Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może by tak nowe forum zrobić o całej Europie?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
A może by tak nowe forum zrobić o całej Europie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 24.05.2006 09:30

Widząc jak szybko rozwija się ten dział, jak wiele osób jeździ po Europie oraz jak w sumie ciężko znaleść w internecie konkretne wiadomości n/t indywidualnej turystyki pomyślałem sobie że fajnie byłoby mieć do dyspozycji takie forum w stylu CRO.PL ale traktujące o całej Europie a nawet przyległościach, bliższych i dalszych.
Dziwne że np. nie ma niczego takiego o Grecji, Italii, Hiszpanii o wielu innych krajach nie wspominając. Są oczywiście grupy dyskusyjne na "gazecie" czy "onecie" ale primo korzysta się z tego bardzo kiepsko, sekundo dla mnie te miejsca nie mają żadnego klimatu - korzystam tylko jak muszę-potrzebuję się czegoś dowiedzieć.
I tak też sobie pomyślałem że jakby się paru fajnych ludzi skrzyknęło, to możnaby coś takiego szybko uruchomić niewielkim kosztem własnej pracy (tj podzielenia się wiedzą i zarządzaniem/rozwojem forum) - na początek możliwości techniczne umożliwiają zero kosztów finansowych, z czasem można pozyskać reklamodawców, ktorzy zasponsorują zwiększony ruch na serwerze, a jakby dobrze poszło to i może na jakieś inne przyjemności kasa by się znalazła... Marzy mi się ładna oprawa graficzna, ciekawe dyskusje -kopalnia wiadomości, piękne galerie i porządek zamiast bałaganu (bez tysiąca postów o tym samym, trolizmów, chamstwa, etc). Wg mnie to nie jest trudne wręcz przeciwnie - kwestia chęci.
Co o tym myślicie? Czekam na konstruktywną krytykę :wink:
Jakby ktoś się pisał na coś takiego to niech da znać :!: Zależy mi zwłaszcza na głosach prawdziwych globtroterów, zainteresowanych nie tylko chorwacją.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 24.05.2006 10:08

Hm.....

zrobiliśmy sobie na próbę takie prywatne nowe forum.

miejsce na kolejne na platnym serwerze to mam, na phpby przemo też jako tako się rozumiem.

Problemem jest domena, utrzymywanie jej, pozycjonowanie tego potem ( koszty). No i jeszcze projekt graficzny co dla profesjonalisty nie byloby problemem, dla amatora już gorzej. No i jeszcze administracja, jak forum jest małe - to może sobie żyć swoim życiem. Jak robi się taki kolos jak tu na cropl to trzeba siedzieć i pilnować, porzadkować to przynajmniej 2 h dziennie. Na takie "poświęcenie" to jedynie właściciel byłby chętny albo .....spółka właścicieli. Choć gdzie kucharek sześć ..... ;)

Ale pomysł dobry. Chyba nie ma nic takiego zbiorczego w polskim internecie , wyłaczając fora globtrotera i te na domenach buit podróży.

Krzysztof jak chcesz pociągnąć ten temat dalej to juz na priva ... proponuję :))))
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 24.05.2006 10:37

No to rozumiem że jest już nas dwoje podobnie myślących... :wink: Domenę i serwer mogę na dzień dobry sam zasponsorować - to są niewielkie i jedyne koszty startowe - reszta to już tylko własna inwencja i praca.
Co do organizacji i utrzymania porządku to widzę to dość prosto. Nie ma co dkrywać Ameryki tylko trzeba skorzystać ze sprawdzonych wzorów - jest wiele prywatnych, ogromnych forów na których panuje wzorowy porządek - np. PDAclub.pl. Sposób na to jest bardzo prosty - jest wielu adminów (właściciele) i moderatorów (sprawdzeni użytkownicy) dbających o forum, których dobiera się z pośród ludzi pozytywnie zakręconych, udzielających się na forum - ot cała filozofia IMHO :wink:
Takie forum, jeśli ma się udać musi być od początku tworzone oddolnie przez grupę zapaleńców-"ideowców"- wtedy sukces jest pewny. Poza tym ja nie oczekiwałbym że takie forum musi natychmiast zabłysnąć - traktowałbym to najpierw jako hobby, więc cieszyłby mnie każdy nowy post (napisany i przeczytany), nowy temat, użytkownik, fotka etc.
Z czasem może urosłoby to do większych rozmaiarów a jak nie to płakać nie będę bo to tylko zabawa ma być i pomoc dla zainteresowanych tematem.
Choć jakby zrobić to z głową od początku to dałoby się bardzo szybko zaistnieć bo jest wg mnie spora luka w tym zakresie. Z własnych obserwacji i poszukiwań informacji turystycznych wiem że jest sporo osób, zapleńców znających się w jakimś temacie, których możnaby np. zaprosić do współpracy, mniej lub bardziej intensywnej.
Co do formy prawnej to faktycznie jakaś spółka byłaby optymalna, którą jednak powinni powołać ludzie w 100% przekonani że tego chcą.

Czekam na dalsze opinie.

P.S.
Anetko, dzieki za zainteresowanie (rozumiem że "wchodzisz w to" :wink: ), mojego maila masz zawsze w stopce (profilu), jakby co to: niezawodny35MAŁPAop.pl
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.05.2006 12:30

Pomysł jest świetny! Jeżeli tylko uda się go realizować...
Pewne próby w tym temacie znajdziesz tu:
http://www.camping.fora.pl/
Może warto to rozkręcić.
pozdr
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 24.05.2006 12:53

janusz.w. napisał(a):Pomysł jest świetny! Jeżeli tylko uda się go realizować...
Pewne próby w tym temacie znajdziesz tu:
http://www.camping.fora.pl/
Może warto to rozkręcić.
pozdr


Bardzo zachęcający jest zwłaszcza ten baner reklamowy.... :lol:
A tak poza tym fajne forum ale IMHO specjalistyczne z założenia w jednym kierunku

P.S.
A pomysł zrealizować się uda. Jak się tylko chce. :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.05.2006 13:42

Sprawa jasna! Jeżeli forum powstanie to chęnie będę tam zaglądał!
pozdr
jpionka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jpionka » 17.10.2006 18:41

Witam,

Odświeżam temat , ponieważ też uważam , że takie forum miałoby sens.
Ot np. Ja teraz mam w planie wyjazd na świeta do Córki w Cambridge i chętnie bym poczytał o trasie i warunkach przejazdu do Angli . Wprawdzie nieco informacji jest w necie lecz wszystko porozrzucane po róznych stronach i ciężko mi się w tym połapać . Jak przeczytam jedno to zapominam inne itd.. Później zaczynam od początku , chyba ,że wcześniej zapomnę stronki na których były interesujące mnie tematy.
A może otworzyć oddzielny temat dla "anglików" ?. Jest na pewno bardzo duża grupa ludzi oczekująca takich informacji. Co Wy na to?

Temat nie jest może wakacyjny lecz nie mniej ważny.

pozdrav
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 17.10.2006 19:30

jpionka napisał(a):Witam,

Odświeżam temat , ponieważ też uważam , że takie forum miałoby sens.
Ot np. Ja teraz mam w planie wyjazd na świeta do Córki w Cambridge i chętnie bym poczytał o trasie i warunkach przejazdu do Angli . Wprawdzie nieco informacji jest w necie lecz wszystko porozrzucane po róznych stronach i ciężko mi się w tym połapać . Jak przeczytam jedno to zapominam inne itd.. Później zaczynam od początku , chyba ,że wcześniej zapomnę stronki na których były interesujące mnie tematy.
A może otworzyć oddzielny temat dla "anglików" ?. Jest na pewno bardzo duża grupa ludzi oczekująca takich informacji. Co Wy na to?

Temat nie jest może wakacyjny lecz nie mniej ważny.

pozdrav



Duże rozbudowane forum o turystyce europejskiej to przedsięwzięcie nieproste i wymaga masy wolnego czasu. Dodam że temat jest zupełnie non-profit.
O temecie nie zapomnieliśmy ale "ciąża" musi trochę potrwać :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2006 20:58

Genialny pomysł. Biura podróży z reguły piszą to, co jest im wygodne. Pomysł poszerzenia o inne kraje, wzorując się na cro jest warty propagowania. Wielu z nas odwiedziło różne kraje i sądzę, że chętnie się wiedzą podzielą (patrz wątek o innych krajach niż cro).
Aneta ma rację, że wymaga to wielu miesięcy.
Kwestia pozycjonowania jest do przejścia bez większych kosztów.

Pozdrawki

FUX
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 07:39

Uważam że pomysł jest świetny. Tutaj każdy pisze o różnych miejscowościach w różnych krajach. Niektórzy piszą o całych krajach. Myślę że możnaby to posegregować "Italia", "Turcja", "Grecja", "Hiszpania", "Bułgaria" ... i ... przenieść :?: do nowego forum. Mógłby być to niezły początek... A może nie tylko o Europie :?: Mój brat był w Gizeh pod piramidami, siostra cioteczna była w Tunezji (bardzo popularny kraj dla naszych rodaków na wycieczki zorganizowane), inny znajomy był w tym roku na Kilimandżaro... :D. Także wiem, że ludzie jeżdżą po świecie.

Pozdraviam

P.S. A że nie znam się na prowadzeniu forum więc mogę się na nie pisać jako user :D ;). No to już i usera macie :D.
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 18.10.2006 07:48

Pomysł rewelacyjny! Jestem na studiach turystycznych - wiedzy teoretycznej sporo, a ze względu na coraz częstrze wyjazdy chętnie podziele się osobistymi spostrzeżeniami, bo jak wiadomo wiedza praktyczna dużo cenniejsza :lol:

Także czekam z niecierpliwością na narodziny nowego forum :lol: :lol:
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 18.10.2006 09:01

*p*a*t*i* napisał(a):Pomysł rewelacyjny! Jestem na studiach turystycznych - wiedzy teoretycznej sporo, a ze względu na coraz częstrze wyjazdy chętnie podziele się osobistymi spostrzeżeniami, bo jak wiadomo wiedza praktyczna dużo cenniejsza :lol:

Także czekam z niecierpliwością na narodziny nowego forum :lol: :lol:


No do daliście myślę paru osobom motywację do działania i ostrej wychodzącej daleko poza ramy cro.pl pracy :) :D :D
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 05.11.2006 15:25

aneta_jacek napisał(a):
*p*a*t*i* napisał(a):Pomysł rewelacyjny! Jestem na studiach turystycznych - wiedzy teoretycznej sporo, a ze względu na coraz częstrze wyjazdy chętnie podziele się osobistymi spostrzeżeniami, bo jak wiadomo wiedza praktyczna dużo cenniejsza :lol:

Także czekam z niecierpliwością na narodziny nowego forum :lol: :lol:


No do daliście myślę paru osobom motywację do działania i ostrej wychodzącej daleko poza ramy cro.pl pracy :) :D :D


Hmmm.....
Chcieć znaczy móc! :wink: Ale z moich wyliczeń wynika że potrzeba do tego paru prawdziwych turystów i zarazem "wolontariuszy" więc jakby się takowi znaleźli to można zacząć działać...
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.11.2006 21:46

A czy nie można po prostu zamiast tworzyć nowe forum ,w tym temacie utworzyć podfora.Podfora byłyby otwierane przez admina na wniosek forumowiczów.Forumowicze mogliby zakładać nowe tematy w podforach tak jak na tym forum.Tzn. admin zakłada podforum Wielka Brytania,a forumowicz temat jak najtaniej się tam dostać.Itd.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 05.11.2006 22:07

Święte słowa Andrzeju.

Aby forum żyło ludzi musi być wielu więc nie widzę sensu rozdrabniania, tym bardziej że niewiele jest miejsc na świecie dla których człowiek podchodzi z podobnym uwielbieniem jak Cro. O 16 dniach spędzonych na objazdówce w Egipcie miałbym do napisania co najwyżej kilka postów :wink:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
A może by tak nowe forum zrobić o całej Europie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone