Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.08.2017 10:06

:hearts:

Jak zasadniczo nie jestem typem plażowym to ten odcinek zrobił na mnie wrażenie 8) :!:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.08.2017 10:07

Z punktu widokowego widać dwie największe plaże: Playa del Pozo i Playa Mujeres – piękne. Pomiędzy tymi trzema plażami znajdują się malutkie, klimatyczne plażyczki z trudniejszym dostępem, ale dzięki temu spokojne i intymne.

DSC_0271.JPG


taka np. playa no name...super 8) Jakiś jegomość delektuje się samotnością i spokojem

DSC_0273.JPG


DSC_0275.JPG


2016_0102_033921_002.JPG


Zaraz obok znajduje się przepiękna Playa del Pozo. Tu też można spotkać gołych osobników

DSC_0277.JPG


DSC_0278.JPG


DSC_0279.JPG


DSC_0280.JPG


DSC_0281.JPG


DSC_0282.JPG


:hearts:
DSC_0283.JPG


2016_0102_035247_001.JPG


Przy okazji dochodzę do wniosku, że najlepsze widoki na plaże są z miejsc oznaczonych takimi murkami. Przy każdej plaży zatem kieruję się w stronę murka.

DSC_0284.JPG
Ostatnio edytowano 01.09.2017 22:28 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.08.2017 10:08

kolejna spokojna mikro-plaża Caleton de San Marcial. Cudna 8)

DSC_0287.JPG


DSC_0290.JPG


DSC_0291.JPG


DSC_0292.JPG


DSC_0294.JPG


zaraz obok Caleton del Cobre :o

DSC_0295.JPG


DSC_0298.JPG


no i ostatnia, największa, ale również rewelayjna Playa Mujeres 8)

DSC_0299.JPG


DSC_0302.JPG


2016_0102_040912_002.JPG


DSC_0304.JPG


Tu jest PIĘKNIE.

Nie ma mnie już ponad 2 godziny. Na dziś w planie jeszcze inne atrakcje, więc trzeba się zbierać. Ide prosto na parking gdzie spotykam się z resztą ekipy.

Costa del Papagayo to miejsce przecudnej urody. Jeden z największych hitów Lanzarote. Tu koniecznie trzeba przyjechać będąc na wyspie

cdn :papa:
Ostatnio edytowano 01.09.2017 22:33 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.08.2017 10:25

Mikeee napisał(a):miejsce przecudnej urody

No tak, wspaniałe... a zwłaszcza :idea: podoba mi się że nie tak zatłoczone.
No i ta swoboda w możliwościach plażowania... :cool:

Krajobrazy takie nieco cykladzkie :cool: (i ta biała zabudowa) ale wszystko jakby jeszcze bardziej spektakularne :roll: .
Szkoda, że nie da się tam dopłynąć promem :? :wink: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.08.2017 10:46

Ostatnia relacją, przy lekturze której równie mocno zachwyciłam się plażami była myszowa Portugalia :D .

Ryanairem z Berlina, wylot 20.09 - powrót 27.09, razem 220 euro za parę.
Szkoda, że dopiero co wrócimy z Toskanii :oczko_usmiech: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.08.2017 10:56

piekara114 napisał(a):
Mikeee napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Dziewczyny, można złapać dobrą cenę na Kanary rzędu 200-400 PLN/os. Czasami pojawiają się takie oferty na Fly4Free :hut: Wyspy czekają na Was cierpliwie :smo:
Od tego zaczynam dzień, Anioł Pański i tym kończę :mrgreen:

:mrgreen:
to dokładnie tak jak ja :) . Jeszcze kilka razy modlę się do nich w trakcie dnia :lol:
Tego to już bałam się napisać, aby mnie nie posądzono o nie wiadomo co... :mrgreen:
Czekam na jakąś promocję ze strony wizza.... R. mocno z cenami przesadza...

na październik/listopad powinno się już coś atrakcyjnego pojawiać w sierpniu/wrześniu. Owocnej modlitwy życzę :mrgreen:
marze_na napisał(a)::hearts:
Jak zasadniczo nie jestem typem plażowym to ten odcinek zrobił na mnie wrażenie 8) :!:

:) to tak jak ja - na plaży wytrzymuję przysłowiową chwilę. Ale rzeczywiście to miejsce jest warte tego, by poświęcić mu sporo więcej czasu
kulka53 napisał(a):
Mikeee napisał(a):miejsce przecudnej urody

No tak, wspaniałe... a zwłaszcza :idea: podoba mi się że nie tak zatłoczone.
No i ta swoboda w możliwościach plażowania... :cool:

właśnie 8) . Oprócz piękna samych plaż, swoboda i względny komfort są tutaj sporym atutem. Myślę, że w maju lub październiku jest jeszcze luźniej. Najwięcej ludzi pcha się na małą plażę Papagayo, a można znaleźć w zasięgu ręki inne, nawet ładniejsze miejsca

kulka53 napisał(a):Szkoda, że nie da się tam dopłynąć promem :? :wink: .

Pawle - da się. Widziałem na Teneryfie i Lanzarote kampery na niemieckich i holenderskich numerach. Fakt, że rejs konsumuje sporo czasu i nie jest tani, ale jest to możliwe. Myślę, że na pewno można trafić na jakieś promocje, bo obecna cena jest nie do zaakceptowania :?
marze_na napisał(a):Ostatnia relacją, przy lekturze której równie mocno zachwyciłam się plażami była myszowa Portugalia :D .

tak - Algarve ma spektakularne wybrzeże. Ja odwiedziłem tylko kawałek wybrzeża od Lisbony do Peniche - też piękne :)

marze_na napisał(a):Ryanairem z Berlina, wylot 20.09 - powrót 27.09, razem 220 euro za parę.
Szkoda, że dopiero co wrócimy z Toskanii :oczko_usmiech: .

to może poszukaj lotu bezpośrednio z Pizy lub Florencji :oczko_usmiech:

w kwestii Toskanii, polecam Ci książki Dario Castagno "Za dużo słońca Toskanii" oraz "Za dużo wina Toskanii". Fajna jest również Marlena de Blasi - "1000 dni w Toskanii". Nas świetnie wprowadziły w klimat 8)


pozdrawiam,
M
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.08.2017 11:08

Mikeee napisał(a):to może poszukaj lotu bezpośrednio z Pizy lub Florencji :oczko_usmiech:

Najpierw sprawdzałam opcję z Wrocławia przez Bolonię albo Bergamo :mrgreen: .
Ale jak już zasugerowałeś to raz jeszcze odwiedziłam stronę rajanka. Zamiast 6.09 wracać do Wrocławia moglibyśmy polecieć dalej na Lanzarote za 45,89 euro za os.
No ale kto mi da tyle urlopu :roll: :wink: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2017 11:11

Cześć Michał!
Nadrobiłam zaległości u Ciebie. Jest tu przepięknie :D Plaże z najwyższej półki, a kolor wody bardzo zachęcający 8)

Będę dalej śledzić z przyjemnością 8)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.08.2017 11:18

marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):to może poszukaj lotu bezpośrednio z Pizy lub Florencji :oczko_usmiech:

Najpierw sprawdzałam opcję z Wrocławia przez Bolonię albo Bergamo :mrgreen: .
Ale jak już zasugerowałeś to raz jeszcze odwiedziłam stronę rajanka. Zamiast 6.09 wracać do Wrocławia moglibyśmy polecieć dalej na Lanzarote za 45,89 euro za os.
No ale kto mi da tyle urlopu :roll: :wink: .

super cena!
Ponegocjuj z szefem - to tylko tydzień :oczko_usmiech: . Powiedz, że przywieziesz spory bagaż doświadczeń potrzebnych w dalszym wykonywaniu obowiązków służbowych :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.08.2017 12:08

Mikeee napisał(a):
marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):to może poszukaj lotu bezpośrednio z Pizy lub Florencji :oczko_usmiech:

Najpierw sprawdzałam opcję z Wrocławia przez Bolonię albo Bergamo :mrgreen: .
Ale jak już zasugerowałeś to raz jeszcze odwiedziłam stronę rajanka. Zamiast 6.09 wracać do Wrocławia moglibyśmy polecieć dalej na Lanzarote za 45,89 euro za os.
No ale kto mi da tyle urlopu :roll: :wink: .

super cena!
Ponegocjuj z szefem - to tylko tydzień :oczko_usmiech: . Powiedz, że przywieziesz spory bagaż doświadczeń potrzebnych w dalszym wykonywaniu obowiązków służbowych :mrgreen:

Szefową mam 8) . W sumie fajna babka, ale trudno mi znaleźć jakiś sensowny związek między ewentualnymi doświadczeniami zdobytymi na Kanarach, a moim obowiązkami służbowymi :lol: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.08.2017 13:01

maslinka napisał(a):Cześć Michał!
Nadrobiłam zaległości u Ciebie. Jest tu przepięknie :D Plaże z najwyższej półki, a kolor wody bardzo zachęcający 8)

Będę dalej śledzić z przyjemnością 8)

Cześć Aga :)
Spodziewaliśmy się na plażach tłumów z racji pobliskiego kurortu Playa Blanca. Ale jak widać było bardzo przyjemnie 8)

Zapraszam :)
marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):
marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):to może poszukaj lotu bezpośrednio z Pizy lub Florencji :oczko_usmiech:

Najpierw sprawdzałam opcję z Wrocławia przez Bolonię albo Bergamo :mrgreen: .
Ale jak już zasugerowałeś to raz jeszcze odwiedziłam stronę rajanka. Zamiast 6.09 wracać do Wrocławia moglibyśmy polecieć dalej na Lanzarote za 45,89 euro za os.
No ale kto mi da tyle urlopu :roll: :wink: .

super cena!
Ponegocjuj z szefem - to tylko tydzień :oczko_usmiech: . Powiedz, że przywieziesz spory bagaż doświadczeń potrzebnych w dalszym wykonywaniu obowiązków służbowych :mrgreen:

Szefową mam 8) . W sumie fajna babka, ale trudno mi znaleźć jakiś sensowny związek między ewentualnymi doświadczeniami zdobytymi na Kanarach, a moim obowiązkami służbowymi :lol: .

fajny szef/szefowa to podstawa :wink:
A na Kanary można jechać cały rok...

pozdrawiam,
M
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.08.2017 13:04

Mikeee napisał(a):HOLA! :D

Kontynuuję wątek założony dla Teneryfy w 2015 roku, dlatego na pierwszej stronie zamieszczę spis treści. Może kiedyś komuś się przyda to, co tu powstanie? :wink:
Mam nadzieję, że mi się przyda ... kiedyś :oczko_usmiech: ,
bo chodzą te Kanarki za mną i chodzą 8O :wink:


zabieram się więc za nadrabianie zaległości :oczko_usmiech:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.08.2017 13:12

mysza73 napisał(a):
Mikeee napisał(a):HOLA! :D

Kontynuuję wątek założony dla Teneryfy w 2015 roku, dlatego na pierwszej stronie zamieszczę spis treści. Może kiedyś komuś się przyda to, co tu powstanie? :wink:
Mam nadzieję, że mi się przyda ... kiedyś :oczko_usmiech: ,
bo chodzą te Kanarki za mną i chodzą 8O :wink:


zabieram się więc za nadrabianie zaległości :oczko_usmiech:

to życzę Ci, żeby Cię w końcu "dogoniły" :wink:
ahaaa... przypomniałaś mi, że muszę zrobić spis treści :roll:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.08.2017 13:28

Mikeee napisał(a):Dwa zdjęcia wcześniej wyłapałem również inne bliźniacze ujęcie z tym, które zaprezentowałem m.in. w zajawce - biały budynek winnicy na tle wulkanu :wink:

W kolejnym Twoim wpisie następne bliźniacze ujęcia...
Ale trudno, żeby było inaczej, skoro spędziliśmy każdy po tygodniu na niezbyt wielkiej wyspie.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.08.2017 13:49

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Dwa zdjęcia wcześniej wyłapałem również inne bliźniacze ujęcie z tym, które zaprezentowałem m.in. w zajawce - biały budynek winnicy na tle wulkanu :wink:

W kolejnym Twoim wpisie następne bliźniacze ujęcia...
Ale trudno, żeby było inaczej, skoro spędziliśmy każdy po tygodniu na niezbyt wielkiej wyspie.

wiesz... są tacy, którzy nie wychodzą poza obręb hotelu.

pozdrawiam,
M
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone