Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 11.04.2007 11:25

igggid napisał(a): to jak na druga strone lustra?


Podejdź do czekających na przejazd samochodów i zapytaj - najlepiej autochtonów. Istnieje duża szansa, że przewiązą Was przez tunel, a byc moze pomogą nawet znależć kwaterkę.


Pozdrawiam
Rafał
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.04.2007 11:49

Mariusz Gubernat napisał(a):Do "Eligiusz Przechodzki" i "maciek1956" - wysyłam to co chcieliści, gdyby coś było nie tak to napiszcie.
Pozdrav.


Dostałem, wielkie dzięki, zdjęcia super.
Tylko czy ja przejadę przez tunel, auto ma około 2.2 szerokości ?
Może jest jakaś drogą górą ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.04.2007 11:51

tutaj podrzucam rozkład jazdy autobusów co prawda dla St.Gradu, ale autobusy z Jelsy do Hvaru zawsze jeźdzą przez St.Grad.
I teraz żółto - niebieska tabelka to odjazy ze Starego Gradu do różnych miejscowości ( do Hvaru też), a druga brazowo - zielona to odjazdy z różnych miejsc ( w tym z Jelsy) do St.Gradu.

Możesz pokombinować i znajdziesz tutaj na pewno te kursy z Jelsy do Hvaru

http://www.stari-grad-faros.hr/info/bus.htm

Może w weekend przejedziemy się do Jelsy na kawkę i "sfocimy" Ci ten rozkład jazdy.

Co do tunelu Pitve to rzeczywiście pieszo tylko drogą pożarową przez wzgórze. Ale zawsze możesz zapytac kogoś, kto stoi autkiem czekając na zielone światło i przejazd przez tunel, czy Cię nie przewiezie na drugą stronę.

A tu nasze (jeszcze trochę niezgrabne) foty z naszej pięknej wyspy...
http://sv.nedjelja.fajnafotka.pl/DBPSea ... ctUID=5833

Pozdrawiam serdecznie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2007 12:12

Dzieki dzieki konkretna wiedza plynie rzeka.
Przy okazji: byl na forum link do baaardzo dobrej mapy Hvaru ale gdzie?
W ogole to zakupilbym chetnie mapy fizyczne Hvaru Lastova i Visu. Mam super mape korculi Kartograf 1:50000. cos takiego mozna kupic lub wydrukowac?
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 11.04.2007 12:59

igggid napisał(a):Dzieki dzieki konkretna wiedza plynie rzeka.
Przy okazji: byl na forum link do baaardzo dobrej mapy Hvaru ale gdzie?
W ogole to zakupilbym chetnie mapy fizyczne Hvaru Lastova i Visu. Mam super mape korculi Kartograf 1:50000. cos takiego mozna kupic lub wydrukowac?



Mam dokładną mapę Hvaru i Vis (niestety nie podam Ci adresu bo gdzieś mi się zapodział) ale mogę Ci je wysłać mailem.
Pozdrawiam.
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 11.04.2007 13:07

maciek1956 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Do "Eligiusz Przechodzki" i "maciek1956" - wysyłam to co chcieliści, gdyby coś było nie tak to napiszcie.
Pozdrav.


Dostałem, wielkie dzięki, zdjęcia super.
Tylko czy ja przejadę przez tunel, auto ma około 2.2 szerokości ?
Może jest jakaś drogą górą ?


Tu jest na ten temat
forum/viewtopic.php?t=8139&postdays=0&postorder=asc&highlight=gromin%20dolac&start=30
Użytkownik usunięty
mapy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2007 13:39

Super!
Poprosze obie adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.04.2007 14:24

Mariusz Gubernat napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Do "Eligiusz Przechodzki" i "maciek1956" - wysyłam to co chcieliści, gdyby coś było nie tak to napiszcie.
Pozdrav.


Dostałem, wielkie dzięki, zdjęcia super.
Tylko czy ja przejadę przez tunel, auto ma około 2.2 szerokości ?
Może jest jakaś drogą górą ?


Tu jest na ten temat
forum/viewtopic.php?t=8139&postdays=0&postorder=asc&highlight=gromin%20dolac&start=30



No to już nie mam problemu z szerokością i wysokością auta, jest droga nad tunelem.
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 11.04.2007 17:22

w sprawie mapy Hvaru: link
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 11.04.2007 17:43

do Mariusz Gubernat faktycznie ciezko cos dostac nie podajac meila .... :P adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jeszcze raz dzieki
Eligiusz Przechodzki
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 14.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eligiusz Przechodzki » 11.04.2007 22:15

Witam i pieknie dziekuje za wszystkie podpowiedzi, zdjecia, linki do apartamentów etc. Prosze, piszcie jeszcze, wiedzy nigdy dość. Np. czy polecacie wyprawe na Pakleni otoci i Brac ? Mam taki zamiar, ale podobno promy we wrzesniu kursują na Brac stosunkowo rzadko.
I kolejna sprawa: jeśli chcę się tam wybrać, a także pozwiedzać miasto Hvar, Stari Grag , Jelsę itd., to czy - Waszym zdaniem - jest sens zamieszkać gdzieś na południowym wybrzeżu (np. Ivan Dolac) i tłuc się codziennie po kilkadziesiąt kilometrów ? Może znacie jakieś urokliwe, spokojne miejsce z fajną plażą w okolicy Stari Gradu, Jelsy lub Hvaru ?
Pozdrawiam ciepło.
Eligiusz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2007 07:52

Moja zona uwaza ze Stari Grad ma wyjatkowy urok i jako miejsce spacerowo klimatyczne jest nr1 na Hvar. Ja bylem jak w bance (nie na bance) zauroczony otoczeniem. To byl pierwszy port na wyspach i odlecialem! Ale pamietam ze port jest kawaleczek od miasteczka i tam jest sporo wylapywaczy nawet ze zdjeciami domow i lozek ale jak wszedzie to nie sa najlepsze oferty. 10 minut sciezka w strone miasta po drodze dogodne wejscia do morza.
Miasteczko jest w moim wyobrazeniu kwintesencja wspolczesnej Dalmacji.
Zachowuje tradycje ale jest otwarte na swiat i oferuje wszystko czego mozna zamarzyc na swieto jakim jest urlop.
Wydaje sie patrzac na mape ze lokalizacja w glebokiej zatoce prawie bez widoku na otwarte morze jest srednia. Ja dochodze do wniosku ze widok 2D nigdy nie odda widoku okiem i z mapy oprocz faktow nic nie wynika.

Hvar jako miasto polecam na dwie wycieczki ze zwiedzeniem twierdzy i ewentualnie wycieczka na pakelni. Kazda wycieczka na morze ma swoisty klimat dla nas szczurkow i zawsze warto (ceny bywaja przerozne).
Miasto pomimo dlugiej historii wedlug mnie nie ma klimatu, to kurort dla bogatych turystow. Ale burki robia pyszne.

Nowa droge z Hvaru do Srari Gradu przez nieslawna Milna mozna sobie odpuscic, Milna tez chyba ze na kamping ale raczej nudnawo.

Po drugiej stronie wyspy w Sucuraju rowniez jest milo mozna tam sie zahaczyc na kilka dni. Pomimo promu kursujacego z Drvenika bardzo czesto miasteczko zachowuje spokoj (wszyscy no 99% jada w glab wyspy zaczynam sie obawiac czy przypadkiem nie za tunel).

To moja wiedza na temat Hvaru Stari Grad jest bardzo dobra baza ale czy najlepsza?
Na kilometry sie nie ogladaj mozna sie pilnowac przez caly rok ale tam hulaj dusza!

Pozdrawiam i zachecam innych do dalszych opinii.
Igor
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.04.2007 09:43

Eligiusz Przechodzki napisał(a):Witam i pieknie dziekuje za wszystkie podpowiedzi, zdjecia, linki do apartamentów etc. Prosze, piszcie jeszcze, wiedzy nigdy dość. Np. czy polecacie wyprawe na Pakleni otoci i Brac ? Mam taki zamiar, ale podobno promy we wrzesniu kursują na Brac stosunkowo rzadko.
I kolejna sprawa: jeśli chcę się tam wybrać, a także pozwiedzać miasto Hvar, Stari Grag , Jelsę itd., to czy - Waszym zdaniem - jest sens zamieszkać gdzieś na południowym wybrzeżu (np. Ivan Dolac) i tłuc się codziennie po kilkadziesiąt kilometrów ? Może znacie jakieś urokliwe, spokojne miejsce z fajną plażą w okolicy Stari Gradu, Jelsy lub Hvaru ?
Pozdrawiam ciepło.
Eligiusz


cześć, w okolicach miasteczka St.Grad plaże rzeczywiście nie mogą się równać z tymi po drugiej stronie wyspy. Ale jeśli wrzucisz w wyszukiwarkę nazwę Rudina powinienieś coś znaleźć. Rudina to osiedle położone na wgórzu 2 km od St.Gradu. Mamy tu blisko przepiękną zatoczkę z widokiem na Brač. Zatoka nazywa się Žukova. Foty Žukovej i Rudiny (a właściwie Rudin, bo jest ich aż 3) znajdziesz na naszej netowej galeryjce (wrzuciłam do jednego z postów wyżej w tym temacie). Ja polecam osadę Vela Rudina (prawdziwa dalmatyńska wioska; do plaży Žukova 10 min spaceru przez lasek w dół). Wiem, że kilku ludzi stamtąd ma swoje stronki w necie. To ewentualnie mogłaby być alternatywa dla drugiej strony wyspy z Zavalą i Ivan Dolcem.
Powiem szczerze, że są ludzie, którzy ze St.Gradu codziennie przyjeżdzają na Žukovą czy inne plaże położone na hvarskim półwyspie Kabal. Całe szczęście zatok na Kablu jest całe mnóstwo (choć nie każda jest dogodna dla plażowiczów!!!) i linia brzegowa jest tu tak nieregularna, że nie ma tłoku. Wiem też, że są turyści, którzy mając apartament w St.Gradzie jeżdzą np do Zaraća na plażę. W końcu na plaży spędza się kilka godzin, więc można chyba poświęcić 15 min na dostanie się do miejsca, gdzie plażowac się można w spokoju i "bez natrętnego towarzystwa" innych turystów. Oczywiscie warunkiem jest samochód.
Pozdrawiam sredecznie :D
Eligiusz Przechodzki
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 14.08.2005
Urlop na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eligiusz Przechodzki » 14.04.2007 06:25

Witam i dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę. Serdecznie Was pozdrawiam i życzę udanego urlopu (w Chorwacji i gdzie indziej też).
Eligiusz
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 14.04.2007 07:15

igggid napisał(a):3. Czy w ktorejs z osad za Pitve sa sklepy ogolnospozywcze, jak ceny i konoby?

Konoby : Zavala, na początku osady od strony tunelu: przyjemna pizzeria .
Sv.Nedjelja : przy marinie - ważne: w sezonie nie zamykają w czasie sjesty
sklepy : nie widziałem :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone