Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup winietek - PZMTRAVEL

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.08.2012 06:51

Przykładowe wyliczanki , przy założeniu , że jadę do Cro na 14 dni.
Zakładając trasę jaką ja zawsze jeżdzę.

Ceny winiet PZMTravel

Słowacja - winieta 1 miesięczna - 74 zł
Austria - winieta 10 dniowa 2 x 48 zł = 96 zł
Słowenia (choć większość objeżdza , lecz są tacy co nie) - winieta 1 miesięczna - 148,50 zł
-------------------------------------------
Razem: 318,50 zł

Ceny winiet na stacjach za granicą PL

Słowacja - winieta 1 miesięczna - 14 E
Austria - winieta 10 dniowa 2 x 8 E = 16 E
Słowenia (choć większość objeżdza , lecz są tacy co nie) - winieta 1 miesięczna - 30 E
-------------------------------------------
Razem: 60 E x 4,15 zł = 249,00 zł

Jakby nie patrzeć to prawie 7 dych różnicy.
Tak ja napisał Raul....
Raul73 napisał(a):Kupowanie winiet w PZM to jak wożenie ze sobą paliwa w karnistrach.

Ludzie na każdej stacji kupicie bez problemu winiety!
Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło by ich nie było.

Ponadto nie rozumiem tego , skoro większość osób objeżdza autostradę w SLO , to po kiego grzyba tak jak napisał Bociek , w frajerski sposób daje zarobić PZM. 8O
"Świety spokój" , dziecko w aucie itd? ..... no tak fajnie być frajerem :mrgreen:
Zakup winiety na stacji to 5 min. i na jednej przeważnie można kupić od razu hurtem na wszystkie kraje w tę i we w tę.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 18.08.2012 10:26

maniust napisał(a):"Świety spokój" , dziecko w aucie itd? ..... no tak fajnie być frajerem :mrgreen:


taaa za taki wpis to plus 10 szacunu na dzielni co ?
Większość ludzi liczy i szanuje własne pieniądze i jeśli w tym przypadku przepłaca to znaczy że ma istotny powód i Tobie nic do tego.
Mając wiele wyjazdów solo na karku też byłem taki mądry jadąc pierwszy raz z małym dzieckiem i myślałem co to za problem na chwilkę stanąć po winiety. Tak się składa że moje dziecko świetnie w aucie śpi pod warunkiem że auto jedzie, chwila postoju i jest zadyma a z dzieckiem np. rocznym dość trudno się negocjuje ;)
Do tego prawo Murphy'ego jest nieubłagane - zawsze winietkowy postój wypadnie wtedy gdy nie powinien. Wtedy jeszcze jechałem autem na gaz więc dodatkowe postoje, oczywiście nie wtedy gdy te winietkowe i normalnej spokojnej jazdy robi się małe wariactwo.
Teraz jadą z dwójką, pzmowi nie zaplacę bo ich nie lubię ale już tollticket sprzedaje winiety w nominalnych cenach, placisz tylko jakieś grosze za przesyłkę, więc winiety austriackie kupiłem i grzecznie czekają na wyjazd.
Krótko mówiac każdy robi jak uważam, jeśli nie kradnie i nie łamie prawa to guzik Wam do tego :twisted:
Forum jest od wymiany informacji, wrażeń a nie od oceniania.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 18.08.2012 12:16

Bocian napisał(a):Jak to jest, że przepłacanie w pezetmocie nie razi, bo co to za koszty w porównaniu do całości a słoweńska winieta to już pieniądze zostające w kieszeni za które są lody dla dzieciaków, browary albo wyjście do konoby... :lol:

Proszę weź pod uwagę ze ktoś jedzie pierwszy raz i nie wie co ma zrobi i po to zadaje pytanie do takich jak ty (PROFESJONALISTÓW) i udziel informacji co gdzie i kiedy a nie drwij sobie o przepłacaniu i opłacaniu za Słowiańską Vinete .Nie zagłębiam się w cenach w PZmocie ale przeliczę i sam się zastanowię czy nie kupić w następnym roku poco się zatrzymywać i tracić czas.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.08.2012 12:28

Maciej napisał(a):Krótko mówiac każdy robi jak uważam, jeśli nie kradnie i nie łamie prawa to guzik Wam do tego :twisted:
Forum jest od wymiany informacji, wrażeń a nie od oceniania.

Twoim zdaniem. Moim prawem jest napisanie co i dlaczego tak o tym myślę. Pozwolisz? Dziękuję.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.08.2012 12:33

hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a):Jak to jest, że przepłacanie w pezetmocie nie razi, bo co to za koszty w porównaniu do całości a słoweńska winieta to już pieniądze zostające w kieszeni za które są lody dla dzieciaków, browary albo wyjście do konoby... :lol:

Proszę weź pod uwagę ze ktoś jedzie pierwszy raz i nie wie co ma zrobi i po to zadaje pytanie do takich jak ty (PROFESJONALISTÓW) i udziel informacji co gdzie i kiedy a nie drwij sobie o przepłacaniu i opłacaniu za Słowiańską Vinete .Nie zagłębiam się w cenach w PZmocie ale przeliczę i sam się zastanowię czy nie kupić w następnym roku poco się zatrzymywać i tracić czas.

Chyba słowiańskich to w pezetmocie nie sprzedają :mrgreen:
Nie drwię, tylko pytam. Sam kupuję wszystkie na raz, jeśli są dostępne, zapewne przepłacając. Tylko nie ogłaszam światu, że zaoszczędziłem gruby kesz na Słowenii i ile to mi zostało w kielni na przyjemności, przepłacając gdziekolwiek za winiety.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2012 13:01

Maciej napisał(a):Forum jest od wymiany informacji, wrażeń a nie od oceniania.


I każdy ma prawo mieć własne zdanie.
Inni zaś mają prawo mieć je w doopie.

Było pytanie-jest odpowiedź.
Amen.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 18.08.2012 13:20

anakin napisał(a):
Maciej napisał(a):Forum jest od wymiany informacji, wrażeń a nie od oceniania.


I każdy ma prawo mieć własne zdanie.
Inni zaś mają prawo mieć je w doopie.

Amen.


Zdanie jak najbardziej ale epitety pod adresem autora owego zdania pt frajerzy są już słabe.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 18.08.2012 13:25

Bocian napisał(a):
Maciej napisał(a):Krótko mówiac każdy robi jak uważam, jeśli nie kradnie i nie łamie prawa to guzik Wam do tego :twisted:
Forum jest od wymiany informacji, wrażeń a nie od oceniania.

Twoim zdaniem. Moim prawem jest napisanie co i dlaczego tak o tym myślę. Pozwolisz? Dziękuję.


I skrzętnie z tego prawa korzystasz, jakiego wątku się nie otworzy to wujek dobra rada jest ;)
Wszystko jest ok póki nie ma wzajemnych podjazdów. Naprawdę wierzę w mądrość ludzi i to że sami wiedzą co jest dla nich lepsze.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.08.2012 13:30

Maciej napisał(a):I skrzętnie z tego prawa korzystasz, jakiego wątku się nie otworzy to wujek dobra rada jest ;)

I nic ci do tego.
Przecież
Forum jest od wymiany informacji
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 18.08.2012 13:41

Bocian napisał(a):Chyba słowiańskich to w pezetmocie nie sprzedają :mrgreen:

Tak słowiańskich nie ale słoweńskie tak polonistą nie jestem myślę ze każdy wie o co mi chodziło
A tak na marginesie Vineta na Austrje 10dni w Mikulovie na shelu 15E!!!!!!! pytałem na CB rodaków
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2012 14:06

hrupek666 napisał(a): polonistą nie jestem


Nie,no przecież wiemy.

hrupek666 napisał(a): Vineta na Austrje


:D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.08.2012 18:04

hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a):Chyba słowiańskich to w pezetmocie nie sprzedają :mrgreen:

Tak słowiańskich nie ale słoweńskie tak polonistą nie jestem myślę ze każdy wie o co mi chodziło
A tak na marginesie Vineta na Austrje 10dni w Mikulovie na shelu 15E!!!!!!! pytałem na CB rodaków


Winieta 10-dniowa na Austrię w Bratysławie na stacji Slovnaft Zlate Piesky- 8 euro (mam paragon jak coś :wink: ).

Widocznie Pepiki na stacji postanowili sobie interes na winietach zrobić (tak jak Orlen w Cieszynie).
Ale wtedy omijasz taką stację bokiem i na następnej albo na przejściu kupujesz po cenie nominalnej - żaden problem.

Słoweńską kupowałem tuż za Wiedniem - i też cena nominalna, czyli 15 euro za 7-dniową.

Więc ten Mikulov to jest niechlubny wyjątek od reguły. Chociaż i tak cena 15 euro jest mocno wątpliwa, bo to by było 80% marży - coś się kolegom z CB pomyliło.
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 18.08.2012 20:52

Ciekawostka:

Słoweńcy nie przepadają za autami na niemieckich blachach :) Kierowca takiego samochodu skarżył mi się, że nie może nigdzie kupić innej winietki niż rocznej, ponieważ "skończyły się". Dla polskiego auta jednak znalazła się 10-dniowa :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2012 21:17

Niegoopi naród Ci Słoweńcy..... :D
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 19.08.2012 20:14

hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a):Chyba słowiańskich to w pezetmocie nie sprzedają :mrgreen:

Tak słowiańskich nie ale słoweńskie tak polonistą nie jestem myślę ze każdy wie o co mi chodziło
A tak na marginesie Vineta na Austrje 10dni w Mikulovie na shelu 15E!!!!!!! pytałem na CB rodaków


Na Shellu w rejonie Bohumin 212 koron. Problemem na Shellu w Mikulovie raczej jest nie korzystny przelicznik pracowników stacji z koron na euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zakup winietek - PZMTRAVEL - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone