Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 27.01.2017 10:52

Robi70 napisał(a):Dziękuję za praktyczne wskazówki.
Jeszcze jedno pytanko, czytałem aktualną instrukcję e-winiety węgierskiej i nie ma informacji, że M86 jest bezpłatna. Czy w takim razie przejazd M86 w tym roku jest płatny?


Od 1 stycznia 2017 r. M86 jest płatna i trzeba mieć winietę. Ale możesz jechać obok starą 86 bez wymaganej winiety. CZas przejazdu pewnie z pół godziny dłuższy.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 04.02.2017 18:40

Ja jadę taka trasa i jest ok. Ty też masz tędy po drodze. Lepiej wyjechać w piątek. Ale jak nie możesz to może być różnie.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 05.02.2017 14:08

pablos77 napisał(a):Ja jadę taka trasa i jest ok. Ty też masz tędy po drodze. Lepiej wyjechać w piątek. Ale jak nie możesz to może być różnie.

Kiepsko to czasowo wygląda. Nastawiam się bardziej na autostradę w Słowacji i nową drogę na Węgrzech. Dzięki.
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 07.02.2017 15:54

Ja śmigam M15 (od Rajki) do M1, potem na M85, a następnie 86stką i 84rką do Sarvar. Potem jakąś lokalną do Kam, Vasvar i stamtąd już cały czas 74rką do autostrady M7 na Letenye. Szybko i bez korków. Winietka oczywiście już konieczna.
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 15.02.2017 23:45

Witam, bardzo prosze o informacje czy jechac jak ponizej czy jednak nadlozyc drogi jadac M70 a pozniej w Letenye na M7?

https://goo.gl/maps/5ptJKy2Wr1q

Pozdr. M.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 16.02.2017 09:33

michalyy napisał(a):Witam, bardzo prosze o informacje czy jechac jak ponizej czy jednak nadlozyc drogi jadac M70 a pozniej w Letenye na M7?

https://goo.gl/maps/5ptJKy2Wr1q

Pozdr. M.



Patrząc na twój przejazd, to w Słowenii łapiesz się na opłatę za autostradę, a to jest 15 euro za parę kilometrów. Po wjeździe do Słowenii na pierwszym rondzie musisz zjechać w lewo, bo prosto to właśnie wjazd na autostradę i przejechać przez miejscowość Lendavę. Trasa generalnie OK, spokojna. Ja bym skręcił już w drogę 86 szybciej, a nie jechał do Gyor i tam w 85. Czas przejazdu ten sam, a kilometrów mniej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.02.2017 09:43

kanarowski napisał(a):
michalyy napisał(a):Witam, bardzo prosze o informacje czy jechac jak ponizej czy jednak nadlozyc drogi jadac M70 a pozniej w Letenye na M7?

https://goo.gl/maps/5ptJKy2Wr1q

Pozdr. M.



Patrząc na twój przejazd, to w Słowenii łapiesz się na opłatę za autostradę, a to jest 15 euro za parę kilometrów. Po wjeździe do Słowenii na pierwszym rondzie musisz zjechać w lewo, bo prosto to właśnie wjazd na autostradę i przejechać przez miejscowość Lendavę. Trasa generalnie OK, spokojna. Ja bym skręcił już w drogę 86 szybciej, a nie jechał do Gyor i tam w 85. Czas przejazdu ten sam, a kilometrów mniej.


dobrze prawisz :!: planuję jechać dokładnie tak w tym roku, czyli w ten sposób
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 16.02.2017 14:13

kanarowski napisał(a):
michalyy napisał(a):Witam, bardzo prosze o informacje czy jechac jak ponizej czy jednak nadlozyc drogi jadac M70 a pozniej w Letenye na M7?

https://goo.gl/maps/5ptJKy2Wr1q

Pozdr. M.



Patrząc na twój przejazd, to w Słowenii łapiesz się na opłatę za autostradę, a to jest 15 euro za parę kilometrów. Po wjeździe do Słowenii na pierwszym rondzie musisz zjechać w lewo, bo prosto to właśnie wjazd na autostradę i przejechać przez miejscowość Lendavę. Trasa generalnie OK, spokojna. Ja bym skręcił już w drogę 86 szybciej, a nie jechał do Gyor i tam w 85. Czas przejazdu ten sam, a kilometrów mniej.


Czesc. Faktycznie zapomnialem wprowadzic korekty przez Dolga Vas - Lendava! Zmiana aby zjechac od razu w Masonmagyorovar na 86 to rowniez lepszy pomysl. Z wyliczen wynika ze jadac dalej do Gyor i zjezdzajac na M85 doklada sie 19 km a zyskuje minute (przynajmniej wg. aktualnych warunkow drogowych i braku remontow).

magnyc napisał(a):Ja śmigam M15 (od Rajki) do M1, potem na M85, a następnie 86stką i 84rką do Sarvar. Potem jakąś lokalną do Kam, Vasvar i stamtąd już cały czas 74rką do autostrady M7 na Letenye. Szybko i bez korków. Winietka oczywiście już konieczna.


Przesylam 3 wersje. W przypadku drogi przez Ikervar wydaje sie ze nawierzchnia jest nieco lepsza. ;-)

16.02.2017 (po zmianach + zjazd 86 + objazd Dolga vas/Lendava)
https://goo.gl/maps/mzFG6eRWS4P2

16.02.2017 (przez Sarvar-Ikervar-Kam-Vasvar-Nagykanizsa)
https://goo.gl/maps/Fyjf3TbMbdw

16.02.2017 (przez Sarvar-Sotony-Kam-Vasvar-Nagykanizsa)
https://goo.gl/maps/6rbZ7qT6yeM2

Pozdr. M.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.02.2017 14:43

Pierwsza wersja ok.
Druga i trzecia nie ze względu na roboty budowlane w ciągu 74 w rejonie na Zalaegerszeg (ach ten język..) oraz na słabą jakość nawierzchni. Głębokie podłużne koleiny masakra w czasie deszczu, spory ruch. W zeszłym roku specjalnie tak wracałem węgierskim odcinkiem by sprawdzić i porównać do 86.
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 16.02.2017 14:56

Mnie osobiście, nie wiedzieć dlaczego bliższa sercu jest droga 86 a potem 74 na Zalaegerszeg i następnie Nagykanizsa. Mam nadzieję że do lipca naprawią tę drogę, jeżeli wracający będą potwierdzać Twoje uwagi co do tej drogi, wybiorę wariant tutaj zaprezentowany z nr 1.
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 16.02.2017 19:16

mapex2608 napisał(a):Mnie osobiście, nie wiedzieć dlaczego bliższa sercu jest droga 86 a potem 74 na Zalaegerszeg i następnie Nagykanizsa. Mam nadzieję że do lipca naprawią tę drogę, jeżeli wracający będą potwierdzać Twoje uwagi co do tej drogi, wybiorę wariant tutaj zaprezentowany z nr 1.
wielbiciel napisał(a):Pierwsza wersja ok.
Druga i trzecia nie ze względu na roboty budowlane w ciągu 74 w rejonie na Zalaegerszeg (ach ten język..) oraz na słabą jakość nawierzchni. Głębokie podłużne koleiny masakra w czasie deszczu, spory ruch. W zeszłym roku specjalnie tak wracałem węgierskim odcinkiem by sprawdzić i porównać do 86.


W tej sytuacji przedstawiam opcje nr 4 ;-)
16.02.2017 (po zmianach + zjazd 86 + Lenti +M70+ Letenye)
https://goo.gl/maps/AkzAM3XsFQ92

Pozdr. M.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.02.2017 23:02

Zanim przejedziesz Lenti-M70 ja przez Lendavę-Mursko Sredic-Cakovec pobieram bilet na autostradę.
Strasznie ciasno i przez wioski się jedzie, nawierzchnia też niezbyt, ale kto co woli.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 17.02.2017 00:46

wielbiciel napisał(a):Zanim przejedziesz Lenti-M70 ja przez Lendavę-Mursko Sredic-Cakovec pobieram bilet na autostradę.
Strasznie ciasno i przez wioski się jedzie, nawierzchnia też niezbyt, ale kto co woli.


Szczerze powiedziawszy to ręki bym sobie nie dał uciąć żeby to obronić :D
Trasę przez Redics - Lendave - Dolga Vas i Cakovec znam można powiedzieć na pamięć to ostatnio (szczególnie po owinietowaniu M86) korci mnie żeby się odbić właśnie na Lenti i Lovaszi po czym przez M70 dojechać na stare przejście DK7 i wjechać nim do CRO zjeżdżając zaraz za granicą na A4. Dlaczego ?
O ile na początku tzn do granicy HU/SLO w Redics pogonisz te 90-100km/h to wiadomo że już samo przejście Cię wyhamuje. Dalej.. Słowenię nawet bez żadnego korka czy świateł nie pojedziesz szybciej niż 20-30km/h, dopiero za Lendavą te 2-3 km pojedziesz szybciej. Dalej: granica i dokumenty: nawet teraz jak sprawdzają tylko po stronie słoweńskiej to chwilkę postoisz. Po stronie CRO najpierw masz miasteczko a potem prawie do samego Cakovca zakręt w zakręt, wiocha i teren zabudowany i tak w koło Macieju. Nie pojedziesz tam szybciej niż te 60km/h (w porywach i na długiej prostej). Sam Cakovec to już zależy: jeśli przez centrum to wiadomo ruch lokalny, masa skrzyżowań i światła; jeśli obwodnicą to tez kilka świateł ale parę km dalej. I do A4 kilkanascie km w miarę normalnej jazdy.
Alternatywa przez Lenti: ruch raczej mały bo większość ciężarówek jedzie na Redics. Droga w zasadzie proste odcinki poza 3 miejscowościami: Lenti z 1 rondem, Lovaszi i przed samą M70 Tornyiszentmiklos. Dalej M70 i zjazd na stare przejście. Jako że główny szlak tamtędy idzie równoległą A7 a ciężarówki mają osobne pasy odpraw nie spodziewam się zbyt dużego ruchu na przejściu nawet w sezonie. Dalej hyc i po przekroczeniu granicy zjazd na A4. Kilometrowo dalej o 7 km niż w wariancie 1. Ale czasowo obawiam się że może być szybciej. Zaryzykowałbym nawet jakieś 20-30min różnicy. Cóż trzeba będzie spróbować
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.02.2017 01:52

Mosqito
Trochę w tym racji, jako że przeważnie jeżdżę R-L-M.S-C-A4 nocą więc ten kawałek szybko mi przelatuje. Ostatnio jak jechałem Lenti-M70 to jak ta ostatnia była bezpłatna dla 3,5t i ten "wsiowy" kawałek wszedł mi w pamięć jako mocno męczący z powodu złej nawierzchni i wąskich drogach (fatalnie) a że w dzień jechałem to traktorów było sporo. Jeżeli na stare przejście to można przyjąć że szybciej będzie niż przez główne przejście autostradowe. Z tym że na tym starym przejściu ja trafiam na takich zmierzłych celników i zawsze do auta zaglądają za wyjątkiem zeszłego razu bo się mojego psa wystraszył. Ponadto na tym przejściu robią sobie "takie" przerwy jak w dawnym ustroju czego nie ma na przejściach SLO-Hr.
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 17.02.2017 08:59

Mosqito napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Zanim przejedziesz Lenti-M70 ja przez Lendavę-Mursko Sredic-Cakovec pobieram bilet na autostradę.
Strasznie ciasno i przez wioski się jedzie, nawierzchnia też niezbyt, ale kto co woli.


Szczerze powiedziawszy to ręki bym sobie nie dał uciąć żeby to obronić :D
Trasę przez Redics - Lendave - Dolga Vas i Cakovec znam można powiedzieć na pamięć to ostatnio (szczególnie po owinietowaniu M86) korci mnie żeby się odbić właśnie na Lenti i Lovaszi po czym przez M70 dojechać na stare przejście DK7 i wjechać nim do CRO zjeżdżając zaraz za granicą na A4. Dlaczego ?
O ile na początku tzn do granicy HU/SLO w Redics pogonisz te 90-100km/h to wiadomo że już samo przejście Cię wyhamuje. Dalej.. Słowenię nawet bez żadnego korka czy świateł nie pojedziesz szybciej niż 20-30km/h, dopiero za Lendavą te 2-3 km pojedziesz szybciej. Dalej: granica i dokumenty: nawet teraz jak sprawdzają tylko po stronie słoweńskiej to chwilkę postoisz. Po stronie CRO najpierw masz miasteczko a potem prawie do samego Cakovca zakręt w zakręt, wiocha i teren zabudowany i tak w koło Macieju. Nie pojedziesz tam szybciej niż te 60km/h (w porywach i na długiej prostej). Sam Cakovec to już zależy: jeśli przez centrum to wiadomo ruch lokalny, masa skrzyżowań i światła; jeśli obwodnicą to tez kilka świateł ale parę km dalej. I do A4 kilkanascie km w miarę normalnej jazdy.
Alternatywa przez Lenti: ruch raczej mały bo większość ciężarówek jedzie na Redics. Droga w zasadzie proste odcinki poza 3 miejscowościami: Lenti z 1 rondem, Lovaszi i przed samą M70 Tornyiszentmiklos. Dalej M70 i zjazd na stare przejście. Jako że główny szlak tamtędy idzie równoległą A7 a ciężarówki mają osobne pasy odpraw nie spodziewam się zbyt dużego ruchu na przejściu nawet w sezonie. Dalej hyc i po przekroczeniu granicy zjazd na A4. Kilometrowo dalej o 7 km niż w wariancie 1. Ale czasowo obawiam się że może być szybciej. Zaryzykowałbym nawet jakieś 20-30min różnicy. Cóż trzeba będzie spróbować


Witam.
Czy posiadacie jakies namiary na kamery w miejscu poboru oplat GORICAN i na granicach LETENYE i GORICAN?

Punkt poboru oplat GORICAN
https://goo.gl/maps/erTT4zZoC422
Przejscie graniczne LETENYE
https://goo.gl/maps/aWfHCzmuc8M2
Przejscie graniczne GORICAN
https://goo.gl/maps/k4cMcjm6xMk

Czy przejscie graniczne GORICAN jest otwarte caly czas dla ruchu turystycznego? Gdyby byly obrazy z kamer co sie dzieje na bramkach autostradowych w GORICAN i na granicach mozna latwo podjac decyzje jaki wariant wybrac. Roznice pomiedzy jedna a druga droga na odcinku (H-Kerkabarabas- zjazd HR-Cakovec/A4):

Lendava/M.Sredisce (opcja1)
https://goo.gl/maps/mzFG6eRWS4P2
a) 47 km drogami lokalna z ograniczeniami (objazd Dolga Vas+Lendava+Cakovec)

M70/Letenye (opcja4)
https://goo.gl/maps/AkzAM3XsFQ92
a) dalej o 10km
b) 21 km drogami lokalnymi z ograniczeniami

Pozdrawiam,
M.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone