Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benito5
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 17.08.2018 11:55

te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.08.2018 20:08

Bardzo lubię mosty - szczególnie zabytkowe, ładnie to wygląda i cieszę się, że większość widziałem na własne oczy i chętnie jeszcze raz bym zobaczył.
lokva tomasz
Autostopowicz
Waluta Bośnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokva tomasz » 20.08.2018 19:09

Witam cromaniaków
Jedziemy na wycieczkę do Mostaru i na wodospady Krawica jaką walute przygotować czy wstęp na wodospady jest płatny
Z góry dzięki za podpowiedz .Pozdrawiam.
aprilka
Globtroter
Re: Waluta Bośnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 20.08.2018 19:24

Walutą w Bośni jest marka zamienna KM. Wstęp na wodospady jest płatny, w sezonie 10 KM od osoby (dzieci do lat 7 nie płacą). Nie można płacić kartą, ale bez problemu przyjmują Euro (1E=2KM).
kmusial
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 24.08.2018 20:41

Przyjmują euro ale wydają te ich marki.
jakubk
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 10.09.2018 19:12

Czy w Neum jest jakiś kantor? Pytam w 2018 roku bo widziałem opinie że "bez problemu znajdziesz" a jakoś ani gugle ani nikt nic nie wie.

A na stacji jak płaciłem w EUR gotówką to widziałem jak dzielił przez 1.84 (stacja w centrum). To, że mają negatywne opinie w komentarzach google to po fakcie wiem (na szczęście lałem tylko pół baku).

A pytam bo chcę mieć na restauracje etc. i nie dać się więcej ocyganić ;-) Tak samo idąc do jakiegoś konzuma.

P.S. Kolejna sytuacja z dzisiaj: piwko w markeciku ileś tam marek, dwa kliknięcia w komputer i już pani mówi ile to jest euro (co do centa) ale reszta to na zasadzie pytania koleżanki (będącej na papierosie na zewnątrz) w stylu "kojko to je 1.3 ewra?" ;-) A i tak wyda pół na pół jak sobie uzna.

P.S. Sam sobie odpowiem na pytanie. Spytałem miłego kelnera w Lagunie i mi powiedział, że to trzeba iść do banku (unicredit obok dużego hotelu nad samym morzem). Dziś sprawdzone i za 100 EUR dostaliśmy 194 BAM co uznaję za super super przelicznik w porównaniu z historiami opisywanymi powyżej.

I tak, na straganach magnesy na lodówkę są po jeszcze lepszym przeliczniku 3BAM=1.5EUR i w restauracji na paragonie poniżej kwoty w markach jest w miarę uczciwa kwota w EUR ale w każdym innym miejscu (zwłaszcza na stacji w centrum) warto mieć marki.
benito5
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 12.09.2018 20:05

jakubk napisał(a):Czy w Neum jest jakiś kantor? Pytam w 2018 roku bo widziałem opinie że "bez problemu znajdziesz" a jakoś ani gugle ani nikt nic nie wie.

A na stacji jak płaciłem w EUR gotówką to widziałem jak dzielił przez 1.84 (stacja w centrum). To, że mają negatywne opinie w komentarzach google to po fakcie wiem (na szczęście lałem tylko pół baku).

A pytam bo chcę mieć na restauracje etc. i nie dać się więcej ocyganić ;-) Tak samo idąc do jakiegoś konzuma.

P.S. Kolejna sytuacja z dzisiaj: piwko w markeciku ileś tam marek, dwa kliknięcia w komputer i już pani mówi ile to jest euro (co do centa) ale reszta to na zasadzie pytania koleżanki (będącej na papierosie na zewnątrz) w stylu "kojko to je 1.3 ewra?" ;-) A i tak wyda pół na pół jak sobie uzna.

P.S. Sam sobie odpowiem na pytanie. Spytałem miłego kelnera w Lagunie i mi powiedział, że to trzeba iść do banku (unicredit obok dużego hotelu nad samym morzem). Dziś sprawdzone i za 100 EUR dostaliśmy 194 BAM co uznaję za super super przelicznik w porównaniu z historiami opisywanymi powyżej.

I tak, na straganach magnesy na lodówkę są po jeszcze lepszym przeliczniku 3BAM=1.5EUR i w restauracji na paragonie poniżej kwoty w markach jest w miarę uczciwa kwota w EUR ale w każdym innym miejscu (zwłaszcza na stacji w centrum) warto mieć marki.

W marketach i stacjach paliwowych - płatność kartą (konto przekorzystne) 2,2 zł za BAM za "pierdółki" na straganach i lody płacę w euro.. (gałka lodów w Mostarze 0,5 euro)
Marianos
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 14.04.2019 10:52

Czy może mi ktoś powiedzieć jak trafić na targ w Trebinje. Czy jest to może koło hotelu Platani? I czy zapłacę tam w euro czy muszę mieć Bamy? Z góry dzięki za odpowiedź.
benito5
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 14.04.2019 15:09

Marianos napisał(a):Czy może mi ktoś powiedzieć jak trafić na targ w Trebinje. Czy jest to może koło hotelu Platani? I czy zapłacę tam w euro czy muszę mieć Bamy? Z góry dzięki za odpowiedź.

Może to pomoże :)
https://vod.tvp.pl/video/maklowicz-w-podrozy,bosnia-i-hercegowina-trebinje,26640068
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2019 14:29

Czy kupował ktoś zielona kartę na granicy? Jaka cena?
Niespodziewany wyjazd, a ZK w AXA na zamówienie i nie wiem czy na jutro dotrze....
marcines
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 15.05.2019 23:29

https://autokult.pl/28284,zielona-karta ... sz-ja-miec

40e na 2 tyg., na każdym większym przejściu można kupić.
Pamiętaj że na granicy kupujesz na konkretny kraj, jakbyś jechała dalej np do Czarnogóry musisz kupić następną..
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.05.2019 23:45

piekara114 napisał(a):Czy kupował ktoś zielona kartę na granicy? Jaka cena?
Niespodziewany wyjazd, a ZK w AXA na zamówienie i nie wiem czy na jutro dotrze....

No i karta zbędna.
Miłego lotu do Aten. :wink:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2019 13:07

:D
pawelh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.05.2019 07:24

Dlatego przy zakupie oc biorę zk nawet na motocykl a przyda się już za kilka dni :D
jakrena
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 17.06.2019 09:58

jaka jest obecna cena paliwa - diesla w BIH? czy mozecie podac przykładowe ceny papierosów oraz namiar na market i restauracje w BIH po drodze żeny zbytnio ie zbaczać z trasy;) dziekuje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019