Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - miał być live 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015
2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - miał być live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 03.09.2017 00:53

Napisanie relacji planowałem od kilku lat, przed każdym wyjazdem byłem przekonany, że ją zrobię, w trakcie odpoczynku nawet rysowałem w głowie co i jak opiszę, jednak za każdym razem kończyło się na niczym. Tym razem będzie inaczej! Może ten wpis na kilka godzin przed startem zmobilizuje mnie do tego żeby jednak wrzucić coś do tego forumowego worka, a nie tylko z niego korzystać ;) Jeśli uda się to relację będę pisał na bieżąco.

Nawiązując do tytułu odpowiadam: tak psy jadą z nami. Czytałem wiele komentarzy na temat zabierania psów do Cro, niektórzy nawet byli zwolennikami karania właścicieli za takie męczenie zwierząt ... My natomiast mamy do tego zdecydowanie inne podejście. Nasze psy to nasza rodzina, one męczyłyby się w domu bez nas, a my na pewno nie odpoczywaliśmy bez nich. Wrzesień wydaje się idealnym miesiącem na wyjazd z czworonogami, po pierwsze ze względu na niższe temperatury, a po drugie na mniejsza już ilość turystów.

Tak więc ta relacja będzie (mam nadzieję) najbardziej pomocna dla osób, które planują wyjazd do Cro i biją się z myślami czy zabrać ze sobą psiaka.

Nasze miejsce docelowe to Tribunj, mamy zamówione 5 noclegów u Daria w apartamencie Plaża. Miejsce wydaje się idealne, mam nadzieję że potwierdzi się to w relacji za kilka dni ;)

Po raz pierwszy obraliśmy trasę przez Węgry, z planowanym noclegiem gdzieś nad Balatonem.

Trochę już późno więc kończę na dziś, pewnie dorzucę jeszcze do tego posta kilka zdań i jakąś fotkę ze startu. :papa:
Ostatnio edytowano 11.09.2017 10:44 przez rock_is, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2017 11:53

No to liczę na live :wink: :idea:
jestok1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.04.2013
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jestok1 » 03.09.2017 22:23

Super, relacja na czasie. Moi rodzice po raz pierwszy jadą do Chorwacji /i za granice, na wypoczynek/. Trochę im odradzałem bo chcą jechać ciut później -13 września ( nie chcę żeby się rozczarowali jeśliby pogoda była w kratkę) i wedlug mnie na zbyt krótko : 7 dni Zobowiązałem się ,że im pomogę zorganizowac wyjazd. Wybrałem Tribunj, myślałem nad Baśka nad KRK. Koniecznie chcą wziąć psa, zawsze z nim jeżdżą czy na kajaki na Mazury czy nad morze w przyczepie campingowej.
Pytania: czy są dozwolone psy na plaży, czy konieczny jest paszport dla psa i jakie są inne wymogi? Z mniej ważnych pytań to czy na wodospady krka i do Trogiru można z psem?
Wczoraj wróciłem z peljesacu/Borak, pierwszy pobyt w cro ,zamierzam pozna jesienią napisać relacje. W tym celu nacykalem trochę fot i nakręciłem trochę filmików. Sam korzystałem i pochłanianej relacje innych i korzystałem z pomocnych rad innych na forum.
Panie Januszu , czy jest możliwość zamieszczania filmików, jeśli tak to do jakiej wielkości?
Będę z zainteresowaniem sledził relacje z Tribunj bo rozważam ta miejscowe na przyszły rok
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2017 22:28

jestok1 napisał(a):Panie Januszu , czy jest możliwość zamieszczania filmików, jeśli tak to do jakiej wielkości?

Filmiki wrzucone na YouTube można zamieszczać na forum.
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 05.09.2017 11:13

Dojazd

Na początek witam Panowie ;)

Na wyjazd psy obowiązkowo muszą posiadać paszporty. Aby je wyrobić należy udać się do weterynarza, koszt paszportu to 100 zł plus około 50 zł za zalegalizowanie przez powiatowego lekarza weterynarii i wpis o badaniu klinicznym, wyrobienie paszportu jest możliwe tylko dla psów posiadających chipy, więc w przypadku ich braku koszty wyrobienia jeszcze się zwiększa. Czy ktoś po drodze choćby pytał o paszporty? Na chwile obecną nie ;)
paszporty (Copy).jpg
Psie Paszporty


Po raz pierwszy do Chorwacji wybraliśmy się przez kraj Wiktora. Nad Balaton kierowaliśmy się jadąc z południa Mazowsza przez Koszyce. Zagraniczna część trasy całkiem w porządku, jednak dojazd do granicy od strony Polski pozostawia jeszcze wiele do życzenia, tak więc na powrót obierzemy inna trasę ;)

Psy w trasie właściwie powinny być w kontenerkach transportowych, nasze jednak wolą legowisko zorganizowane na tylnej kanapie, w ramach teoretycznej poprawy bezpieczeństwa przypominamy ich szelki do pasów.
beaglaki (Copy).jpg
Legowisko


Przed Budapesztem złapała nas spora ulewa, była na tyle nieprzyjemna, że wzięliśmy pod uwagę zrobienie szybciej postoju na nocleg. Nawet zajechaliśmy do hotelu przy trasie, który w ofercie miał możliwość noclegu z psami. Gdybym to ja poszedł zamówić pokój, pewnie byśmy w nim zostali, ale jako że poszła żona to przed zapłatą zapytała czy może obejrzeć pokój - niestety zapach w nim był tak nieznośny, że ruszyliśmy dalej, a w międzyczasie deszcz właściwie już ustał. Dodam jeszcze, że cena pokoju to 40 euro plus dodatkowo 10 euro za każdego psa. Nazwa Hotelu to CE Best Line Hotel, pokoje dla ludzi ze zwierzętami są na drugim piętrze, parter i piętro pierwsze są po remoncie, więc jest spora szansa że tam będzie przyjemniejszy zapach ;)

Zgodnie z planem dojechaliśmy nad Balaton, tu oczywiście też nie mieliśmy nic zarezerwowane. Na bookingu znaleźliśmy na szybko psiolubny Hotel w miejscowości Siofok, Hotel o nazwie Corso to strzał w dziesiątkę, za 40 euro wyspaliśmy się w czyściutkim i przyjemnym hoteliku, za psy nie musieliśmy dodatkowo dopłacać. Rozważaliśmy nawet pozostanie jedną noc dłużej, bo nasza rezerwacja w Chorwacji zaczynała się od wtorku, jednak rano po zwiedzeniu miejscowości uznaliśmy ją za jedną wielką imprezownię i ruszyliśmy do Chorwacji, bo przecież Tribunj wybraliśmy licząc na trochę spokoju :)
Hotel w Siofok godny polecenia: https://www.booking.com/hotel/hu/corso.pl.html
Siofok (Copy).jpg
Siofok nad Balatonem


cdn.
Ostatnio edytowano 11.09.2017 10:34 przez rock_is, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.09.2017 21:35

Tribunj, Dario, app. Plaža ...znane na wylot, więc dołączam :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 07.09.2017 08:31

Beagle :hearts: na dodatek dwa :D
Kocham tą rasę, będę śledzić relację :papa:
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 07.09.2017 11:00

rock_is napisał(a):Dojazd

...
Na wyjazd psy obowiązkowo muszą posiadać paszporty.
...
Psy w trasie właściwie powinny być w kontenerkach transportowych, nasze jednak wolą legowisko zorganizowane na tylnej kanapie, w ramach teoretycznej poprawy bezpieczeństwa przypominamy ich szelki do pasów.
...
cdn.

Dołączam do czytelników, tym chętniej, że też zabieram ze sobą 2 psy. W tym roku były drugi raz. Wcześniej jeździliśmy z jednym. Przy okazji pytanie: czy są jakieś konkretne przepisy dotyczące przewożenia psów? Moje zajmują tylną kanapę, na którą zakładam specjalną matę, która jest też umocowana do przednich foteli. Dodatkowo powyżej maty pomiędzy fotelami mam założoną siatkę zabezpieczającą.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 07.09.2017 11:58

Marko66 napisał(a):
rock_is napisał(a):Dojazd

...
Na wyjazd psy obowiązkowo muszą posiadać paszporty.
...
Psy w trasie właściwie powinny być w kontenerkach transportowych, nasze jednak wolą legowisko zorganizowane na tylnej kanapie, w ramach teoretycznej poprawy bezpieczeństwa przypominamy ich szelki do pasów.
...
cdn.

Dołączam do czytelników, tym chętniej, że też zabieram ze sobą 2 psy. W tym roku były drugi raz. Wcześniej jeździliśmy z jednym. Przy okazji pytanie: czy są jakieś konkretne przepisy dotyczące przewożenia psów? Moje zajmują tylną kanapę, na którą zakładam specjalną matę, która jest też umocowana do przednich foteli. Dodatkowo powyżej maty pomiędzy fotelami mam założoną siatkę zabezpieczającą.



Przepisów nie ma, ma być bezpiecznie, sa do tego specjalne kojce i pasy...

Siadam do relacji ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.09.2017 13:24

Nie lubię psów, bo się długo gotują..., taki napis kiedyś widziałem na murze. No jestem ciekaw jak będzie, pewnie i tak sporo łatwiej niż z dziećmi. ;)
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 07.09.2017 20:37

sdolas napisał(a):Tribunj, Dario, app. Plaža ...znane na wylot, więc dołączam :wink:

Witaj, w app. Plaža chyba wiele się nie zmieniło ...

Magda O. napisał(a):Beagle :hearts: na dodatek dwa :D
Kocham tą rasę, będę śledzić relację :papa:

Zapraszam, pewnie wypełnią większą część relacji zdjęciowej :)

dr.kokos napisał(a):
Marko66 napisał(a):
rock_is napisał(a):Dojazd

...
Na wyjazd psy obowiązkowo muszą posiadać paszporty.
...
Psy w trasie właściwie powinny być w kontenerkach transportowych, nasze jednak wolą legowisko zorganizowane na tylnej kanapie, w ramach teoretycznej poprawy bezpieczeństwa przypominamy ich szelki do pasów.
...
cdn.

Dołączam do czytelników, tym chętniej, że też zabieram ze sobą 2 psy. W tym roku były drugi raz. Wcześniej jeździliśmy z jednym. Przy okazji pytanie: czy są jakieś konkretne przepisy dotyczące przewożenia psów? Moje zajmują tylną kanapę, na którą zakładam specjalną matę, która jest też umocowana do przednich foteli. Dodatkowo powyżej maty pomiędzy fotelami mam założoną siatkę zabezpieczającą.



Przepisów nie ma, ma być bezpiecznie, sa do tego specjalne kojce i pasy...

Siadam do relacji ;)

Też nie znam szczególnych przepisów. Organizujemy legowisko dla psów tak jak Ty Marko, przy czym zapinamy je dodatkowo do pasów, a nie posiadamy siatki zabezpieczającej. W czasie podróży do Chorwacji nawet nie próbowały wbić się do przodu, ale i tak uniemożliwiłyby im to pasy ;)

Trajgul napisał(a):Nie lubię psów, bo się długo gotują..., taki napis kiedyś widziałem na murze. No jestem ciekaw jak będzie, pewnie i tak sporo łatwiej niż z dziećmi. ;)

Nie wiem, czy łatwiej, ale gadżetów na pewno nie jest mniej ;)

Pewnie już jutro ze względu na pogodę zbiorę się żeby napisać pierwszą część relacji (tak wiem, że miało być "live" ale troszkę szkoda pogody na sterczenie przed laptopem ;) ). Gdybym w tej chwili miał nadać tytuły najbliższym wpisom, pewnie leciałoby to jakoś tak:
- "dzień 1 i 2 - w poszukiwaniu naszej plaży i tej jedynej Konoby"
- "dzień 3 - ostatni dzień słońca Tribunj z widokiem na zatoczkę"
- "dzień 4 - mokry Trogir, Hrobotnica z Makłowicza zgapiona" - ale to dopiero jutro, więc kto wie...

Na koniec wpisu dodam, że w Chorwacji jesteśmy po raz 4-ty, nocowaliśmy w takich miejscowościach jak: Srima, Makarska, Biograd na Moru, Mlini, Orebić (kolejność losowa) i jak widać w naszym CV brakuje jeszcze wyspy, ale czas to zmienić! W sobotę kończymy swój pobyt w Tribunj i udamy się na wyspę. Którą? Tego jeszcze nie wiemy. Nie mamy nic zarezerwowane i rezerwować już nie będziemy, bo nadchodząca pogoda na pewno nie wypłucze wszystkich apartamentów :) W podsumowaniu wyjazdu opowiem o tym, jak to jest jechać do Chorwacji autem, a nieplanowo wrócić samolotem ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2017 22:53

Z chęcią będę zerkać na relację z czworonogami :D
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 11.09.2017 10:39

Witaj Agata!


Chyba będę musiał poprosić admina o zmianę końcówki tytułu na: "... miał być live" :)

Prognozy od kilku dni straszą, a rzeczywistość jest bardziej kolorowa. Zmieniliśmy już lokalizację na wyspę, ale o tym później i dokładniej ;)

Diesel na skałach.jpg
Z psimi pozdrowieniami!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.09.2017 10:42

rock_is napisał(a):Chyba będę musiał poprosić admina o zmianę końcówki tytułu na: "... miał być live" :)

Tytuł możesz sam zmienić - poprzez edycję pierwszego postu.
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - miał być live

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 11.09.2017 10:46

Dzięki Panie Januszu, Pan jak zwykle na straży ;) Informacja przyda się również do wklejenia nazwy wybranej wyspy ;)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - miał być live 2017
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone