Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Achy i Ochy, czyli tegoroczne Włochy.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 16.02.2017 01:34

Super się z Wami podróżowało :)

Szkoda, że to już koniec :cry:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.02.2017 09:15

kaszubskiexpress napisał(a):Uff. W końcu dobrnąłem.


... było całkiem miło ... 8) ... dzięki za relację ... :) ...
Pozdrawiam.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 16.02.2017 09:29

Miło było..... Piękne te Włochy - już za kilka miesięcy przekonam się na własne oczy- będzie to bardzo krótki wyjazd i w nietypowe miejsce jak na pierwsze spotkanie z Italią :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.02.2017 09:38

Hmmm...coraz częściej zastanawiam się, skąd określenie: Słoneczna Italia... widzę, że i Wy mieliście wątpliwości co do słuszności tego określenia, zresztą całkowicie uzasadnione ;)
Nie zmienia to faktu, że Włochy są piękne. Nie zdecydowałabym się chyba na spędzenie tam wakacji, ale na parodniowe wypady jak najbardziej.
Szkoda, że nie udało się Wam odwiedzić Florencji. Bardzo ją lubię, ale niestety wciąż jest to jedyne toskańskie miasto, jakie widziałam...czas to zmienić ;)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 16.02.2017 09:45

Leon był późną wiosną, może dlatego pogoda była kapryśna. Ale szczerze mówiąc, to w lipcu w północnych Włoszech (Veneto, ale nie w Alpach) pogoda też nie rozpieszczała.
Fajowa relacja, choć oszczędna :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.02.2017 10:23

kaszubskiexpress napisał(a):Fotki to tylko zachęta do odwiedzenia miejsc. Sami sobie odkrywajcie więcej :oczko_usmiech:

Postaramy się. :)

Po trzech latach planujemy powrót do Włoch, a ponieważ zgodnie z obowiązującą u nas zasadą: zawsze w inne miejsca,
to w tym roku planuję m. in. pobyt nad Morzem Liguryjskim, a jak całość się rozwinie, to zobaczymy.

Klimatyczne miejsca, świetne zdjęcia. :wink:

Molte grazie, signor Leon. :hut:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.02.2017 13:14

maxredaktor napisał(a):Leon był późną wiosną, może dlatego pogoda była kapryśna. Ale szczerze mówiąc, to w lipcu w północnych Włoszech (Veneto, ale nie w Alpach) pogoda też nie rozpieszczała.


No właśnie... ja byłam dwa razy w szczycie sezonu ( chociaż krótko) i też lało...raz w połowie września i też padało... teraz w październiku i...no, wiadomo ;) ale jak byłam w listopadzie to było tylko pochmurno ;) z mojego doświadczenia wynika że Italia słoneczną bywa od czasu do czasu ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.02.2017 13:23

Magda O. napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Leon był późną wiosną, może dlatego pogoda była kapryśna. Ale szczerze mówiąc, to w lipcu w północnych Włoszech (Veneto, ale nie w Alpach) pogoda też nie rozpieszczała.


No właśnie... ja byłam dwa razy w szczycie sezonu ( chociaż krótko) i też lało...raz w połowie września i też padało... teraz w październiku i...no, wiadomo ;) ale jak byłam w listopadzie to było tylko pochmurno ;) z mojego doświadczenia wynika że Italia słoneczną bywa od czasu do czasu ;)

Ja byłam pod koniec lipca w Apulii - przez dwa tygodnie chyba tylko jednego dnia jakieś chmurki na niebie widziałam :oczko_usmiech:
Dla mnie Italia jest zawsze słoneczna :oczko_usmiech: (no prawie, kiedyś w lutym troszkę mi popadało :wink: )

Leoś, a Ty to tak trochę po łebkach tą relację zrobiłeś :roll: , do poprawki następną razą :smo:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.02.2017 13:33

maxredaktor napisał(a):Fajowa relacja, choć oszczędna :wink:

mysza73 napisał(a):Leoś, a Ty to tak trochę po łebkach tą relację zrobiłeś :roll: , do poprawki następną razą :smo:

Czepiacie się, oj czepiacie. :D

Leon, tylko nie wstawiaj pięciu ujęć tego samego talerza, albo dziesięciu zdjęć tej samej wieży. :oczko_usmiech:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.02.2017 09:30

piekara114 napisał(a):Ten toskański ciepły kolor sieny jest niesamowity....

W końcu siena palona to ciepły kolor w malarstwie. :wink:


greenrs napisał(a):Super się z Wami podróżowało :)
Szkoda, że to już koniec :cry:

kmichal napisał(a):... było całkiem miło ... 8) ... dzięki za relację ... :) ...
Pozdrawiam.

Myślałem, że ogarnę to w 3-4 tygodnie.I tak za długo. :lol:




Andzia* napisał(a):Miło było..... Piękne te Włochy - już za kilka miesięcy przekonam się na własne oczy- będzie to bardzo krótki wyjazd i w nietypowe miejsce jak na pierwsze spotkanie z Italią :wink:

Zdecydowanie Wochy są zachwycające. 8)





walp napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Fotki to tylko zachęta do odwiedzenia miejsc. Sami sobie odkrywajcie więcej :oczko_usmiech:

Postaramy się. :)

Po trzech latach planujemy powrót do Włoch, a ponieważ zgodnie z obowiązującą u nas zasadą: zawsze w inne miejsca,
to w tym roku planuję m. in. pobyt nad Morzem Liguryjskim, a jak całość się rozwinie, to zobaczymy.

Życzę udanych wakacji i dobrej pogody. :wink:



mysza73 napisał(a):
Magda O. napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Leon był późną wiosną, może dlatego pogoda była kapryśna. Ale szczerze mówiąc, to w lipcu w północnych Włoszech (Veneto, ale nie w Alpach) pogoda też nie rozpieszczała.

No właśnie... ja byłam dwa razy w szczycie sezonu ( chociaż krótko) i też lało...raz w połowie września i też padało... teraz w październiku i...no, wiadomo ;) ale jak byłam w listopadzie to było tylko pochmurno ;) z mojego doświadczenia wynika że Italia słoneczną bywa od czasu do czasu ;)

Ja byłam pod koniec lipca w Apulii - przez dwa tygodnie chyba tylko jednego dnia jakieś chmurki na niebie widziałam :oczko_usmiech:
Dla mnie Italia jest zawsze słoneczna :oczko_usmiech: (no prawie, kiedyś w lutym troszkę mi popadało :wink: )

Leoś, a Ty to tak trochę po łebkach tą relację zrobiłeś :roll: , do poprawki następną razą :smo:


Ta pogoda nie była w sumie jakaś tragiczna, ale bywała irytująca.
Uznałem, że tym razem minimalistycznie bedzie :mrgreen:



:hut:
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 22.03.2017 22:56

kaszubskiexpress napisał(a):Zatrzymaliśmy się kawałek przed Montepulciano.
Gdzieś tam, gdzie te jeziora to już Umbria....

Dojeżdżamy pod mury, znajdujemy darmowy parking, dochodzimy do miasta i.........
Chowamy się pod jakimś łukiem przed deszczem.
Po 15 minutach postanawiamy podbiec do pierwszej knajpy, którą zobaczymy, byliśmy głodni jak cholera.
Zjedliśmy pizzę i po kolejnych kilkudziesięciu minutach uznaliśmy, że nie ma sensu czekać dalej. Z górki do samochodu biegło się lepiej.

CDN....


dobre... w czerwcu 2014 r. byliśmy dwa tygodnie w Toskanii.... upał wszędzie straszny.... padało tylko w Montepulciano... - to na początek... wkrótce dalsza część komentarzy... świetna relacja...
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 22.03.2017 23:31

Świetna relacja... na południu Italii jeszcze nie byliśmy... za to w Toskanii owszem... w Rzymie i okolicach również. W Wenecji...

W samym Rzymie już pięć razy...

Jeśli chodzi o Toskanię... zwiedziliśmy większość miasteczek z Twojej relacji i dużo innych... byliśmy całe dwa tygodnie. Polecam Pitigliano... zwane małą Jerozolimą, to takie miasto wykute w skale i na skałach jeszcze przez Etrusków.

Polecam Monteriggioni... bardzo malownicza twierdza... ikona Toskanii...

Termy Saturnia... darmowe spa z wodą wydobywającą się z wulkanu... taka gęsta woda o zapachu zapałek...ekstra się po tej wodzie czuliśmy... może poza zapachem zapałek...

Polecam Pecorino z Pienzy. Jeden z lepszych serów jakie jedliśmy....

Trudno to wszystko opisać, widzieliśmy tyle miasteczek Toskanii... słuchajcie, jestem tu nowy, nie wiedziałem, że można umieszczać relacje z innych wycieczek niż po Chorwacji...
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 22.03.2017 23:40

Czasem gdzieś nas... z Ukochaną i bachorkami poniesie, głównie jest to Italia ale bywają i inne okolice. W tym roku na pewno będzie to Hvar i Baska Voda.

chciałbym się tu czasem jakąś wycieczką pochwalić, choć nie wiem czy to wypada opisywać wycieczki sprzed paru lat... pozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.03.2017 00:08

gianni37913 napisał(a):chciałbym się tu czasem jakąś wycieczką pochwalić, choć nie wiem czy to wypada opisywać wycieczki sprzed paru lat... pozdrawiam

Jak najbardziej wypada :!: Takie relacje też tu się często pojawiają i są równie interesujące (a czasem nawet bardziej).
Załóż tylko swój autorski wątek...

No to czekamy :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Achy i Ochy, czyli tegoroczne Włochy. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone