Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela/Tucpei/Podgora - wyjazd z 2 latkiem - pare pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danmat75
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) danmat75 » 08.08.2013 10:52

1Ania napisał(a):Temperatury wody nie mierzyłam, określam na oko. Na pewno cieplejsza jak w Bałtyku, podobna do naszych jezior w upalne lato. Jak dla mnie chłodna, dzieciaki się ciągle moczyły i im to nie przeszkadzało. A nad Bałtykiem to ja nie pamiętam żeby było 21 stopni, raczej 17-19 ;) W Chorwacji rewelacji z temperaturą wody nie ma, zresztą Adriatyk i po włoskiej stronie jest raczej chłodny.
W tym roku z wodą nie spodziewałabym się rewelacji, znajomi byli właśnie w Breli na początku czerwca i było wręcz zimno, do wody nie odważyli się wejść nawet. Tam też była w tym roku późna wiosna, więc nie bardzo kiedy woda miała się nagrzać.


Byłem w Breli od 09 czerwca. I zastanawiam się gdzie byli ci Twoi znajomi ? Czy aby w tej Breli ? Woda była w sam raz nie powodowała oporów z wejściem do niej. Była o wiele cieplejsza niż w Bałtyku w najcieplejszym m-cu.
Dziwią mnie komentarze osób, które narzekają na temp. wody w Adriatyku.
chilli
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) chilli » 11.08.2013 13:33

Byliśmy z przyjaciółmi w Tucepi 2 lata temu, mamy dzieci w tym samym wieku i wówczas nasi najmłodsi chłopcy mieli po 2 lata. Miejsce fajne, bo i starsi (5-latki) mieli dla siebie dużo swobody na plaży. Jednak ubiegłoroczny wybór Podgory (Caklje) to był strzał w 10-tke. Szukaliśmy przede wszystkim apart. przy plaży z powodu gipsu na nodze wówczas 3-latka. Wyjście z domu i wejście na plażę to odległośc 5m. Do tego cisza i spokój ... Naprawdę polecam dla nie-imprezowiczów :) Pewnie gdybym miała 20+ to zanudziłabym się tam, ale okres szaleństw mamy za sobą i ta dzielnica Podgory jest dla mnie idealna :)
piciu_p
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piciu_p » 11.08.2013 21:07

Byliśmy 3x w Chorwacji i 3x padło na Tucepi. Właśnie ze względu na dziecko. W 2008 roku córka miała 2latka.
Apartament przy promenadzie, przy placu zabaw przy Marinie.
Tu też plażowaliśmy przy cypelku. Drobny kamyszek i łagodne wejście do morza. Jedynie brak cienia, ale można wypożyczyć parasol.
Plus tego miejsca - pod nosem zacieniony plac zabaw, obok kawiarnia :-)
Drugi plac zabaw (nasłoneczniony) obok hotelu Neptun.
Tucepi praktycznie jest płaskie. Bardzo długa promenada idealna na spacery.
Wrzesień jest OK. Ludzi w sam raz. Większość to już starsi lub rodziny z dziećmi.
A woda w morzu? Jak ktoś jest zmarzluchem - to zawsze będzie za zimna :-)
Jeśli z małym dzieckiem, to we wrześniu trzeba pamiętać, żeby nie wynajmować apartamentów w bliskiej odległości szkoły, bo tam od rana już gwarno się robi :-)
No i nie polecam przy porcie - tam też dość spory gwar do późna.

A Podgora - nam nie przypadła do gustu.
1Ania
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Ania » 12.08.2013 16:54

danmat75 napisał(a):
1Ania napisał(a):Temperatury wody nie mierzyłam, określam na oko. Na pewno cieplejsza jak w Bałtyku, podobna do naszych jezior w upalne lato. Jak dla mnie chłodna, dzieciaki się ciągle moczyły i im to nie przeszkadzało. A nad Bałtykiem to ja nie pamiętam żeby było 21 stopni, raczej 17-19 ;) W Chorwacji rewelacji z temperaturą wody nie ma, zresztą Adriatyk i po włoskiej stronie jest raczej chłodny.
W tym roku z wodą nie spodziewałabym się rewelacji, znajomi byli właśnie w Breli na początku czerwca i było wręcz zimno, do wody nie odważyli się wejść nawet. Tam też była w tym roku późna wiosna, więc nie bardzo kiedy woda miała się nagrzać.


Byłem w Breli od 09 czerwca. I zastanawiam się gdzie byli ci Twoi znajomi ? Czy aby w tej Breli ? Woda była w sam raz nie powodowała oporów z wejściem do niej. Była o wiele cieplejsza niż w Bałtyku w najcieplejszym m-cu.
Dziwią mnie komentarze osób, które narzekają na temp. wody w Adriatyku.


"Ci moi znajomi" byli w hotelu Marina w Breli, 9 czerwca już wracali, napisałam wyraźnie że byli na początku czerwca. Temperatura wody każdemu odpowiada inna, jak pewnie zauważyłeś temat dotyczy wyjazdu z małym dzieckiem, więc odpowiedziałam jak matka matce. Nie wiem po co złośliwości :wink:
danmat75
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) danmat75 » 23.08.2013 09:27

1Ania napisał(a):
danmat75 napisał(a):
1Ania napisał(a):Temperatury wody nie mierzyłam, określam na oko. Na pewno cieplejsza jak w Bałtyku, podobna do naszych jezior w upalne lato. Jak dla mnie chłodna, dzieciaki się ciągle moczyły i im to nie przeszkadzało. A nad Bałtykiem to ja nie pamiętam żeby było 21 stopni, raczej 17-19 ;) W Chorwacji rewelacji z temperaturą wody nie ma, zresztą Adriatyk i po włoskiej stronie jest raczej chłodny.
W tym roku z wodą nie spodziewałabym się rewelacji, znajomi byli właśnie w Breli na początku czerwca i było wręcz zimno, do wody nie odważyli się wejść nawet. Tam też była w tym roku późna wiosna, więc nie bardzo kiedy woda miała się nagrzać.


Byłem w Breli od 09 czerwca. I zastanawiam się gdzie byli ci Twoi znajomi ? Czy aby w tej Breli ? Woda była w sam raz nie powodowała oporów z wejściem do niej. Była o wiele cieplejsza niż w Bałtyku w najcieplejszym m-cu.
Dziwią mnie komentarze osób, które narzekają na temp. wody w Adriatyku.


"Ci moi znajomi" byli w hotelu Marina w Breli, 9 czerwca już wracali, napisałam wyraźnie że byli na początku czerwca. Temperatura wody każdemu odpowiada inna, jak pewnie zauważyłeś temat dotyczy wyjazdu z małym dzieckiem, więc odpowiedziałam jak matka matce. Nie wiem po co złośliwości :wink:


Przepraszam za jak to nazwałaś "złosliwości". Nie było to moją intencją
Pozdrawiam
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 23.08.2013 21:37

Byłem w Podgorze od 14 lipca do 25 lipca.
Zapraszam do mojej relacji jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.
Teraz mogę Ci powiedzieć, że Podgora to dobry wybór jeśli chodzi o wakacje, a z pewnościąwakacje z dzieckiem. Jest tam bardzo długa Promenada wzdłuż Adraiatyku. Na plaży są prysznice. Ratownik też jest. Brzeg jest łagodny, czyli dziecko jak najbardziej :) Jeśli masz więcej pytań dotyczących bankomatów, sklepów itp. Pytaj na priv. lub pod moją relacją.
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 23.08.2013 21:38

Pozdrav. :) :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 23.08.2013 22:23

imrowai napisał(a): byliśmy pierwszy raz w Chorwacji w Żulianie na płw Orebic


Bez złośliwości:

Żuljana leży na półwyspie Peljesac, na którym również znajduje się miasto Orebić.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2013 22:30

Oj tam pomylił się. Może był po kielichu.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 23.08.2013 22:32

darek1 napisał(a):Oj tam pomylił się. Może był po kielichu.


Ale w Żuljanie czy jak pisał post? :lol:
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 23.08.2013 22:45

Jeśli Podgora, to Caklje, znacznie spokojniejsza "dzielnica" bez tłumów na deptaku, podobnie Tucepi ulica Kamena wyższe numery.
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 23.08.2013 23:21

sirk napisał(a):Jeśli Podgora, to Caklje, znacznie spokojniejsza "dzielnica" bez tłumów na deptaku, podobnie Tucepi ulica Kamena wyższe numery.


Dokładnie Caklje!
Byłem w Podgorze lecz jednak zazwyczaj jeździłem do Caklji.
rehacare
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2016
Brela - Podgora ---> konfrontacja cenowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) rehacare » 06.07.2016 10:21

Witam,

Wybieram się 24.07 na makarską riwierę na 12 dni w ciemno (2 dorosłych + 2 dzieci). Początkowo celem numer 1 miała być Brela ale czytając różne wątki i oglądając zdjęcia coraz bardziej przekonuję się do Podgory.

Z tego co wyczytałem Brela jest droższa od pozostałych miejscowości makarskie riw. i najbardziej zatłoczona.

I tu pytanie do bardziej doświadczonych miłośników chorwacji:

Czy faktycznie w Podgorze jest taniej niż w Breli i czy łatwiej tam będzie znaleźć fajny apartament jadąc w ciemno ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Brela - Podgora ---> konfrontacja cenowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2016 00:24

rehacare napisał(a):Witam,

Wybieram się 24.07 na makarską riwierę na 12 dni w ciemno (2 dorosłych + 2 dzieci). Początkowo celem numer 1 miała być Brela ale czytając różne wątki i oglądając zdjęcia coraz bardziej przekonuję się do Podgory.

Z tego co wyczytałem Brela jest droższa od pozostałych miejscowości makarskie riw. i najbardziej zatłoczona.

I tu pytanie do bardziej doświadczonych miłośników chorwacji:

Czy faktycznie w Podgorze jest taniej niż w Breli i czy łatwiej tam będzie znaleźć fajny apartament jadąc w ciemno ?

24.07. to najgorszy termin wyjazdu w ciemno ... ale powodzenia.
apartamenty-podgora-t30685-60.html
SenS
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.06.2013
Re: Brela - Podgora ---> konfrontacja cenowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) SenS » 07.07.2016 08:30

Janusz Bajcer napisał(a):
rehacare napisał(a):Witam,

Wybieram się 24.07 na makarską riwierę na 12 dni w ciemno (2 dorosłych + 2 dzieci). Początkowo celem numer 1 miała być Brela ale czytając różne wątki i oglądając zdjęcia coraz bardziej przekonuję się do Podgory.

Z tego co wyczytałem Brela jest droższa od pozostałych miejscowości makarskie riw. i najbardziej zatłoczona.

I tu pytanie do bardziej doświadczonych miłośników chorwacji:

Czy faktycznie w Podgorze jest taniej niż w Breli i czy łatwiej tam będzie znaleźć fajny apartament jadąc w ciemno ?

24.07. to najgorszy termin wyjazdu w ciemno ... ale powodzenia.
apartamenty-podgora-t30685-60.html


Nie byłem w Breli (jeszcze, jadę w sierpniu) a w Podgorze już 2 razy, Jeśli chodzi o ceny to nie wydaje mi się żeby była różnica. W takich miejscowościach turystycznych zawsze będzie podobnie. Byłem w takim terminie w Podgorze i koło godziny 20-21 na głównym deptaku prawie trzeba było się przeciskać. Na pewno nie jest to miejscowość gdzie panuje cisza i spokój. Co do noclegu to też może być ciężko, jak już coś to trochę dalej od plaży, bez widoku na morze itp.


Jak masz jeszcze jakieś pytania pisz PW
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela/Tucpei/Podgora - wyjazd z 2 latkiem - pare pytań - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone