Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bol bez bólu czyli Brač po raz pierwszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 14.09.2016 10:42

morto15-ja byłem na Braču od 23 sierpnia do 1 września. Pogoda idealna, temp. w granicach 30-32 stopni a morze? Pierwsze dwa dni zaskoczyły in minus - myślę, że wtedy było to ok. 21 stopni. Gdy ustał wiatr temperatura woda ustabilizowała się na ok. 23 stopniach ( tak to czułem). Dla mnie wystarczająco ale wiem, że są ludzie, którzy nazwą taką wodę zimną.
Ostatnio edytowano 14.09.2016 12:46 przez krzysiek bb, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.09.2016 12:25

krzysiek bb napisał(a):morto15-ja byłem na Braču od 23 sierpnia do 1 września. Pogoda idealna, temp. w granicach 30-32 stopni a morze? Pierwsze dwa dni zaskoczyły in minus - myślę, że wtedy było to ok. 21 stopni. Gdy ustał wiatr temperatura woda ustabilizowała się na ok. 23 stopni ( tak to czułem). Dla mnie wystarczająco ale wiem, że są ludzie, którzy nazwą taką wodę zimną.


Byłem w podobnym terminie, bo od 19.08 do 04.09. Potwierdzam, na początku bardzo ciepła woda, potem przez wiatry chłodniejsza. Gdy pogoda się ustabilizowała woda coraz cieplejsza. Wiele zależy od miejsc gdzie są plaże. Najczęściej plażowałem w Selcy-Puntinaku i za Sumartinem w okolicach cmentarza. Woda na tej drugiej plaży cieplejsza :wink:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 15.09.2016 09:58

To zdjęcie jest dla mnie zachętą.
Bol inny niż znam z fishpicnikowych wycieczek 8)

Obrazek

Pozdrawiam
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.09.2016 12:21

Bijela Kuča - przepływając w jego okolicy zastanawiałem się co to jest. Teraz już wiem, tylko nadal ciekawe dlaczego niszczeje. Moim zdaniem jedyne wytłumaczenie to sprawy własnościowe, wierzyć mi się nie chce żeby ktoś to zostawił na pastwę losu ot tak.
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 15.09.2016 15:15

Nasz apartman zaznaczyłem białą kropą a co do Bijelej Kucy to ciągle nie mogę zrozumieć, że w idealnej lokalizacji stoi takie straszydło, obsikiwane przez plażowiczów.
Obrazek
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 18.09.2016 22:06

Było trochę przerwy ale wracam do relacji, tym bardziej, że kolejna relacja z Braču na topie.
Następnym celem wyjazdu był Sumartin a po drodze Selca. Ponieważ nie jest to wielka wyprawa zboczyliśmy przed Selcą z głównej drogi na Osridke i Nagorinac . Nie mam zdjęć z tego odcinka ale obie miejscowości wyglądają na opuszczone, jakieś pozostałości domów, wszędzie bardzo sucho. Z okolic rozciąga się piękny widok na Riwierę Makarską ale to miejsce na wyspie jakoś mnie przerażało, tym bardziej, że za oknem ponad 30 stopni i żar lejący się z nieba.
Wjazd do Selcy to wąziutka droga pomiędzy domami a po skręcie w lewo znajdujemy się na placu przed katedrą. Ludzi praktycznie nie widać, prócz kilku panów pijących kawę w restauracji. Chyba to zła pora na zwiedzanie, kamień odbija światło, przez co wydaje się jeszcze goręcej. Jedynym miejscem gdzie można się ukryć jest Studenac i jego klimatyzowane wnętrze. Czy Selca wieczorem ożywa? Może ktoś był tam o innej porze, my przenosimy się do Sumartinu, który jest o krok od Selcy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sumartin leży niecałe 2 km od Selcy, mała zatoka obejmuje przystań promu płynącego do Makarskiej, kilka knajpek i sklepów.
Jeżeli przy wjeździe skręcimy nie w lewo do portu ale w prawo możemy zrobić takie widowiskowe zdjęcie. Ciężko stwierdzić, czy te góry ( Bikovo) leżą na wyspie czy też na stałym lądzie. Robi to wrażenie.
W Sumartinie zjedliśmy obiad w konobie Bernardo - całkiem niezłe jedzenie, choć jakoś tak pustawo przy stołach. W samym porcie plażowanie na wąskiej plaży na wysokości kościoła, gdzie oczywiście boisko do piłki wodnej. Podstawa nad Jadranem ( oj bolesna musiała być ta porażka na IO w Rio).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wizycie w Sumartinie powoli mi się te miejscowości zaczynają mylić ....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.09.2016 13:34

krzysiek bb napisał(a):
Jeżeli przy wjeździe skręcimy nie w lewo do portu ale w prawo możemy zrobić takie widowiskowe zdjęcie. Ciężko stwierdzić, czy te góry ( Bikovo) leżą na wyspie czy też na stałym lądzie. Robi to wrażenie.


Obrazek


I byliścia praktycznie w tym miejscu gdzie ja miałem apartament, trzeba było na kawę albo Karlovacko zaglądnąć :oczko_usmiech: :mrgreen:
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 19.09.2016 13:39

dids76 - widok stamtąd pierwszorzędny. To taki Brač w pigułce - morze, miejscowość i Biokovo w tle.
Co do Karlovacka to będę śledził forum i wpadnę w przyszłym roku:)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.09.2016 07:12

Kolejna relacja z tej wyspy . . . może to znak :?: :wink: że trzeba tam wreszcie dotrzeć . . .
Fajnie pokazujesz tą wyspę 8)

Pozdrawiam
Piotr
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 20.09.2016 11:12

piotrf napisał(a):Kolejna relacja z tej wyspy . . . może to znak :?: :wink: że trzeba tam wreszcie dotrzeć . . .
Fajnie pokazujesz tą wyspę 8)

Pozdrawiam
Piotr


dzięki za miłe słowa - Brač to naprawdę fajne miejsce na ziemi
GumoL76
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GumoL76 » 20.09.2016 14:44

krzysiek bb napisał(a):Nasz apartman zaznaczyłem białą kropą a co do Bijelej Kucy to ciągle nie mogę zrozumieć, że w idealnej lokalizacji stoi takie straszydło, obsikiwane przez plażowiczów.

Na jakiej ulicy mieszkaliście, jeśli wolno zapytać?
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 20.09.2016 15:01

przy David Cesta
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 22.09.2016 16:16

Brač i Postira w tym roku przebiły Hvar i Jelsę :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bol bez bólu czyli Brač po raz pierwszy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone