Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup winietek - PZMTRAVEL

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 19.08.2012 20:23

eStefan napisał(a):
hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a):Chyba słowiańskich to w pezetmocie nie sprzedają :mrgreen:

Tak słowiańskich nie ale słoweńskie tak polonistą nie jestem myślę ze każdy wie o co mi chodziło
A tak na marginesie Vineta na Austrje 10dni w Mikulovie na shelu 15E!!!!!!! pytałem na CB rodaków


Na Shellu w rejonie Bohumin 212 koron. Problemem na Shellu w Mikulovie raczej jest nie korzystny przelicznik pracowników stacji z koron na euro.



Potwierdzam kolega kupował pod koniec lipca właśnie na shellu w Mikulovie zapłacił 300Kc ma paragon to mają ceny jak w Pzmocie prawie.Gdyby płacił w euro to chcieli 15E
Baton605
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baton605 » 19.08.2012 20:23

A to co na stacji za winiety nie można kartą zapłacić?????
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 19.08.2012 20:26

Baton605 napisał(a):A to co na stacji za winiety nie można kartą zapłacić?????

Można normalnie jak za wszystko i tak tez zrobił
fredi66
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fredi66 » 20.08.2012 09:53

Raul73 napisał(a):
fredi66 napisał(a):Jeśli chodzi o Słowenię to jeśli pojedziesz autostradą na 100% kup winietę bo parę kilometrów za granicą jest bramka na autostradzie gdzie sprawdzają czy masz winietę.


fredi - te bramki nie służą do sprawdzania winiet, tym się zajmuje policja. Bramki to pozostałość po starym ssystemie płacenia za autostrady. Nie likwidują ich, bo służa dla pojazdów powyżej 3,5 tony, które nadal płacą po staremu.

Natomiast w Sentilj na 100% można na tej pierwszej bramce na granicy kupić winietę, tylko trzeba się na odpowiednim pasie ustawić. Pewnie na innych przejściach jest to samo.



Może źle to napisałem ale mi nie chodziło o to że same bramki sprawdzają tylko że na nich sprawdzają policjanci bo łatwiej wychaczyć kto nie ma, tak jak jeden niemiec w BMW który coś bardzo mocno gestykulując próbował się wytłumaczyć. Ciekawy to był widok :twisted:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.08.2012 11:55

fredi66 napisał(a):

Może źle to napisałem ale mi nie chodziło o to że same bramki sprawdzają tylko że na nich sprawdzają policjanci bo łatwiej wychaczyć kto nie ma, tak jak jeden niemiec w BMW który coś bardzo mocno gestykulując próbował się wytłumaczyć. Ciekawy to był widok :twisted:


Niemca to jakoś mi nie szkoda :wink: :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.08.2012 11:59

Raul73 napisał(a):Niemca to jakoś mi nie szkoda :wink: :wink:

Jestem z tobą kuzynie Rafał ! :lol:
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 09.09.2012 18:52

Znajomy wczoraj jechał do Chorwacji.

Najnowsze dane:
Zakupił winiety za naszą granicą w Czechach na stacji po prawej - SHELL

winieta CZECHY 10dniowa - 310 CZK
winieta AUSTRIA 10dniowa - 212 CZK

Ja jadę za tydzień tylko na 2 tygodnie więc na Czechy kupię miesięczną za 440 CZK natomiast na Austrię potrzebuję 2szt 10dniowe. Czy mogę kupić od razu dwie bez zaznaczenia od kiedy jest ważna na tej drugiej. Pani na stacji od razu dziurkuje datę.
Nie chciałbym na powrocie kupować Austryjackiej tylko mieć od razu.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 09.09.2012 19:46

goldengate napisał(a):Znajomy wczoraj jechał do Chorwacji.

Najnowsze dane:
Zakupił winiety za naszą granicą w Czechach na stacji po prawej - SHELL

winieta CZECHY 10dniowa - 310 CZK
winieta AUSTRIA 10dniowa - 212 CZK

Ja jadę za tydzień tylko na 2 tygodnie więc na Czechy kupię miesięczną za 440 CZK natomiast na Austrię potrzebuję 2szt 10dniowe. Czy mogę kupić od razu dwie bez zaznaczenia od kiedy jest ważna na tej drugiej. Pani na stacji od razu dziurkuje datę.
Nie chciałbym na powrocie kupować Austryjackiej tylko mieć od razu.


Możesz tylko powiedz od jakiej daty ta druga ,pamiętaj ważność vinety na Austrię dzień w którym kupujesz + 9 dni 8O ,więc jak kupujesz o godz 23 to tylko 9 dni jest ważna,chyba że pogadasz (niema problemu)żeby ci zrobiła dziurkę od (jutra) :roll:
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 12.09.2012 11:31

Winiety opłacone przeze mnie w roku bieżącym 2012-08-19. Transakcja bezgotówkowa Karta mBank:
- (winieta CZ) TRUTNOV Benzina (CZ) = 310 Kcz = 12,69 euro (waluta przeliczeniowa) = -53,15PLN
- (winieta AU) MIKULOV (CZ) = 300 Kcz = -12,38 euro (waluta przeliczeniowa) = -52,01 PLN
W Mikulovie byłem 20 minut przed północą. Zostałem wydziurkowany na poniedziałek w dalszą drogę do CRO ruszyłem o godz. 00.05
Tomek.M
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek.M » 16.09.2012 21:58

Ja proponuję Tolltickets, kupiłem na Austrię(10dni) i Słowenię(2x7dni) z kosztami przesyłki 39,95euro. Płaciłem kartą przelicznik 4,05zł więc wyszło 161,78zł. Wymieniając złotówki na euro w kantorze(kurs w dniu zakupu w Toll..) 4,20zł=1e (38e x 4,20zł= 159,60zł), więc wychodzi 2,18zł różnicy. Winiety dostałem do skrzynki nakleję przed wyjazdem i mam spokój nie trzeba się zatrzymywać i stersować czy stacja otwarta no i najważniejsze- czy będą w sprzedaży takie których mi potrzeba. Jedynie pozostają Czechy, ale zakup winety w trakcie tankowania, siusiu i w drogę. Szkoda, że czeskiej nie ma na Tolltickets. :(
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 27.05.2013 22:23

Maciej napisał(a):
maniust napisał(a):"Świety spokój" , dziecko w aucie itd? ..... no tak fajnie być frajerem :mrgreen:


taaa za taki wpis to plus 10 szacunu na dzielni co ?
Większość ludzi liczy i szanuje własne pieniądze i jeśli w tym przypadku przepłaca to znaczy że ma istotny powód i Tobie nic do tego.
Mając wiele wyjazdów solo na karku też byłem taki mądry jadąc pierwszy raz z małym dzieckiem i myślałem co to za problem na chwilkę stanąć po winiety. Tak się składa że moje dziecko świetnie w aucie śpi pod warunkiem że auto jedzie, chwila postoju i jest zadyma a z dzieckiem np. rocznym dość trudno się negocjuje ;)
Do tego prawo Murphy'ego jest nieubłagane - zawsze winietkowy postój wypadnie wtedy gdy nie powinien. Wtedy jeszcze jechałem autem na gaz więc dodatkowe postoje, oczywiście nie wtedy gdy te winietkowe i normalnej spokojnej jazdy robi się małe wariactwo.
Teraz jadą z dwójką, pzmowi nie zaplacę bo ich nie lubię ale już tollticket sprzedaje winiety w nominalnych cenach, placisz tylko jakieś grosze za przesyłkę, więc winiety austriackie kupiłem i grzecznie czekają na wyjazd.
Krótko mówiac każdy robi jak uważam, jeśli nie kradnie i nie łamie prawa to guzik Wam do tego :twisted:
Forum jest od wymiany informacji, wrażeń a nie od oceniania.


O i ja sie z tym Panem zgadzam :D . Równiez jechałem kilka razy i zawsze kupowałem na stacjach, a teraz z dwójka maluchów zobaczę jak działa tollticket.com.
I skoro mogę wyrazić własne zdanie - ponieważ jak już Panie i Panowie zauważyli forum do tego służy - to nazywanie kogoś frajerem za to, że przedkłada świety spokój ponad pare euro to słabe trochę.
Mimo wszystko miłego urlopu dla wszyskich - tych zwykłych, tych mądrych i tych cromaniaków, co to zawsze racje mają :D . Bez spiny :hut:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zakup winietek - PZMTRAVEL - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone