Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitlera

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006
Re: A:Salzburgerland / D:Berchtesgadener Land _ Alpy w piguł

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 12.09.2015 10:13

Bardzo fajne fotki. Te okolice , a głównie Dachstein widziałem w zimie, z kupą śniegu. Zupełnie inaczej to wyglądało. Dalej się przyglądam. Bernard.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: A:Salzburgerland / D:Berchtesgadener Land _ Alpy w piguł

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2015 20:49

maslinka napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):gdzieś w połowie rejsu stateczek zatrzymuje się, po czym "człowiek z obsługi statku" zaczyna wygrywać różne melodie na trąbce, pokazując 3-krotne echo:) dość fajna sprawa:) a najfajniejsza to taka, że po pokazie chodzi sobie z kapitańską czapeczką i zbiera datki:)

Jak płynęliśmy, też grał i chodził z czapeczką :) Do tego jeszcze opowiadał trochę o jeziorze - ile ma km długości, głębokości, jaka jest aktualnie temperatura woda i takie tam ogólne wiadomości. Przynajmniej tyle zrozumieliśmy po niemiecku ;)

Koło kościoła St. Bartholomä jest restauracja z genialnymi wędzonymi pstrągami. Pycha!

Szkoda, że nie popłynęliście dalej - do przystani Salet. Można sobie tam zrobić wycieczkę dookoła Obersee - klik. Niesamowite widoki!


Sol-Wagon napisał(a):p.s. ciekawe czy rozpoznaliście z jakiej atrakcji może być żeton na zdjęciu:) traktowany oczywiście jako bilet wstępu:)
ten akurat na zdjęciu to niewykorzystany żeton ciepłej wody prysznicu na kempingu (1,30 E za 6 minut);

Tak myślałam :) Takie same mieliśmy na campingu w Czechach.

Teraz czekam na twierdzę Hohensalzburg. Bardzo mi się tam podobało i chętnie porównam wrażenia :)


a myśmy się tylko domyślili, że prawdopodobnie o jeziorze opowiada...:p
nie pobrałem ani 1 lekcji niemieckiego w życiu...:/

no muszę Cię / Was rozczarować...podeszliśmy na piechotę po schodkach tylko pod bramkę z biletami Fortecy by mieć jako taki widok na miasto...

jakoś nie zwróciłem uwagi że można z Salet podejść do kolejnego pięknego jeziora...:)
i tak zamiast rejsu miała być Herbaciarnia Hitlera, ale bilety tam są znacznie droższe...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: A:Salzburgerland / D:Berchtesgadener Land _ Alpy w piguł

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2015 20:51

Bernadr C napisał(a):Bardzo fajne fotki. Te okolice , a głównie Dachstein widziałem w zimie, z kupą śniegu. Zupełnie inaczej to wyglądało. Dalej się przyglądam. Bernard.

cieszę się, niestety zbliżamy się do końca...:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.09.2015 14:37

...kontynuujmy więc 5 dzień zwiedzania:)
jest poniedziałek, z racji opadów deszczu wyruszamy dopiero w okolicy godz. 12.00...zaczynamy od wąwozu Wimbach w Niemczech, z racji tego że wczoraj (w niedzielę) nie udało się tam zaparkować:)

wstęp do Wimbachklamm w miejscowości Ramsau kosztuje 2 EUR dla osoby dorosłej i realizowany jest przy pomocy żetonu (który zamieściłem na wcześniejszym zdjęciu); żeton-identyczny jak do prysznica kupuje się w automacie:) jednym słowem świetna sprawa jak dla mnie:) wchodzisz kiedy chcesz i o każdej porze praktycznie:)
samochód najlepiej zaparkować przy hotelu-parking płatny w automacie:)

http://www.koenigssee.com/wimbachklamm.htm

http://www.ramsau.de/en/attractions/wimbachklamm.html

przejście przez wąwóz jest raczej jednokierunkowe, po przejściu przez ostatnią bramkę nie da się wrócić:) wraca się "górą", mając wąwóz po prawej stronie:)
wąwóz składa się w bardzo wielu wodospadzików spływających po skalnych ścianach...świetna sprawa...:)
w wąwozie unosi się mgiełka wodna...:)

widok przy wjeździe na parking:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.09.2015 17:22

po jakiejś kanapce w samochodzie ruszamy dalej...naszym celem jest Salzburg...nie wypada go nie odwiedzić będąc tak blisko:)
obwodnicą jedziemy max ile się da z racji wybrania tzw. drogi najszybszej w nawigacji...nie chcemy ryzykować przejazdu przez miasto w poniedziałek między godz. 15-16:)
kilka świateł, w tym jeden mikro korek na 2-3 podjazdy i jesteśmy na parkingu Parkgarage Linzer Gasse:)
zdecydowanie go polecam w zakresie lokalizacji, pozwala dostać się do centrum na piechotę, przechodząc zabytkową ulicą Linzergasse:) z parkingu do fortecy jest ok. 1,5 km piechotą, czas jednak szybko mija na tej ulicy...:)

http://www.bestinparking.at/de/garage/s ... engasse/4a

jeżeli kogoś interesuje forteca i ogrody można zaparkować także na tym parkingu:
http://www.contipark.at/en/find-parking ... tgarage-a/


info o Salsburgu i regionie:
http://www.salzburgerland.com/pl/urlop/index.html

http://www.salzburgerland.com/pl/urlop/index.html

http://www.hello-salzburg.at/en/

http://www.salzburg.info/en/sights

http://www.salzburg-umgebung.com/englis ... seeing.htm

przy wjeździe na parking po naciśnięciu przycisku automatycznie drukuje się bilet i otwiera szlaban:)
płatności dokonuje się na końcu usługi w automacie umieszczonym po lewej stronie głównego wejścia:)
jest nawet filmik instruktażowy dla "pierwszaków"...


no to zaczynamy pochód...:)
Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.09.2015 17:27

ale bym pojeździł:)
Obrazek

to "one" zainspirowały mnie do przejścia tą ulicą:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

który podoba się wam najbardziej?:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.09.2015 08:37

uhm...to wzbudziłem zainteresowanie...:p
mnie osobiście podoba się pierwszy zegar:)

Ulica Linzergasse to sklepy, sklepiki, kawiarenki:)
z tym że ludzie z Bliskiego Wschodu w burkach okupowali te z zegarkami od 100 EUR czy biżuterią, nas natomiast interesowała tandeta pamiątkowa po 2-5 EUR:p
ludzie z Bliskiego Wschodu okupowali całymi rodzinami kawiarnie, kawiarenki, a my patrzyliśmy tylko co jedzą...:p

muzyczne wypieki:)
Obrazek

świat pluszowych zwierząt:) praktycznie każde zwierzę do kupienia...kusiło nawet dorosłych...:)
małą foczka czy niedźwiadki przesłodkie:) fajne rzeczy na maskotki do samochodu:) z nami jeździł jeżyk przez 4,5 roku:)
Obrazek

wystawy retro:)
Obrazek

zerkam sobie na ludzi...:)
Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.09.2015 22:17

po przejściu ulicą Linzergasse kierujemy się "pofocić" Residenzplatz, Mozartplatz czy Domplatz...
następnie dość stromi schodkami kierujemy się w stronę fortecy...chcemy mieć chociaż namiastkę punktu widokowego na miasto:)
nie wchodzimy jednak do środka fortecy, zwiedziliśmy już przecież 2 zamki:) bilet też swoje kosztuje a jest już dość późno po południu:) koszt wstępu na piechotę dla osoby dorosłej to 8 EUR:) z windą w obie strony 11,30 EUR...ktoś w jednej relacji pisał że wystawy go nie zachwyciły - dlatego też po części odpuściłem:)

Obrazek

Obrazek

widok z mostu Staatsbrucke:)
Obrazek

Obrazek

wspomniany punkt widokowy:)
Obrazek

schodząc z fortecy zaglądamy pod dom narodzin Mozarta:)
pod domem ekskluzywny Spar...:)
Obrazek
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 23.09.2015 09:50

Sol-Wagon napisał(a):mnie osobiście podoba się pierwszy zegar:)

A mnie ten z koniem :)

Sol-Wagon napisał(a):z nami jeździł jeżyk przez 4,5 roku:)

Syn też przywiózł z Austrii jeżyka (o dziwo wyrób lokalny)... za cholerę nie dał się namówić na symbolicznego świstaka :mrgreen:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.09.2015 09:54

... ładny ten Salzburg ... :) ... my w tym roku byliśmy kilka godzin w Innsbrucku i też nam się tam spodobało ... :D ...
Pozdrawiam.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.09.2015 12:26

...
Mnie podoba się ten GlasHutte.
Przytuliłbym taki (tylko trochę mniejszy) na rękę, ale nie mam ... wielokrotności 100 E :( .
P.S. Relacja jest stale sprawdzana, nie mam uwag :wink: .
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.09.2015 22:59

w drodze powrotnej po przejściu przez most skręcamy w lewo w stronę Ogrodów Mirabell...odpocząć na ławeczkach w cieniu, zjeść kanapkę...:p

Obrazek

nawet dla tego jednego ujęcia warto:) wstęp darmowy:)
Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.09.2015 23:07

sprawdziłem właśnie i ostatnie zdjęcie wykonaliśmy ok. godz. 19.00, więc czas wracać na kemping:)


dzień 6 zwiedzania - OSTATNI:)

standardowa zapowiedź folderowo-biletowa:)
Obrazek

i mapowa:)
Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.09.2015 23:29

no i znowu nie wiem który raz z kolei muszę zrezygnować z ważnej dla mnie atrakcji...nic nie da się zrobić - kilka kamer live pokazuje mleczną mgłę, szkoda więc się zapuszczać i niepotrzebnie płacić...

deszcz nie pada - trzeba więc wymyślić na szybko coś nowego...wymyśliłem więc by podjechać do zimowego kurortu gdzie często gotował Pan Makłowicz, a mianowicie do Kaprun:)
znalazłem tam zamek i wąwóz - więc nie jest źle:)
dodatkowo w okolicy jest ładnie położone jezioro:)

wyjechaliśmy dość późno, bo pierwsze zdjęcie przy zamku zrobiłem ok. 12.20:)
zamek podobno pochodzi z 12 wieku / parking darmowy naprzeciw zamku...

http://www.zellamsee-kaprun.com/en/region/burg-kaprun

http://www.burg-kaprun.at/pages/de/home.php

wstęp podobno 5 EUR, jednak tego dnia wisiała kartka że zamek zamknięty...jacyś inni turyści pchnęli drzwi które okazały się otwarte...udało się więc zrobić jakieś fotki na dziedzińcu:)
Obrazek

Obrazek

widoki przy murach na Kaprun...
Obrazek

w drugą stronę krajobraz iście bieszczadzki...czy Beskidu Niskiego...
Obrazek

kilkanaście kroków od zamku tablica miejscowości...:)
Obrazek

Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.09.2015 23:43

z zamku jedziemy spokojnie przez Kaprun do wąwozu Sigmund-Thun Klamm, który znajduje się jakby z drugiej strony miasta:)
jak dla mnie osobiście samo Kaprun w sezonie letnim "łba nie urywa":)


wstęp do wąwozu kosztuje od osoby dorosłej 4,40 EUR / parking darmowy:)

http://www.kaprunmuseum.at/index.php?id=22&L=1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

daszek zapobiegający zamoczeniem przez spadającą wodę:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jeden z najbardziej mokrych wąwozów jakie zwiedziliśmy:) przejście jednokierunkowe trasą krótszą bądź dłuższą (z obejściem jeziora Klammsee);
wąwóz zdecydowanie opanowany przez "migrantów"...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Austria_okolice Salzburga / Niemcy_okolice kwatery hitlera - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone