Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

zakup lawendy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jak501
Croentuzjasta
zakup lawendy

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 25.06.2019 20:33

Witam serdecznie, mam pytanie - potrzebuję kupić lawendy i wiem, że to nie jest trudne, ale, ale ja nie chcę kupować w opakowaniach, woreczkach itp. robionych pod turystę. Potrzebuję nasion lawendy do wypieku chleba, dlatego chcę kupić jakieś duże opakowanie np 0,5 kg czy 1 kg, może być nawet w torebce papierowej (opakowanie nie jest ważne, byle nie podwyższało ceny), czy ktoś może podsunąć pomysł lub podpowiedzieć gdzie to kupić. W zamian za podpowiedź we wrześniu częstuję chlebkiem pszennym na zakwasie z nutką lawendy.
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.06.2019 21:51

piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2019 22:43

Pytaj tutaj: https://www.facebook.com/pages/category ... 756959807/
Teraz jest ogród otwarty dla zwiedzających (do końca czerwca), w tej weekend byłam :D Sprzedają też lody lawendowe, olejek - może dadzą namiar, gdzie jeśli nie u nich można się podpytać...
jak501
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 26.06.2019 09:21

dziękuję za szczere chęci pomocy i mocno bije się w piersi że popełniłem błąd i pominąłem bardzo ważną kwestie otóż chodzi mi tylko i wyłącznie o lawendę rosnącą albo w Prowansji albo na Hvarze. Niestety przetestowałem różne nasiona, pochodzące z różnych miejsc i w moich wypiekach sprawdza się tylko lawenda pochodząca z Hvaru lub z Prowansji.
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.06.2019 14:56

No to nici z chleba. :cry:
:wink:
jak501
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 26.06.2019 16:12

anakin napisał(a):No to nici z chleba. :cry:
:wink:

widzisz ja piekę od jakiegoś czasu chleb, piekę tylko na zakwasie, na sprawdzonej mące bez żadnych polepszaczy, jest to chlebuś żytni ale i pszenno żytni i sam pszenny, wiele z nich robię smakowych np piekę z grzybami suszonymi, z suszonymi pomidorami, cebulką czy czosnkiem albo ziołami, bardzo przypadł nam do gustu pszenny z nutką lawendy ale niestety próbowałem już polskiej lawendy, niestety nie jest to to samo co ta z Hvaru czy z Prowansji i dlatego wybierając się nad Jadran kombinuje jak tu zakupić z kilogram takich pachnących nasion aby starczyło na cały rok, stąd moje pytanie.
Ale dzięki za chęci, będę szukał dalej możliwości zakupu, a jak kupię chlebkiem poczęstuję. :lol: :lol:
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.06.2019 16:47

Żart oczywiście. :wink:
Powodzenia w szukaniu i udanych wypieków. :D
jak501
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 27.06.2019 14:26

anakin napisał(a):Żart oczywiście. :wink:
Powodzenia w szukaniu i udanych wypieków. :D

spoko jak piekę to zawsze więcej i tak rozczęstowuje, więc chleba nikomu nie żałuję.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019