Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 10.04.2016 18:15

rafalisko30 napisał(a):Jeden jedyny raz, za podpowiedzią nawigacji, jechałem trasą Ilz-Mureck (66, potem odbijałem na 69), w dodatku w środku nocy i powiem szczerze, nic szczególnego. Droga bardzo się dłużyła, jakieś serpentyny, podjazdy, wokół las i praktycznie cały czas egipskie ciemności. Bardzo rzadko mijaliśmy się z jakimkolwiek samochodem. Raźniej robiło się w miasteczkach, przez które przejeżdżaliśmy, a które, muszę to przyznać, miały w sobie sporo uroku. Moim zdaniem jechanie tą trasą w środku nocy nie ma sensu.


Wszystko zależy jak tą trasę traktujesz
Jeśli widokowo to fakt w nocy nie wiele zobaczysz
jeśli oszczędnościowo to nie odbiega ona od wielu tras w Polsce

nie da się nią jechać jak na autostradzie 120-130 km na godzinę ale
sam mówisz że jest pusta więc spokojnie 90 można mknąć :)

Ja tam wolę te 120 zł wydać na dobry obiad niż na autostradę która daje mi 20 minut przewagi
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.04.2016 20:02

Jugosławia ok :) napisał(a):
Ja tam wolę te 120 zł wydać na dobry obiad niż na autostradę która daje mi 20 minut przewagi

Ale ten wydatek raczej dotyczy objazdu M-L-P. Nie Ilz-Mureck w Austrii :?:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.04.2016 20:08

wokri napisał(a):...Na jednym z podjazdów silnik w moim 18-letnim Sharanie dostał trochę w kość i po przejechaniu kolejnych około 40 kilometrów pomiędzy Mureck a Lenart zerwał się gwint w głowicy silnika i wystrzeliła świeca i musiałem korzystać z assistance , więc moje wspomnienia z tej trasy nie są najlepsze...

po naprawie podróż była kontynuowana czy odpuściłeś urlop?
wokri
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.07.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wokri » 10.04.2016 20:32

Samochód na lawecie wrócił do Polski, a mi ta laweta przywiozła samochód zastępczy którym miałem wrócić do domu, lecz dogadałem się z właścicielem samochodu i mi go wypożyczył na dalszą podróż. ( Super było przeładowywanie się z Sharana do Mazdy 3 ).
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 10.04.2016 21:06

endryu napisał(a):
Jugosławia ok :) napisał(a):
Ja tam wolę te 120 zł wydać na dobry obiad niż na autostradę która daje mi 20 minut przewagi

Ale ten wydatek raczej dotyczy objazdu M-L-P. Nie Ilz-Mureck w Austrii :?:



UPS.... TYZ PRAWDA :D (ZACYTOWAŁEM NIE TO CO POTRZEBA) ale i tak wiadomo o co chodzi :roll:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.04.2016 22:46

wokri napisał(a):...a mi ta laweta przywiozła samochód zastępczy którym miałem wrócić do domu...

w sumie nie głupi pomysł, po cholerę gnać z PL kierowcę kolejnym samochodem po to żeby odstawił klienta z resztą podróżujących do domu

wokri napisał(a):... dogadałem się z właścicielem samochodu i mi go wypożyczył na dalszą podróż...

tu mnie jeszcze bardziej zaskoczyłeś ... oczywiście pozytywnie :)
gdzie miałeś ubezpieczenie, pewnie nie jednej osobie przyda sie taka informacja

wokri napisał(a):...Super było przeładowywanie się z Sharana do Mazdy 3

domyślam się, mnie na samą myśl o wymianie koła (tfu, tfu,...) w trasie do Cro robi się niedobrze :?
wokri
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.07.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wokri » 11.04.2016 17:06

tu mnie jeszcze bardziej zaskoczyłeś ... oczywiście pozytywnie :)
gdzie miałeś ubezpieczenie, pewnie nie jednej osobie przyda sie taka informacja

Ubezpieczenie w PZU.
Samochód przyjechał spod Rzeszowa, mój zabrali właśnie tam, naprawili mi go, a ja wracając z Chorwacji odstawiłem Mazdę, odebrałem naprawionego Sharana i ruszyłem dalej do domu (Malbork).
Co do przeładunku to nie chodzi o samą robotę, ale o wielkość Sharana i Mazdy, a Sharana mieliśmy nieźle załadowanego.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2016 17:10

Odchodzicie od tematu wątku (pomimo, że posprzątany) - o ubezpieczeniach jest w innym miejscu :idea:
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 02.05.2016 15:27

Info z przejazdu na majówkę. Od zjazdu na Ptuj w stronę granicy Cro Słoweńcy zaczęli budować autostradę. Wątpię żeby wyrobili się do sezonu więc przejeżdżających czekają zwężki i zapewne stanie w długim korku. Tam nawet między tymi górami będą dwa pasy jak widziałem.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 03.05.2016 20:55

Tą drogę zaczęli budować już w zeszłym roku pod koniec września.

Coś czuję, że to może być ostatni sezon kiedy będzie można objechać płatne drogi w Słoweni.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2016 20:58

Jak ktoś będzie chciał ominąć, to ominie. Nie tą drogą to inną, czy to się będzie opłacało to inna sprawa :oczko_usmiech: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2016 21:10

stpman napisał(a):Tą drogę zaczęli budować już w zeszłym roku pod koniec września.

Coś czuję, że to może być ostatni sezon kiedy będzie można objechać płatne drogi w Słoweni.

Autocesta Maribor - granica HR miała być oddana wg planów w 2015 roku.
http://motorways-exitlists.com/

Kolejny plan - rok 2018
http://4d.rtvslo.si/arhiv/tele-m/174402117
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.05.2016 23:33

dids76 napisał(a):Jak ktoś będzie chciał ominąć, to ominie. Nie tą drogą to inną, czy to się będzie opłacało to inna sprawa :oczko_usmiech: :mrgreen:

Zgadza się, ale 60+ zł za 60km to nadal niezły przelicznik przy założeniu, że jedziemy na dłużej, niż daje jedna winieta.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2016 09:20

dids76 napisał(a):Jak ktoś będzie chciał ominąć, to ominie. Nie tą drogą to inną, czy to się będzie opłacało to inna sprawa :oczko_usmiech: :mrgreen:


Jak będzie gotowa i nie będzie korka choćby na zwężce to mogę płacić. Teraz jakoś nie bardzo widzę sens płacenia za drogę, którą zwykle jadę dłużej niż boczną, darmową
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.05.2016 10:34

piotrulex napisał(a):
dids76 napisał(a):Jak ktoś będzie chciał ominąć, to ominie. Nie tą drogą to inną, czy to się będzie opłacało to inna sprawa :oczko_usmiech: :mrgreen:


Jak będzie gotowa i nie będzie korka choćby na zwężce to mogę płacić. Teraz jakoś nie bardzo widzę sens płacenia za drogę, którą zwykle jadę dłużej niż boczną, darmową


Jak będzie gotowa to i nie będzie zwężki-dwa pasy będą do granicy z Chorwacją.
Pisząc o bocznej darmowej masz na myśli objazd od granicy z Austrią czy może równoległą do E59 (9) drogę Ptuj-granica?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone