Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagrzeb - co warto zobaczyć ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 12.12.2006 09:54

niestety ta lista grzeszkow mniejszych czy wiekszych jest dluzsza...wiec moze warto sie zastanowic po co sie tam jedzie.
sanczi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczi » 12.12.2006 09:57

może!!? :wink:
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 14.12.2006 13:17

Nie chce mieć tutaj żadnych wrogów, chodzi mi o to, że młodzież jedzie na takie spotkanie po coś innego. Chciałabym tutaj też powiedzieć, że gospodarze, mam tu na mysli Chorwatów, że oni włożyli w przygotowanie całego spotkania całe swe serce i brzydko bybyło, jakbyśmy tego nie zuważyli i mieli to wszystko w nosie. Te wszystkie spotkania, koncerty, wystawy, nie robia tego dla siebie, ale dla tych, którzy do nich przyjadą i miło byłby uczestniczyć w tym wszystkim. No ale jak do kogoś to nie dociera, to juz nie moja sprawa, ja się tym poprostu martwie. Za jakiś czas Taize- europejskie spotkanie młodych będzie spotkaniem dyskotekowym, pubowym, itd....
Czy Bracia w tej informacji, piszą o dyskotekach, ze oni też to organizują?przeczytaj i zastanów się: http://www.taize.fr/pl_article1314.html
To jest skierowane do Ciebie i do mnie.
Jeżeli dyskoteki tylko w Waszych głowach, to przepraszam.
Rozumiem, istnieje młodzież, która lubi sie bawić na dyskotece, która co tydzień żyje dyskoteką, ale w tym przypadku nie moge tego zrozumieć.
Nie umiesz zrezygnować z czegoś?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.12.2006 13:35

Tymoteusz-ko :)
Ja na spotkaniach Taize nigdy nie bylem, ale w pelni się z Tobą zgadzam
Uważam, że na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce
Dobrze, że w obecnych czasach wśród mlodych ludzi są jeszcze tacy którzy myślą jak Ty
Pozdrawiam
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 14.12.2006 14:32

..ech że tak sobie westchnę... :lol: Na noworocznych spotkaniach Taize byłam kilka razy. Kiedyś juz tam pisałam o niesamowitych wrażeniach ze spotkań i rozmów z ludźmi z całej Europy. Niesamowita sprawa.

A jeśli chodzi o zabawę, to powitanie Nowego Roku w miasteczku Gallarate pod (a właściwie patrząc na mapę - nad :) ) Mediolanem to zapamiętam do końca życia :lol: .

W Gallarate była taka międzynarodówka, że hej. Powitanie Nowego Roku było w oratorium prowadzonym przez księży salezjanów. Najpierw skupienie, wspólna modlitwa, potem prezentacje narodów no i każdy proponował naukę ichniego tańca, piosenki albo jakiejś zabawy. Nikt nie myślał nawet o dyskotece. Bawiliśmy się do białego rana - Włosi super rozkręcali zabawę, a przewodziliśmy jej my razem z Chorwatami z Zagrzebia właśnie. Były z nami tez Bośniaczki :). Stroje... A kto tam myślał o jakichś ekstra strojach - normalnie ubrani wszyscy.

Życze Wam wspaniałych wrażeń, znajomości, kontaków, rozmów na tematy ważne i mniej ważne no i wspaniałego Zagrzebia!!!
:D
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 14.12.2006 14:39

shtriga napisał(a):..ech że tak sobie westchnę... :lol: Na noworocznych spotkaniach Taize byłam kilka razy. Kiedyś juz tam pisałam o niesamowitych wrażeniach ze spotkań i rozmów z ludźmi z całej Europy. Niesamowita sprawa.

A jeśli chodzi o zabawę, to powitanie Nowego Roku w miasteczku Gallarate pod (a właściwie patrząc na mapę - nad :) ) Mediolanem to zapamiętam do końca życia :lol: .

W Gallarate była taka międzynarodówka, że hej. Powitanie Nowego Roku było w oratorium prowadzonym przez księży salezjanów. Najpierw skupienie, wspólna modlitwa, potem prezentacje narodów no i każdy proponował naukę ichniego tańca, piosenki albo jakiejś zabawy. Nikt nie myślał nawet o dyskotece. Bawiliśmy się do białego rana - Włosi super rozkręcali zabawę, a przewodziliśmy jej my razem z Chorwatami z Zagrzebia właśnie. Były z nami tez Bośniaczki :). Stroje... A kto tam myślał o jakichś ekstra strojach - normalnie ubrani wszyscy.

Życze Wam wspaniałych wrażeń, znajomości, kontaków, rozmów na tematy ważne i mniej ważne no i wspaniałego Zagrzebia!!!
:D


ja tez bylem w Mediolanie, ale w Treviglio - na polnoc, gdzies w drodze na Bergamo. i faktycznie te noworoczne prezentacje narodowe sa bardzo fajne. a im wiecej narodow, tym lepiej. w Wiedniu mialem okazje poznac Macedonczykow (na cale spotkanie bylo ich 25). do Chorwatow jakos nie mialem szczescia na tych spotkaniach...
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 16.12.2006 19:31

Ja z Noworocznego Sylwestra w Lizbonie, a raczej poza nią :), zapamiętam szczególnie Włochów, którzy przy wcześniejszej pomocy Polaków, nauczyli się poslkiej piosenki pt: "Ogórek zielony.." :) Świetnie im to wychodziło, podziwiam takich ludzi.
A tak nieco zmieniając temat, pragnę poinformowac, ze na stronie Taize, pojawił się ofizjalny program spotkania, ja już się zapoznałam i wybrałam co by mnie najbardziej interesowało :)
http://www.taize.fr/IMG/pdf/livret_pl.pdf - jest nawet plan i rozmieszczenie hal. :)
P.S. Bardzo mi się podoba pomysł ze zwiedzaniem Starego Miasta z przewodnikiem - i tutaj też będzie tłumaczone na język polski :)

BĘDZIE NAS OKOŁO 40.000 MŁODYCH W TYM 8.000 POLAKÓW!!!
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 17.12.2006 02:24

Tymoteusz-ka napisał(a):Ja z Noworocznego Sylwestra w Lizbonie, a raczej poza nią :), zapamiętam szczególnie Włochów, którzy przy wcześniejszej pomocy Polaków, nauczyli się poslkiej piosenki pt: "Ogórek zielony.." :) Świetnie im to wychodziło, podziwiam takich ludzi.
A tak nieco zmieniając temat, pragnę poinformowac, ze na stronie Taize, pojawił się ofizjalny program spotkania, ja już się zapoznałam i wybrałam co by mnie najbardziej interesowało :)
http://www.taize.fr/IMG/pdf/livret_pl.pdf - jest nawet plan i rozmieszczenie hal. :)
P.S. Bardzo mi się podoba pomysł ze zwiedzaniem Starego Miasta z przewodnikiem - i tutaj też będzie tłumaczone na język polski :)

BĘDZIE NAS OKOŁO 40.000 MŁODYCH W TYM 8.000 POLAKÓW!!!


Godne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 02.01.2007 16:19

Pewnie wszyscy "Taize-wiacy" przyjechali już do domów z Zagrzebia, gdzie odbyło się TAIZE?
Jak Wam się podobało spotkanie, Zagrzeb?
Wypowiem się nieco później, jak odpocznę.
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 02.01.2007 16:24

Tymoteusz-ka napisał(a):Pewnie wszyscy "Taize-wiacy" przyjechali już do domów z Zagrzebia, gdzie odbyło się TAIZE?
Jak Wam się podobało spotkanie, Zagrzeb?
Wypowiem się nieco później, jak odpocznę.


odpoczywaj...choc jedna osoba juz pisala cos na temat Taize...
forum/viewtopic.php?t=14098
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 02.01.2007 17:34

Tam też pojawiła się juz moja skromna wypowiedź na ten temat, choć ona nie ukazuje tego wszystkiego co na tej drodze mnie spotkało:)
Mam też zdjęcia, ale to później. Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam. Obiecuje, że jeszcze tutaj wpadnę :)
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 12.01.2007 10:30

No dobrze, skoro sama założyłam ten wątek, przyszedł czas, by pochwalić się swoimi zdjęciami z pobytu w Zagrzebiu. Zatem przygotujcie się na odrobinę Chorwacji w środku zimy :D Co prawda Zagrzeb to nie ta Chorwacja z letnich folderów, ale zawsze to ten sam kraj, który uwielbiamy. Życzę miłego odbioru.
Zdjęcia w szczególności dedykuję Robertowi i Amelce, którzy przed moim wyjazdem podpowiedzieli mi, co powinnam zobaczyć w Zagrzebiu. Niestety wszystkie punkty programu nie zostały zaliczone, zbyt mało czasu, ale mimo to Wasze uwagi były bardzo cenne. HVALA LIJEPO :D

Link do zdjęć :

http://Angie-cro.fotosik.pl/albumy/111558.html
Amelka
Croentuzjasta
Posty: 199
Dołączył(a): 17.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 12.01.2007 21:37

Angie,
nawet nie wiesz jaką radochę mi tymi zdjęciami sprawiłas :))
Wróce jeszcze do nich na spokojnie, ale serce mi radośniej zapikało przez chwilkę. Meczetu nigdy nie widzialam - w jakiej jest dzielnicy miasta?
No i jak Twoje wrażenia o mieście i Zagrebczanach? :)
Pozdrawiam serdecznie
Amelka
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 13.01.2007 11:51

Czesc Marlena,
wywolalas mnie do tablicy, ale w bardzo mily sposob, puna hvala, dziekuje, ze w jakis sposob moglem byc przydatny, tak jak Amelka, nie kojarze meczetu...to musi byc nowa budowla, albo gdzies z dala od centrum...ponadto, mam kilka innych wrazen, katedra w Zagrzebiu jest w remoncie od mojej pierwszej wizyty w tym miescie (1997) i zakladam sie, ze szybko jej nie wyremontuja... :D ponadto, zupelnie inaczej kojarze Jarun, coz, ja to jeziorko widzialem jedynie latem. Podoba mi sie rowniez widok na miasto z Gornij Grad, jakos nie mialem okazji, aby tam trafic...teraz wiem, ze warto. ogolnie, dzieki Tobie moglem zrobic sobie mala podroz po stolicy Chorwacji. dziekuje.
pozdrav iz Novogard
Robert
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 14.01.2007 14:54

Z racji tej, że wklejanie zdjęc, albo inaczej zakładanie stron ze zdjęciami, jak to zrobiła świetnie Angie, mi nie wychodzi, proponuje zaglądać na mojego bloga, na którym opisuje moje przygody związane z pobytem w Bośni i Chorwacji, w Zagrzebiu, a także do oglądania zdjęć, które już są umieszczone, choć nie wszystkie, ale to już coś.

www.tymotka.blog.onet.pl
zapraszam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zagrzeb - co warto zobaczyć ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone