Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dubrownik-wypożyczenie auta i jazda do Kotoru

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.10.2019 14:55

Mam pytanie w imieniu koleżanki, która w marcu leci do Dubrownika. Koleżanka chciałaby wypożyczyć auto w Dubrowniku i pojechać do Kotoru na 1 dzień. Czy to po 1 ma sens w marcu ze względu na pogodę (chce m.in,. wjechać na Lovcen) oraz czy wypożyczalnie zezwalają na przejazd do Czarnogóry ? Co z zieloną kartą w takim przypadku ?
Z góry dziękuję za wszelkie info. :papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.10.2019 17:49

Z doświadczenia z wypożyczania samochodów: niektóre w ogóle nie zgadzają się na wyjazd z danego kraju czy opuszczenie wyspy albo jest zgoda, ale nie działa ubezpieczenie albo jest duża blokada na karcie kredytowej. Najlepiej przeczytać warunki wypożyczenia danej wypożyczalni i potwierdzić to na @. No i zgoda na wyjazd za granicę zwykle wiąże się z wyższym kosztem wypzyczenia. Nie da rady jednoznacznie napisać NIE czy TAK.

Co do samej wycieczki: jest tu na forum sporo jednodniówek, więc wybrać się może. Mój szwagier był w tym roku w czasie majówki (z Cavtatu) z dziećmi 3,5 i 6 lat i byli zadowoleni, a pogoda ich nie rozpieszczała: zimo i mokro, więc taka marcowa pogoda była... Jeśli wyjadą w czas rano to myślę, że warto.... Choć w okolicy jest tyle do zobaczenia, że samemu trzeba sobie ustalić na czym zależy...
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.10.2019 18:44

Myślę, że przejazd wypożyczonym w Chorwacji autem do Czarnogóry jest możliwy, bo w Montenegro (w okolicach Kotoru) widzieliśmy dużo samochodów na chorwackich blachach, z których wychodzili ludzie mówiący w różnych językach, więc byli to turyści 8)

Tylko wjazd do PN Lovćen w marcu nie jest chyba najlepszym pomysłem. To są wysokie góry (najwyższy szczyt - Štirovnik ma ponad 1700 metrów) i nie wiem, na ile droga będzie przejezdna. Na pewno będzie tam jeszcze dużo śniegu.

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019