Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2018 20:56

dids76 napisał(a):W AXA limit holowania zagranicą jest 800km (wariant "prestiż"), w Pl bez limitu. https://axa.pl/fileadmin/produkty/centr ... czenia.pdf
Mnie ASS kosztowało 260zł (375zł OC). Przez internet jest taniej niż na infolinii :mrgreen:

Czas zakończyć temat.
Wszedłem dziś na stronę AXA, żeby zrobić kalkulację. Wybrałem wariant OC+AC+Assistance Prestiż (holowanie za granicą 800 km, samochód zastępczy). Na rok wyszło 1085 zł. Chyba nieźle.

Z ciekawości zrobiłem kalkulację ponownie, ale nie wskazywałem drugiego kierowcy młodocianego, czyli w wieku poniżej 26 lat i z prawem jazda poniżej 3 lat). Chciałem zobaczyć jaka będzie różnica, bo spodziewałem się, że kalkulacja powinna być na kwotę niższą. Wyszło więcej, bo 1385 zł. :!: 8O

Zadzwoniłem na infolinię, żeby zapytać, czy to jest OK. Pani była też zdziwiona. Zrobiła sama kalkulację (bez kierowcy młodocianego) i wyszło jej 1090 zł.
Od razu jednak powiedziała, że jeśli chcę być spokojny, to zrobi mi kalkulację z drugim kierowcą młodocianym i wyśle na maila pdf-a, który będzie wiążący do zapłaty. Przysłała.

Nie dawało mi to spokoju (te różnice). W domu zrobiłem ponowną kalkulację z kierowcą młodocianym. Wyszło tyle, co za pierwszym razem, czyli 1085 zł. Jeszcze jedna próba (bez kierowcy młodocianego). Wiecie ile wyszło? 1496 zł :lol:

Czy to wina kalkulatora na stronie www, czy ja coś źle robię?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2018 21:50

Waldek, mnie nie pytaj. Robiłem przez internet, bez kierowcy młodocianego ale bez AC :oczko_usmiech: :mrgreen:
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 04.06.2018 21:53

Jeżeli chcesz wykupić na axa direct to jest zniżka na internecie 20% . Mi na audi a3 2.0 TDI wyszło 371 OC i assistance prestiż 232
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2018 21:59

dids76 napisał(a):Waldek, mnie nie pytaj. Robiłem przez internet, bez kierowcy młodocianego ale bez AC :oczko_usmiech: :mrgreen:

Też robiłem przez internet (15% zniżka). Z kierowcą młodocianym jest w moim przypadku wskazane, bo Młody jedzie z nami.
Jeśli go nie podam do ubezpieczenia, to w razie zdarzenia z jego winy tracimy 20% z AC oraz 20% z NNW, a po drugie jak wynika z tych kalkulacji, z kierowcą młodocianym kalkulacja wychodzi taniej, a na moje powinno być drożej, bo przecież młodzi są w grupie podwyższonego ryzyka. :)
Na szczęście mam tę pierwszą kalkulację w pdf-ie i chyba ostatecznie się zdecyduję, bo holowanie do 800 km z samochodem zastępczym na 5 dni, za granicą jest zadowalające w tej cenie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.06.2018 04:49

walp napisał(a):Czy to wina kalkulatora na stronie www, czy ja coś źle robię?


Spróbuj zrobić taki sam manewr, ale przed drugą kalkulacją wyczyść pliki tymczasowe (CCleaner lub Odkurzacz) - to powinno pomóc :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2018 10:20

Oczywiście, czyściłem za każdym razem.

To jeszcze na zakończenie tematu powiem, że dziś sprawdziłem to na dwóch różnych komputerach i w różnych przeglądarkach.

kalkulacja pierwsza: komputer z przeglądarką Google Chrome:
- bez młodocianego kierowcy 1386 zł
- z młodocianym kierowcą 1456 zł

kalkulacja druga: komputer z IE
- bez młodocianego kierowcy 1308 zł
- z kierowcą 1573 zł

W skrzynce mailowej mam "propozycję zawarcia umowy ubezpieczenia", którą otrzymałem od doradcy, który zrobił kalkulację po moim pierwszym telefonie i tego będę się trzymał, ale dlaczego za każdym razem liczy inaczej, nie potrafię zrozumieć. :?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 05.06.2018 10:29

może na wynik ma wpływ temperatury procesora ?
:oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.06.2018 10:32

Ja takich rzeczy nawet nie próbuje zrozumieć, gdyż już dawno siwieję przez takie rzeczy, bo mnie wyprowadzają z równowagi ;). Informatyzacja to zło.
P.S. Kilka dni temu wykupilem w Axa m.in. assistance Premium. Na szczęście rozmawiałem z człowiekiem. .. 45 minut, w kalkulacji były oczywiście nieścisłości a później miałem problemy z logowaniem...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2018 11:27

Trajgul napisał(a):Ja takich rzeczy nawet nie próbuje zrozumieć, gdyż już dawno siwieję przez takie rzeczy, bo mnie wyprowadzają z równowagi ;). Informatyzacja to zło.

Oj tam zaraz zło. :wink: Kiedy nie rozumiem jak działają kubity w informatyce kwantowej, to mnie to nie wyprowadza z równowagi, bo zdaję sobie sprawę, że umysł już nie pierwszej świeżości, no ale te kalkulacje ... za każdym razem inny wynik. :lol:
Trajgul napisał(a):P.S. Kilka dni temu wykupilem w Axa m.in. assistance Premium. Na szczęście rozmawiałem z człowiekiem. .. 45 minut, w kalkulacji były oczywiście nieścisłości a później miałem problemy z logowaniem...

Zadzwoniłem dziś ponownie na infolinię i zapytałem dlaczego za każdym razem kalkulacja wychodzi inaczej? Usłyszałem, że to niemożliwe i pewnie podawałem różne dane do formularza. No cóż, nie miałem więcej pytań. :?

To znaczy miałem jedno: czy ta kalkulacja z wczoraj na 1085 zł jest poprawna? Odpowiedź była pozytywna. :wink:
Ewkaa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.04.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewkaa » 05.06.2018 11:58

Cześć,
może ktoś podpowie... Auto nie ma wykupionego assistance razem z podstawowym ubezpieczeniem.
Czy jest sens wykupić assistance za granicą np. w Axa Direct Premium gdzie max holowanie to 350 km ? Czy może znacie innych ubezpieczycieli, którzy zapewniają dłuższe holowanie pojazdu ?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.06.2018 12:07

Pytanie. Dlaczego dla wielu z was dlugosc holowania jest najważniejsza? Jak się auto spie$#@i gdzies w Chorwacji, w drodze do Splitu to będziecie holować je do Polski? Dla mnie najważniejsze aby było auto zastępcze lub nocleg dla rodziny w razie usterki.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2018 12:18

Trajgul napisał(a):Pytanie. Dlaczego dla wielu z was dlugosc holowania jest najważniejsza? Jak się auto spie$#@i gdzies w Chorwacji, w drodze do Splitu to będziecie holować je do Polski? Dla mnie najważniejsze aby było auto zastępcze lub nocleg dla rodziny w razie usterki.

Może nie najważniejsza, ale ważna, bo wyjeżdżając co roku 1500-2000 km od domu, mając limity holowania za granicą 800-1100 km zwiększam szanse dowiezienia samochodu do kraju, w porównaniu z limitami rzędu 200-350 km. Ponadto istotny jest - jak piszesz - samochód zastępczy, noclegi oraz transport wszystkich osób do kraju, dlatego takie opcje zaznaczam. W AXA moje wymagania spełnia jedynie wariant Prestiż.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.06.2018 17:25

Trajgul lepiej mieć, niż odpuścić a potem żałować. Niegdysiejsze assistance PZU z 1000 km w pewnym sensie rozpieściło rodaków, lecz dawało również gwarancję holowania pod dom dla tych, którzy byli od niego właśnie w okolicach tego 1000 km. Obecne gwarancje są w moim przekonaniu rozsądne. Masz rację zwracając na usługi dodane :oczko_usmiech:
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 05.06.2018 17:39

Te 1000 km to przypadkiem nie jest holowanie po wypadku? Awaria auta= najbliższy serwis lub parking?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 05.06.2018 18:21

Zależy gdzie, w axa wypadek/awaria
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone