Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Badanie techniczne samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Badanie techniczne samochodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 13.07.2017 17:02

Witam,
czy spotkali się koledzy z sytuacją w której zbliżający się niebawem termin przeglądu technicznego samochodu sprawił jakiś kłopot podczas kontroli w drodze do/z Chorwacji? Wyjeżdżam 23 lipca, wracam 3 sierpnia, a termin kolejnego badania mam na 18 sierpnia, czyli trochę zostaje :). Tylko, czy się nie czepiają jakoś w takiej sytuacji?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 13.07.2017 17:10

Nikt się nie będzie czepiał.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.07.2017 17:33

co innego gdyby był wymagany paszport w danym kraju, gdzie można przebywać dłużej niż ważność tegoż paszportu...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 18:03

Sol-Wagon napisał(a):co innego gdyby był wymagany paszport w danym kraju, gdzie można przebywać dłużej niż ważność tegoż paszportu...



W tym wypadku paszport, to mały Pikuś! Tu samochód koniecznie trzeba wymienić na nowy!
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 14.07.2017 09:56

nie no, rozumiem sarkazm :)
gdzieś tak wyczytałem, wolałem się upewnić u osób do których mam większe zaufania, bo to wiadomo...
W każdym razie dzięki
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.07.2017 10:04

giffki napisał(a):gdzieś tak wyczytałem, wolałem się upewnić u osób do których mam większe zaufania, bo to wiadomo...

Forum jest między innymi od tego, by wyjaśnić sobie takie sprawy. Jednak to co ludzie wygadują, jakie tworzą legendy,
teorie spiskowe, to przechodzi ludzkie pojęcie.

Spotkał mnie ostatnio kolega. Wybiera się pierwszy raz do Chorwacji (w ogóle pierwszy raz samochodem za granicę) i chciał się paru rzeczy dowiedzieć.
Jedno z pierwszych pytań które padło, to do jakiej części Chorwacji polecam mu jechać, bo słyszał, że jest część w której obowiązuje euro i część, w której w obiegu są kuny. :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 10:13

walp napisał(a):
giffki napisał(a):Spotkał mnie ostatnio kolega. Wybiera się pierwszy raz do Chorwacji (w ogóle pierwszy raz samochodem za granicę) i chciał się paru rzeczy dowiedzieć.
Jedno z pierwszych pytań które padło, to do jakiej części Chorwacji polecam mu jechać, bo słyszał, że jest część w której obowiązuje euro i część, w której w obiegu są kuny. :oczko_usmiech:


Trzeba było powiedzieć że na wyspach jeszcze inaczej sie płaci - łasicami :hut:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.07.2017 12:30

A na plażach w naturze...:p
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 14.07.2017 12:36

No cóż, jakby nie była idiotyczna ta "zasłyszana" informacja to trzeba przyznać, że euro jest niemal jak druga waluta w Chorwacji :) Pewnie stąd się wzięła taka legenda :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.07.2017 12:47

Każda legenda ma jakieś podstawy i w tym przypadku tak mogło być. Problem polega na tym, że wielu ludzi nie zada sobie najmniejszego trudu zweryfikowania zasłyszanej informacji i w konsekwencji wprowadzają w błąd pozostałych.

Co jakiś czas czytamy, że znajomy znajomego jechał darmowym objazdem M-L-P, a jednak na odcinku od Ptuj do razcep Draženci
go złapali i ukarali mandatem. Później okazuje się, że to jednak był inny odcinek.

Albo inne śmiechu warte porady:
- czy muszę mieć zielona kartę kiedy przejeżdżam przez terytorium BiH?
- niekoniecznie, u mnie nie sprawdzali
:oczko_usmiech:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 14.07.2017 13:05

walp napisał(a):
Albo inne śmiechu warte porady:
- czy muszę mieć zielona kartę kiedy przejeżdżam przez terytorium BiH?
- niekoniecznie, u mnie nie sprawdzali
:oczko_usmiech:


To jedna z moich ulubionych :D
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 14.07.2017 14:36

Badanie techniczne auta kończyło mi się w tym roku w dniu powrotu z urlopu. Jeszcze wieczorem zdążyłem na stację diagnostyczną. Nie jestem przekonany czy poza granicami kraju kogoś to interesuje ( chyba, ze coś się wydarzy).
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.07.2017 15:42

walp napisał(a):Jedno z pierwszych pytań które padło, to do jakiej części Chorwacji polecam mu jechać, bo słyszał, że jest część w której obowiązuje euro i część, w której w obiegu są kuny. :oczko_usmiech:

Jestem ciekaw skąd ludzie mają takie rewelacje bo z tym o walucie spotykam się nie pierwszy raz.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone