Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 19.01.2016 09:19

Dzięki za odpowiedź. A jak z plażami w KRK?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2016 17:49

W samym mieście nie byliśmy na plaży, z daleka plaże wyglądały tak sobie. 8)
Myślę, że na forum są relacje z pobytu na plaży w mieście Krk
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 20.01.2016 09:37

Problem w tym, że z samego KRK relacji jak na lekarstwo. Jeżeli już to głównie Baśka lub Stara Baśka. Ewentualnie Vrbnik. Do miasta KRK wszyscy wpadają na wycieczkę, pokręcą się po uliczkach, zwiedzą katedrę, zjedzą lody i odjeżdżają. 99% się podoba i polecają (ale jako miasto) a o plażach nic :evil: .
Trudno, najwyżej będę pierwszy i przysłużę się forum jako tester :wink: :-D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2016 22:12

arek_sosnowiec napisał(a):Problem w tym, że z samego KRK relacji jak na lekarstwo. Jeżeli już to głównie Baśka lub Stara Baśka. Ewentualnie Vrbnik. Do miasta KRK wszyscy wpadają na wycieczkę, pokręcą się po uliczkach, zwiedzą katedrę, zjedzą lody i odjeżdżają. 99% się podoba i polecają (ale jako miasto) a o plażach nic :evil: .
Trudno, najwyżej będę pierwszy i przysłużę się forum jako tester :wink: :-D


Plaże są. My wybraliśmy tę "miejską" - Porporela. Ta w okolicy kempingu Ježevac i wysunięta na wschód, Plav, są IMHO średnie i zatłoczone. Jeszcze ewentualnie kawałek dalej, między restauracją Neptun a hotelem Bor (to się chyba nazywało Dražica), w zatoczce - ale tu jest głównie beton. Marko, właściciel pensjonatu wspominał nam jeszcze o innych ładnych plażach: przy kempingu Krk oraz Koralj - ale tam mieliśmy dość daleko, jak na pieszą wyprawę :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.02.2016 09:54

arek_sosnowiec napisał(a):Problem w tym, że z samego KRK relacji jak na lekarstwo. Jeżeli już to głównie Baśka lub Stara Baśka. Ewentualnie Vrbnik. Do miasta KRK wszyscy wpadają na wycieczkę, pokręcą się po uliczkach, zwiedzą katedrę, zjedzą lody i odjeżdżają. 99% się podoba i polecają (ale jako miasto) a o plażach nic :evil: .
Trudno, najwyżej będę pierwszy i przysłużę się forum jako tester :wink: :-D


Z jakiegoś powodu nie ma tu jednak wielu relacji z tych plaż. Mi by to dało do myślenia. W mieście tak jak inni byliśmy, odwiedzic przy okazji pobytu na wyspie oczywiscie warto ale żebym chciał tam plażować to nie mogę powiedzieć. Jak sam zauważyłem my bywamy tak jak inni np w Basce gdzie plaza jest superancka. Większość nam tam pasuje po za ilością ludzi i harmidrem więc byczymy się z 1,5-2,0 km na wschód od miejskiej plaży. Niektórzy na plaży lubią ful ludzi, muzę, smród fajek i knajpianych zapachów - my do nich nie należymy :)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 22.02.2016 10:20

[/quote]

Z jakiegoś powodu nie ma tu jednak wielu relacji z tych plaż. Mi by to dało do myślenia. W mieście tak jak inni byliśmy, odwiedzic przy okazji pobytu na wyspie oczywiscie warto ale żebym chciał tam plażować to nie mogę powiedzieć. Jak sam zauważyłem my bywamy tak jak inni np w Basce gdzie plaza jest superancka. Większość nam tam pasuje po za ilością ludzi i harmidrem więc byczymy się z 1,5-2,0 km na wschód od miejskiej plaży. Niektórzy na plaży lubią ful ludzi, muzę, smród fajek i knajpianych zapachów - my do nich nie należymy :)[/quote]

Oczywiście że są plaże - http://www.wyspakrk.com/plaze.html. Za wiele się o nich nie wypowiem, ale wyglądały ok. Choć byłam 2 tygodnie w KRK w samym mieście mogłam bywać tylko na psiej plaży (z racji pobytu z naszą psicą). Mi akurat te miasto bardzo odpowiadało, miałam około 80m do plaży, miejsca do szwendania się, konoby, sklepy na codzienne i większe zakupy i wszędzie gdzie chciałam jechać na wyspie blisko.
Co do niewielkiej ilości relacji, cóż duże grono wielbicieli Dalmacji raczej zignoruje KRK to i pisać się nie chce ;-))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 10:41

piotrulex napisał(a):Z jakiegoś powodu nie ma tu jednak wielu relacji z tych plaż. Mi by to dało do myślenia. W mieście tak jak inni byliśmy, odwiedzic przy okazji pobytu na wyspie oczywiscie warto ale żebym chciał tam plażować to nie mogę powiedzieć.


Nooo, nie do końca to jest prawda - z plażowaniem jest naprawdę OK, trzeba poświęcić pół dnia na zrobienie wywiadu, gdzie i na jakiej plaży jest OK. Porporela - czyli ta miejska: początek faktycznie jest trochę ciasny ale kawałek dalej - już jest OK. Nie polecam plaży przy kempingu Ježevac: tłoczno, głośno. Chyba, że ktoś lubi ;) Jest to też największa plaża, sadząc po opisie na mapce. Betonowa plaża Plav - jest spoko ale ja na betonie już leżałem w Piranie i mojej się nie chciało ;) Jeszcze dalej, też jest plaża - z racji, że jest wysunięta na wschód, jest tam chyba najmniej ludzi ale do niej z buta trochę daleko (definicja daleko - więcej, jak 1 km lub powyżej 15 minut marszu): Koralj i Valda Gara (ta pierwsza w zatoczce, obie odpowiednio 2 i 2.5 km od naszego byłego miejsca pobytu na Rapskiej ul.) Z centrum, spod dworca autobusowego, jakieś 1.5 i 2 km, cca 30 minut piechotą. Jest względnie czysto - ale ja jestem wybredny i wyczulony na takie rzeczy, więc spokojnie - jest w porządku. Woda czysta i nic w niej nie pływa.

Porównując tłok... hm... jak sobie przypomnę plażę miejską w Trieście, która ma chyba 3-4 km długości, jest betonowo-kamienista, z parkiem oddzielającym to wszystko od ulicy, to tam było naprawdę ciasno a na plazy w Krku - luźno :) My w pewnym momencie, jeździliśmy z Triestu do Piranu, bo na plaże trzeba było dymać autobusem (można iść z buta, ale lepiej klimatyzowanym pojazdem...) a o 10.00 było już sporo ludzi.

Także nie demonizowałbym z tymi "złymi" plażami w Krku. A, Marko, nasz host mówił, że akurat lipiec to najgorszy czas bo Niemcy tłumnie ruszają na wakacje ale dodał, że na pewno jest mniej ludzi, jak w Bašce ;)
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 22.02.2016 11:24

Witajcie,
My rowniez myslimy nad wyspa Krk na koncowke sierpnia. To bedzie nasz pierwszy wyjazd do Cro, wiec chcemy zaczac od polnocy, obejrzec Istrie, jeziora P, kapiele blotne i tak jakos Krk wydala nam sie dobrym miejscem wypadowym, choc ciagle jeszcze mysle nad apartm na Istrii, Pag chyba biore najmniej pod uwage, poniewaz w ostatnich latach w wakacje same pustynne krajobrany ogladalismy gdzie indziej i teraz chce zieleni. Bedziemy od 22.08, przychowku na stanie dwie szt 16 i 6 lat. Gdzie znajdziemy atrakcje plazowo wodne? Chodzi mi o zjezdzalnie, trampoliny, wspinaczki skoki plus jakis plac zabaw? Raczej lagodniejsze zejscia do wody, ze wzgledu na mlodego, ale tez miejsca do snurkowania dla starszych? Chcielibysmy miejscowosc gdzie zycie nie zamiera po zachodzie slonca i mozna wtedy isc na spacer promenada, posiedziec w knajpkach, poogladac sklepy z pamiatkami itd. Czy warto brac apartament w centrum np Baski blisko morza, czy jednak zeby miec troche spokoju ktory lubimy, czesciej bedziemy jezdzic na plaze gdzies dalej, co chyba wiekszosc z was robi, a wtedy umiejscowienie kwatery nie ma az tak wielkiego znaczenia? Pomozcie prosze wybrac ktore miejscowosci maja to co bysmy chcieli?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.02.2016 11:45

SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 22.02.2016 13:42

JoankaUK napisał(a):Witajcie,
My rowniez myslimy nad wyspa Krk na koncowke sierpnia. To bedzie nasz pierwszy wyjazd do Cro, wiec chcemy zaczac od polnocy, obejrzec Istrie, jeziora P, kapiele blotne i tak jakos Krk wydala nam sie dobrym miejscem wypadowym, choc ciagle jeszcze mysle nad apartm na Istrii, Pag chyba biore najmniej pod uwage, poniewaz w ostatnich latach w wakacje same pustynne krajobrany ogladalismy gdzie indziej i teraz chce zieleni. Bedziemy od 22.08, przychowku na stanie dwie szt 16 i 6 lat. Gdzie znajdziemy atrakcje plazowo wodne? Chodzi mi o zjezdzalnie, trampoliny, wspinaczki skoki plus jakis plac zabaw? Raczej lagodniejsze zejscia do wody, ze wzgledu na mlodego, ale tez miejsca do snurkowania dla starszych? Chcielibysmy miejscowosc gdzie zycie nie zamiera po zachodzie slonca i mozna wtedy isc na spacer promenada, posiedziec w knajpkach, poogladac sklepy z pamiatkami itd. Czy warto brac apartament w centrum np Baski blisko morza, czy jednak zeby miec troche spokoju ktory lubimy, czesciej bedziemy jezdzic na plaze gdzies dalej, co chyba wiekszosc z was robi, a wtedy umiejscowienie kwatery nie ma az tak wielkiego znaczenia? Pomozcie prosze wybrac ktore miejscowosci maja to co bysmy chcieli?




Wyspa KRK nie jest dobrym miejscem wypadowym do takiego zwiedzania. Do Plitvickich masz jakieś 130km (nie autostradą - to ponad 2h w jedną stronę). Choć wszystko da się zorganizować, np nocleg (tranzytowy) w okolicy Plitvickich, rano zwiedzanie, po dalej na wakacje. Wakacje na wyspie + jej zwiedzanie. Powrót z noclegiem lub 2-oma na Istrii i powiedzmy szybki rekonesans tego co tam sobie zaplanujesz. Ale odradzam wędrowanie z wyspy w tych kierunkach, umęczysz się zamiast odpocząć. Na Krk jest co robić po plaży.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 15:04

JoankaUK napisał(a):Witajcie,
... w ostatnich latach w wakacje same pustynne krajobrany ogladalismy gdzie indziej i teraz chce zieleni.


Zwiedzaliście Saharę :?:

JoankaUK napisał(a):...Bedziemy od 22.08, przychowku na stanie dwie szt 16 i 6 lat. Gdzie znajdziemy atrakcje plazowo wodne? Chodzi mi o zjezdzalnie, trampoliny, wspinaczki skoki plus jakis plac zabaw? Raczej lagodniejsze zejscia do wody, ze wzgledu na mlodego, ale tez miejsca do snurkowania dla starszych? Chcielibysmy miejscowosc gdzie zycie nie zamiera po zachodzie slonca i mozna wtedy isc na spacer promenada, posiedziec w knajpkach, poogladac sklepy z pamiatkami itd.


W Baśce i w Punacie wasze wymagania będą spełnione :wink:

JoankaUK napisał(a):....Czy warto brac apartament w centrum np Baski blisko morza, czy jednak zeby miec troche spokoju ktory lubimy, czesciej bedziemy jezdzic na plaze gdzies dalej, co chyba wiekszosc z was robi, a wtedy umiejscowienie kwatery nie ma az tak wielkiego znaczenia?


Można mieć spokojną kwaterę blisko morza i niespokojną daleko od morza 8)
W Baśce plaża jest fajna, a nikt wam nie będzie bronił robić wycieczki do innych miejscowości.

Krk jest raczej słabą bazą wypadową do poznawania Istrii czy Plitwic.
To już jepsza jest Opatija i jest tam bardzo zielono :!:
I na pewno nie jest tak zatłoczona jak Baśka na wyspie Krk
A zjeźdżalnie też są
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2016 16:09

arek_sosnowiec napisał(a):Problem w tym, że z samego KRK relacji jak na lekarstwo.
Mysza73 była i jakieś zdjęcia powrzucała. Może i zdjęcia plaży Ci jakieś podeśle
Kuknij tu
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 22.02.2016 17:10

Zwiedzaliście Saharę :?:


Nie do konca :wink: bylismy ostatnio na Cyprze, gdzie w sezonie jest troszke sucho, a ostatnio na Fuertaventure gdzie jest nic inaczej tylko bardziej czarno, z powodu pumeksu wulkanicznego. Dlatego teraz zieleni chce.


W Baśce i w Punacie wasze wymagania będą spełnione :wink:


Przejrzalam opinie o Punacie i bylo, ze mala i spokojna miescinka gdzie nie ma nic ciekawego, dlatego glebiej sie na nim nie zastanawialam, poszperam jeszcze.

Można mieć spokojną kwaterę blisko morza i niespokojną daleko od morza 8)
W Baśce plaża jest fajna, a nikt wam nie będzie bronił robić wycieczki do innych miejscowości.


Chodzilo mi bardziej o kwestie tego czy warto miec kwatere 50m od plazy w Basce, a na miejscu okaze sie ze plaza jest kiepska, mega zatloczona i bedziemy codziennie gdzies dojezdzac na inna, bo w takiej sytuacji nie zrobi nam roznicy kwatera 500m od morza.

Krk jest raczej słabą bazą wypadową do poznawania Istrii czy Plitwic.


A na mapie tak to latwo wyglada...

To już jepsza jest Opatija i jest tam bardzo zielono :!:
I na pewno nie jest tak zatłoczona jak Baśka na wyspie Krk
A zjeźdżalnie też są


Dzieki obejrze. A oprocz Baski to jakies jeszcze miejsca bardziej na polnocy spelnialyby nasze wymagania?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 18:37

JoankaUK napisał(a):
Przejrzalam opinie o Punacie i bylo, ze mala i spokojna miescinka gdzie nie ma nic ciekawego, dlatego glebiej sie na nim nie zastanawialam, poszperam jeszcze.


No, ale wy szukacie spokojnego miejsca i nie lubicie tłoku ( patrz niżej ) :roll:
Moim zdaniem w Punacie są niezłe plaże ( w kierunku południowym, za centrum ).
Zjeżdżalnia jest, wodny park zabaw też jest...
W centrum jest promenada, port, obejrzyj moją relację:
alpy-i-jadran-2015-poludniowy-tyrol-i-krk-t49581-60.html



JoankaUK napisał(a):Chodzilo mi bardziej o kwestie tego czy warto miec kwatere 50m od plazy w Basce, a na miejscu okaze sie ze plaza jest kiepska, mega zatloczona i bedziemy codziennie gdzies dojezdzac na inna, bo w takiej sytuacji nie zrobi nam roznicy kwatera 500m od morza.


Kiepska na pewno nie jest, zatłoczona tak, jak szukasz porównania Opatiji z wyspą Krk to polecam relację:
opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-lipiec-2013-t44015.html
Zawsze lepiej mieć na plażę 50 metrów, a nie 500, czy 1500 :wink:
Z jazdą na inne plaże może być nie tak łatwo, bo te fajne plaże, tam gdzie da się dojechać autem bez problemu, są w sezonie oblegane :!:
Myśmy robili wycieczki statkiem i wtedy da się dotrzeć na spokojne i urocze plaże, np. w Beli na wyspie Cres, czy na wyspie Sveti Grgur
Tam gdzie jest asfaltowa droga i ładna plaża obok, tam w sezonie jest dużo ludzi :!:


JoankaUK napisał(a):A oprocz Baski to jakies jeszcze miejsca bardziej na polnocy spelnialyby nasze wymagania?


Czego północy :?:
Zajrzyj do relacji o Opatiji :wink:
albin
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) albin » 07.07.2016 12:42

Witam
Wybieramy sie w 4 osoby na KRK do PINEZICI
Czy możecie podpowiedzieć jakieś namiary na apartamenty ,
szukam tez jakiejś relacji z pinezici ale nic niema???
Jedziemy 11.07.2016
Pozdrawiam Karol
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone