Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska Jazda -czyli jak poznać Polaka w Cro ;)))

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 21.07.2012 16:56

Rysio napisał(a):Inna rzecz że jeśli dostaję jedzenie egzotyczne jak na nasze warunki a do tego ładnie podane to mam prawo to uwiecznić. A burakiem dla mnie jest ten, który zamiast do własnego talerza patrzeć i cieszyć się urlopem z rodziną interesuje się tym co inni robią nikomu tym nie szkodząc :D


lubię to :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 21.07.2012 17:07

Pełne poparcie dla Rysia.

Chyba nigdy nie zrozumiem tych, którzy jadą na urlop i polują na okazje, żeby się z kogoś (najlepiej z rodaka) z poczuciem wyższości pobrechtać...

A z żarciem? To chyba tak jak z palmami. Przyznać się bez bicia, kto nie robił za pierwszym razem z nimi zdjęć :).
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.07.2012 17:09

Rysio napisał(a):.. A burakiem dla mnie jest ten, który zamiast do własnego talerza patrzeć i cieszyć się urlopem z rodziną interesuje się tym co inni robią nikomu tym nie szkodząc :D

Hmmmm.
Rysio w takim razie i Ty jesteś "burakiem". Jeżeli dobrze kojarzę, też wrażliwy jesteś na niektóre zachowania. :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.07.2012 17:21

Krzychooo napisał(a):A z żarciem? To chyba tak jak z palmami. Przyznać się bez bicia, kto nie robił za pierwszym razem z nimi zdjęć :).

Myślisz, że to dobre porównanie, dobry przykład. :?: 8O
W tej materii mocno się różnimy.
Zdjęcia z "jadłem" w swojej kolekcji mam ale są to zdjęcia krajowe, z wesela. Jadła i napitku pełne stoły. :lol:
Z wczasów ..... nigdy mi to do głowy nie przyszło, a jeżeli by przyszło (ale nie przyszło) - przypuszczam, że bym się krępował. Jak to tak ....... jedzeniu zdjęcie robić 8O :?: :oops:
Przyznam też, że nigdy nikogo robiącego foto jadłu nie widziałem. Może nie trafiłem w ten moment.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.07.2012 17:41

woka napisał(a):
Rysio napisał(a):.. A burakiem dla mnie jest ten, który zamiast do własnego talerza patrzeć i cieszyć się urlopem z rodziną interesuje się tym co inni robią nikomu tym nie szkodząc :D

Hmmmm.
Rysio w takim razie i Ty jesteś "burakiem". Jeżeli dobrze kojarzę, też wrażliwy jesteś na niektóre zachowania. :wink:


A i owszem. Jak 2 naprutych jak prosięta jegomościów pałętało się między stolikami przewracając krzesła, robiąc przy tym zawody kto głośniej wyryczy kurwa mać, gwizdając na kelnera żeby przyniósł kolejkę to się we mnie zwierz obudził i gdyby nie Aśka zrobiłbym im z zachlanych mord jesień średniowiecza, ale przyznasz że to nie to samo co pstryknięcie fotki własnemu talerzowi :wink:
a_tomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 13.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_tomek » 21.07.2012 17:57

A czy jak przyjdę do "najdroższej konoby w mieście" w gustownych...

Obrazek

wyciągnę z etui swojego aparata...

Obrazek

i uwiecznię rezydenta

Obrazek

to czy popełniam duże faux pas?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.07.2012 18:03

Jak se nogi wydepilujesz to nie :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.07.2012 18:06

Rysio napisał(a):Jak se nogi wydepilujesz to nie :D

Dobre... :lol:

To prawie, jak w starym dowcipie.
Jak Niemka może szybko zrzucić 3kg?
Wystarczy, że się wydepiluje....
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 21.07.2012 18:18

woka napisał(a):
Krzychooo napisał(a):A z żarciem? To chyba tak jak z palmami. Przyznać się bez bicia, kto nie robił za pierwszym razem z nimi zdjęć :).

Myślisz, że to dobre porównanie, dobry przykład. :?: 8O
W tej materii mocno się różnimy.
Zdjęcia z "jadłem" w swojej kolekcji mam ale są to zdjęcia krajowe, z wesela. Jadła i napitku pełne stoły. :lol:
Z wczasów ..... nigdy mi to do głowy nie przyszło, a jeżeli by przyszło (ale nie przyszło) - przypuszczam, że bym się krępował. Jak to tak ....... jedzeniu zdjęcie robić 8O :?: :oops:
Przyznam też, że nigdy nikogo robiącego foto jadłu nie widziałem. Może nie trafiłem w ten moment.


Chodziło mi o to, że podobnie jak palmy niektóre chorwackie potrawy są dla nas egzotyczne. Bo zdjęć z kebabami czy z pizzą raczej ludzie nie robią...

Wydaje mi się, że aparat właśnie do tego służy. Do zapisywania na karcie tego, co nas zaskoczy, zastanowi, zainteresuje czy zainspiruje. A czy to jest piękna plaża, fajne zabytkowe auto, kołyszące się łódki czy ładnie podane owoce morza na talerzu? Jak dla mnie bez różnicy.

Jeszcze jedno. Niedawno przy okazji Euro zjechało do Krakowa sporo obcokrajowców. Trochę szwendałem się wtedy po knajpach i uwierz, że widok Anglików czy Irlandczyków robiących fotkę bigosu nie był niczym wyjątkowym...
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 21.07.2012 22:32

Jak dla mnie Polacy zachowują się w Cro za bardzo hałaśliwie - słychać ich głośno na plaży w porównaniu z innymi no i to nasze odwieczne kombinowanie- przykład? Podczas wycieczki w Dubrowniku pani przewodnik opowiadała gdzie można kupić dobre lody. Pierwsze pytanie uczestnika-Polaka:
- A za darmo?
- No bo wie Pani, ja już kombinuje....
Czasem wstyd :oops:
A fotki jedzenia czasem strzelam ku wielkiemu niezadowoleniu małżonki)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 21.07.2012 22:39

artur77 napisał(a):Podczas wycieczki w Dubrowniku pani przewodnik opowiadała gdzie można kupić dobre lody

I gdzie można kupić dobre lody w Dubrowniku?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 22:41

artur77 napisał(a):Jak dla mnie Polacy zachowują się w Cro za bardzo hałaśliwie - słychać ich głośno na plaży w porównaniu z innymi no i to nasze odwieczne kombinowanie- przykład? Podczas wycieczki w Dubrowniku pani przewodnik opowiadała gdzie można kupić dobre lody. Pierwsze pytanie uczestnika-Polaka:
- A za darmo?
- No bo wie Pani, ja już kombinuje....
Czasem wstyd :oops:
A fotki jedzenia czasem strzelam ku wielkiemu niezadowoleniu małżonki)


Kupić? Za darmo? Kupić? Wszak to jakieś infantylny tekst. Bez przesady. Nie rób z nas jakiś debili :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 22:42

Nie wiem kto był organizatorem i uczestnikiem tej wycieczki, ale wolę nie wiedzieć :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.07.2012 22:52

Polok dużo larma robi nałokoło :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 22.07.2012 01:56

Krzychooo napisał(a):Pełne poparcie dla Rysia.

Chyba nigdy nie zrozumiem tych, którzy jadą na urlop i polują na okazje, żeby się z kogoś (najlepiej z rodaka) z poczuciem wyższości pobrechtać...

A z żarciem? To chyba tak jak z palmami. Przyznać się bez bicia, kto nie robił za pierwszym razem z nimi zdjęć :).


Bez jaj. Z palmami mam/y w pierony zdjęć bo są wszędzie, ale w restauracji niestety nie.

PS.
Może nie ma się czym chwalić :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Polska Jazda -czyli jak poznać Polaka w Cro ;))) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone