Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.06.2018 05:33

Dlatego zawsze należy dokładnie czytać OWU i zakres polisy, bo może się okazać, że zielony check box stoi dumnie w wierszu "auto zastępcze" a gdzieś na dole, drobnym druczkiem niewinne uzupełnienie "na 3 dni" :|

Odnośnie samego zakazu opuszczenia kraju, to chyba takie przypadki w UE nie obowiązują w przypadku samochodów zastępczych? Czy spotkałeś się z takim TU, które sankcjonuje ten element?
darajawahusz
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 08.03.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) darajawahusz » 13.06.2018 06:50

Samochód zastepczy tylko na terenie kraju w którym miało miejsce zdarzenie . Tak informuje AXA w OWU.
johnny2002
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.06.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) johnny2002 » 13.06.2018 08:35

W Aviva w wariancie max jest chyba 15 dni i bez obostrzeń. Takie obostrzenia może mieć firma wypożyczająca. Jak dzwoniłem na infolinie to otrzymałem informację że jeżeli jest taka konieczność to szukają takiej która się zgadza.
W Generali jest chyba zastępczy tylko na Polskę z tego co pamiętam.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 13.06.2018 14:43

Właśnie coraz więcej w tym roku jest takich ubezpieczalni co mają auto zastępcze tylko na terenie kraju zdarzenia :(
a kontynuacja podróży nie zawsze oznacza jazdę dalej samochodem osobiście znam przypadek jak koledze ukradli auto w Amsterdamie i po Holandii jeździł autem a do kraju wracał samolotem więc dlatego trzeba dobrze czytać umowy bo wszystko ładnie wygląda i na tym się kończy :wink:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 13.06.2018 16:37

Mam assistance w Warcie -opcja "złoty+". Auto 9os. W razie potrzeby gwarantują auto 5os. a resztę osób przewożą sami. Zgłaszałem w Chorwacji awarię i potrzebę przewiezienia auta do Włoch i nie było problemu że "ich" auto osobowe pojedzie zagranicę. Miał przyjechać holownik z podwójną kabiną i przywieżć osobówkę którą zabrałby z powrotem do Chorwacji. Po telefonie do mechaniora z Polski udało się usterkę usunąć. Lokalny podwykonawca Warty nie zdążył skontaktować się z nami więc na infolinii powiedzieli że mogę zrezygnować z usługi. Jeżeli będziecie ubezpieczać auta pow. 7 osób dopytajcie czy załapują się. W PZU pani zrobiła kosztorys i byla zdziwiona gdy pytałem czy napewno assistance na auto 9osób. Dzwoniła dopytać i okazało się że max. auta 7osobowe.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.06.2018 16:42

No to faktycznie trudno nazwać to "kontynuacją podróży" :|
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 13.06.2018 16:46

stachan napisał(a):No to faktycznie trudno nazwać to "kontynuacją podróży" :|

Przejazd z Chorwacji do Włoch nie załapuje się ?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 17.06.2018 10:52

darajawahusz napisał(a):Samochód zastepczy tylko na terenie kraju w którym miało miejsce zdarzenie . Tak informuje AXA w OWU.

A jak zdarzenie miało miejsce na granicy ?
Ciekawe co w takiej sytuacji po którym kraju się poruszać ?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 19.06.2018 09:38

Macie jakieś doświadczenie z firmą ERV, która jest podpięta do oferty Starter24. Moje auto ma prawie 13 lat i szukam assistance+auto assistance. Starter24 ma taki pakiet, który jest wg mnie OK, ale chciałbym mieć wybór. Czy znacie jakieś inne oferty ubezpieczenia podróżnego na 15 dni połączone z auto assistance, ale bez konieczności łączenia z samochodowym OC :?:
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 09:52

Marko66 napisał(a):Macie jakieś doświadczenie z firmą ERV, która jest podpięta do oferty Starter24. Moje auto ma prawie 13 lat i szukam assistance+auto assistance. Starter24 ma taki pakiet, który jest wg mnie OK, ale chciałbym mieć wybór. Czy znacie jakieś inne oferty ubezpieczenia podróżnego na 15 dni połączone z auto assistance, ale bez konieczności łączenia z samochodowym OC :?:


A co ci się w tym pakiecie spodobało ? Czytałeś warunki ?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 19.06.2018 10:17

Oglądałem kalkulację dla wariantu TOP (koszt 255 zł za 2 os. na 15 dni), który zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, OC, bagaż, ratownictwo, assistance: medyczne, rozszerzone i pełne. Dodatkowo można dokupić auto assistance za 135 zł. Nie wiem czy jeszcze ktoś oferuje coś podobnego bez konieczności zakupu OC (które już mam) i dla auta powyżej 10 lat :roll: Chyba nie mam wyboru i zdecyduję się na to .... o ile jakiś forumowicz nie podpowie mi czegoś lepszego.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.06.2018 11:59

Marko66 zerknij na oferty Axa i Warty 8)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 20.06.2018 08:15

Warta jest tylko w komplecie z OC - czyli odpada, ale dzięki za podpowiedź. Axa do zastanowienia.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 20.06.2018 15:38

Troszkę z rozpędu napisałem o tej Warcie, gdyż miałem na myśli HDI, choć to w zasadzie również Warta :wink:

HDI jako marka o ponad 100 letniej tradycji na świecie, obecna jest w Polsce od ponad 10 lat. Obecnie to znak towarowy pod którym spółka TUiR "WARTA" S.A. oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.


HDI ma nieco lepszą ofertę niż Warta, gdyż jeszcze walczą o klienta :P

Zapewniamy pomoc bez względu na wiek pojazdu!

Mamy też ofertę dla poszukujących ochrony na czas krótkiego, maksymalnie 15 dniowego wyjazdu w podróż po Polsce czy za granicę.


Ja od dwóch lat korzystam z ich oferty, co prawda pakiet, ale od agenta wiem, że można dokupić assistance osobno :)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 21.06.2018 09:40

Dzięki :D - sprawdzę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 108
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone