Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.04.2007 10:18

plavac napisał(a):
igggid napisał(a):3. Czy w ktorejs z osad za Pitve sa sklepy ogolnospozywcze, jak ceny i konoby?

Konoby : Zavala, na początku osady od strony tunelu: przyjemna pizzeria .
Sv.Nedjelja : przy marinie - ważne: w sezonie nie zamykają w czasie sjesty
sklepy : nie widziałem :(



W Zavali jest sklep, w okolicach tego niewybudowanego do końca kościoła.
Ponadto, nad samym w zasadzie morzem, w takim białym domku jest piekarnia - ważne żeby dotrzeć do nie przed 8, bo później może być krucho z kruhem.

Pozdrawiam
Rafał
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 14.04.2007 20:52

Witam,
W tym roku zamierzam spędzić wakacje w Ivan Dolac. Mam już rezerwacje więc to postanowione. A pytanie moje kieruje do wszystkich, którzy juz maja za sobą pobyt na wyspie i w samym I.D. Chodzi mi o sieć gsm, mianowicie, która jest aktywna w I.D. ? Zamierzam w tym roku nie korzystać ze swej komórki tylko zakupić zestaw startowy którejś z chorwakich sieci,stąd pytanie właśnie, której? A może ktoś już tak robił więc mi podpowie gdzie taki zestaw startowy kupić - na wyspie czy w splicie czekając na prom :) ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.04.2007 21:01

plavac napisał(a):
igggid napisał(a):3. Czy w ktorejs z osad za Pitve sa sklepy ogolnospozywcze, jak ceny i konoby?

Konoby : Zavala, na początku osady od strony tunelu: przyjemna pizzeria .
Sv.Nedjelja : przy marinie - ważne: w sezonie nie zamykają w czasie sjesty
sklepy : nie widziałem :(


W samym Ivan Dolać naliczyłem 3 ogólnospożywcze + budka zrobiona z campera gdzie chleb sprzedawali :papa:
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 15.04.2007 19:28

Eligiusz Przechodzki napisał(a):I kolejna sprawa: jeśli chcę się tam wybrać, a także pozwiedzać miasto Hvar, Stari Grag , Jelsę itd., to czy - Waszym zdaniem - jest sens zamieszkać gdzieś na południowym wybrzeżu (np. Ivan Dolac) i tłuc się codziennie po kilkadziesiąt kilometrów ? Może znacie jakieś urokliwe, spokojne miejsce z fajną plażą w okolicy Stari Gradu, Jelsy lub Hvaru ?
Pozdrawiam ciepło.
Eligiusz


Polecam jednak Zawalę albo Ivan Dolac .Byłem u ubiegłym roku.Startowaliśmy stamtąd na wycieczki we wszystkie miejsca na Hvarze.Najdalej do miasta Hvar a Jelsa i Stari Grad to kilkanaście km.Zresztą to małe miasteczka i jednego dnia można zwiedzić Stari Grad i Vrboskę a jakby się uparł to i Jelsę.A południowe wybrzeże we wrześniu ma tę zaletę ,że nic nie zasłania słońca które już krócej świeci i plaże są lepiej naświetlane(pewnie oprócz zwiedzania plażowanie też w rozkładzie).
Poza tym jak ktoś lubi można wcześnie rano wybrać się na wycieczkę w góry.Zobaczyć można w jakim trudzie mieszkańcy tego rejonu wydzierali naturze ziemię pod uprawy winorośli , no a jaaaaaaaaaakie widoki :roll:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.04.2007 22:14

Cos w tym I.D. musi musi być ????? zdecydowałem się nie jechać w ciemno, zamawiam aprartament. Ale...mam cały czas problem...już wiem, ze mam drogę nad tunelem, ale powiedzcie mi jeszcze czy waro brać rowery ???? Czy jest gdzie pojeżdzić amtorsko??? Moje pytanie moze wyglądać na bardzo naiwne, ale Chorwat ze S.N. napisał mi, ze Polacy wiozą rowery i oczywiście tam ich używają, a Wasze opisy gór raczej wskazują na coś innego--nic z tego nie rozumiem.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.04.2007 22:15

Cos w tym I.D. musi musi być ????? zdecydowałem się nie jechać w ciemno, zamawiam aprartament. Ale...mam cały czas problem...już wiem, ze mam drogę nad tunelem, ale powiedzcie mi jeszcze czy waro brać rowery ???? Czy jest gdzie pojeżdzić amtorsko??? Moje pytanie moze wyglądać na bardzo naiwne, ale Chorwat ze S.N. napisał mi, ze Polacy wiozą rowery i oczywiście tam ich używają, a Wasze opisy gór raczej wskazują na coś innego--nic z tego nie rozumiem.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.04.2007 22:15

Cos w tym I.D. musi musi być ????? zdecydowałem się nie jechać w ciemno, zamawiam aprartament. Ale...mam cały czas problem...już wiem, ze mam drogę nad tunelem, ale powiedzcie mi jeszcze czy waro brać rowery ???? Czy jest gdzie pojeżdzić amtorsko??? Moje pytanie moze wyglądać na bardzo naiwne, ale Chorwat ze S.N. napisał mi, ze Polacy wiozą rowery i oczywiście tam ich używają, a Wasze opisy gór raczej wskazują na coś innego--nic z tego nie rozumiem.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.04.2007 22:26

Ale numer--poszło 3 razy, a wysyłałem JEDEN raz, tylko bardzo długo "szło", ok 15 minut.
Przepraszam, ale to nie moja wina, tylko RAZ nacisnąłem WYŚLIJ
Pozdrawiam
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 15.04.2007 22:36

ale się rozpędziłeś -mam 3 razy odpowiadać :lol: :lol: ?.Ja byłem we wrześniu i nie widziałem nikogo na rowerach.Ale myślę ,że jak nie ma problemu zabrać rowerków to mogą się tam przydać.Ivan Dolać leży mniej więcej w połowie pomiędzy Zavalą a Sv.N i w obie strony po kilka kilometrów jest Nie wiem tylko czy tunel można przejechać rowerem -nie przypominam sobie czy jest zakaz ,ale chyba nie ma
Ostatnio edytowano 15.04.2007 22:50 przez Andrzej G, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 15.04.2007 22:48

maciek1956 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Do "Eligiusz Przechodzki" i "maciek1956" - wysyłam to co chcieliści, gdyby coś było nie tak to napiszcie.
Pozdrav.


Dostałem, wielkie dzięki, zdjęcia super.
Tylko czy ja przejadę przez tunel, auto ma około 2.2 szerokości ?
Może jest jakaś drogą górą ?


Tu jest na ten temat
forum/viewtopic.php?t=8139&postdays=0&postorder=asc&highlight=gromin%20dolac&start=30



No to już nie mam problemu z szerokością i wysokością auta, jest droga nad tunelem.


wjazd do tunelu dla samochodów nie szerszych jak 2,3 m i nie wyższych jak 2,7 m .Nad tunelem moim zdaniem nie przejedziesz .Byłem na wycieczce w górach i to mogę potwierdzić że od wsi Plitve na szczyt jest droga szutrowa ,widziałem też drogę na górę Sv.Nikola ,ale czy stamtąd jest zjazd do Sv.Nedjelja tego nie wiem.Może dla wózka ciągniętego przez oiołka :lol: i tylko samochód z napędem na 4 koła dałby radę.Ale może się mylę ,może ktoś pokonywał tę drogę
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 15.04.2007 23:07

Andrzej G napisał(a):Nie wiem tylko czy tunel można przejechać rowerem -nie przypominam sobie czy jest zakaz ,ale chyba nie ma

Oj jest!

Obrazek

I to jak najbardziej uzasadniony...

PozdraV
J.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.04.2007 23:17

Andrzej G napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Do "Eligiusz Przechodzki" i "maciek1956" - wysyłam to co chcieliści, gdyby coś było nie tak to napiszcie.
Pozdrav.


Dostałem, wielkie dzięki, zdjęcia super.
Tylko czy ja przejadę przez tunel, auto ma około 2.2 szerokości ?
Może jest jakaś drogą górą ?


Tu jest na ten temat
forum/viewtopic.php?t=8139&postdays=0&postorder=asc&highlight=gromin%20dolac&start=30



No to już nie mam problemu z szerokością i wysokością auta, jest droga nad tunelem.


wjazd do tunelu dla samochodów nie szerszych jak 2,3 m i nie wyższych jak 2,7 m .Nad tunelem moim zdaniem nie przejedziesz .Byłem na wycieczce w górach i to mogę potwierdzić że od wsi Plitve na szczyt jest droga szutrowa ,widziałem też drogę na górę Sv.Nikola ,ale czy stamtąd jest zjazd do Sv.Nedjelja tego nie wiem.Może dla wózka ciągniętego przez oiołka :lol: i tylko samochód z napędem na 4 koła dałby radę.Ale może się mylę ,może ktoś pokonywał tę drogę



Osiołka nie mam, ale mam auto z napędem 4 x 4 na stałe i dodatkow 2 funkcje terenowe, myślę więc, ze dam rade dojechać nad tunelem. Auto z rowerami, na bagażnku na haku, ma ponad 230 cm szerokosci.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 16.04.2007 10:10

Kiedy wyjeżdżaliśmy z ID w zeszłym roku (wrzesień), jakiś terenowy samochód właśnie z rowerami (ale na dachu) zaklinował się w tunelu Pitve. Staliśmy w korku bardzo długo [upał] i wszyscy zastanawiali się nad totalnym brakiem wyobraźni kierowcy...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.04.2007 11:17

maciek1956 napisał(a):Cos w tym I.D. musi musi być ????? zdecydowałem się nie jechać w ciemno, zamawiam aprartament. Ale...mam cały czas problem...już wiem, ze mam drogę nad tunelem, ale powiedzcie mi jeszcze czy waro brać rowery ???? Czy jest gdzie pojeżdzić amtorsko??? Moje pytanie moze wyglądać na bardzo naiwne, ale Chorwat ze S.N. napisał mi, ze Polacy wiozą rowery i oczywiście tam ich używają, a Wasze opisy gór raczej wskazują na coś innego--nic z tego nie rozumiem.


Na Hvarze jest sporo ciekawych ścieżek rowerowych, ale powiem,że trzaba mieć krzepę i dobry sprzęt, by tu jeździć rowerem (zwłaszcza latem, oczywiście z uwagi na klimat i ukształtowanie terenu).
Co do drogi nad tunelem, to zapewniam, że nie jest przeznaczona tylko dla osiołków. To droga pożarowa (wóz strażacki nie przejedzie przez tunel), więc jeśli wozy strażackie (a i inne wielkie "pojazdy budowlane") dają sobie radę to i auto da. Tylko powoli, ostrożnie i pod kierownictwem doświadczonego kierowcy. Problem mogą mieć autka ze szczegółnie niskim zawieszeniem; nie radzę tez jechać tam, jesli autko nie jest w 100% sprawne.
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 16.04.2007 14:34

Jacunio napisał(a):
Andrzej G napisał(a):Nie wiem tylko czy tunel można przejechać rowerem -nie przypominam sobie czy jest zakaz ,ale chyba nie ma

Oj jest!

Obrazek

I to jak najbardziej uzasadniony...

PozdraV
J.

No tak jakby sie zastanowić to bardzo słuszny zakaz .Ja akurat znalazłem zdjęcie ze znakiem informacyjnym
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o radę w sprawie urlopu na wyspie Hvar - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone