Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 08:25

dasuch napisał(a):
mar-sew napisał(a):...chyba wszystkich naszych ubezpieczycieli jest to za darmo...

Cześć towarzystw daje swoim klientom Zieloną Kartę za darmo (m. in. Allianz, PZU) lub za symboliczną opłatą (Ergo Hestia - 5 zł, Warta - 10 zł). W innych trzeba za nią zapłacić - np. w Link4 za Zieloną Kartę na wyjazd do Rumunii na dwa tygodnie trzeba zapłacić 100 zł.
(informacja wg http://www.tur-info.pl )


To wycięte z artykułu z 2005 roku - trochę stare i już mocno nieaktualne.
http://www.tur-info.pl/p/ak_id,18464,,u ... dem,w.html
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 18.08.2010 08:49

PETERENZO napisał(a):To wycięte z artykułu z 2005 roku - trochę stare i już mocno nieaktualne.

Podaj aktualne, może się komuś przyda się ta informacja.
szymek.1
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymek.1 » 18.08.2010 19:30

bodi7 napisał(a):Tydzień temu byłem w Dubrowniku i zielonej k. nie kupowałem , kontroli też żadnej nie było ani w jedną ani w drugą stronę. Pytałem w HDI , to mi powiedzieli 180zł za zieloną k. ważną 2 tyg. więc podziękowałem i pojechałem na ryzyko :wink:

no tak,
a jakbys trafił zająca
i to na ten przykład po rakiji,e ?
:twisted:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 20:13

dasuch napisał(a):
PETERENZO napisał(a):To wycięte z artykułu z 2005 roku - trochę stare i już mocno nieaktualne.

Podaj aktualne, może się komuś przyda się ta informacja.


Osobiście nie znam żadnego ubezpieczyciela, który przy zakupie ubezpieczenia OC nie daje ZK za darmo. Wymienieni w tym artykule Warta czy Link4 ma za darmo.
Inaczej sytuacja się przedstawia jeżeli ZK chcesz wykupić z innym TU niż masz OC - wtedy na pewno Cię skroją.
Jeżeli znacie jakieś TU, które pobiera opłatę za ZK to napiszcie - może inni też na tym skorzystają.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2010 20:20

PETERENZO napisał(a):Wymienieni w tym artykule Warta czy Link4 ma za darmo.

Nieprawda :lol:
Mam w Warcie od lat ubezpieczone 2 samochody - ZK jest płatna, opłata jest symboliczna ale jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2010 21:43

Kupowałam dzisiaj w Warcie ZK - mam u nich OC.

Karta na 30 dni kosztuje 21 zł.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 21:49

agnieszka-bg napisał(a):Kupowałam dzisiaj w Warcie ZK - mam u nich OC.

Karta na 30 dni kosztuje 21 zł.


Widocznie zależy to od zakresu ubezpieczenia poza OC. Nie autoryzowałem tego na 100% dlatego na koniec poprosiłem o informacje na ten temat.
W zeszlym roku miałem ubezpieczenie w Warcie, komlet OC, AC, NNW i inne dodatki. Dostałem ZK za darmo. Nikt nie chciał żadnej opłaty kiedy przed wyjazdem do CRO poprosiłem o ZK. Nie wiem z czego to wynika.
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 19.08.2010 08:16

Koledzy i Koleżanki.

Pojawia się tutaj kilka razy jedno proste pytanie, na które nikt nie udziela prostej odpowiedzi, albo te odpowiedzi są sprzeczne - jeden pisze, że słyszał, że ZK na granicy BiH kosztuje 50E, inni piszą - 20E, kolejni - 30E, pojawia się też opcja 12E.

Ja rozumiem - możecie próbować przejechać BiH bez ZK, możecie załatwić u ubezpieczyciela w PL. Ale proszę Was o jedno - zrozumcie, że są ludzie, którzy "wkopali się" w MTU i oni nie mają tak prosto. Ja akurat nie mam tego kłopotu, ale jedziemy na dwa auta i znajomi właśnie są ubezpieczeni w MTU - o ZK możesz tam zapomnieć.

Czy ktoś zatem może udzielić prostej odpowiedzi na to jakże nurtujące nas pytanie (ile kosztuje ZK na granicy z BiH)?? Jeśli ktoś zna jakąś alternatywę dla zakupu ZK na granicy (np. w Polsce za sensowną kwotę) to również będę wdzięczny za informacje. W PZU krzyknęli 66$ za 15 dni.
JokerSmile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 08.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 19.08.2010 12:12

Proste pytanie, prosta odpowiedź:

Na przejściu granicznym w Ljubuski "zielona karta" kosztuje nie mniej, nie więcej -- a dokładnie 20 euro (7 dniowa).

Mój kolega w podróży kupował ją w tym miejscu.
Knajpa zaraz za przejściem, po lewej stronie.
Ja znalazłem czas i załatwiłem tę formalność (5 zł--Hestia) jeszcze w RP.


Aha, no i "ZK" gdybyś jechał w BiH do Mostaru, Sarajewa, Kravice inne takie.
Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.08.2010 12:33

JokerSmile napisał(a):Aha, no i "ZK" gdybyś jechał w BiH do Mostaru, Sarajewa, Kravice inne takie.
Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.

Jesteś pewien?

I w ten oto sposób kółeczko się zamknęło ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2010 13:27

JokerSmile napisał(a):Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.

Dokąd (ODPUKAĆ) nie zaliczysz dzwona ;-)
JokerSmile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 08.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 19.08.2010 13:36

W pełni się, Panowie -- z Wami zgadzam.
W razie "W" z pewnością lipa nastanie.
benedetti
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benedetti » 19.08.2010 14:00

Wróciłem 2 tygodnie temu:
Przez Neum w obie strony przejechałem praktycznie bez żadnej kontroli i bez zielonej karty.
Natomiast na przejściu w Metkovic (jadąc w głąb BiH) na przejściu granicznym zainteresowani byli tylko i wyłącznie zielona kartą. Wykupienie na granicy - 5 minut, 25 euro.
Warto dodać, że jadąc przez BiH chyba cudem byłoby nie wpaść na jakąś kontrolę policyjną :)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 19.08.2010 15:11

JokerSmile napisał(a):Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.


JokerSmile napisał(a):W pełni się, Panowie -- z Wami zgadzam.
W razie "W" z pewnością lipa nastanie.


Z takim podejściem po co w Polsce kupować OC?

Nie pisz, że nie trzeba. Jak będzie dzwon to bez OC masz pozamiatane i nie będzie tłumaczenia, że tylko tranzytem. Zapłacisz za szkody z Wlasnej kieszeni - jezeli to będzie tylko mały dzwonek. W innym przypadku... lepiej nie mysleć.
JokerSmile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 08.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 19.08.2010 15:18

Dobra, już dobra!

TRZEBA MIEĆ TĘ ZIELONĄ KARTĘ.

Inna sprawa -- to taka, że w tranzycie na Dubrovnik na granicy BiH o nią nie pytają. (nie nazywam tego FAKTEM, jedynie stawiam taką TEZĘ czytając inne relacje jak i opierając sie na własnych (jeszcze małych ale to sie zmieni, obiecuję!) doświadczeniach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone