Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hardcop
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hardcop » 02.09.2008 17:26

darek1 napisał(a):
Południowiec napisał(a):Jechałem w tym roku na Istrię trasą Olomouc - Brno - Wiedeń Graz-Maribor-Ljublijana - Koper.
Winieta na CZ, AU i SLO.

Na przejściu w Sentij AU-SLO Słowak który wracał z CRO sprzedał mi winietę na SLO za 20 euro. Nie przyklejał jej do szyby tylko położył z przodu.
Zrobiłem podobnie przejechałem całą Słowenię tam i z powrotem, a potem sprzedałem ją w tym samym miejscu za 20 EU. :lol:



Oszust.


I pijak bo każdy oszust to pijak :D
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 12.09.2008 09:42

Sraty taty. Gdybym nie jechał tą trasą to bym się nie odzywał, ale branie 35 Euro za ścierzynkę na której nie da się fizycznie jechać szybciej niż 60 km/h to jest oszustwo. Czy byłoby problemem kasować za winiety miesięczne lub tygodniowe? NIE! ale wtedy nie można orżnąć turystów którzy jadą tylko raz do roku przez Słowenię i zmuszać ich do wydawania 35 Euro zamiast kasować 3 lub 5. Ten sam turysta, gdy co roku jeździ do Chorwacji będzie i tak musiał drugi raz zapłacić bo jest małe prawdopodobieństwo że zmieści się w winietkowym terminie. Osobiście popieram i sam skorzystam z takiej możliwości gdy będę tam jechał :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2008 10:07

trajano napisał(a):..... i zmuszać ich do wydawania 35 Euro zamiast kasować 3 lub 5......

A kto Cię do tego zmusza ??????
Tyle jest innych możliwości, więc w czym problem ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.09.2008 11:04

Jak Słoweńcy nie zmądrzeją to mnie u siebie nie zobaczą, tym bardziej że przetestowałem trasę z pominięciem tego kraju :) Chcą zarobić na autostradzie :?: nie zarobią wcale :twisted: :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.09.2008 11:24

Rysio napisał(a):Jak Słoweńcy nie zmądrzeją to mnie u siebie nie zobaczą, tym bardziej że przetestowałem trasę z pominięciem tego kraju :) Chcą zarobić na autostradzie :?: nie zarobią wcale :twisted: :wink:

Święte słowa. Sam w tym roku przetestowałem drogę alternatywną i nie żałuję.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 22.09.2008 20:46

Ja jechałem przez Bośnię i było super, zero opłat na całej trasie z Polski do Omiśa (motocykl), w Bośni tańsze paliwo, dobre jedzenie i niedrogie noclegi, oraz super widoki, niestety, na Istrię to nie po drodze, mam nadzieję że w 2009 będą w Słoweni winiety miesięczne, gorzej jak będą tylko roczne :( jak np w Szwajcari.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2008 08:23

hardcop napisał(a):I pijak bo każdy oszust to pijak :D

Ja w kwestii formalnej
2:41
TU
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2008 08:43

Uważajcie bo możecie zostać nazwani przez to omijanie Słoweni oszustami...kupujcie winiety jak Pan Bóg i Słoweńcy przykazali... :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2008 08:47

alessandro1977 napisał(a):Uważajcie bo możecie zostać nazwani przez to omijanie Słoweni oszustami...kupujcie winiety jak Pan Bóg i Słoweńcy przykazali... :lol:

zupełnie niepotrzebny sarkazm....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2008 08:59

Masz rację ...zupełnie jak w innym temacie..przypominasz sobie ???
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 23.09.2008 09:28

alessandro1977 napisał(a):Uważajcie bo możecie zostać nazwani przez to omijanie Słoweni oszustami...kupujcie winiety jak Pan Bóg i Słoweńcy przykazali... :lol:


Kolego alessandro, zdaje się, że doszliśmy do porozumienia, więc po kiego grzyba znów zaczynasz, przeinaczając moje wypowiedzi?

Rafał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2008 09:39

Rafał...zgadza się ..my doszliśmy ale Jac pisze o rzeczach za które sam mnie krytykował...przeanalizuj sobie jego posty tutaj...Tobie przyznałem rację bo faktycznie masz ją...ale nie lubię jak co niektórzy w jednym temacie pisza tak a w drugim nagle zmieniają stanowisko..chodzi mi tu o tamtego kolege...
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 23.09.2008 10:20

alessandro1977 napisał(a):Rafał...zgadza się ..my doszliśmy ale Jac pisze o rzeczach za które sam mnie krytykował...przeanalizuj sobie jego posty tutaj...Tobie przyznałem rację bo faktycznie masz ją...ale nie lubię jak co niektórzy w jednym temacie pisza tak a w drugim nagle zmieniają stanowisko..chodzi mi tu o tamtego kolege...


Ok. Pax. Tylko bez dalszych manipulacji ;)

Pozdrawiam
Rafał
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2008 11:06

alessandro1977 napisał(a):Masz rację ...zupełnie jak w innym temacie..przypominasz sobie ???

Nie, nie przypominam sobie-proszę jaśniej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2008 11:31

JacYamaha napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Masz rację ...zupełnie jak w innym temacie..przypominasz sobie ???

Nie, nie przypominam sobie-proszę jaśniej


Zapraszam Cię do tematu WINIETY W SŁOWENI....sprawdź czy to co tam wypisywałeś jest zgodne z tym tutaj....dalej nie będę dyskutował bo nie chcę aby akurat Rafał źle mnie ponownie zrozumiał...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone