Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skocjanska Jama-proszę o porady praktyczne...

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 15.07.2011 10:47

DarCro napisał(a):Czy ktos na podstawie doświadczeń z lipca/sierpnia i raczej nie starszych niż dwa lata, mógłby wypowiedzieć się na temat biletów do Skocjańskiej Jaskinii i Postojnej?
Chciałem się upewnić, że jak przyjadę to nie bedzie problemów z kupnem biletów.


Hej

W Skocjańskiej Jame byłem w sierpniu 2008 roku.
Nie było problemu z biletami. Wejście z przewodnikiem chyba co półtora godziny (jak dobrze pamiętam). Przewodnik mówi w 2 językach ( słoweński i włoski) Cen nie pamiętam ale było to ok 50 zł na osobę.
Wrażenia niesamowite. Serdecznie polecam
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 15.07.2011 10:58

My byliśmy w Jaskiniach Skocjanskich w 2009 r. Byliśmy też chwilę przy Postojnej, ale tamtejsza komercja skutecznie nas odstraszyła. Skocjanskie są piękne i duuuuużo spokojniejsze. Zajrzyj do moje relacji , na dole strony zaczynają się jaskinie. : http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=250 ... c&start=75 . My mieliśmy pecha z windą, poza tym super. Przewodnicy dzielili nas na 2 grupy, dołączyliśmy do niemieckojęzycznej.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.07.2011 11:22

Niedaleko kas biletowych jest punkt widokowy.Idziemy za strzałkami.Z punktu widoczne jest zbocze z kościołem u góry.Na dole widać kanion i płynącą spienioną rzekę.Będziemy zdziwieni jak będziemy wychodzić z jaskini bo tam w dole jest wyjście z niej.
Ale na początek od kasy spacerkiem idziemy około 10 minut do wejścia do jaskini.Idziemy szosą ,a potem w dół.
Wejście sztucznie zrobione, na początku betonowy chodnik.No a potem się zaczyna.Komnaty mogące pomieścić katedry.Największe wrażenie robi kanion i płynąca w dole rzeka,a to wszystko w jaskini.Doskonale zrobione podświetlenie i ścieżki biegnące wzdłuż ścian.Stalaktyty, stalagmity i inne jaskiniowe dziwy.Wychodzimy wielkim wejściem wprost na rzekę,potem mostkami do góry.Jest też dla ułatwienia winda ,ktora w chwilę wywozi nas do kas biletowych.
,,Wyprawa do wnętrza Ziemi"" książka ,którą napisał Juliusz Verne ma ilustracje gdzie bohaterowie książki idą z pochodniami w ogromnych pieczarach pod ziemią.Pochodnie rozświetlają tylko niewielką część ciemności i światło nie sięga stropu.My mamy na szczęście elektryczność i snopy światła pokazują wszystkie zakamarki.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 15.07.2011 21:52

Czyli rozumiem, że z biletami nie ma problemu.

To jeszcze takie pytanie:
Warto kupić droższy bilet, aby trasa obejmował też Jakinie Mahorčič i Marinič oraz Mala dolina?

Pytanie o tyle istotne, że to gdzies ze 100 zł więcej dla rodziny z dziecmi, a jeśli i tak niewiele to wnosi wiecej niż podstawowa trasa, to lepiej dobry obiad za to kupić...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2011 21:55

DarCro napisał(a):Pytanie o tyle istotne, że to gdzies ze 100 zł więcej dla rodziny z dziecmi, a jeśli i tak niewiele to wnosi wiecej niż podstawowa trasa, to lepiej dobry obiad za to kupić...

Chyba na osobę... :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.07.2011 22:36

DarCro napisał(a):Czyli rozumiem, że z biletami nie ma problemu.

To jeszcze takie pytanie:
Warto kupić droższy bilet, aby trasa obejmował też Jakinie Mahorčič i Marinič oraz Mala dolina?

Pytanie o tyle istotne, że to gdzies ze 100 zł więcej dla rodziny z dziecmi, a jeśli i tak niewiele to wnosi wiecej niż podstawowa trasa, to lepiej dobry obiad za to kupić...

Nowości.
http://www.park-skocjanske-jame.si/eng/ ... list.shtml
Jeśli jesteś z dziećmi to myślę,że Skocjańska wystarczy ponad dwie godziny chodzenia.A obiad w Słowenii nie taki tani.Oczywiście ten miejscowy. :wink:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 15.07.2011 23:56

Chyba na osobę...


Nie. Sprawdziłem na tym cenniku:
- podstawowa trasa dla 2 dorosłych plus 2 dzieci to 44 euro
- całość jaskinii to 60 euro
Różnica 16 euro. To nie jest co prawda 100 zł, ale wciąż na jedno dobre danie starczy. :)
doma
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) doma » 01.09.2011 13:24

W czyjejs relacji zetknelam sie z informacja, ze w skocjanskih nie wolno fotografowac? Czy ktos sie orientuje czy nadal tak jest, czy moze trzeba zalacic jakas dodatkowa oplate?
Przyznam ze dla mnie zakaz fotografowania to jak cios w serce :(
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 01.09.2011 19:29

doma napisał(a):W czyjejs relacji zetknelam sie z informacja, ze w skocjanskih nie wolno fotografowac? Czy ktos sie orientuje czy nadal tak jest, czy moze trzeba zalacic jakas dodatkowa oplate?
Przyznam ze dla mnie zakaz fotografowania to jak cios w serce :(

Widoki Ci to wynagrodzą.Zakaz fotografowania absolutny. :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.09.2011 20:15

doma napisał(a):W czyjejs relacji zetknelam sie z informacja, ze w skocjanskih nie wolno fotografowac? Czy ktos sie orientuje czy nadal tak jest, czy moze trzeba zalacic jakas dodatkowa oplate?
Przyznam ze dla mnie zakaz fotografowania to jak cios w serce :(


Nie wiem, jak w skocjanskich, ale w Postojnej jest ZAKAZ.
Nie można też sobie wykupić opcji fotografowania

Robią tam masówkę:
Ich fotograf stoi "na bramce" i robi zdjęcia wszystkim wchodzącym.
Automaty/fotografowie robią zdjęcia w czasie jazdy podziemną kolejką.

A przy wyjściu stoją tablice/stojaki z ogromną ilością wywołanych fotek.
Można się przy nich zatrzymać i poszukać "swoich" fot.
A potem wybulić po 6 E za sztukę.

8O :devil: :lool:

Albo udać się po prostu do wyjścia :oczko_usmiech: :lool:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 01.09.2011 22:21

a to ja napisał(a):
doma napisał(a):W czyjejs relacji zetknelam sie z informacja, ze w skocjanskih nie wolno fotografowac? Czy ktos sie orientuje czy nadal tak jest, czy moze trzeba zalacic jakas dodatkowa oplate?
Przyznam ze dla mnie zakaz fotografowania to jak cios w serce :(


Nie wiem, jak w skocjanskich, ale w Postojnej jest ZAKAZ.
Nie można też sobie wykupić opcji fotografowania

Robią tam masówkę:
Ich fotograf stoi "na bramce" i robi zdjęcia wszystkim wchodzącym.
Automaty/fotografowie robią zdjęcia w czasie jazdy podziemną kolejką.

A przy wyjściu stoją tablice/stojaki z ogromną ilością wywołanych fotek.
Można się przy nich zatrzymać i poszukać "swoich" fot.
A potem wybulić po 6 E za sztukę.

8O :devil: :lool:

Albo udać się po prostu do wyjścia :oczko_usmiech: :lool:

W Skocjańskiej raczej o to nie chodzi.Jest tam trochę mieszkańców od pokoleń. :wink: Jakbyś wisiała przy suficie i by Ci flesz strzelił też byś spadła,a tego nie chcą administratorzy Skocjańskiej. :D
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 01.09.2011 22:44

AndrzejJ. napisał(a):
a to ja napisał(a):
doma napisał(a):W czyjejs relacji zetknelam sie z informacja, ze w skocjanskih nie wolno fotografowac? Czy ktos sie orientuje czy nadal tak jest, czy moze trzeba zalacic jakas dodatkowa oplate?
Przyznam ze dla mnie zakaz fotografowania to jak cios w serce :(


Nie wiem, jak w skocjanskich, ale w Postojnej jest ZAKAZ.
Nie można też sobie wykupić opcji fotografowania

Robią tam masówkę:
Ich fotograf stoi "na bramce" i robi zdjęcia wszystkim wchodzącym.
Automaty/fotografowie robią zdjęcia w czasie jazdy podziemną kolejką.

A przy wyjściu stoją tablice/stojaki z ogromną ilością wywołanych fotek.
Można się przy nich zatrzymać i poszukać "swoich" fot.
A potem wybulić po 6 E za sztukę.

8O :devil: :lool:

Albo udać się po prostu do wyjścia :oczko_usmiech: :lool:

W Skocjańskiej raczej o to nie chodzi.Jest tam trochę mieszkańców od pokoleń. :wink: Jakbyś wisiała przy suficie i by Ci flesz strzelił też byś spadła,a tego nie chcą administratorzy Skocjańskiej. :D


Tak jak pisze Andrzej zakaz fleszów jest jak najbardziej uzasadniony
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.09.2011 23:41

Rok temu w Demianowskiej nasz przewodnik wykupił "winietkę" na fotografowanie (bodajże za 10 E)
Tam widocznie ... nikt pod sufitem nie mieszka? :oczko_usmiech: :lool:

P.s. ja nie kwestionuję zakazu, ja się dziwię, że w Postojnej przy wyjściu są "kilometry" stojaków z fotkami.
Że fotki po 6 E ... to już się nie dziwię - ktoś musi spłacić te kilometry :oczko_usmiech:
sitek78
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sitek78 » 01.09.2011 23:56

Bylem tam tydzien temu niema zadnych problemów zeby fotografowac pozdrawiam i polecam super...[/
doma
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) doma » 03.09.2011 14:25

W Postojnej bylam 5 lat temu i nie bylo problemu z fotografowaniem.
Co do flasha to i tak focenie jaskin z nim to porazka i nie mialam go w planach. Zobaczy sie na miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Skocjanska Jama-proszę o porady praktyczne... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone