Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumuńskie wyrypy: 2022

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2017 00:51

Gandalf Biały napisał(a):Podobnie jak Piotr zaglądam nie zapominając o pięknych Karpatach w Twoim obiektywie ...

Zrobię może jutro inwentaryzację strat w tym wątku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.10.2017 09:00

Franz napisał(a):Zrobię może jutro inwentaryzację strat w tym wątku.

Koniecznie :!:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2017 17:08

Mikeee napisał(a):
Franz napisał(a):Zrobię może jutro inwentaryzację strat w tym wątku.

Koniecznie :!:

Cóż innego mi pozostaje...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.10.2017 01:48

Ponownie utracone zdjęcia z szóstego czerwca:

RIMG1712.JPG


RIMG1714.JPG


RIMG1715.JPG


RIMG1716.JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 12.10.2017 13:17

a więc ponownie wspinamy się na Peleagę... :)

pozdrawiam,
M
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.10.2017 16:12

Mikeee napisał(a):a więc ponownie wspinamy się na Peleagę... :)

A byliśmy już prawie na szczycie...

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 24.10.2017 11:51

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):a więc ponownie wspinamy się na Peleagę... :)

A byliśmy już prawie na szczycie...

Pozdrawiam,
Wojtek

Kozice Cię zatrzymały. ;)
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 25.10.2017 07:38

Franz napisał(a):
bernidi napisał(a):
Mikeee napisał(a):Ja spotkałem na drodze transfogarskiej w nocy DWA osobniki w w odstępie 20 minut 8O

Ja tylko w zagajniku natrafiłem na jego świeżą, parującą... kupę. :lool:

W Rumunii osobiście spotkałem tylko raz, jeszcze w latach studenckich - siedział w jagodach i się obżerał.
Strachu napędziła mi niedźwiedzica w Macedonii - ale i tak zdążyłem jej fotkę pstryknąć (zamieszczona w tamtym wątku).

Pozdrawiam,
Wojtek



W połowie września mieliśmy nieoczekiwane spotkanie z niedźwiedziem u podnóża gór Ciucas w stronę Buzau, przy wodospadzie Urlatoarele. Miś był z jednaj strony wodospadu, a ja z drugiej ... najpierw trzęsące się ręce przy robieniu zdjęć, walące serce w piersi, a potem jak film przyrodniczy, patrzyliśmy jak otrząsa orzechy z leszczyny, wspina się na świerczki, wreszcie wyszedł na bardziej otwartą przestrzeń. Oglądaliśmy się co chwilę za siebie, czy i stamtąd nie nadchodzi jakiś osobnik :D
Góry przecudne, chciałabym tam wrócić ...
Pozdrawiam serdecznie - Maria z Pogórza.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.10.2017 00:24

Maria z Pogórza napisał(a):W połowie września mieliśmy nieoczekiwane spotkanie z niedźwiedziem u podnóża gór Ciucas w stronę Buzau, przy wodospadzie Urlatoarele. Miś był z jednaj strony wodospadu, a ja z drugiej ... najpierw trzęsące się ręce przy robieniu zdjęć, walące serce w piersi, a potem jak film przyrodniczy, patrzyliśmy jak otrząsa orzechy z leszczyny, wspina się na świerczki, wreszcie wyszedł na bardziej otwartą przestrzeń. Oglądaliśmy się co chwilę za siebie, czy i stamtąd nie nadchodzi jakiś osobnik :D

Cieszę się, że ponownie do mnie zajrzałaś.

A masz i możesz zamieścić jakieś zdjęcie?

Pozdrawiam,
Wojtek
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 26.10.2017 13:31

Zaglądam, zaglądam cały czas, tylko tak po cichutku, do różnych wątków, ale Rumunia moja najukochańsza :D

Chciałam wstawić zdjęcia, ale jakiś ostrzegawczy napis "na czerwono" mi nie pozwolił i musiałam wykasować wszystko.
Niedźwiedź był dorosły, a zauważywszy ruch w krzakach, myślałam, że to może pies pasterski :D
I co tu dużo mówić, zwiewałam przez kładkę na potoku do auta, aż się kurzyło :D
Jeszcze dziś, kiedy wspominam to zdarzenie, serce przyśpiesza.
Pozdrawiam serdecznie - Maria z PP.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.10.2017 14:03

Maria z Pogórza napisał(a):Zaglądam, zaglądam cały czas, tylko tak po cichutku, do różnych wątków, ale Rumunia moja najukochańsza :D

Chciałam wstawić zdjęcia, ale jakiś ostrzegawczy napis "na czerwono" mi nie pozwolił i musiałam wykasować wszystko.

Witam.
Pewnie wstawiałaś zdjęcia z zewnętrznego serwera/hostingu jako linki, a masz mało postów.
Spróbuj jak załącznik do postu bezpośrednio z Twojego komputera.
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 26.10.2017 15:33

Janusz Bajcer napisał(a):
Maria z Pogórza napisał(a):Zaglądam, zaglądam cały czas, tylko tak po cichutku, do różnych wątków, ale Rumunia moja najukochańsza :D

Chciałam wstawić zdjęcia, ale jakiś ostrzegawczy napis "na czerwono" mi nie pozwolił i musiałam wykasować wszystko.

Witam.
Pewnie wstawiałaś zdjęcia z zewnętrznego serwera/hostingu jako linki, a masz mało postów.
Spróbuj jak załącznik do postu bezpośrednio z Twojego komputera.


To prawda, próbowałam wstawiać zdjęcia przez fotosik.
A zatem próbuję bezpośrednio z komputera ...
P9200086.JPG
Jest tam gdzieś po lewej stronie w krzakach ...


P9200103.JPG
Wspina sie powoli do góry, potrząsa krzakami, wspina się na rachityczne świerczki ...


Bez tytułu.jpg
Oto on ...


Przepraszam, trochę nie ogarniam tego dodawania zdjęć na forum, wskakują mi nie tam, gdzie nie trzeba, albo się dublują, ale ogólny obraz ze spotkania z ursulem jest:D

Dzięki, Janusz, za pomoc.

Wodospad Uralatoarele jest bardzo ciekawym zjawiskiem hydrologicznym, woda wypływa pod stałym ciśnieniem i temperaturze o każdej porze roku, wypływa z 7-8 dysz gdzieś w lesie, a potem cieniutką warstewką spływa po porowatej skale.
Miejsce przeurocze, w niezwykłej scenerii, no i można liczyć na towarzystwo niedźwiedzi.

Wybacz, Wojtku, że tak sobie pozwoliłam rozgościć się u Ciebie :D
Pozdrawiam serdecznie - Maria z PP.
Załączniki:
P9200108.JPG
Wreszcie wyszedł na otwartą przestrzeń, obserwowaliśmy go dosyć długo ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.10.2017 17:59

Janusz Bajcer napisał(a):Pewnie wstawiałaś zdjęcia z zewnętrznego serwera/hostingu jako linki, a masz mało postów.
Spróbuj jak załącznik do postu bezpośrednio z Twojego komputera.

Janusz - jak zwykle - niezawodny.

Maria z Pogórza napisał(a):Zaglądam, zaglądam cały czas, tylko tak po cichutku, do różnych wątków, ale Rumunia moja najukochańsza :D

Doskonale Cię rozumiem. Właśnie też wróciłem z Rumunii.

A spotkanie z miśkiem fajne. Adrenalinę podnosi, ale świetnie, że Ci się udało go obiektywem uchwycić!

Pozdrawiam,
Wojtek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.10.2017 20:13

Maria z Pogórza napisał(a):Przepraszam, trochę nie ogarniam tego dodawania zdjęć na forum, wskakują mi nie tam, gdzie nie trzeba, albo się dublują, ale ogólny obraz ze spotkania z ursulem jest :D

Jedno zdublowane dwa razy dodane usunięte. :wink:
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 26.10.2017 20:44

Franz napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Pewnie wstawiałaś zdjęcia z zewnętrznego serwera/hostingu jako linki, a masz mało postów.
Spróbuj jak załącznik do postu bezpośrednio z Twojego komputera.

Janusz - jak zwykle - niezawodny.

Maria z Pogórza napisał(a):Zaglądam, zaglądam cały czas, tylko tak po cichutku, do różnych wątków, ale Rumunia moja najukochańsza :D

Doskonale Cię rozumiem. Właśnie też wróciłem z Rumunii.

A spotkanie z miśkiem fajne. Adrenalinę podnosi, ale świetnie, że Ci się udało go obiektywem uchwycić!

Pozdrawiam,
Wojtek


Czy możesz zdradzić, Wojtku, gdzie byłeś? Łaknę Rumunii jak kania dżdżu :D
Planowaliśmy na dniach przejazd przez Ukrainę do Sighetu Marmoroskiego, potem gdzieś pokręcić się po Maramureszu, ale cóż, auto u mechanika, podjazd pod cabanę Ciucas dał w kość nie tylko nam. Może zdążymy jeszcze w tym roku, bodaj 1-2 dni. Akuratnie w te okolice mamy dosyć blisko z Pogórza Przemyskiego :D

Janusz Bajcer napisał(a):
Maria z Pogórza napisał(a):Przepraszam, trochę nie ogarniam tego dodawania zdjęć na forum, wskakują mi nie tam, gdzie trzeba, albo się dublują, ale ogólny obraz ze spotkania z ursulem jest :D

Jedno zdublowane dwa razy dodane usunięte. :wink:


Janusz, wielkie dzięki za opanowanie chaosu :D

Pozdrawiam - Maria z PP.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rumuńskie wyrypy: 2022 - strona 185
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone