Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 08:25

dasuch napisał(a):
mar-sew napisał(a):...chyba wszystkich naszych ubezpieczycieli jest to za darmo...

Cześć towarzystw daje swoim klientom Zieloną Kartę za darmo (m. in. Allianz, PZU) lub za symboliczną opłatą (Ergo Hestia - 5 zł, Warta - 10 zł). W innych trzeba za nią zapłacić - np. w Link4 za Zieloną Kartę na wyjazd do Rumunii na dwa tygodnie trzeba zapłacić 100 zł.
(informacja wg http://www.tur-info.pl )

To wycięte z artykułu z 2005 roku - trochę stare i już mocno nieaktualne.
http://www.tur-info.pl/p/ak_id,18464,,u ... dem,w.html
dasuch
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 18.08.2010 08:49

PETERENZO napisał(a):To wycięte z artykułu z 2005 roku - trochę stare i już mocno nieaktualne.

Podaj aktualne, może się komuś przyda się ta informacja.
szymek.1
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymek.1 » 18.08.2010 19:30

bodi7 napisał(a):Tydzień temu byłem w Dubrowniku i zielonej k. nie kupowałem , kontroli też żadnej nie było ani w jedną ani w drugą stronę. Pytałem w HDI , to mi powiedzieli 180zł za zieloną k. ważną 2 tyg. więc podziękowałem i pojechałem na ryzyko :wink:

no tak,
a jakbys trafił zająca
i to na ten przykład po rakiji,e ?
:twisted:
PETERENZO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 20:13

dasuch napisał(a):
PETERENZO napisał(a):To wycięte z artykułu z 2005 roku - trochę stare i już mocno nieaktualne.

Podaj aktualne, może się komuś przyda się ta informacja.

Osobiście nie znam żadnego ubezpieczyciela, który przy zakupie ubezpieczenia OC nie daje ZK za darmo. Wymienieni w tym artykule Warta czy Link4 ma za darmo.
Inaczej sytuacja się przedstawia jeżeli ZK chcesz wykupić z innym TU niż masz OC - wtedy na pewno Cię skroją.
Jeżeli znacie jakieś TU, które pobiera opłatę za ZK to napiszcie - może inni też na tym skorzystają.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2010 20:20

PETERENZO napisał(a):Wymienieni w tym artykule Warta czy Link4 ma za darmo.

Nieprawda :lol:
Mam w Warcie od lat ubezpieczone 2 samochody - ZK jest płatna, opłata jest symboliczna ale jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2010 21:43

Kupowałam dzisiaj w Warcie ZK - mam u nich OC.

Karta na 30 dni kosztuje 21 zł.
PETERENZO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 21:49

agnieszka-bg napisał(a):Kupowałam dzisiaj w Warcie ZK - mam u nich OC.

Karta na 30 dni kosztuje 21 zł.

Widocznie zależy to od zakresu ubezpieczenia poza OC. Nie autoryzowałem tego na 100% dlatego na koniec poprosiłem o informacje na ten temat.
W zeszlym roku miałem ubezpieczenie w Warcie, komlet OC, AC, NNW i inne dodatki. Dostałem ZK za darmo. Nikt nie chciał żadnej opłaty kiedy przed wyjazdem do CRO poprosiłem o ZK. Nie wiem z czego to wynika.
zq_lbn
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 19.08.2010 08:16

Koledzy i Koleżanki.

Pojawia się tutaj kilka razy jedno proste pytanie, na które nikt nie udziela prostej odpowiedzi, albo te odpowiedzi są sprzeczne - jeden pisze, że słyszał, że ZK na granicy BiH kosztuje 50E, inni piszą - 20E, kolejni - 30E, pojawia się też opcja 12E.

Ja rozumiem - możecie próbować przejechać BiH bez ZK, możecie załatwić u ubezpieczyciela w PL. Ale proszę Was o jedno - zrozumcie, że są ludzie, którzy "wkopali się" w MTU i oni nie mają tak prosto. Ja akurat nie mam tego kłopotu, ale jedziemy na dwa auta i znajomi właśnie są ubezpieczeni w MTU - o ZK możesz tam zapomnieć.

Czy ktoś zatem może udzielić prostej odpowiedzi na to jakże nurtujące nas pytanie (ile kosztuje ZK na granicy z BiH)?? Jeśli ktoś zna jakąś alternatywę dla zakupu ZK na granicy (np. w Polsce za sensowną kwotę) to również będę wdzięczny za informacje. W PZU krzyknęli 66$ za 15 dni.
JokerSmile
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 19.08.2010 12:12

Proste pytanie, prosta odpowiedź:

Na przejściu granicznym w Ljubuski "zielona karta" kosztuje nie mniej, nie więcej -- a dokładnie 20 euro (7 dniowa).

Mój kolega w podróży kupował ją w tym miejscu.
Knajpa zaraz za przejściem, po lewej stronie.
Ja znalazłem czas i załatwiłem tę formalność (5 zł--Hestia) jeszcze w RP.

Aha, no i "ZK" gdybyś jechał w BiH do Mostaru, Sarajewa, Kravice inne takie.
Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.08.2010 12:33

JokerSmile napisał(a):Aha, no i "ZK" gdybyś jechał w BiH do Mostaru, Sarajewa, Kravice inne takie.
Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.

Jesteś pewien?

I w ten oto sposób kółeczko się zamknęło ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2010 13:27

JokerSmile napisał(a):Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.

Dokąd (ODPUKAĆ) nie zaliczysz dzwona ;-)
JokerSmile
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 19.08.2010 13:36

W pełni się, Panowie -- z Wami zgadzam.
W razie "W" z pewnością lipa nastanie.
benedetti
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benedetti » 19.08.2010 14:00

Wróciłem 2 tygodnie temu:
Przez Neum w obie strony przejechałem praktycznie bez żadnej kontroli i bez zielonej karty.
Natomiast na przejściu w Metkovic (jadąc w głąb BiH) na przejściu granicznym zainteresowani byli tylko i wyłącznie zielona kartą. Wykupienie na granicy - 5 minut, 25 euro.
Warto dodać, że jadąc przez BiH chyba cudem byłoby nie wpaść na jakąś kontrolę policyjną :)
PETERENZO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 19.08.2010 15:11

JokerSmile napisał(a):Do Dubrovnika tranzytem nie musisz jej posiadać.

JokerSmile napisał(a):W pełni się, Panowie -- z Wami zgadzam.
W razie "W" z pewnością lipa nastanie.

Z takim podejściem po co w Polsce kupować OC?

Nie pisz, że nie trzeba. Jak będzie dzwon to bez OC masz pozamiatane i nie będzie tłumaczenia, że tylko tranzytem. Zapłacisz za szkody z Wlasnej kieszeni - jezeli to będzie tylko mały dzwonek. W innym przypadku... lepiej nie mysleć.
JokerSmile
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 19.08.2010 15:18

Dobra, już dobra!

TRZEBA MIEĆ TĘ ZIELONĄ KARTĘ.

Inna sprawa -- to taka, że w tranzycie na Dubrovnik na granicy BiH o nią nie pytają. (nie nazywam tego FAKTEM, jedynie stawiam taką TEZĘ czytając inne relacje jak i opierając sie na własnych (jeszcze małych ale to sie zmieni, obiecuję!) doświadczeniach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019