Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

02.08.2015 Rzeszów - Omis

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamis83
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.07.2015
02.08.2015 Rzeszów - Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamis83 » 08.07.2015 17:36

Witam wszystkich forumowiczów,

Na forum jak i w temacie Chorwacji jesteśmy nowicjuszami, więc na samym wstępie proszę o wyrozumiałość i dużo cierpliwości (szczególnie ze strony Administratorów i Moderatorów). Założyłem nowy wątek bo mam kilka pytań. Moderator niech osądzi gdzie go wkleić, przypiąć, lub zostawić. Planujemy z żoną jechać do Chorwacji własnym autem - urlop w pierwszym tygodniu sierpnia. Będzie to nasz pierwszy wyjazd do Cro. Miejsce docelowe to jakiś camping w Omisiu. Mieszkamy w Rzeszowie, więc wybieramy trasę przez SK - HU - CRO. Przeczytałem już wątki dotyczące korków, argumenty za i przeciw odnośnie terminu wyjazdu i trasy. Wstępnie planujemy wyjechać 2.08 w niedzielę wczesnym rankiem i ciągiem dojechać na miejsce. Chciałbym Was prosić o jakieś rzeczowe rady co, gdzie i jak odnośnie trasy, miejsca, pobytu, wyposażenia. W związku z wyjazdem mam kilka pytań:

1. Pytanie do osób, które przejeżdżały ostatnio przez Słowację. W związku z remontami dróg (termin prac wg. mnie raczej nieprzypadkowy) czy jest sens jechać objazdami po lokalnych drogach, nadrabiać kilometrów i tracić czas, czy lepiej poświęcić 50 zł na winietkę?

2. Nie mamy jeszcze na 100% wybranego campingu ale wielu forumowiczów pozytywnie się wypowiadało o Lisicinie więc zapewne tam jako pierwsze pokierujemy nasze kroki. Trochę nas martwi odległość campingu od morza (na mapie wydaje się kawałek) i wpadająca rzeka do morza (czy przez to woda nie będzie za zimna). Jeśli macie jakieś inne sprawdzone campingi w rejonie Split - Omiś będziemy wdzięczni za podpowiedzi.

3. Czy na każdym campingu można korzystać z energii elektrycznej? Jeśli tak to jak długi przedłużacz należy mieć ze sobą, żeby nie wchodzić na głowę innym użytkownikom? Czy gniazdka są tak porozmieszczane ze przynależą do każdej parceli?

Na sam koniec zapraszamy wszystkich, którzy planują wyjazd z terminie 02.08.2015 do przyłączenia się na trasie. Oczywiście zaproszenia w drugą stronę są również mile widziane :) Nasze auto to Seat Toledo II TDI. Na pokładzie CB, NAVI TomTom - aktualne mapy, rejestrator. Wiadomo - w kupie siła i raźniej.

Z góry dziękujemy za pomoc.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 08.07.2015 17:41

Wendi77
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 19.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wendi77 » 08.07.2015 17:51

Odpowiem Ci na pierwsze pytanie dot. remontów na Słowacji , są one tylko na odcinku pomiędzy Barwinkiem a Preszowem.
Na pozostałej części trasy bez utrudnień, co do płacenie za winiety to już musisz sam zdecydować :) Pozdro z Rzeszowa!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2015 17:55

Ja przed laty jeździłem do Lokva Rogoznica, ok 15 km za Omiś, kamp. Sirena i bardzo pozytywnie go zapamiętałem.
Prąd był dostepny bez problemu, starczał standardowy przedłużacz 15m.
Więcej info na temat kampingów znajdziesz tu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2015 21:04

trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-t20577.html

O resztę pytaj w istniejących tematach :idea:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone