Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jak płacić za zagraniczne mandaty, opłaty za przelew, SEPA, etc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.10.2019 13:01

Mi też przyszło 30 000HUF.
Mandat to jedno a koszt przelewu drugie. Swoje kosztuje.
Ile płaciliście za przelew ?

Mapa fotoradarów na Węgrzech
https://umap.openstreetmap.fr/it/map/we ... 30/17.6770
karin74
Cromaniak
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 22.10.2019 21:27

wikol napisał(a):Mi też przyszło 30 000HUF.

Mapa fotoradarów na Węgrzech
https://umap.openstreetmap.fr/it/map/we ... 30/17.6770

My razem ...coś z 400 zł
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.10.2019 08:57

wikol napisał(a):
Marsallah napisał(a):

Hmm, przelewy zagraniczne już dawno staniały do śmiesznych kwot, a od niedawna na wielu kontach są wręcz zniesione opłaty za nie. Groszowe sprawy w najgorszym przypadku. Pomyśl nad zmianą rachunku :papa:

W chwalonym PekaoSA opłaty wynoszą

Nie wiem, za co chwalonym - Pekao SA od lat słynie z najwyższych opłat związanych z prowadzeniem r-ku.
Przykład pierwszy z brzegu - mbank - przelew SEPA (tj. przelew wewnątrz EOG) kosztuje jeszcze do 11 grudnia 5 zł, a po tej dacie koszty znikają. Z tego co wiem, opłaty za przelewy SEPA znikają we wszystkich bankach w połowie grudnia br. Także alleluja i do przodu :)
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.10.2019 09:49

Marsallah napisał(a):
wikol napisał(a):
Marsallah napisał(a):

Hmm, przelewy zagraniczne już dawno staniały do śmiesznych kwot, a od niedawna na wielu kontach są wręcz zniesione opłaty za nie. Groszowe sprawy w najgorszym przypadku. Pomyśl nad zmianą rachunku :papa:

W chwalonym PekaoSA opłaty wynoszą

Nie wiem, za co chwalonym - Pekao SA od lat słynie z najwyższych opłat związanych z prowadzeniem r-ku.
Przykład pierwszy z brzegu - mbank - przelew SEPA (tj. przelew wewnątrz EOG) kosztuje jeszcze do 11 grudnia 5 zł, a po tej dacie koszty znikają. Z tego co wiem, opłaty za przelewy SEPA znikają we wszystkich bankach w połowie grudnia br. Także alleluja i do przodu :)

Przelewy SEPA dotyczą waluty EUR. Konia z rzędem temu kto zrealizuje ten przelew w forintach.
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 24.10.2019 21:30

wikol napisał(a):Przelewy SEPA dotyczą waluty EUR. Konia z rzędem temu kto zrealizuje ten przelew w forintach.

Chyba żyjesz w jakiejś rzeczywistości równoległej.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.10.2019 05:34

bigredone napisał(a):
wikol napisał(a):Przelewy SEPA dotyczą waluty EUR. Konia z rzędem temu kto zrealizuje ten przelew w forintach.

Moje pytanie dotyczyło kosztu przelewu w HUF dla forumowiczów którzy dostali mandat na Węgrzech a w odpowiedzi dostałem koszty przelewu SEPA czyli Single Euro Payments Area....
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 25.10.2019 11:12

wikol napisał(a):
bigredone napisał(a):

Moje pytanie dotyczyło kosztu przelewu w HUF dla forumowiczów którzy dostali mandat na Węgrzech a w odpowiedzi dostałem koszty przelewu SEPA czyli Single Euro Payments Area....

Echh...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednolity ... Bci_w_euro
sviva
Cromaniak
Re: Jak płacić za zagraniczne mandaty, opłaty za przelew, SE

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.11.2019 12:19

Ja płaciłem mandat, który dostałem w Austrii. Robiłem przelew internetowy w ING - opłata za przelew 5 zł. Pieniądze sami przewalutowali.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019