Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wspólny rodziiny wyjazd, proszę o pomoc

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
troopers
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.10.2014
Pierwszy wspólny rodziiny wyjazd, proszę o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) troopers » 07.10.2014 18:01

Witam,
Na wstępie chciałbym wszystkich powitać, bo jestem tu nowy ale na pewno zagoszczę na długo. I zapewne czeka mnie wiele nieprzespanych nocy czytając forum.

Mam do Was ogromną prośbę, a mianowicie planuję zrobić prezent moim najbliższym i zabrać na wczasy do CRO. Będziemy jechać autem łącznie 4 dorosłe osoby (ja z narzeczoną i rodzice ). W związku z powyższym, iż będzie to pierwszy wyjazd proszę powiedźcie gdzie Ich zabrać by mile to wspominali....Fajnie też by była to miejscowość z której będzie dobrą bazą wyjazdowa zwiedzać inne ciekawe miejsca i miejscowości.

Czy dobrym miejscem na pierwszy raz będzie Omis ?
Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi z Waszej strony.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2014 18:13

Ja to bym zaczął na twoim miejscu od pilnej lektury forum, najlepiej w dziale "Relacje" :!: :D
No i nie zaszkodzi, a nawet pomoże kupno przewodnika po Chorwacji i jego pilna lektura :!: :D

Omis jest fajny, ale takich fajnych miejscowości są setki :!:
I najpierw trzeba mieć podstawową wiedzę o Chorwacji, mieć możliwość porównania na spokojnie kilku miejsc, potem ustalajcie WSPÓLNIE miejsce pobytu.

Chyba, że to ma być niespodzianka, jazda w ciemno dla innych uczestników. :roll:
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 07.10.2014 18:35

Planując taki wypad nie zapomnij o Jeziorach Plitvickich , tam trzeba być ! :) my też chcemy zabrać rodziców za rok do Cro :) ja zakochany jestem w Riwierze Makarskiej ale tak jak wyżej cała Cro jest piękna :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.10.2014 19:13

W jakim terminie się wybierasz do Chorwacji?
troopers
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) troopers » 07.10.2014 19:18

Planuje wyjazd koniec sierpnia początek września, chcę po prostu wszystko rozplanować by później każdego dnia zabierać ich w inne miejsce, by byli mile zaskoczeni.
wukor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 25.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wukor » 07.10.2014 19:28

W całej CRO są interesujące rzeczy od Istrii poprzez Plitvice do Dubrownika.
Ja już byłem kilkanaście razy i zawsze CRO mnie czymś zaskakuje :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.10.2014 19:35

Skoro to końcówka sezonu i pierwszy raz, proponowałabym jednak riwierę Makarską, ale oczywiście nie samą Makarską. Powiedzmy tak od Baška Voda po Zaostrog (może bez Drvenika Donja Vala), w Breli jednak za dużo schodów i za stromo dla starszych ludzi, choć piękna jest ponoć. Wybór miejscowości zależny od upodobań i kondycji: większe, mniejsze, z atrakcjami, spokojne, strome i bardziej płaskie - doczytać sobie w relacjach.
Dlaczego? Po pierwsze z powodu widoków - Biokowo schodzące wprost do morza robi niepowtarzalne wrażenie na odwiedzających Chorwację po raz pierwszy. Po drugie można dojechać stamtąd do ciekawych miejsc od Splitu po Dubrownik, ponadto Mostar i okolice, Medugorje może rodziców zainteresuje, jakiś fishpicnic na wyspy - Brač albo Hvar. Poczytajcie relacje z tych miejsc. Widokowo jest tam pięknie, w sezonie bym nie poleciła bo za dużo ludzi, ale we wrześniu powinno być ok.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2014 20:22

troopers napisał(a):Planuje wyjazd koniec sierpnia początek września, chcę po prostu wszystko rozplanować by później każdego dnia zabierać ich w inne miejsce, by byli mile zaskoczeni.


Na początek ustal kwotę jaką chcesz na to przeznaczyć. Szczegóły przyjdą później. Cztery dorosłe osoby i codziennie inne miejsce kosztuje.
Też się zgodzę, że Dalmacja środkowa jest optymalna.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.10.2014 20:50

wukor napisał(a):W całej CRO są interesujące rzeczy od Istrii poprzez Plitvice do Dubrownika.
Ja już byłem kilkanaście razy i zawsze CRO mnie czymś zaskakuje :)

Dokładnie. Na przykład Osijek czy Kopački Rit...
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 07.10.2014 21:08

Witajcie
My z żoną zawsze zatrzymujemy się w środkowej Dalmacji, stamtąd jest wszędzie blisko. A tak dokładniej to wyspa Ciovo, miejscowość Slatine. Mamy tam zaprzyjaźnionego gospodarza i kilkadziesiąt metrów do wody.
Pozdrawiamy wszystkich Cromaniaków.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2014 22:22

Grzegorz_GRK napisał(a):Witajcie
My z żoną zawsze zatrzymujemy się w środkowej Dalmacji, stamtąd jest wszędzie blisko. A tak dokładniej to wyspa Ciovo, miejscowość Slatine. Mamy tam zaprzyjaźnionego gospodarza i kilkadziesiąt metrów do wody.
Pozdrawiamy wszystkich Cromaniaków.


Z Ciovo nie jest wszędzie blisko :roll:

Jest daleko do wielu ciekawych miejsc, bardzo daleko.

Zresztą NIE DA SIĘ zobaczyć w czasie jednej wizyty w Chorwacji wszystkiego i moim skromnym zdaniem nie ma to żadnego sensu zaliczać ciekawe miejsca w ekspresowym tempie. 8)

Autor wątku powinien SPOKOJNIE sobie poczytać o Chorwacji, wybrać kilka miejsc, które wpadną mu w oko i potem popytać się o szczegóły.
Bo diabeł tkwi w szczegółach :wink:

No i podstawa to wiedzieć jaki jest budżet wakacyjny
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.10.2014 07:25

Broń Boże z Ciovo zanim stamtąd wyjedziesz(most) to będziesz miał dość dalszej wycieczki.Ja jednak pomyślał bym o rejonach Tucepi i odwiedził Mostar,Split,Dubrovnik,Medjugorie oraz obskoczył jakiś rejs statkiem i sądzę że jak na jeden wyjazd to i tak dużo.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.10.2014 07:29

troopers napisał(a):Witam


Witam.

troopers napisał(a):Czy dobrym miejscem na pierwszy raz będzie Omis ?
Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi z Waszej strony.


Ciekawe miejsce. Popatrz na tę relację :arrow: Omis. Trochę wycieczek, trochę na miejscu. Fajne miejsce na początek.

Jeśli macie "zacięcie" na zwiedzanie to polecam ten wątek :arrow: Omis i okolica-co warto zobaczyć.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2014 07:52

hej,
Wiele osób Ci podpowiedziało że dobre miejsce to Środkowa Dalmacja i przyłącze się do tego.
Bez dobrego przewodnika nie obejdzie się po mimo że przeczytasz sporo postów na forum, tak więc mając tyle czasu do wakacji poszukaj w księgarni dobrej lektury.
Jeśli planujesz częste wycieczki to weź pod uwagę wiek rodziców (ps. a teście nie będą zazdrośni :) ) w Cro często o tej porze temperatury sięgają ponad 30 stopni.
Możesz pomyśleć o terminie przed lub po sezonie ceny i temperatury niższe.
I od siebie dodam że po samej całodobowej drodze do Chorwacji częste wycieczki męczą a przed Tobą będzie jeszcze droga powrotna. Więc możesz pomyśleć o zwiedzaniu po drodze np. Wiedeń lub jeśli wybierzesz drogę przez Węgry to Budapeszt i/lub Balaton.
pzdr.
troopers
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) troopers » 08.10.2014 14:45

Dziękuje wszystkim za sugestie i podpowiedzi, w najbliższych dniach udam się do księgarni zakupić kilka przewodników, może jakieś konkretne polecicie?

Co do wieku rodziców 58 i 60, ale dość wprawieni :) zarówno jeśli chodzi o temp. jak i zwiedzanie, wspinaczki...
Ale mając na uwadze nas jako tą młodszą grupę wspólnego wypadu, zależało by nam by jednak wieczorami wychodzić, tam gdzie wieczorami tętni życie....

Ze względu na fakt nastawienia się na zwiedzanie a nie ciągłe korzystanie z promieni słonecznych nie zależy nam na jakiś super warunki, najważniejsze by było z widokiem na morze czyli z balkonem bądź tarasem i najlepiej jakiś apartament 4os. może też ktoś poleci, sprawdzonego? jeśli nie oczywiście już od momentu zarejestrowania się na jak cudownym forum przeze mnie jaszcze dotychczas nie odkryte :D

Co do budżetu, czy 2000EU wystarczy spędzając jakieś 10 dni w CRO?
Jesteśmy z woj. zachodniopomorskiego więc podróż przez Niemcy,Austrię, Słowenię...i gdzie planować dłuższy pit stop z noclegiem, by od strzała dojechać? czy po drodze jakieś polecane bezpieczne parkingi na małą drzemkę... jeszcze raz dziękuje Wszystkim
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy wspólny rodziiny wyjazd, proszę o pomoc
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone