Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 22.01.2009 10:57

Witajcie , proszę o wyjaśnienie kwestii opłat on-line za węgierską autostradę przez internet.
Z tego co wyczytałem chcąc kupić winietkę trzeba zarejestrować swoja kartą płatniczą - pomijając fakt, że trzeba założyć konto u nich.

W tamtym roku było tak, że wybierało się wszystko i przechodziło do płatności.

Teraz jest chyba jakaś rejestracja karty jeśli dobrze to rozumiem - a ich język jest ciekawy :lol:

zostawić nr karty z kodem cv2 na serwerze to trochę ryzykowne jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2009 11:09

Blums napisał(a):..... a ich język jest ciekawy :lol: ....

język to fakt mają nieludzki ;-)
Ale tam też jest opcja z językiem angielskim i niemieckim
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 22.01.2009 11:29

Piotrek_B napisał(a):Ale tam też jest opcja z językiem angielskim i niemieckim


tak ale to już prowadzi bezpośrednio do rejestracji karty a za tym to nie przepadam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.01.2009 14:29

Blums napisał(a):Witajcie , proszę o wyjaśnienie kwestii opłat on-line za węgierską autostradę przez internet.
Z tego co wyczytałem chcąc kupić winietkę trzeba zarejestrować swoja kartą płatniczą - pomijając fakt, że trzeba założyć konto u nich.

W tamtym roku było tak, że wybierało się wszystko i przechodziło do płatności.
Teraz jest chyba jakaś rejestracja karty jeśli dobrze to rozumiem - a ich język jest ciekawy :lol:

zostawić nr karty z kodem cv2 na serwerze to trochę ryzykowne jest.

Pamiętam, że musiałem wpisywać w zeszłym roku nr karty - ciekawe jak Tobie się to udało bez (co do kodu cv2 to nie wiem co to).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2009 14:34

JacYamaha napisał(a):....(co do kodu cv2 to nie wiem co to).

to takie 3 cyferki po drugiej stronie karty (koło paska magnetycznego) Bez tych cyferek czasami Ci zapłata w necie nie przejdzie.

A wracając do płatności - w ub. roku też płaciłem na tej węgierskiej stronie i podawałem dane z karty jak do każdej płatności internetowej.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 22.01.2009 14:36

JacYamaha napisał(a):Pamiętam, że musiałem wpisywać w zeszłym roku nr karty - ciekawe jak Tobie się to udało bez (co do kodu cv2 to nie wiem co to).


nie pisze ze nie wpisywałem nr karty :) pisałem o przejściu od razu do płatności on-line , pisze ze teraz chcą o zarejestrowanie nr karty na stałe :!: z kodem właśnie a kod cv2 to trzy cyfry na odwrocie karty
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.01.2009 14:37

Piotrek_B napisał(a):to takie 3 cyferki po drugiej stronie karty (koło paska magnetycznego) Bez tych cyferek czasami Ci zapłata w necie nie przejdzie.

Aha, to u mnie jest 666 wtedy to to... :wink:
Dzięki.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 22.01.2009 14:37

no to Piotrek_B byłeś szybszy :) kodem cv2 :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 30.01.2009 10:03

Witam Wszystkich po raz pierwszy.
Mam do Was pytanko jeżeli chodzi o opłaty za autostrady w Chorwacji. Jak traktowane są osobówki z boxem dachowym? Będę płacił jak za zwykłą osobówkę do 1,3 metra wysokości czy taryfę już z II grupy? Czy ktoś podróżował po Chorwacji z boxem dachowym?
Pozdrawiam
Peter
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.01.2009 10:11

Te 1,3 m jest mierzone nad przednią osią.
Jeżeli Twój boks sięga tak daleko to kto wie, może wskoczysz do II grupy :wink:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 30.01.2009 10:17

PETERENZO napisał(a):Witam Wszystkich po raz pierwszy.
Mam do Was pytanko jeżeli chodzi o opłaty za autostrady w Chorwacji. Jak traktowane są osobówki z boxem dachowym? Będę płacił jak za zwykłą osobówkę do 1,3 metra wysokości czy taryfę już z II grupy? Czy ktoś podróżował po Chorwacji z boxem dachowym?
Pozdrawiam
Peter


Za auto osobowe z boxem płaciłem normalnie. A to czy ktoś podróżował z boxem to sobie poczytaj :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.01.2009 02:07

jorgus111 napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Witam Wszystkich po raz pierwszy.
Mam do Was pytanko jeżeli chodzi o opłaty za autostrady w Chorwacji. Jak traktowane są osobówki z boxem dachowym? Będę płacił jak za zwykłą osobówkę do 1,3 metra wysokości czy taryfę już z II grupy? Czy ktoś podróżował po Chorwacji z boxem dachowym?
Pozdrawiam
Peter


Za auto osobowe z boxem płaciłem normalnie. A to czy ktoś podróżował z boxem to sobie poczytaj :wink:


OK. Dzięki wielkie. Jeszcze się na forum nie poruszam tak sprawnie. Ale te wyjaśnienia mi ułatwiły moją kalkulację.
A propos
Nieźle nam dali dzisiaj popalić Chorwaci.
Pozdrawiam
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 01.02.2009 01:07

Witam, dzisiaj wracalem z Zagrzebia. Opłata za odcinek Zapresic (Zagrzeb) - Trakoscan (Macelj) wynosi juz 42 kuny. Podrozalo o 3kn.

pozdrawiam
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 16.02.2009 23:16

Fatboy napisał(a):Witam, dzisiaj wracalem z Zagrzebia. Opłata za odcinek Zapresic (Zagrzeb) - Trakoscan (Macelj) wynosi juz 42 kuny. Podrozalo o 3kn.

pozdrawiam



Jak byś zjechał w Durmanec'u i ominął tunele "starą cestą" to byś zaoszczędził 15 kun. :lol: i wyszłoby 27 kun.

Ominięcie tuneli w w sezonie daje także możliwość ominięcia korka spowodowanego przejazdem przez granicę ze Słowenią. Wyjeżdża się dokładnie "na szlaban"

Pozdrawiam Cromaniaków :papa:
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 17.02.2009 08:58

akurat nam sie spieszylo, wiec nie cudowalismy ;) Ale dzieki za wskazowke na wakacje 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone