Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak płacić za zagraniczne mandaty, opłaty za przelew, SEPA, etc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Jak płacić za zagraniczne mandaty, opłaty za przelew, SEPA, etc.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.10.2019 14:01

Mi też przyszło 30 000HUF.
Mandat to jedno a koszt przelewu drugie. Swoje kosztuje.
Ile płaciliście za przelew ?

Mapa fotoradarów na Węgrzech
https://umap.openstreetmap.fr/it/map/we ... 30/17.6770
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 22.10.2019 22:27

wikol napisał(a):Mi też przyszło 30 000HUF.
Mandat to jedno a koszt przelewu drugie. Swoje kosztuje.
Ile płaciliście za przelew ?

Mapa fotoradarów na Węgrzech
https://umap.openstreetmap.fr/it/map/we ... 30/17.6770

My razem ...coś z 400 zł
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.10.2019 09:57

wikol napisał(a):
Marsallah napisał(a):
wikol napisał(a):Mi też przyszło 30 000HUF.
Mandat to jedno a koszt przelewu drugie. Swoje kosztuje.
Ile płaciliście za przelew ?


Hmm, przelewy zagraniczne już dawno staniały do śmiesznych kwot, a od niedawna na wielu kontach są wręcz zniesione opłaty za nie. Groszowe sprawy w najgorszym przypadku. Pomyśl nad zmianą rachunku :papa:

W chwalonym PekaoSA opłaty wynoszą


Nie wiem, za co chwalonym - Pekao SA od lat słynie z najwyższych opłat związanych z prowadzeniem r-ku.
Przykład pierwszy z brzegu - mbank - przelew SEPA (tj. przelew wewnątrz EOG) kosztuje jeszcze do 11 grudnia 5 zł, a po tej dacie koszty znikają. Z tego co wiem, opłaty za przelewy SEPA znikają we wszystkich bankach w połowie grudnia br. Także alleluja i do przodu :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.10.2019 10:49

Marsallah napisał(a):
wikol napisał(a):
Marsallah napisał(a):
wikol napisał(a):Mi też przyszło 30 000HUF.
Mandat to jedno a koszt przelewu drugie. Swoje kosztuje.
Ile płaciliście za przelew ?


Hmm, przelewy zagraniczne już dawno staniały do śmiesznych kwot, a od niedawna na wielu kontach są wręcz zniesione opłaty za nie. Groszowe sprawy w najgorszym przypadku. Pomyśl nad zmianą rachunku :papa:

W chwalonym PekaoSA opłaty wynoszą


Nie wiem, za co chwalonym - Pekao SA od lat słynie z najwyższych opłat związanych z prowadzeniem r-ku.
Przykład pierwszy z brzegu - mbank - przelew SEPA (tj. przelew wewnątrz EOG) kosztuje jeszcze do 11 grudnia 5 zł, a po tej dacie koszty znikają. Z tego co wiem, opłaty za przelewy SEPA znikają we wszystkich bankach w połowie grudnia br. Także alleluja i do przodu :)

Przelewy SEPA dotyczą waluty EUR. Konia z rzędem temu kto zrealizuje ten przelew w forintach.
Użytkownik usunięty
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.10.2019 22:30

wikol napisał(a):Przelewy SEPA dotyczą waluty EUR. Konia z rzędem temu kto zrealizuje ten przelew w forintach.


Chyba żyjesz w jakiejś rzeczywistości równoległej.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.10.2019 06:34

bigredone napisał(a):
wikol napisał(a):Przelewy SEPA dotyczą waluty EUR. Konia z rzędem temu kto zrealizuje ten przelew w forintach.


Chyba żyjesz w jakiejś rzeczywistości równoległej.

Moje pytanie dotyczyło kosztu przelewu w HUF dla forumowiczów którzy dostali mandat na Węgrzech a w odpowiedzi dostałem koszty przelewu SEPA czyli Single Euro Payments Area....
Użytkownik usunięty
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.10.2019 12:12

wikol napisał(a):
bigredone napisał(a):
wikol napisał(a):Przelewy SEPA dotyczą waluty EUR. Konia z rzędem temu kto zrealizuje ten przelew w forintach.


Chyba żyjesz w jakiejś rzeczywistości równoległej.

Moje pytanie dotyczyło kosztu przelewu w HUF dla forumowiczów którzy dostali mandat na Węgrzech a w odpowiedzi dostałem koszty przelewu SEPA czyli Single Euro Payments Area....

Echh...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednolity ... Bci_w_euro
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Jak płacić za zagraniczne mandaty, opłaty za przelew, SE

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.11.2019 13:19

Ja płaciłem mandat, który dostałem w Austrii. Robiłem przelew internetowy w ING - opłata za przelew 5 zł. Pieniądze sami przewalutowali.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Jak płacić za zagraniczne mandaty, opłaty za przelew, SEPA, etc.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone