Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup winietek - PZMTRAVEL

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012
Zakup winietek - PZMTRAVEL

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 16.08.2012 15:05

Witajcie,
Pierwszy raz wybieram się swoim autem za granicę - oczywiście do Chorwacji :)
Nie chcę popełnić jakiejś gafy i np. wjechać na drogę płatną bez bileciku :) winiety oczywiście.

Jadę z Płocka do Pakostane czyli trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię. Zdążyłem już wyczytać aby ze względu na wysokie ceny opłat a mały odcinek trasy ominąć autostrady w Słowenii.
Jeśli natomiast chodzi o Czechy i Austrię czy warto kupić winiety w PZMTRAVEL ?? Czy lepiej po drodze? Gdzie dokładnie kupuje się winiety na trasie i jaką walutą najlepiej płacić? A może kartą?

Jak jest z opłatami w Chorwacji ? Tak w polsce (odcinkowe opłaty) czy również są winiety ?
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 16.08.2012 15:07

Nie warto kupować przez PZMTRAVEL. Kupisz na granicy.
Piotr32
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 29.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr32 » 16.08.2012 15:18

Winiety w PZM TRAVEL są trochę droższe niż kupowane na granicy.
Ja w tym roku kupiłem winiety w PZM. Zapłaciłem 182 zł za miesięczną Czeską i 2X 10 dniowe Austria
Zakupu dokonałem dla własnej wygody.
W Chorwacji opłaty na bramkach za przejechany odcinek. Sugeruję płacić kartą.
fredi66
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fredi66 » 16.08.2012 15:35

Wczoraj przyjechałem do Chorwacji i powiem Ci że winiety kupisz bez problemu i znajomości języków na pierwszej lepszej stacji zaraz za granicą. Jeśli chodzi o Słowenię to jeśli pojedziesz autostradą na 100% kup winietę bo parę kilometrów za granicą jest bramka na autostradzie gdzie sprawdzają czy masz winietę. Co do płatności to upewnij się w banku jak to wygląda bo w BZWBK na 100% biorą prowizję za wymianę kun na euro przy płatności i wyciąganiu karą pieniędzy.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 16.08.2012 15:59

zi3ntar
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zi3ntar » 16.08.2012 19:17

Hej,

ja we wtorek wróciłem z pierwszej wyprawy do Cro.
Winiet nie kupowałem w PZM ale na granicy z Czechami (przejeżdżałem starym przejściem w Chałupkach) zeny winiet były identyczne jak w PZM. Przed samą granicą znalazłem w jednym ze sklepów spożywczych kantor z winietami i za czeską 10dniową zapłaciłem 55zł. Pozostałe winiety (Austria, Słowenia) kupowałem na pierwszej lepszej stacji przed granicą za 15 euro każda (10dniowe, choć jak wielu na forum nie polecam kupować słoweńskiej, objechanie autostrady to jakieś 30 min w plecy a kasa zostaje w kieszeni)


pozdr.
Q
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 16.08.2012 19:56

Ja we wtorek jechałem do Chorwacji i dla świętego spokoju winiety kupiłem w PZM. Jechałem w nocy z małym dzieckiem i niemiałbym ochoty stawać po nocy i szukać winiet. W Słoweni oczywiście pojechałem na objazd autostrady a w Chorwacji są bramki. Mam spokój z winietami na drogę powrotną. A te kilkadziesiąt złoty więcej za winiety w PZM to pikuś w porównaniu ze świetym spokojem w nocy w trasie...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.08.2012 20:24

A 100 zeta za autostradę to już nie pikuś... :oczko_usmiech:
MZiobro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MZiobro » 17.08.2012 07:40

ja co prawda dopiero jestem przed wyjazdem ale winiety również będę kupował w PZM, jadę w nocy z maluchem więc wolę mieć święty spokój a różnica w cenie....nie wiem czy wogóle jest to warte zachodu....autostradę słoweńską oczywiście omijam...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2012 08:28

Choć większość na forum twierdzi, że nie warto kupować w PZM bo się przepłaca, to ja jednak tam kupuję. Te parę złoty patrząc na wszystkie koszty.... I kupuję zawsze dużo wcześniej by zapomnieć o temacie i głowy sobie nie zawracać. A jadąc do Cro to trasę mam ściśle zaplanowaną (łącznie z tankowaniem i postojami) więc nie lubię niepotrzebnie zjeżdżać na jakieś stacje po nocy by kupować winiety.
Uważam, iż czym więcej tematów związanych z wyjazdem już załatwionych, tym mnie na głowie w czasie jazdy. Ale każdy ma inne podejście do wyjazdu. :D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 17.08.2012 10:30

Ja nie kupuję w PZM. Nie chodzi tutaj tylko o to, że mają drożej. Po prostu nie widzę takiej potrzeby. Kupuję po drodze. Na pierwszej stacji w Czechach i zaraz po przekroczeniu granicy austriackiej. Zajmuje mi to łącznie chyba pięć minut :). To są tylko dwa krótkie postoje na cały wyjazd (winiety austriackie kupuję również na drogę powrotną). Lekko, łatwo i przyjemnie... No i taniej :)
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 17.08.2012 11:57

Każdy robi tak, jak jest mu wygodniej i o to chodzi, przecież to wakacje :D
Ja np. zawsze kupuję na trasie, po pierwsze nie jadę późno w nocy a po drugie dzieciaki zawsze mają atrakcję, że wjeżdżając do innego kraju kupujemy jakieś "obce" słodycze :D
Więc i tak postój i tak...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 12:23

Jak to jest, że przepłacanie w pezetmocie nie razi, bo co to za koszty w porównaniu do całości a słoweńska winieta to już pieniądze zostające w kieszeni za które są lody dla dzieciaków, browary albo wyjście do konoby... :lol:
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 17.08.2012 14:00

Bocian napisał(a):Jak to jest, że przepłacanie w pezetmocie nie razi, bo co to za koszty w porównaniu do całości a słoweńska winieta to już pieniądze zostające w kieszeni za które są lody dla dzieciaków, browary albo wyjście do konoby... :lol:


Dokładnie, bardzo dziwne.

W Czechach możesz kupić także na austrie. W Austrii na Słowenie i nie będziesz miał kłopotu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2012 14:27

Bocian napisał(a):Jak to jest, że przepłacanie w pezetmocie nie razi, bo co to za koszty w porównaniu do całości a słoweńska winieta to już pieniądze zostające w kieszeni za które są lody dla dzieciaków, browary albo wyjście do konoby... :lol:


A może wziąłbyś pod uwagę inny powód. Kupuję PZM co już wytłumaczyłem powyżej. Nie kupuję winiety na Słowenię nie dlatego, że jest tak strasznie droga, tylko dla zasady. Nie będę płacił za przejechanie 80 km autostradą (w obie strony oczywiście). Jadąc na Istrię to rozumiem. Jak najbardziej. Może w końcu zwrócą uwagę na to, iż tyle osób omija autostradę i zrobią wersję tańszą tylko na ten odcinek.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone