Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z północno-zachodniej Polski na Istrię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bobyboby
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.06.2010
Trasa z północno-zachodniej Polski na Istrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobyboby » 25.06.2010 19:06

Witam wszystkich Cromaniaków!
Znalazłem kilka postów dotyczących trasy z północno-zachodniej Polski na Istrię.
Wygląda ona tak: Berlin > A9 do Monachium > Salzburg > Villach > Udine > Triest i wylot na Istrię.
Mam dwa pytanka:
Czy jest to dobra trasa, czy lepiej zastanowić się nad inną?
Oraz jakich opłat mogę spodziewać się na włoskim odcinku tej trasy?
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.

Dzięki serdeczne,
Robert
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 25.06.2010 23:48

trasa ja najbardziej ok, koncowa wersja zależy z której strony chcesz wjechac na istrie, ja w zeszłym roku wjezdzałem od Rijeki, opłaty standardowo 15Eu za winiete na Austrie, w innym wątku chyba cos koło 30Eu na Słowenie, płatny Karawanken tunnel i jeszcze jeden w Austrii ale nie pamietam nazwy, wrzyc na search na forum to ci wyskoczy
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 25.06.2010 23:49

A kiedy sie wybierasz bo ja 02.07 wyjazd ze Słupska
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 26.06.2010 07:53

bobyboby napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków!
Znalazłem kilka postów dotyczących trasy z północno-zachodniej Polski na Istrię.
Wygląda ona tak: Berlin > A9 do Monachium > Salzburg > Villach > Udine > Triest i wylot na Istrię.
Mam dwa pytanka:
Czy jest to dobra trasa, czy lepiej zastanowić się nad inną?
Oraz jakich opłat mogę spodziewać się na włoskim odcinku tej trasy?
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.

Dzięki serdeczne,
Robert


Trasa bardzo dobra, jade nią już 5 raz. Cały czas autostrady, bardzo bezpiecznie, super oznakowanie, omija się wszystkie duże miasta. W Austrii winnietka i płatny tunel, we Włoszech tylko płatna autostrada / nie pamiętam dokładnie ale cos ok 12 eu./Triest też omijamy bokiem i kieruje się na przejście KOZINA- tu już tylko 30 km przez Słowenie drogą bez obowiązku posiadania winniety.Jest tez kawałek autostrady przed Rijeką / opłata chyba 2 eu/.Jeżeli masz jakies pytania to chętnie pomoge. Miłych wakacji. / a, my nocujemy po drodze zaraz po wjeżdzie do Austrii na pierwszej stacji paliw- ogromny plac przystosowany do odpoczynku dla tych co na tranzycie/.
bobyboby
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobyboby » 26.06.2010 11:41

Dzięki serdeczne za szybciutkie odpowiedzi. Utwierdziły mnie, że warto pojechać tą trasą.
Startuję 23.07 z Koszalina i moim celem jest Pula. Plan jest taki aby w okolicach Triestu skierować się na południe do drogi SS15. Dalej ominięcie płatnego odcinka w Słowenii zgodnie z mapką:
Objazd zaproponowany przez kolegę 'banan'
Następnie drogą nr 11 do przejścia w Dragonji, no i teraz to już prościutko do Puli.
Napiszcie proszę, czy Triest jest na tyle dobrze oznaczony, że odnalezienie drogi SS15 nie będzie stanowiło problemu.

Jeśli chodzi o wyjazdy samochodem za granicę to przeważnie jeżdżę do Niemiec. W związku z czym chciałbym poruszyć jeszcze jedną sprawę.
Czy wspominając wasze pierwsze wyprawy do Chorwacji spotkaliście się zaskakującymi sytuacjami, np. dziwne oznaczenia, jakieś zagrożenia itp. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas podróży.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 26.06.2010 12:42

bobyboby napisał(a):Napiszcie proszę, czy Triest jest na tyle dobrze oznaczony, że odnalezienie drogi SS15 nie będzie stanowiło problemu.



Dorgi sa oznaczone świetnie, zwłaszcza Triest, nawet bez navi trafisz bez problemu, musisz zwracac szczegolna uwagę na znaki, Włosi maja tendencję do umieszczania ich zbyt duzej ilosci na raz, najlepiej jak ktoś obok bedzie zwracał na nie uwagę
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 26.06.2010 12:44

jedziesz w ciemno? Pula nie jest zbyt dobrym miejscem na baze wypadową, lepsza byłaby Fazana albo Medulin
bobyboby
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobyboby » 26.06.2010 13:43

santosz napisał(a):jedziesz w ciemno? Pula nie jest zbyt dobrym miejscem na baze wypadową, lepsza byłaby Fazana albo Medulin


Nie, nie jedziemy w ciemno. Mamy zarezerwowany apartament. Mam nadzieję, że wybór Puli nie będzie dla nas dużym utrudnieniem. W sumie bardziej nastawiamy się na zwiedzanie, niż plażowanie.
Dzięki jeszcze raz za uwagi.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 26.06.2010 14:00

Ok, chciałem pomóc, byłem tam w zeszłym roku
bobyboby
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobyboby » 26.06.2010 17:50

santosz napisał(a):Ok, chciałem pomóc, byłem tam w zeszłym roku

Jasne, rozumiem.

Nawiązując jeszcze do Twojego zeszłorocznego pobytu, co zrobiło na Tobie największe wrażenie? Jaki jest według Ciebie absolutny hit regionu Istrii?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 26.06.2010 17:59

bobyboby napisał(a):
Nawiązując jeszcze do Twojego zeszłorocznego pobytu, co zrobiło na Tobie największe wrażenie? Jaki jest według Ciebie absolutny hit regionu Istrii?



Miasteczka Rovinj, Poreć, Labin - kapitalne obojętnie czy wybierzesz jedno czy wszystkie.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 27.06.2010 07:03

Tak, wszystkie sa warte odwiedzenia ale największe wrazenie zrobiło na mnie dawne wiezienie w miejscowości Krsan, ja mieszkałem w miejscowosci Plomin Luka koło Labina, trasa z tej miejscowosci do Rijeki - około 40km jedziesz kretymi ulicami, zboczem gór, na wysokosci około 200m nad morzem ktore masz po prawej stronie, punkt widokowy w Plominie - wodok na Zatoke Kvarnerską, przepiekna miejscowośc Rabac - kurort wczasowy raczej do odpoczynku bo zwiedzac nie ma co, na południu Istrii niezwykle jest to ze ziemia ma tam wyjatkowy, czerwony kolor, wyglada jak glinka na korcie tenisowym.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 27.06.2010 07:06

A tak pozaturystycznie - drogi. Na Istrii drogi wygladają jak w Niemczech. Są idealnie równe, nowe, pieknie oznaczone.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z północno-zachodniej Polski na Istrię
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone