejsca dlatego pozwalam sobie założyć ten wątek.
Przy wyborze miejsca kierowałem się:
- rozsądna odległość z Krakowa - nie za blisko nie za daleko - tak by w 2 dni dojechać bez nerwów,
- nieduża miejscowość - tak by nie była wymarła, ale też by tłoku nie było wielkiego
Sądzę, że te miejscowości spełniają w/w kryteria, ale brakuje mi jeszcze paruinformacji:
1. Jak wygląda ukształtowanie terenu miejscowości - byłem już zdecydowany na Brele ale natknąłem się na informacje, że miejscowość jest stroma i połozona na zboczu - ze względu na 2 latka wołałbym jednak by schodów w miasteczku wielu nie było - jak wygląda porównanie tych miejscowości pod tym kątem?
2. W której z tych miejscowości morze ma najdłuższą płyciznę, tak by smyk mógł bez obaw eksplorować morze?
3. Czy są na plaży prysznice?

i pytanie z innej beczki - 4 lata temu byliśmy pierwszy raz w Chorwacji w Żulianie na płw Orebic - i woda była koszmarnie zimna - myślałem - ot pech, jakiś prąd przyszedł i wyjątkowo woda sie ochłodziła. Ale ostatnio znajomy mówił, on też podczas 2 wyjazdów wrześniowych trafiał na zimna wodę.... i w związku z tym zapytuję - to zjawisko normalne i woda tak się ochładza we wrześniu? Czy tez jakiś pech krąży po moim towarzystwie? Czy może nie ryzykować i pojechać jeszcze dalej na południe - nawet poniżej Dubrownika, by mieć pewność ciepłoty morza?

z góry dziękuje za informację

ps aż boje się napisać jeszcze jedno pytanie - a może mój wybór miejsca nie jest właściwy i lepiej jechać gdzie indziej
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 16.07.2013 12:41

Witam dwa lata temu byłem w 1 połowie września w Tucepi woda była ciepła na oko to z 25 st. Jeżeli chodzi o ukształtowanie terenu to Tucepi jak najbardziej nadaje się do plażowania z dzieckiem ( właśnie teraz przebywa tam moja siostra ze swoim 3,5 letnim synem i mały z wody nie wychodzi) wzdłuż całego Tucepi masz promenadę przy morzu gdzie można spokojnie pospacerować z dzieckiem w wózku. Dobrze mieć apartament w 1 lub 2 linii od morza to z dzieckiem ułatwia przebywanie na plaży.
pozdro
messer
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) messer » 16.07.2013 12:49

Witam,

3 lata temu byłem w Podgorze. Paża może nie jest duża ale dla dziecka OK. Woda bardzo ciepła. W tym roku planujemy wyjazd już z własnym dzieckiem (2,5 roku) też w rejony Makarskiej. Rozważamy też spędzenie tygodnia na piaszczystych plażach w rejonie Nin.
Wal śmiało.
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 16.07.2013 12:50

Wątek przyciągnął mnie, bo my też wybieramy się w I połowie września i też z 2-latkami (dwiema) :) Tylko rozważam inne rejony - Krk, Rab, Pag, a może Cres? Decyzja jeszcze nie zapadła, ale 2-tygodniowe wakacje chciałabym spędzić na dwóch z w/w wysp (Rab będzie raczej na pewno - ze względu na piaszczyste plaże).

imrowai napisał(a):1. Jak wygląda ukształtowanie terenu miejscowości - byłem już zdecydowany na Brele ale natknąłem się na informacje, że miejscowość jest stroma i połozona na zboczu - ze względu na 2 latka wołałbym jednak by schodów w miasteczku wielu nie było - jak wygląda porównanie tych miejscowości pod tym kątem?

Nie znam pozostałych miejscowości które wymieniłeś, ale moim zdaniem Brela średnio nadaje się dla malucha. Byliśmy tam 3 lata temu, kwatera dokładnie gdzieś pomiędzy Brelą a Baśką Vodą - piękny apartament z widokiem na morze, plaża pusta, ale niekoniecznie przyjazna dzieciom. No i schody, schody, schody.

Co do temperatury morza, to wtedy we wrześniu też nie było za ciepłe ;) (Tribunj, Brela, najcieplejsza woda chyba na Hvarze.)
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 16.07.2013 12:58

Ja również wybieram się w tamte rejony w pierwszym tygodniu września i w konfiguracji 2+2.
Nie będzie to nasz pierwszy wyjazd do Cro, ale pierwszy w rejon Makarskiej. Będę ten wątek śledził dokładniej niż pozostałe ;-)
imrowai
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) imrowai » 16.07.2013 14:10

Vesna napisał(a):Wątek przyciągnął mnie, bo my też wybieramy się w I połowie września i też z 2-latkami (dwiema) :) Tylko rozważam inne rejony - Krk, Rab, Pag, a może Cres? Decyzja jeszcze nie zapadła, ale 2-tygodniowe wakacje chciałabym spędzić na dwóch z w/w wysp (Rab będzie raczej na pewno - ze względu na piaszczyste plaże).

Nie znam pozostałych miejscowości które wymieniłeś, ale moim zdaniem Brela średnio nadaje się dla malucha. Byliśmy tam 3 lata temu, kwatera dokładnie gdzieś pomiędzy Brelą a Baśką Vodą - piękny apartament z widokiem na morze, plaża pusta, ale niekoniecznie przyjazna dzieciom. No i schody, schody, schody.

Co do temperatury morza, to wtedy we wrześniu też nie było za ciepłe ;) (Tribunj, Brela, najcieplejsza woda chyba na Hvarze.)


- My jednak jedziemy dalej na południe - tak dla większej pewności co do pogody.
- Czyli Brele na pewno skreślamy
- Kurde martwi mnie to zimne morze.... jechać jeszcze dalej niż na makarską?... jak znowu będziemy marznąć w morzu to chyba będzie nasza ostatnia Chorwacja :(
adamcmar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamcmar » 05.08.2013 19:20

Z 2 latkiem polecam Tucepi ,
Ps. prysznice są , już za tydzień będę na miejscu :)
1Ania
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Ania » 05.08.2013 19:48

Byliśmy w Brali z roczniakiemi czterolatką rok temu (na przełomie sierpnia i wrześn ia) , apatramen wynajeliśmy na Frankopanskiej (to od centrum w stronę Baśkiej Vody), fakt ze do plaży było ponad trzysta schodków w dół, a plaża też dość stroma. Ale... na naszej plaży był cień gdzieś do godziny 14-ej. To rewelacja, bo za nic nie da się przekonać dzieci żeby siedziały na kocu pod parasolem. Woda ok 21-22 stopnie. Brela jest rewelacyjna, jako jedna z niewielu miejscowości na Makarskiej jest spokojna, cicha, nie ma samochodów przy samej plaży i tłumów, nie trzeba zajmować miejsca na plaży o świcie. Na pewno przy następnym wyjeździe do Chorwacji nie ominiemy Breli :)
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 05.08.2013 23:29

Powaga z tymi temperaturami? Temperatura wody 21-22, jak Bałtyk?
adamcmar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamcmar » 06.08.2013 08:59

Zdarza się jakiś zimny prąd wody i tak przez jeden dzień morze jest dość lodowate , ale następnego dnia wraca normalność 24-25,
1Ania
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Ania » 06.08.2013 10:35

Temperatury wody nie mierzyłam, określam na oko. Na pewno cieplejsza jak w Bałtyku, podobna do naszych jezior w upalne lato. Jak dla mnie chłodna, dzieciaki się ciągle moczyły i im to nie przeszkadzało. A nad Bałtykiem to ja nie pamiętam żeby było 21 stopni, raczej 17-19 ;) W Chorwacji rewelacji z temperaturą wody nie ma, zresztą Adriatyk i po włoskiej stronie jest raczej chłodny.
W tym roku z wodą nie spodziewałabym się rewelacji, znajomi byli właśnie w Breli na początku czerwca i było wręcz zimno, do wody nie odważyli się wejść nawet. Tam też była w tym roku późna wiosna, więc nie bardzo kiedy woda miała się nagrzać.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 06.08.2013 11:41

Prawie co roku we wrześniu jesteśmy w okolicy Makarskiej, bo to najpiękniejszy region Chorwacji :)
I faktycznie w ubiegłym roku bardzo niechętnie wchodziłam do wody. Była zimna :? .
W latach wcześniejszych zawsze była super :papa:
mario444
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario444 » 08.08.2013 08:32

Podepnę się pod temat. Zastanawiam się również nad tymi rejonami i wyjazd w drugim tygodniu września. Wybór wstępnie padł na Tucepi. Czy ktoś był rok, dwa lata temu? - O tej porze dużo ludzi, czy w miarę spokojnie w Tucepi ? Gdzieś przeczytałem, że nawet we wrześniu tłoczno :/
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 08.08.2013 10:28

We wrześniu jest już znacznie spokojniej. Na promenadach i w knajpach pustawo.
A i większy wybór miejsc do plażowania.
messer
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) messer » 08.08.2013 10:32

Ja byłem dwa lata temu w Podgorze i we wrześniu było bosko (w sensie mało ludzi) :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela/Tucpei/Podgora - wyjazd z 2 latkiem - pare pytań
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone