Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.09.2017 21:25

piekara114 napisał(a):To pewnie znalazłeś już market Conrad. Pamiętaj obok marketu o tej niepozornej pizzeri. I baw się dobrze :papa:

Znalazłem. Jutro pójdziemy na spacer i przy okazji zrobimy zakupy. Dzięki. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.09.2017 21:29

W którym domku jesteście?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.09.2017 21:47

piekara114 napisał(a):W którym domku jesteście?

Bilo nr 1
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.09.2017 21:57

To za ścianą, bo my mieliśmy nr 2. :papa:
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 12.11.2017 10:23

Jadąc w czerwcu 17 na południe, niemalże 98% samochodów na polskich rejestracjach w Graz odbiło w lewo na Słowenię. Wykonałem ten manewr i ja, tylko niespełna miesiąc później, a tymczasem chciałbym Was zabrać na camping Lido Bibione, czyli samochodem do Włoch. Konkretnie do Bibione Pineda (nie mylić z głośnym Bibione ;-)

Droga do Włoch za Villach.

Obrazek

Camping Lido Bibione

Obrazek

Plaża w Bibione Pineda

Obrazek

Będąc na miejscu odwiedziliśmy:

Caorle

Obrazek

oddalone 220km Sirmione nad jez. Garda

Obrazek

oraz Werona

Obrazek

Pozdrawiamy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.11.2017 09:25

Taka ciekawostka: wyremontowano balkon Julii w Weronie
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy- ... ie/5gkwx7m
Ciekawa, który z forumowiczów pierwszy zobaczy ten new balkon :D
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 20.11.2017 20:06

Witam wszystkich.
Przymierzamy się do przyszłorocznych wakacji i właśnie padło na Włochy. Chodzi mi konkretnie o jakieś interesujące, najlepiej zabytkowe nadmorskie miasteczka (lub ich bliskie okolice) w 2-3 różnych rejonach Włoch. Jeśli chodzi o samo morze, to ze względu na dziecko w grę wchodzą plaże piaszczyste z łagodnie opadającym dnem, ale z kilku powodów wykluczyłem najbardziej oczywistą Rivierę Adriatycką. Wstępnie postawiłem na Toskanię, płw. Gargano (Vieste) i Kalabrię (Tropea lub Capo Vaticano), oczywiście miejscowości w których będziemy stacjonować mogą być inne. Co do wybrzeża w Toskanii, to na razie nie mam pomysłu. I właśnie - może ktoś mógłby coś podpowiedzieć i podsunąć jakąś fajną lokalizację, a przy okazji podać namiary na jakiś w miarę przyzwoity hotel (najlepiej z basenem)?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.11.2017 21:25

mahum napisał(a): Co do wybrzeża w Toskanii, to na razie nie mam pomysłu. I właśnie - może ktoś mógłby coś podpowiedzieć i podsunąć jakąś fajną lokalizację, a przy okazji podać namiary na jakiś w miarę przyzwoity hotel (najlepiej z basenem)?
Może nie hotel, ale camp z bungalowami i apartamentami i z basenem i w sensownej cenie jak na Włochy i lipiec: teksanskie-widoczki-w-toskanii-t49663.html?hilit=teksa%C5%84skie Kiedy się wybieracie?
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 21.11.2017 17:42

Planuję mniej więcej w połowie lipca. Jeśli chodzi o Toskanię, to mam na oku kilka lokalizacji. Chodzi o Grosseto, Massa, Principina Terra, Camaiore i Marina di Bibbona.
Która z tych miejscowości jest warta poświęcenia części urlopu, a gdzie jest raczej mało interesująco?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.11.2017 18:41

O Marina di Bibona masz w podanym przeze mnie wątku...zajrzałeś i poczytałeś?? do reszty użyj wyszukiwarki - prawy góry róg.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 28.11.2017 22:42

Faktycznie plaża w Porto Cesareo jest najciekawszą piaszczystą plażą na Półwyspie Salentyńskim? Wiadomo, że to subiektywne odczucie, ale chodzi mi o plażę z płytką wodą w kolorze turkusowym i oczywiście miękkim piaskiem. Taką mieliśmy w tym roku w Sarti i za punkt honoru postawiłem sobie znalezienie równorzędnej we Włoszech. Akurat hotel który znalazłem, znajduje się nieopodal plaży Lido dei Pirati z wątku Tonego Montany "Italia Amore".
Jednak zastanawiam się czy warto zbaczać z trasy Tropea-Vieste, czy przypadkiem tego typu plaż nie ma np. na Gargano?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.11.2017 21:11

mahum napisał(a):Faktycznie plaża w Porto Cesareo jest najciekawszą piaszczystą plażą na Półwyspie Salentyńskim? Wiadomo, że to subiektywne odczucie, ale chodzi mi o plażę z płytką wodą w kolorze turkusowym i oczywiście miękkim piaskiem. Taką mieliśmy w tym roku w Sarti i za punkt honoru postawiłem sobie znalezienie równorzędnej we Włoszech. Akurat hotel który znalazłem, znajduje się nieopodal plaży Lido dei Pirati z wątku Tonego Montany "Italia Amore".
Jednak zastanawiam się czy warto zbaczać z trasy Tropea-Vieste, czy przypadkiem tego typu plaż nie ma np. na Gargano?


Hej

Jeśli czytałeś moją relację, to pewnie widziałeś, że chwaliłem tez np Baia Verde (na południe od Gallipoli) oraz taką Punta Prosciutto

Po ile ten hotel i jak się nazywa tak z ciekawości? (nie wybieram się spoko) ;)

:papa:
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 29.11.2017 22:56

Club Azzurro Hotel Porto Cesareo.
Lepsze - np. Le Dune czy Bacino Grande Hotel są już przesadnie drogie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.11.2017 08:54

mahum napisał(a):Club Azzurro Hotel Porto Cesareo.
Lepsze - np. Le Dune czy Bacino Grande Hotel są już przesadnie drogie.


O kurde, 750 PLN za noc w dwójce?
:boss:
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 30.11.2017 22:17

Niestety, takie są ceny przyzwoitych hoteli we Włoszech w sezonie wakacyjnym. Na razie jeszcze nie zarezerwowałem, zresztą i tak będzie to rezerwacja bez wpłaty i możliwa do bezkosztowego odwołania, więc dopuszczam możliwość zmiany.
Oczywiście cały czas jestem otwarty na propozycje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone