Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 13.05.2007 22:43

misiek_30 napisał(a):Witam wybieramy sie rodzinką w tym roku na wyspe Hvar do hotelu Arkada , mam GPS MIO 550 więc przy okazji sprawdze co on jest wart . Może ktoś z was był w tym hotelu i może podać jakieś szczegóły odnośnie pobytu i dojazdu :D

My byliśmy w zeszłym roku od 1 do 15 wrześniaw hotelu Arkada w Starim Gradzie. Więc jak chcesz to pytaj, bo nie wiem co chcesz wiedzieć na jego temat. Ewentualnie poczytaj linka podanego przez mariusza29. Pozdrawiam :D
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 13.05.2007 23:18

misiek_30 napisał(a):15 czerwca czy w dzień czy w nocy to jeszcze sam niewiem :lol:


Ja będę na Hvarze od 30 czerwca, a wcześniej Vodice
misiek_30
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_30 » 16.05.2007 22:39

Na wyspe Hvar samochody przewożą promem ? jak tak to ile to kosztuje i z jakiego miasta .A przy hotelu Arkada jest jakiś parking na którym można w miare bezpiecznie zostawić samochód :)
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 17.05.2007 07:34

misiek_30 napisał(a):Na wyspe Hvar samochody przewożą promem ? jak tak to ile to kosztuje i z jakiego miasta .A przy hotelu Arkada jest jakiś parking na którym można w miare bezpiecznie zostawić samochód :)


Z tego co wiem są dwa promy:

- Split - Stari Grad
- Drvenik - Sućuraj

Tu masz ceny http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1431
Pozdrawiam
misiek_30
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_30 » 22.05.2007 09:31

assia i norbert napisał(a):
misiek_30 napisał(a):Witam wybieramy sie rodzinką w tym roku na wyspe Hvar do hotelu Arkada , mam GPS MIO 550 więc przy okazji sprawdze co on jest wart . Może ktoś z was był w tym hotelu i może podać jakieś szczegóły odnośnie pobytu i dojazdu :D

My byliśmy w zeszłym roku od 1 do 15 wrześniaw hotelu Arkada w Starim Gradzie. Więc jak chcesz to pytaj, bo nie wiem co chcesz wiedzieć na jego temat. Ewentualnie poczytaj linka podanego przez mariusza29. Pozdrawiam :D

A jak jest z parkingiem koło hotelu
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 22.05.2007 10:41

Z tego co wiem, to parking jest, spoko...
Poszukaj na forum, bo nawet jest zdjęcie parkingu.
misiek_30
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_30 » 22.05.2007 23:53

mariusz29 napisał(a):Z tego co wiem, to parking jest, spoko...
Poszukaj na forum, bo nawet jest zdjęcie parkingu.

A plaża woda jest odrazu głeboka czy dzieci mogą sie wmiare bezpiecznie pobawić w wodzie
fryzjer007
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 02.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryzjer007 » 27.01.2008 14:36

Mariusz Gubernat napisał(a):Witam.
Na Hvarze byłem w ubiegłym roku. Jechaliśmy trasą Sucuraj-Ivan Dolac przez tunel Pitve.
Droga na tym odcinku jest znacznie szersza niż podjazd na sv. Jure, dwa samochody mijają się bez problemu. Bardzo wąsko jest w samym tunelu, mijanka poza jednym szerszym miejscem w środku tunelu-nie ma szans,(w sezonie sygnalizacja świetlna).
Osobiście bardzo, bardzo polecam, Hvar jest piękny (szczególnie urokliwe miejsca - Zavala, Sveti Nedjelja, Ivan Dolac, Jagodna, Dubovica, zatoka Zarace, Hvar).
Mogę przesłać Ci kilka fotek i adres gdzie byłem (Ivan Dolac) tylko podaj maila.
Pozdrav

Bardzo prosze o adresy Apartamentów.Pozdrawiam Marcin adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
misiek_30
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_30 » 28.01.2008 14:41

Witam po dłuższej przerwie w zeszłym roku byliśmy na wyspie Hvar w hotelu Arkada - dla mnie poprostu rewelacja. Jeśli macie jakieś pytania prosze pisać
Daimer
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 28.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daimer » 28.01.2008 20:47

Witam jade w czerwcu pierwszy raz do Chorwacji na wyspe Hvar do miasta Stari Grad (hotel arkada}mam pytanie o której trzeba byc w Splicie żeby swobodnie dostac sie na prom (planuje byc koło południa)pozdrawiam :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 28.01.2008 21:45

Daimer napisał(a):Witam jade w czerwcu pierwszy raz do Chorwacji na wyspe Hvar do miasta Stari Grad (hotel arkada}mam pytanie o której trzeba byc w Splicie żeby swobodnie dostac sie na prom (planuje byc koło południa)pozdrawiam :D


Jak będziesz w Splicie koło południa powinieneś bez większego trudu zaokrętować się na prom do Stari Grad na Hvarze.

A trochę o wsiadaniu :D na prom w Splicie napisałem tutaj
Pozdrav.
Daimer
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 28.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daimer » 29.01.2008 22:54

Dzieki Wojan za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie podjezdzacie do promu kolejka ,a bilety na kupuje sie na promie czy przed.masz może jeszcze jakies krytyczne uwagi co do hotelu arkada może czegos sie ustrzegac :twisted:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.01.2008 00:07

Kiedy podjedziesz na nabrzeże promowe podejdzie do Ciebie obsługa i po otrzymaniu informacji dokąd sie wybierasz ustawi Cię w odpowiedniej kolejce.Bilety do kupienia są w budkach przy wieździe na nadbrzeże,a w hotelu "Arkada" nie mieszkałem. :D
Pozdrav. :D
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 30.01.2008 21:09

Hotel Arkada jest okej, nie mam specjalnie nic do zarzucenia, chociaż nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej. Zależy co kto lubi... Generalnie praktyki identyczne jak w innych hotelach tej klasy w CRO.

Jeśli, nie znosisz gorąca w pokoju :oops: , to polecam stronę od parku (minus tego wyboru, to brak przepięknego widoku na morze). Wyposażenie łazienki pamięta jeszcze odległe czasy, ale da się wytrzymać :roll: no i dla wymagających jest tv z polskim programem :lol: . W hotelu można natknąć się na wielu gości z Polski.
misiek_30
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_30 » 12.02.2008 23:09

Witam myśmy wyjechali o 14.30 z polski , okolice Bielska Białej noi na drugi dzień tak na styk wyrobiliśmy sie na pierwszy prom który wypływał , już dokładnie nie pamiętam ale jakoś ósma z drobnymi , gdybyśmy nie zdążyli na niego to trzeba by było czekać do południa :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone