Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 17.08.2018 11:55

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.08.2018 20:08

Bardzo lubię mosty - szczególnie zabytkowe, ładnie to wygląda i cieszę się, że większość widziałem na własne oczy i chętnie jeszcze raz bym zobaczył.
lokva tomasz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.09.2017
Waluta Bośnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokva tomasz » 20.08.2018 19:09

Witam cromaniaków
Jedziemy na wycieczkę do Mostaru i na wodospady Krawica jaką walute przygotować czy wstęp na wodospady jest płatny
Z góry dzięki za podpowiedz .Pozdrawiam.
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Waluta Bośnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 20.08.2018 19:24

Walutą w Bośni jest marka zamienna KM. Wstęp na wodospady jest płatny, w sezonie 10 KM od osoby (dzieci do lat 7 nie płacą). Nie można płacić kartą, ale bez problemu przyjmują Euro (1E=2KM).
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 24.08.2018 20:41

Przyjmują euro ale wydają te ich marki.
jakubk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 10.09.2018 19:12

Czy w Neum jest jakiś kantor? Pytam w 2018 roku bo widziałem opinie że "bez problemu znajdziesz" a jakoś ani gugle ani nikt nic nie wie.

A na stacji jak płaciłem w EUR gotówką to widziałem jak dzielił przez 1.84 (stacja w centrum). To, że mają negatywne opinie w komentarzach google to po fakcie wiem (na szczęście lałem tylko pół baku).

A pytam bo chcę mieć na restauracje etc. i nie dać się więcej ocyganić ;-) Tak samo idąc do jakiegoś konzuma.

P.S. Kolejna sytuacja z dzisiaj: piwko w markeciku ileś tam marek, dwa kliknięcia w komputer i już pani mówi ile to jest euro (co do centa) ale reszta to na zasadzie pytania koleżanki (będącej na papierosie na zewnątrz) w stylu "kojko to je 1.3 ewra?" ;-) A i tak wyda pół na pół jak sobie uzna.

P.S. Sam sobie odpowiem na pytanie. Spytałem miłego kelnera w Lagunie i mi powiedział, że to trzeba iść do banku (unicredit obok dużego hotelu nad samym morzem). Dziś sprawdzone i za 100 EUR dostaliśmy 194 BAM co uznaję za super super przelicznik w porównaniu z historiami opisywanymi powyżej.

I tak, na straganach magnesy na lodówkę są po jeszcze lepszym przeliczniku 3BAM=1.5EUR i w restauracji na paragonie poniżej kwoty w markach jest w miarę uczciwa kwota w EUR ale w każdym innym miejscu (zwłaszcza na stacji w centrum) warto mieć marki.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 12.09.2018 20:05

jakubk napisał(a):Czy w Neum jest jakiś kantor? Pytam w 2018 roku bo widziałem opinie że "bez problemu znajdziesz" a jakoś ani gugle ani nikt nic nie wie.

A na stacji jak płaciłem w EUR gotówką to widziałem jak dzielił przez 1.84 (stacja w centrum). To, że mają negatywne opinie w komentarzach google to po fakcie wiem (na szczęście lałem tylko pół baku).

A pytam bo chcę mieć na restauracje etc. i nie dać się więcej ocyganić ;-) Tak samo idąc do jakiegoś konzuma.

P.S. Kolejna sytuacja z dzisiaj: piwko w markeciku ileś tam marek, dwa kliknięcia w komputer i już pani mówi ile to jest euro (co do centa) ale reszta to na zasadzie pytania koleżanki (będącej na papierosie na zewnątrz) w stylu "kojko to je 1.3 ewra?" ;-) A i tak wyda pół na pół jak sobie uzna.

P.S. Sam sobie odpowiem na pytanie. Spytałem miłego kelnera w Lagunie i mi powiedział, że to trzeba iść do banku (unicredit obok dużego hotelu nad samym morzem). Dziś sprawdzone i za 100 EUR dostaliśmy 194 BAM co uznaję za super super przelicznik w porównaniu z historiami opisywanymi powyżej.

I tak, na straganach magnesy na lodówkę są po jeszcze lepszym przeliczniku 3BAM=1.5EUR i w restauracji na paragonie poniżej kwoty w markach jest w miarę uczciwa kwota w EUR ale w każdym innym miejscu (zwłaszcza na stacji w centrum) warto mieć marki.


W marketach i stacjach paliwowych - płatność kartą (konto przekorzystne) 2,2 zł za BAM za "pierdółki" na straganach i lody płacę w euro.. (gałka lodów w Mostarze 0,5 euro)
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 14.04.2019 10:52

Czy może mi ktoś powiedzieć jak trafić na targ w Trebinje. Czy jest to może koło hotelu Platani? I czy zapłacę tam w euro czy muszę mieć Bamy? Z góry dzięki za odpowiedź.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 14.04.2019 15:09

Marianos napisał(a):Czy może mi ktoś powiedzieć jak trafić na targ w Trebinje. Czy jest to może koło hotelu Platani? I czy zapłacę tam w euro czy muszę mieć Bamy? Z góry dzięki za odpowiedź.


Może to pomoże :)
https://vod.tvp.pl/video/maklowicz-w-podrozy,bosnia-i-hercegowina-trebinje,26640068
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2019 14:29

Czy kupował ktoś zielona kartę na granicy? Jaka cena?
Niespodziewany wyjazd, a ZK w AXA na zamówienie i nie wiem czy na jutro dotrze....
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 15.05.2019 23:29

https://autokult.pl/28284,zielona-karta ... sz-ja-miec

40e na 2 tyg., na każdym większym przejściu można kupić.
Pamiętaj że na granicy kupujesz na konkretny kraj, jakbyś jechała dalej np do Czarnogóry musisz kupić następną..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.05.2019 23:45

piekara114 napisał(a):Czy kupował ktoś zielona kartę na granicy? Jaka cena?
Niespodziewany wyjazd, a ZK w AXA na zamówienie i nie wiem czy na jutro dotrze....

No i karta zbędna.
Miłego lotu do Aten. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2019 13:07

:D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.05.2019 07:24

Dlatego przy zakupie oc biorę zk nawet na motocykl a przyda się już za kilka dni :D
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 17.06.2019 09:58

jaka jest obecna cena paliwa - diesla w BIH? czy mozecie podac przykładowe ceny papierosów oraz namiar na market i restauracje w BIH po drodze żeny zbytnio ie zbaczać z trasy;) dziekuje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone