Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Świdnica (dolnyśląsk) - Vodice (Dalmacia)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012
Trasa Świdnica (dolnyśląsk) - Vodice (Dalmacia)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 05.05.2012 00:08

Witam


Szukałem na forum ale nie znalazłem. Jako, że to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji chciałbym się poradzić szacowne grono forumowiczów.

Doradźcie mi jak najlepiej jechać.

Moje kryteria:

Jadę z 2 latkiem, więc tylko noc wchodzi w grę, gdyż średnio lubi jeździć autem. Jadę z 14 lipca na 15 lipca, wstępnie myślałem aby zrobić ją na jeden raz ale miło widziane wszelkie sugestie. Nocleg mamy zaklepany z 15 na 16 lipca. Auto z klimą, jeżeli to ważne. Nie doczytałem jeszcze do końca na forum ale chciałbym ominąć drogi płatne na Słowenii, choć nie jest to wymóg.
Wstępnie myślałem aby jechać Czechy, Austrie, Słowenia, Chorwacja.

Dzięki za wszelką pomoc.
a_tomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 13.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_tomek » 05.05.2012 11:21

Cześć,
Sporo jest wątków dotyczących dojazdu i sugerowanych tras, ale żeby Koledze "pierwszakowi" ułatwić podpowiem moją trasę z Wrocławia do Sibenika (kultywowaną od lat :D)

Wrocław
Boboszów
Ołomuniec
Vyskov
Brno
Breclav
Wiedeń
Graz
zjazd z autostrady przed Słowenią
Mureck - Ptuj (robię objazd słoweńskiej autostrady)
Macelj
i... gazu do Sibenika! 8) (oczywiście z rozsądkiem)

Jeżdżę z małymi dziećmi i nocą - wg mnie jest optymalnie na "jednorazowy skok". Przede wszystkim przez 90% trasy śmigamy autostradami a jak się zmęczę to przesypiam godzinkę na parkingu i dalej w drogę

3maj się
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 05.05.2012 12:58

A czy ta trasą jakoą podałeś jedziemy przez płatne tunele w Austrii ?
I druga sprawa ile tak czasowo wychodzi ta droga ? Zakładam że jedziemy zgodnie z przepisami.
a_tomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 13.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_tomek » 05.05.2012 14:32

- płatnych tuneli nie ma na tej trasie
- ca. 14-15h
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 05.05.2012 16:52

a_tomek napisał(a):- płatnych tuneli nie ma na tej trasie
- ca. 14-15h


14-15 h to czystej jazdy ? Czy jakieś przerwy są w tym liczone ?

I druga sprawa:

Sporo jest wątków dotyczących dojazdu i sugerowanych tras, ale żeby Koledze "pierwszakowi" ułatwić podpowiem moją trasę z Wrocławia do Sibenika (kultywowaną od lat :D)

Wrocław
Boboszów
Ołomuniec
Vyskov
Brno
Breclav
Wiedeń
Graz
zjazd z autostrady przed Słowenią
Mureck - Ptuj (robię objazd słoweńskiej autostrady)
Macelj
i... gazu do Sibenika! 8) (oczywiście z rozsądkiem)

Jeżdżę z małymi dziećmi i nocą - wg mnie jest optymalnie na "jednorazowy skok". Przede wszystkim przez 90% trasy śmigamy autostradami a jak się zmęczę to przesypiam godzinkę na parkingu i dalej w drogę

3maj się


Chodzi mi o zjazd z autostrady przed Słowenią.
Wiem że są wątki na forum bo je przeglądałem ale może napiszesz w jakim mieście ten zjazd się odbywa ?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 05.05.2012 17:23

Zjazd nr 226 na A9.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2012 22:09

Jako że sezon przed nami i będzie jeszcze koło tysiąca pytań o objazd Mureck - Lenart - Ptuj to wkleję opis objazd:


Po kolei wygląda to tak:

- Z autostrady A9 zjeżdżasz zjazdem 226 na drogę B69 Kierunek MURECK

- Cały czas drogą B69 aż do Mureck, po przejeździe przez miasteczko , praktycznie na samym jego końcu droga będzie szła po łuku w lewo, a Ty pojedziesz prosto. Jest oznakowanie na Słowenię

- Zaraz będzie most graniczny przez rzekę Mura

- Za mostem skręcisz w prawo na drogę 433 kierunek LENART

- mały odcinek pod górkę z kilkoma serpentynami

- Cały czas drogą 433 aż do Lenart

- W Lenart na pierwszych światłach w prawo (na drogę nr 3) i zaraz potem w lewo (droga nr 229) kierunek Ptuj

-Jedziesz cały czas drogą 229 (za Lenart przejeżdżasz nad autostradą A5), aż do Ptuj



W Ptuj:

- Będzie łuk drogi w prawo, za tym łukiem będzie droga w lewo ( droga nr 713, DORNAWSKA CESTA), skręcisz w tą drogę

- Na drugim rondzie w prawo, pierwszy wyjazd

-Dojeżdżasz do następnego ronda i jedziesz przez nie prosto na nowy most obwodnicy Ptuja

- Przez wszystkie następne ronda prosto aż dojedziesz do autostrady (JEST TO NIEPŁATNY ODCINEK)

-wjeżdżasz wjazdem w kierunku ZAGRZEB i jesteś już na normalnej drodze w kierunku przejścia granicznego.

Może będzie tylko 500 pytań? ;) :D
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 05.05.2012 22:17

I bardzo dziękuję za wyczerpującą informację. :P :P
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 06.05.2012 16:49

w sumie temat już zamknięty ale 2 lata temu dokładnie tak jak piszą powyżej jechałem z Wrocławia do Vodice. Trasa bajka. W tamtą stronę zajęło 17 godzin (z czego 2 spałem na parkingu w Cro po przejechaniu 900 km), w drodze powrotnej 15h z czego do Boboszowa 13h.

Ja jechałem tak

http://g.co/maps/mhr4d

jechałem przez Mikulov.

Pozdrawiam
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 09.05.2012 11:49

a_tomek napisał(a):Cześć,
Sporo jest wątków dotyczących dojazdu i sugerowanych tras, ale żeby Koledze "pierwszakowi" ułatwić podpowiem moją trasę z Wrocławia do Sibenika (kultywowaną od lat :D)

Wrocław
Boboszów
Ołomuniec
Vyskov
Brno
Breclav
Wiedeń
Graz
zjazd z autostrady przed Słowenią
Mureck - Ptuj (robię objazd słoweńskiej autostrady)
Macelj
i... gazu do Sibenika! 8) (oczywiście z rozsądkiem)

Jeżdżę z małymi dziećmi i nocą - wg mnie jest optymalnie na "jednorazowy skok". Przede wszystkim przez 90% trasy śmigamy autostradami a jak się zmęczę to przesypiam godzinkę na parkingu i dalej w drogę

3maj się


Witam.

Ja ta trasa jechalem juz dwa razy i szczerze ją polecam :)
W tym roku też się wybieram dokładnie tak :)

Tez jade z malym dzieckiem i takze noca.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

:)
Art_Ed
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 540
Dołączył(a): 24.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Art_Ed » 09.05.2012 15:16

Tak jak koledzy piszą trasa chyba najbardziej optymalna z objazdem Mureck, Lenart, Ptuj włącznie. Sam jeżdżę zawsze tą trasą :D
Nazyr
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nazyr » 10.05.2012 00:25

Ja, jeśli wszystko poukłada się po mojej myśli wyjeżdżam z 13 na 14 lipca z Legnicy, więc trasę praktycznie będziemy mieli taką samą. Jednak z ostatnich doświadczeń zastanawiam się, czy jest sens pchać się czeską autostradą. Dlaczego tak, już wyjaśniam. Za autostradą przemawiają oczywiście takie argumenty jak szybkość przejazdu i bezpieczeństwo. Jednak rok temu jadąc autostradą od Olomouc do Brna mało głową nie wybiłem dziury w dachu. Nie wiem co to było, ale cała autostrada poprzecinana jest jakimiś poziomymi uskokami i przy większej prędkości auto po prostu podskakuje. Nie wiem jak w tym roku to wygląda i jeśli jest ktoś, kto może podzielić się tą wiadomością byłbym wdzięczny. W każdym razie prędkości nie da się tam zawrotnych rozwinąć. Jadąc w taki sposób "mapa", oszczędzam około 40 kilometrów, a jakość dróg jest o niebo lepsza. Sam zastanawiam się, czy tak pojadę w tym roku, czy jednak wariant autostradowy zwycięży. W każdym razie później już tak jak pisali pozostali. Dodam, że autostrada w Czechach poszła w górę od ostatniego roku.
Jeśli chodzi o porę w jakiej wyjeżdżam, jest to późne popołudnie, tak około 17:00 no i zazwyczaj z soboty na niedzielę, chociaż w tym roku ma być z piątku na sobotę. Dzięki temu ruch na drodze niewielki i można sobie spokojnie podróżować. Czasowo to mi wychodzi około 13 godzin, z kilkoma postojami na zakup winetek, bez spania, bo nie muszę.
monika313
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika313 » 13.06.2012 21:40

cześć Nazyr, wybieramy się w tym samym terminie do Cro z dolnego śląska :) w jaki rejon się wybieracie ? my jedziemy do Tribunj koło Vodic :)
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 14.06.2012 05:46

monika313 napisał(a):cześć Nazyr, wybieramy się w tym samym terminie do Cro z dolnego śląska :) w jaki rejon się wybieracie ? my jedziemy do Tribunj koło Vodic :)


Jedziemy w to samo miejsce :) monika313
Jadę z żoną i córką. W jakim terminie jedziecie ?
monika313
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika313 » 14.06.2012 08:03

Casian napisał(a):
monika313 napisał(a):cześć Nazyr, wybieramy się w tym samym terminie do Cro z dolnego śląska :) w jaki rejon się wybieracie ? my jedziemy do Tribunj koło Vodic :)


Jedziemy w to samo miejsce :) monika313
Jadę z żoną i córką. W jakim terminie jedziecie ?



rezerwację mamy od 14 lipca na 10 dni, planujemy wyjechać 13 lipca wieczorem :) jedziemy w 3 osoby, ja, mąż i syn 8 lat :) będziemy mieszkać w Apartamentach Antonio a Wy?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Świdnica (dolnyśląsk) - Vodice (Dalmacia)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone