Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jamrys
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamrys » 04.03.2008 20:57

jak ktoś chce to polecam krótki rejs promem ok pół godziny z miejscowości Drvenik do Sucuraju - Hvar, później ok jednej godziny ekstremalnej jazdy, drogi bez pobocza bez barierek, no może na ostrych zakrętach a takich tam dużo, adrenalina daje znaki, polecam dla łowców przygód......
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.03.2008 23:34

Już dobrze, dobrze. Był taki dziennikarz w Warszawie co sprawdzał z kolegą Ferrari na prostej drodze, też bez barierek i co? - Już nie sprawdza.

Na głupotę nie ma mocnych - zycie, nie znosi lekceważenia.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.03.2008 23:40

darek1 napisał(a):Już dobrze, dobrze. Był taki dziennikarz w Warszawie co sprawdzał z kolegą Ferrari na prostej drodze, też bez barierek i co? - Już nie sprawdza.

Na głupotę nie ma mocnych - zycie, nie znosi lekceważenia.

,, ktoś chce to polecam krótki rejs promem ok pół godziny z miejscowości Drvenik do Sucuraju - Hvar, później ok jednej godziny ekstremalnej jazdy, drogi bez pobocza bez barierek, no może na ostrych zakrętach a takich tam dużo, adrenalina daje znaki, polecam dla łowców przygód......''
jak on tym promem taką ekstremę robi :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.03.2008 23:49

AndrzejJ. napisał(a):
darek1 napisał(a):Już dobrze, dobrze. Był taki dziennikarz w Warszawie co sprawdzał z kolegą Ferrari na prostej drodze, też bez barierek i co? - Już nie sprawdza.

Na głupotę nie ma mocnych - zycie, nie znosi lekceważenia.

,, ktoś chce to polecam krótki rejs promem ok pół godziny z miejscowości Drvenik do Sucuraju - Hvar, później ok jednej godziny ekstremalnej jazdy, drogi bez pobocza bez barierek, no może na ostrych zakrętach a takich tam dużo, adrenalina daje znaki, polecam dla łowców przygód......''
jak on tym promem taką ekstremę robi :wink:





Zapewne nogami do przodu.
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 05.03.2008 11:32

Witam,
W zeszłym roku przeżywałem również swój pierwszy wyjazd na wyspę. Na początku to nawet nie wiedziałem gdzie jechać, jedyne co wiedziałem to że ma byc to południe Cro. Założyłem nawet post na ten temat, dzieki któremu pozbierałem mnóstwo rozumków i które to uwagi niezmiernie mi pomogły. Choćby wybór przeprawy ze Splitu a nie z Sucuraju. Po całonocnej jeździe z Polski, to byłoby szaleństwo i totalny brak odpowiedzialności - utwierdziłem sie w tym będąc juz na wyspie i robiąc sobie wycieczke z Ivan Dolac do Sucuraju... Rzuc okiem na poniższy link, może Ci w czyms pomoże... Pozdrawiam
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=140 ... c&start=75

Daimer napisał(a):Witam jade w czerwcu pierwszy raz do Chorwacji na wyspe Hvar do miasta Stari Grad (hotel arkada}mam pytanie o której trzeba byc w Splicie żeby swobodnie dostac sie na prom (planuje byc koło południa)pozdrawiam :D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 06.03.2008 01:04

Dobrze piszesz. Po kilkunastugodzinnej podróży przez Węgry lub Austrię 2 godzinny rejs na Hvar ze Splitu regeneruje siły. Przeprawa do Sucuraju jest natomiast dobra dla tych, co jadą przez BiH. I mają bazę po drugie stronie tunelu Pitve.
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 15.03.2008 00:06

Witam :papa:
Planuję w tym roku przejazd przez tunel Pitve.
Wobec rozbieżności w różnych postach o dopuszczalnej wysokości samochodów, które mogą nim przejechać (od 2,0m do 2,7m), mam wątpliwości czy moje auto wraz z boxem (2,18m) się tam zmieści ?
Proszę tych cromaniaków, którzy jechali tym tunelem o zweryfikowanie powyższych wątpliwości.
A może Jacunio mógłbyś powiększyć tę część swojego zdjęcia tunelu ze znakiem ? Myślę oczywiście o oryginale, bo to wklejone przy powiększaniu się rozmywa i nie widać dokładnie cyfr, ja przynajmniej nie potrafię tak wyostrzyć aby być pewnym.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.03.2008 00:23

Obrazek

Cyferka na znaku określąjacym dopuszczalną wysokość pojazdu jak na złość wytarta :evil: ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mozna stwierdzić,że jest to siódemka :D

Pozdrav.
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 18.03.2008 00:05

wojan napisał(a):Cyferka na znaku określąjacym dopuszczalną wysokość pojazdu jak na złość wytarta :evil: ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mozna stwierdzić,że jest to siódemka :D

Pozdrav.


Bardzo dziękuję :)
Widać, że tunel jest wyższy niż szerszy, więc moje auto się zmieści :lol:
polak:)
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) polak:) » 25.03.2008 16:18

Cyferka na znaku określąjacym dopuszczalną wysokość pojazdu jak na złość wytarta :evil: ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mozna stwierdzić,że jest to siódemka :D

Pozdrav.[/quote]

Witam
Czy posiada pan zdjęcia tego tunelu Pitve?
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 25.03.2008 20:33

polak:) napisał(a):
wojan:) napisał(a):Cyferka na znaku określąjacym dopuszczalną wysokość pojazdu jak na złość wytarta :evil: ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mozna stwierdzić,że jest to siódemka :D

Pozdrav.


Witam
Czy posiada pan zdjęcia tego tunelu Pitve?



Cześć
Pytanie chyba nie do mnie, ale myślę, że mogę napisać - zdjęcia są np. tu i tu :wink: :P
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 25.03.2008 20:58

Dzięki Tom za wyrękę :D
A tutaj Pitve na video
Pozdrav.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 25.10.2012 08:42

Witam
czy możecie na priva wysłać jakieś namiary na kwaterki w Ivan Dolac lub okolicy? 2 dorosle osoby, nie marudne, potrzebujące ciszy i spokoju, bliskości moża, niewielkiej kuchni i łazienki i tarasu z cieniem jakby sie dało :-)
Pozdrawiam
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.02.2013 22:23

A był ktos może w hotelu Hvar w Jelsie? Wybieram się tam w lipcu. Mile widziane opinie na temat warunków :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.02.2013 13:02

Ja w samym hotelu nie byłem, widziałem go tylko z zewnątrz i wygląd nie zwalał z nóg, tak na moje oko to ma jakieś 3 gwiazdki.
Natomiast plaże fajne, dla dzieci przy Hotelu, a dla dorosłych z drugiej strony półwyspu fajne skałki i obok kamp dla golasów więc niektórzy zapuszczali się trochę dalej, jak było na co popatrzeć to ok. :wink: ale było kilka seniorek tak na oko +70 i można się było nabawić wymiotów :|
Ale spacer wokół półwyspu super :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone