Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.07.2019 14:37

Caorle jest trochę bliżej Wenecji, nie leży w głębi Włoch. Musielibyście podjechać jakieś 30-40 kilometrów. A plaże, jak i samo miasteczko jest super. Bibione to miasto turystyczne,a Caorle - historyczne.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2019 14:45

anksma napisał(a):Piekara114-->nie nastawiam się w tym roku na dłuższy pobyt w Italii, tylko ze względu na to że do Wenecji będzie bliżej z Bibione niż z Istrii to chcę pojechać na parę dni do Włoch. Nie chce się za bardzo pchać w głąb Włoch, tylko bliżej Polski. Poza tym ten wyjazd byłby na początku września, to może aż tak przeludnione plaże nie będą:-).
Ale nie pchasz się w głąb Włoch. Caorle jest drogą jakieś 50 km oddalone od Bibione, a do Wenecji jest z niego prostsza i krótsza droga. Do Punta Sabbioni 50 min. jazdy samochodem z Caorle a potem vaporetto.
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 14.07.2019 00:16

anksma napisał(a):Mam pytanie odnośnie Bibione. W tym roku prawdopodobnie wakacje będą na Istrii tak pod koniec sierpnia i chciałabym zwiedzić również Wenecję. Ale żeby było bliżej to pomyślałam żeby pojechać na ok. 5 dni do Bibione. We Włoszech jeszcze nie byłam. Oczywiście jadę z psem. Z tego co widzę na mapach to Włoskie wybrzeże usiane jest hotelami i leżakami na plaży, co mi się nie podoba. Czy znajdę plaże gdzie nie ma leżaków i nie ma człowieka na człowieku (ze wzg. na psa). Planuje tak na początku września lub ewentualnie koniec sierpnia wyjazd do Włoch. Jak z opłatami drogowymi we Włoszech, czy jakąś Winietę się kupuje?Jak zwiedzanie Wenecji z psem i jak z parkingiem, czy są jakieś problemy?.

Gdzieś na tej stronie
https://www.kierunekwlochy.pl/
W opisie jednej z miejscowości Carole Bibione Lido di Jesolo lub Eraclea mare, widziałem, że jest nawet specjalnie wydzielona plaża dla psów.
Też po Pagu planuję kilka dni w okolicy tych miejscowości plus Wenecja, mam prośbę, czy jest gdzieś w necie strona na której można policzyć koszt przejazdu włoskimi autostradami?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 14.07.2019 10:13

truedomel napisał(a):...., czy jest gdzieś w necie strona na której można policzyć koszt przejazdu włoskimi autostradami?

http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/gis.do
i instrukcja:
https://italia-by-natalia.pl/autostrady ... or-porady/
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 14.07.2019 10:41

krutom napisał(a):
truedomel napisał(a):...., czy jest gdzieś w necie strona na której można policzyć koszt przejazdu włoskimi autostradami?

http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/gis.do
i instrukcja:
https://italia-by-natalia.pl/autostrady ... or-porady/

Wielkie dzięki
bart123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart123 » 12.08.2019 10:50

Moja podróż przez Włochy dobiegła końca.
Najbardziej z dużych spodobała się Wenecja, a z mniejszych Pitigliano. Zrobione w sumie 4,5 tys km.
Dzięki radom z tego forum udało się w miarę sprawnie kupić bilet na Koloseum -> poszedłem do kasy Forum Romanum (kolejka na 10 minut), zakup ok. godz. 12:30, gdzie bilet na wstęp do koloseum ustalono na 14:45. Nie chciałem zwiedzać Forum z zegarkiem w ręku, więc poszedłem na spacer po Rzymie.
Dla zmotoryzowanych, moja uwaga, parkingi kryte w Florencji mają 2,05 m wysokości. Odwiedziłem cztery na granicy strefy ZTL i na żaden SUVem z boxem dachowym nie wjechałem. W ostateczności po godzinie szukania krytych parkingów zostawiłem na płatnym miejscu przy chodniku, na szczęście nikt się nie włamał (choć takie uwagi czytałem wcześniej, że zdarzają się kradzieże).
Do końca też nielogiczne było dla mnie tankowanie na stacjach. W większości musiałem prosić obsługę, bo tych ich automatów do płatności nie znosiłem. Raz taka usługa zblokowała mi 100e na karcie na dłuższy czas.

Jeśli chodzi o Włochy, to na plus że w większości miejsc (99%) płacić można kartą, ale drogi raczej słabe. Stare, częste remonty....I BARDZO DUZO fotoradarów. Wszędzie znaki o kontrolach prędkości.... ciekawe tylko czy te słupki są puste, czy jednak wszystkie są podpięte i działają....
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 14.08.2019 03:35

W zdecydowanej większości są puste.
Kończę kawę i ruszam w Dolomity na długi weekend :D
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 14.08.2019 07:30

może takie troszkę "kretyńskie" pytanie ale co tam, :wink:
czy może ktoś mi napisać jaką nazwę ma Włoskie piwo ?
chodzi mi o to że jak jestem w Chorwacji to jest Karlovaćko,
jak w BG to jest Zagorka i.t.d,
jakie jest w Itali?
i drugie pytanie,
jak się nazywają "ichnie" markety,
myślę że Lidla czy Biedry tam nie uświadcze, :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.08.2019 08:11

599 napisał(a):czy może ktoś mi napisać jaką nazwę ma Włoskie piwo ?

Najpopularniejsze marki to Peroni, Birra Moretti i Nastro Azzurro.


599 napisał(a):jak się nazywają "ichnie" markety

Jest kilka sieci sklepów: coop, conad, spar, pam. Jest też znany nam carrefour.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 14.08.2019 08:26

wielkie dzięki Marzena,
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2019 08:47

Lidl też bez problemu jest.
A ja polecam Eurospin https://www.eurospin.it/ (zwłaszcza jak trafisz ten ze stoikiem wędliniarskim, gdzie kroją salami to śniadanie będziesz miał za grosze) i Familia https://www.famila.it/punti-vendita
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 14.08.2019 09:10

dzięki piekara,
będę w Tropei,
nie wiem czy tam są "typowe"sieciówki,
jeszcze raz dzięki,
:wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2019 10:54

W czasie zwiedzania na pewno coś trafisz... choćby w Santo Stefano di Rogliano :papa: Miłego urlopu :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 22.10.2019 11:46

Ponieważ rozważam różne opcje na przyszłe wakacje, to tutaj spytam: ktoś był/coś może powiedzieć o okolicach Santa Marinella ?
Zależy mi na informacji jak tam jest z plażami oraz czy ktoś w okolicach coś zwiedzał interesującego ?

Dzięki z góry ze wszelkie informacje :papa:

pozdrawiam, Michał
bart123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart123 » 24.10.2019 16:55

Nie byłem bezpośrednio w Santa Marinella, ale nocowałem w okolicach Orbetello (około 100 km na północ od Santa Marinella). Bardzo fajne plaże, piaszczyste jak nad Bałtykiem. Jeśli będziesz miał auto, to warto odwiedzić Pitigliano i oczywiście Rzym. Tylko tutaj musisz uważać na auto. Jeśli zostawisz auto na parkingu w okolicach początkowych stacji metra (Lidio di Ostia), to możesz spodziewać się wybitych szyb. Ostrzegano mnie przed tym, a dodatkowo widać było sporo potłuczonego szkła. Musi być tam dużo kradzieży, bo nawet budynki/bloki mają prawie zawsze kraty na parterze w oknach, często także na pierwszym piętrze, a zdarzają się kraty na 2 i 3 piętrze!.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone