Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Automapa offline - pytanie dla driverów

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Automapa offline - pytanie dla driverów

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.03.2014 22:34

Witam.
Mam pytanie dla doświadczonych driverów...
Chcę sobie wyznaczyć trasę offline w Automapie 6.15 na PC-cie, wyznaczyć wszystkie punkty via (Mureck, Lenart, Ptuj itp :D ), czyli przejazd przez wskazane miejscowości a następnie wczytać tą trasę do swojego Goclevera. I tu pojawia się problem. Zainstalowałem Automapę na PC-cie i mi wyskakuje komunikat, że oczywiście nie może załadować gps-ów. Kiedyś pamiętam zainstalowałem Automapę na laptopie i działała offline, teraz jest problem bo nie można nic zrobić. Wydaje mi się, że problem może polegać na tym, że navi nie jest typowo wersją na pc-ta ale do końca nie wiem. Jak ktoś wie jak temu zaradzić to niech pomoże. W targeo nie chcę się bawić bo wyznaczona trasa nie zawsze jest ta sama w navi co na stronie.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.03.2014 23:20

Menu - GPS - Wyłącz GPS

Następnie Menu - Ustawienia - GPS - Uruchom przy starcie (odznacz)

Po problemie! :D

Targeo nie jest kompatybilne z AM.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 02.03.2014 23:22

Raul73 napisał(a):Targeo nie jest kompatybilne z AM.


No właśnie. A jest wiersz "eksportuj do AutoMapy"?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.03.2014 23:28

jara napisał(a):
Raul73 napisał(a):Targeo nie jest kompatybilne z AM.


No właśnie. A jest wiersz "eksportuj do AutoMapy"?



Zgadza się - jest taka opcja.

Ale wyeksportowana mapa i tak nie zgadza się z AM. W dodatku GPS z Automapą nie widzi, że minąłeś jakiś punkt Via - i nawet po przejechaniu go nadal cię do niego zawraca.

Testowane kilkakrotnie. :D

Najlepszą opcją jest instalacja AM na kompie i potem przekopiowanie przygotowanej trasy na GPS. Ja nawet punkty ulubione sobie kopiuję.
Pawelrsko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrsko » 02.03.2014 23:30

Witam.
Tak jak piszą moi poprzednicy wyłącz GPS w programie i bez problemu Wyznaczysz trasę. Pamiętaj o ustawieniach parametrów wyznaczania trasy oraz ustawieniu sortowania puntów Via.
Z Targeo Możesz wygenerować plik do AM tylko najlepiej się zaloguj aby mieć możliwość ustawienia wielu punktów pośrednich trasy.

Pozdrawiam :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 02.03.2014 23:31

Raul73 napisał(a):
jara napisał(a):
Raul73 napisał(a):Targeo nie jest kompatybilne z AM.


No właśnie. A jest wiersz "eksportuj do AutoMapy"?



Zgadza się - jest taka opcja.

Ale wyeksportowana mapa i tak nie zgadza się z AM. W dodatku GPS z Automapą nie widzi, że minąłeś jakiś punkt Via - i nawet po przejechaniu go nadal cię do niego zawraca.

Testowane kilkakrotnie. :D

Majlepszą opcją jest instalacja AM na kompie i potem przekopiowanie mapy na GPS. Ja nawet punkty ulubione sobie kopiuję.

Dzięki, widziałem te błędy, ale myślałem, że ja coś źle robię. Ja kopiuję wytyczoną przez siebie trasę na kartę i wkładam do NAVI
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 02.03.2014 23:32

Jeszcze jedna uwaga do Auto Mapy (oprócz tego, co pisze Raul73):

AutoMapa nie zapisuje trasy jako całości, tylko jako punkty: Startowy i Końcowy + ewentualne punkty Pośrednie (via). Właściwa trasa jest wytyczana za każdym razem po wczytaniu zapamiętanych punktów.
Czasami trasa wytyczona na jednym urządzeniu wygląda inaczej niż wytyczona na innym urządzeniu (przy czym obie bazują na tych samych zapisanych punktach).
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.03.2014 23:33

Pawelrsko napisał(a):Z Targeo Możesz wygenerować plik do AM tylko najlepiej się zaloguj aby mieć możliwość ustawienia wielu punktów pośrednich trasy.



Powtarzam po raz kolejny, tym razem pogrubionym: Targeo nie jest kompatybilne z Automapą :!: :!: Generowanie trasy nic nie daje :!: :!:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.03.2014 23:35

lichy napisał(a):Jeszcze jedna uwaga do Auto Mapy (oprócz tego, co pisze Raul73):

AutoMapa nie zapisuje trasy jako całości, tylko jako punkty: Startowy i Końcowy + ewentualne punkty Pośrednie (via). Właściwa trasa jest wytyczana za każdym razem po wczytaniu zapamiętanych punktów.
Czasami trasa wytyczona na jednym urządzeniu wygląda inaczej niż wytyczona na innym urządzeniu (przy czym obie bazują na tych samych zapisanych punktach).



Zgadza się - a dodatkowo będzie się bardzo różnić, jeśli nie wyłączycie LiveDrive
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.03.2014 23:49

Raul73 napisał(a):
Pawelrsko napisał(a):Z Targeo Możesz wygenerować plik do AM tylko najlepiej się zaloguj aby mieć możliwość ustawienia wielu punktów pośrednich trasy.



Powtarzam po raz kolejny, tym razem pogrubionym: Targeo nie jest kompatybilne z Automapą :!: :!: Generowanie trasy nic nie daje :!: :!:

Skoro nie jest kompatybilna to czemu na stronie Automapy polecają do wytyczania tras właśnie targeo?
Cyt:
Aby wygodnie planować trasę przejazdu na komputerze PC, polecamy:

- skorzystać z serwisu www.targeo.pl - zawiera on mapę tego samego dostawcy map co AutoMapa. Korzystając z Targeo.pl można wyznaczyć trasę, zapisać ją na dysku w formacie .atm, po czym wczytać w AutoMapie na urządzeniu przenośnym.

Spróbuję zrobić jak mówicie i zobaczymy czy będzie git ;)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.03.2014 23:58

sviva napisał(a):Skoro nie jest kompatybilna to czemu na stronie Automapy polecają do wytyczania tras właśnie targeo?


Tego niestety nie wiem.

Jakiś czas temu bawiłem się właśnie Targeo i Automapą, testując to importowanie trasy. I zawsze szło dobrze do pierwszego punktu VIA.

Myślałem, że to ja coś źle robię, więc długo siedziałem potem na forum : http://www.my-navia.pl/. I tam się doczytałem, że to stały problem i że przygotowanie trasy w Targeo nie ma sensu.

Powodzenia z ustawieniami! :papa: :papa:

A tak na marginesie: jak ci się sprawuje ta 15-ka? Ja cały czas jadę na wersji 6.10 i na razie mi wystarcza, ale czytałem, że wersje 11, 12 i 13 zamulały procesor w GPS-ach.
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 03.03.2014 00:41

Raul73 napisał(a):A tak na marginesie: jak ci się sprawuje ta 15-ka? Ja cały czas jadę na wersji 6.10 i na razie mi wystarcza, ale czytałem, że wersje 11, 12 i 13 zamulały procesor w GPS-ach.

Jedyna wersja, jaka mi zamuliła GPS'a, to była 6.14 z czerwca 2013, ale to było z winy samego urządzenia, w którym zaczęła umierać pamięć :lol:
Wszystkie inne od 2009 roku zarówno na starym, jak i na nowym GPS'ie działają bez większych zastrzeżeń.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.03.2014 00:46

Nie wiem jak się spisuje bo dopiero dzisiaj się w nią zaopatrzyłem. W firmie wgrałem 6.13 na nawigacjach i chodzi to w miarę dobrze nawet na 3 letnich gocleverach i navroadzie...
Ja miałem taki problem z automapą podczas ostatniego wyjazdu do Chorwacji. Targeo obsługiwało już nowy odcinek D1 a w automapie tego odcinka nie było mimo iż mapy miałem z maja a jechałem w lipcu i cała trasa poszła w cholerę. nie chciało już potem wczytać przygotowanej trasy i z planowanie zdało się na nic... A mam pytanie czy do wersji np. 6.12 lub innej jestem w stanie przenieść mapy z 6.15? Czy wystarczy, że je podmienię i będzie wszystko działać?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.03.2014 00:42

To jak z tymi mapami? da radę wgrać mapy z wersji 6.15 do np. 6.12 i będą one działały?
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 04.03.2014 00:57

Z tego, co wiem, to jest to nie do zrobienia.
W AutoMapie dana wersja mapy pracuje z konkretną wersją programu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Automapa offline - pytanie dla driverów
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone