Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik-wypożyczenie auta i jazda do Kotoru

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Dubrownik-wypożyczenie auta i jazda do Kotoru

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.10.2019 15:55

Mam pytanie w imieniu koleżanki, która w marcu leci do Dubrownika. Koleżanka chciałaby wypożyczyć auto w Dubrowniku i pojechać do Kotoru na 1 dzień. Czy to po 1 ma sens w marcu ze względu na pogodę (chce m.in,. wjechać na Lovcen) oraz czy wypożyczalnie zezwalają na przejazd do Czarnogóry ? Co z zieloną kartą w takim przypadku ?
Z góry dziękuję za wszelkie info. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.10.2019 18:49

Z doświadczenia z wypożyczania samochodów: niektóre w ogóle nie zgadzają się na wyjazd z danego kraju czy opuszczenie wyspy albo jest zgoda, ale nie działa ubezpieczenie albo jest duża blokada na karcie kredytowej. Najlepiej przeczytać warunki wypożyczenia danej wypożyczalni i potwierdzić to na @. No i zgoda na wyjazd za granicę zwykle wiąże się z wyższym kosztem wypzyczenia. Nie da rady jednoznacznie napisać NIE czy TAK.

Co do samej wycieczki: jest tu na forum sporo jednodniówek, więc wybrać się może. Mój szwagier był w tym roku w czasie majówki (z Cavtatu) z dziećmi 3,5 i 6 lat i byli zadowoleni, a pogoda ich nie rozpieszczała: zimo i mokro, więc taka marcowa pogoda była... Jeśli wyjadą w czas rano to myślę, że warto.... Choć w okolicy jest tyle do zobaczenia, że samemu trzeba sobie ustalić na czym zależy...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.10.2019 19:44

Myślę, że przejazd wypożyczonym w Chorwacji autem do Czarnogóry jest możliwy, bo w Montenegro (w okolicach Kotoru) widzieliśmy dużo samochodów na chorwackich blachach, z których wychodzili ludzie mówiący w różnych językach, więc byli to turyści 8)

Tylko wjazd do PN Lovćen w marcu nie jest chyba najlepszym pomysłem. To są wysokie góry (najwyższy szczyt - Štirovnik ma ponad 1700 metrów) i nie wiem, na ile droga będzie przejezdna. Na pewno będzie tam jeszcze dużo śniegu.

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Dubrownik-wypożyczenie auta i jazda do Kotoru
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone