Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2017 12:30

Mikeee napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ten zamek to od razu z Cyprem mi się skojarzył, no ale tam takiej ładnej grobli nie było...
masz na myśli Pafos? Trochę jednak większy i wydaje mi się, że ciekawszy niż San Gabriel
Pafos, Limassol i Larnaka - bardziej mi o kształt chodziło, ten rzeczywiście zdecydowanie większy :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.08.2017 12:50

Mikeee napisał(a):widok z zamku jest świetny. W dole miasto Teguise


Pełna zgoda.

Pozdrawiam
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 06.08.2017 18:38

Mikeee napisał(a): za śmieszną kwotę 68 EUR/7 dni z ubezpieczeniem CDW.

W świetle mojego ostatniego wynajmu rzekłbym - za darmo... :wink:
Z drugiej strony można by stwierdzić, że strasznie drogą kolację zamówiliście... Wszystko jest względne.
A poważnie to czekam na ciąg dalszy. Miłe klimaty i bardzo fajnie relacjonujesz...

Pozdrawiam Wojtek.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2017 20:47

bernidi napisał(a):
Mikeee napisał(a): za śmieszną kwotę 68 EUR/7 dni z ubezpieczeniem CDW.

W świetle mojego ostatniego wynajmu rzekłbym - za darmo... :wink:
Z drugiej strony można by stwierdzić, że strasznie drogą kolację zamówiliście... Wszystko jest względne.
A poważnie to czekam na ciąg dalszy. Miłe klimaty i bardzo fajnie relacjonujesz...

Pozdrawiam Wojtek.


Podobnie jak Wojtek - nigdy nie udało mi się trafić auta za cenę poniżej 10 Euro za dzień i to z CDW 8O 8O 8O

Najtaniej właśnie na Tene z Cicara miałem Corsę - za kilkanaście Euro

Castillo de San Gabriel - fajnie tam

Ciekaw też jestem Twoich planów na jesień - bo na pewno macie jakieś z Olą? :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.08.2017 23:53

piekara114 napisał(a):
Mikeee napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ten zamek to od razu z Cyprem mi się skojarzył, no ale tam takiej ładnej grobli nie było...
masz na myśli Pafos? Trochę jednak większy i wydaje mi się, że ciekawszy niż San Gabriel
Pafos, Limassol i Larnaka - bardziej mi o kształt chodziło

zgadza się - podobny klimat
ajdadi napisał(a):
Mikeee napisał(a):widok z zamku jest świetny. W dole miasto Teguise

Pełna zgoda.

:hut:
bernidi napisał(a):
Mikeee napisał(a): za śmieszną kwotę 68 EUR/7 dni z ubezpieczeniem CDW.

W świetle mojego ostatniego wynajmu rzekłbym - za darmo... :wink:

tony montana napisał(a):Podobnie jak Wojtek - nigdy nie udało mi się trafić auta za cenę poniżej 10 Euro za dzień i to z CDW 8O 8O 8O
Najtaniej właśnie na Tene z Cicara miałem Corsę - za kilkanaście Euro

Na Teneryfie za 8 dni zapłaciłem 120EUR, ale rezerwowałem 3 dni przed wylotem. Cały knif polega na tym, żeby rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. W tym przypadku rezerwowałem 2 miesiące przed wylotem
bernidi napisał(a):Z drugiej strony można by stwierdzić, że strasznie drogą kolację zamówiliście... Wszystko jest względne.

zestawiając jedną małą kolację z ceną wypożyczenia samochodu na cały pobyt to rzeczywiście drogo to wychodzi :lol:
Porównując jednak do takiej samej kolacji dla 3 osób, składającej się z owoców morza, wina we Włoszech, Francji czy kontynentalnej Hiszpanii to wciąż jest to przystępna kwota :wink: .
bernidi napisał(a):A poważnie to czekam na ciąg dalszy. Miłe klimaty i bardzo fajnie relacjonujesz...
Miło mi, jedziemy dalej :)

tony montana napisał(a):Ciekaw też jestem Twoich planów na jesień - bo na pewno macie jakieś z Olą? :)

Zgadza się - mamy. Tak naprawdę to mieliśmy do niedawna dość mocno skonkretyzowane. Miał to być zaległy sprzed 2 lat wyjazd za ocean w ramach okrągłej rocznicy ślubu. Jednak z uwagi na pojawiające się inne wydatki w tym roku, raczej zdecydujemy się znów odłożyć ten wyjazd w czasie (aczkolwiek bardzo niechętnie). Dlatego od kilku dni intensywnie rozważam różne opcje europejskie - Portugalia, południowe Włochy, Grecja, a nawet tydzień gdzieś na wyspie i tydzień w Bieszczadach, gdzie byliśmy na weekend 2 tygodnie temu i wpadliśmy jak śliwka w kompot :hearts:

pozdrawiam,
M
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.08.2017 00:29

Teguise

Zjażdżamy z wulkanu do centrum miasta, parkujemy na dużym parkingu niedaleko głównego placu i idziemy na spacerek po mieście. Pogoda jak na razie żyleta.


Na początku XV w. król Hiszpanii zlecił podbój Wysp Kanaryjskich francuskiemu żeglarzowi Joean’owi de Bethencourt w celu chrystianizacji zamieszkujących tam rdzennych mieszkańców - Guanczów oraz z powodu występowania na wyspach koszenili – owadów żyjących na kaktusach, z których pozyskuje się najcenniejszy z naturalnych purpurowych barwników. Bratanek Jean'a - Maciot, ożenił się z córką Guadarfii - tubylczego króla Lanzarote. Córka miała na imię Teguise - od jej imienia nazwę wzięło miasto, które do 1852r było stolicą Lanzarote.
Miasteczko stanowi skupisko niskich, białych budynków otaczających główny Plaza de la Constitucion. Można poczuć tu również atmosferę marokańskich miasteczek.
Nasza wizyta w Teguise ogranicza się do powolnego spaceru uliczkami z przerwą na tapas w jednej z licznych knajpek.

DSC_0090.JPG


DSC_0093.JPG


DSC_0095.JPG


DSC_0098.JPG


DSC_0100.JPG


DSC_0101.JPG


DSC_0105.JPG


DSC_0106.JPG


DSC_0107.JPG


w sklepie z rękodziełem kupujemy drobne pamiątki dla rodziny i znajomych

DSC_0108.JPG


DSC_0109.JPG


DSC_0110.JPG


co chwilę przechodzimy przez główny plac z kościołem Nuestra Senora de Guadelupa - zamkniętym

DSC_0111.JPG
Ostatnio edytowano 01.09.2017 22:40 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.08.2017 00:30

DSC_0112.JPG


DSC_0113.JPG


DSC_0114.JPG


pustki...

DSC_0115.JPG


DSC_0116.JPG


DSC_0117.JPG


górujący nad miastem zamek Santa Barbara

DSC_0119.JPG


DSC_0121.JPG


właścicielem tego garbusa na pewno jest jakiś wyluzowany surfer :wink:

DSC_0122.JPG


DSC_0123.JPG


DSC_0124.JPG


Teguise to wg mnie jedno z dwóch najładniejszych miasteczek na wyspie. To nie ta półka, co teneryfańska Orotava czy La Laguna, ale miasteczko daje radę.
Za kilka dni przypadkowo znów na chwilę wpadniemy do Tequise - w niedzielę odbywa się tam targ. Wiele sprzedawców pochodzi z Afryki i sprzedają produkty z Chin, ale są również i lokalni rzemieślnicy sprzedający ciekawszy asortyment


Wsiadamy do naszego C3 i jedziemy w stronę regionu La Geria znanego z produkcji wina

DSC_0125.JPG


cdn :papa:
Ostatnio edytowano 01.09.2017 22:44 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.08.2017 09:38

Ostatnia fotka normalnie jak z amerykańskich filmów.
Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.08.2017 18:13

Mikeee napisał(a):Za kilka dni przypadkowo znów na chwilę wpadniemy do Tequise - w niedzielę odbywa się tam targ.

A myśmy właśnie zaczęli od dnia targowego.

Pozdrawiam,
Wojtek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.08.2017 18:53

Mikeee napisał(a):Miasteczko stanowi skupisko niskich, białych budynków otaczających główny Plaza de la Constitucion.

Całkiem ładnie 8) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.08.2017 00:25

Mikeee napisał(a): . . . i tydzień w Bieszczadach, gdzie byliśmy na weekend 2 tygodnie temu i wpadliśmy jak śliwka w kompot :hearts:


Trafieni , zatopieni :lol: . . . , z kronikarskiego obowiązku zapytam : bardziej Biesy , czy raczej Bieszczadzkie Anioły :?: :oczko_usmiech:
Musieliśmy się minąć gdzieś tam . . . może następnym razem wypijemy bieszczadzkie piwko :?: , a póki co śledzę Twoje Wyspy Szczęśliwe :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.08.2017 22:20

ajdadi napisał(a):Ostatnia fotka normalnie jak z amerykańskich filmów.
Pozdrawiam

tylko wzniesienia bardziej obłe... :wink:
Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Za kilka dni przypadkowo znów na chwilę wpadniemy do Tequise - w niedzielę odbywa się tam targ.

A myśmy właśnie zaczęli od dnia targowego.

Za drugim razem tylko przejeżdżaliśmy, ale Ola widząc sztandy wynegocjowała ze mną krótki postój. Kupiła jakąś torbę i kosmetyczkę w kwiatki do kompletu od jakiejś rzemieślniczki...
marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):Miasteczko stanowi skupisko niskich, białych budynków otaczających główny Plaza de la Constitucion.

Całkiem ładnie 8) .

nie zaprzeczę :wink:
piotrf napisał(a):
Mikeee napisał(a): . . . i tydzień w Bieszczadach, gdzie byliśmy na weekend 2 tygodnie temu i wpadliśmy jak śliwka w kompot :hearts:

Trafieni , zatopieni :lol: . . . , z kronikarskiego obowiązku zapytam : bardziej Biesy , czy raczej Bieszczadzkie Anioły :?: :oczko_usmiech:

i Biesy i Czady :oczko_usmiech: Byliśmy za krótko, żeby się nimi nacieszyć, ale wystarczająco długo, żeby się zauroczyć. Kiedyś za "bajtla" byliśmy już w Bieszczadach, ale wtedy człowiek miał zupełnie inną percepcję i priorytety.
piotrf napisał(a):może następnym razem wypijemy bieszczadzkie piwko :?:

z przyjemnością :)

pozdrawiam,
M
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 08.08.2017 23:07

Mikeee napisał(a):i Biesy i Czady :oczko_usmiech: Byliśmy za krótko, żeby się nimi nacieszyć, ale wystarczająco długo, żeby się zauroczyć.

Pojedźcie jesienią a najlepiej zimą. Wtedy dopiero jest cudnie...
Mikeee napisał(a):Teguise to wg mnie jedno z dwóch najładniejszych miasteczek na wyspie.

Ładne i spokojne jak widać.
Fajna rybka nad drzwiami...

Pozdrawiam Wojtek.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.08.2017 23:16

bernidi napisał(a):
Mikeee napisał(a):i Biesy i Czady :oczko_usmiech: Byliśmy za krótko, żeby się nimi nacieszyć, ale wystarczająco długo, żeby się zauroczyć.

Pojedźcie jesienią a najlepiej zimą. Wtedy dopiero jest cudnie...

właśnie taki mamy plan :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.08.2017 23:47

La Geria

Jadąc z Teguise na południowy-zachód w stronę miejscowości Yaiza, wzdłuż trasy LZ30 znajduje się obszar wykorzystywany do uprawy winorośli – La Geria.

DSC_0128.JPG


DSC_0139.JPG


DSC_0140.JPG


DSC_0142.JPG


DSC_0162.JPG



Nie spotka się tu jednak tradycyjnych pasów winorośli na zielonych wzgórzach znanych z Francji, Włoch, czy Hiszpanii. Krajobraz jest wręcz nieprawdopodobny jak na tego rodzaju uprawę – na pokrytych czarnym żwirem wulkanicznym stokach wykopane są stożkowate doły osłonięte przez murki w kształcie półksiężyców. W każdym dołku znajduje się jeden krzak winorośli. Dołki mają kumulować wilgoć, a murki (zocos) osłaniają krzewy od wiatru.

DSC_0136.JPG


DSC_0144.JPG


DSC_0145.JPG


DSC_0158.JPG


Po ostatnich erupcjach, które nawiedziły wyspę w XVIII w. mieszkańcy odkryli, że wulkaniczny popiół i zastygła lawa są bogate w minerały i świetnie się nadają na uprawę owoców i warzyw.
Na Lanzarote głównie uprawia się szczepy Malvasia (najsłynniejsze są te białe wytrawne - nawet Szekspir lubił popijać kanaryjską Malvasię.) i Moscatel – słodkie. Sadzenie i zbieranie plonów odbywa się ręcznie co wpływa na wyższą cenę wina.

jak na takim czymś może coś rosnąć ? 8O

DSC_0138.JPG


DSC_0154.JPG
Ostatnio edytowano 01.09.2017 22:50 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone