Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
betiglo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) betiglo » 22.06.2016 20:18

Witam -no i kolejny wakacyjny zawrót głowy ....gdzie jechać??
Jedna opocja -Murter-bo blisko można zrobić bez noclegu w Austrii
Druga -Riwiera makarska-tu nam szkoda trochę tego dnia na nocleg bo i w drodze powrotnej też trzeba by było go rozważyć...,ale chyba ciekawiej??...
Jesteśmy z Kielc i bedziemy jechać 9-osobową grupą [w tym dwójka dzieciaków] w ciemno ,więc problem ze znalezieniem kwater moze być większy na makarskiej.
Priorytetem ma być kwatera blisko plaży ,a plaża z kawałkiem cienia.,no i cena taka w granicach 15 euro za osobę.
Planujemy wyjechać 1 lipca a wrócić 13.
No to gdzie jechać???
W Chorwacji byliśmy już w Primosten i Seged [obok Trogiru]
Moze ktoś ma namiar na taką większą kwaterę??, bo poszukiwania z dzieciakami po dwudziestu godz jazdy bardziej męczą niż sama jazda...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2016 20:36

betiglo napisał(a):Priorytetem ma być kwatera blisko plaży ,a plaża z kawałkiem cienia.,no i cena taka w granicach 15 euro za osobę.
Planujemy wyjechać 1 lipca a wrócić 13.
No to gdzie jechać???

Obojętnie gdzie - ale w lipcu kwatera za 15 euro od osoby i blisko plaży raczej bez szans.
Polecam Pakoštane >>> http://www.pakostane.hr/index.php?lang=pl
m_o_n_i_k_a88
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.06.2016
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_o_n_i_k_a88 » 29.06.2016 10:03

Witam,
w tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji ( my czyli dwie dorosłe osoby + dwie osoby dorosłe z dzieckiem). Moze cos zasugerujecie, gdzie wartoby było jechac co zwiedzić. Szukamy dobrze zlokalizowanego miasteczka czy wioski, punktu wypadowego do większego miasta, zwiedzania itp. Fajnie jeśli poleciłby ktos sprawdzone miejsce z usytuowaną w pobliżu plażą. Nie chcielibyśmy raczej jechać w ciemno, tak jak pisała osoba wyżej...jechac tyle godzin i szukac czegoś "na gorąco" po tak długie wycieczce...
czekam na wiadomości adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 29.06.2016 10:18

Trochę średnio widzę wyjazd w ciemno w tym terminie taką duża grupą jeśli chodzi o kwaterę. Coś na pewno znajdziecie, ale mogą to być np. dwie miejscówki, ale nie obok siebie. Dużych kwater jest relatywnie mało. Macie jeszcze kilka dni, przejrzyjcie portale, np. okolice Trogiru, Ciovo , Omisa, zawsze to lepiej jechać na gotowe niż szukać na miejscu
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.06.2016 10:37

m_o_n_i_k_a88 napisał(a): Szukamy dobrze zlokalizowanego miasteczka czy wioski, punktu wypadowego do większego miasta, zwiedzania itp. Fajnie jeśli poleciłby ktos sprawdzone miejsce z usytuowaną w pobliżu plażą. Nie chcielibyśmy raczej jechać w ciemno, tak jak pisała osoba wyżej...jechac tyle godzin i szukac czegoś "na gorąco" po tak długie wycieczce...

...i słusznie.

Termin?
Co znaczy z usytuowaną w pobliżu plażą - max odległość?
Standard?

Jakieś info tu i tu. Dobra baza wypadowa: cała Riwiera Makarska i hen do Splitu, Dubrovnik, Ston, Trsteno, Mostar, Međugorje, wodospady Kravica + fishpicniki Pelješac, wyspa Hvar, Korčula. Ale jeśli chcecie złote klamki i jacuzzi przy samej plaży to nie.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 29.06.2016 11:24

m_o_n_i_k_a88 napisał(a):Witam,
w tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji ( my czyli dwie dorosłe osoby + dwie osoby dorosłe z dzieckiem). Moze cos zasugerujecie, gdzie wartoby było jechac co zwiedzić. Szukamy dobrze zlokalizowanego miasteczka czy wioski, punktu wypadowego do większego miasta, zwiedzania itp. Fajnie jeśli poleciłby ktos sprawdzone miejsce z usytuowaną w pobliżu plażą. Nie chcielibyśmy raczej jechać w ciemno, tak jak pisała osoba wyżej...jechac tyle godzin i szukac czegoś "na gorąco" po tak długie wycieczce...


My 2 lata temu byliśmy w Kozino k/Zadaru. Mieścinka mała, praktycznie tylko apartamenty. Plaża bardzo fajna z kamyczkami, fajna wg mnie miejscówka na wypady. https://goo.gl/maps/tuWHDUTErNk
W zeszłym roku w Zaboric - też super, polecam https://goo.gl/maps/DGrDNN3oSSs

My też jeździmy z dzieciakiem i szukamy zawsze apartamentu blisko plaży raczej kamyczkowej i w miarę blisko do jakiegoś większego miasta (w razie konieczności wizyty np u lekarza). Obie powyższe lokalizacje mogę polecić. Świetne dla dziecka, apartamenty praktycznie na plaży a blisko do jakiegoś większego miasta. W Zaboric bliżej bo kawiarni, restauracji i sklepu. Jak masz jakieś pytania to pisz.
Aśka881403
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aśka881403 » 24.07.2016 11:50

Witam
W przyszłym roku (ostanie 2 tyg czerwca), chcemy z przyjaciółmi(6 os. dor+3 dzieci) jechać pierwszy raz do Chorwacji.
Ktoś coś poleca? Najbardziej interesuje nas dom :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.07.2016 12:33

Janusz, kolejne GDZIE do korekty.

O apartamentach jest pełno tematów. Poczytaj, określ, dokąd chcesz jechać, później pytaj.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.07.2016 12:46

Aśka881403 napisał(a):Witam
W przyszłym roku (ostanie 2 tyg czerwca), chcemy z przyjaciółmi(6 os. dor+3 dzieci) jechać pierwszy raz do Chorwacji.
Ktoś coś poleca? Najbardziej interesuje nas dom :)

Jesteś osobą która jest przewidująca i to się chwali. :)
Nie jak niektórzy forumowicze którzy jeden/dwa dni przed planowanym wyjazdem oczekują tutaj pomocy w zakwaterowaniu. Masz dużo czasu i na pewno znajdziesz coś co ci będzie odpowiadać, szczególnie w tym terminie.
Nic nie będę polecał bo nie wiadomo jaką formę odpoczynku preferujecie (plaża czy zwiedzanie), dzieci w jakim wieku (bo to też ma znaczenie), jaki macie przeznaczony budżet na wakacje, skąd jedziecie (czyli gdzie macie bliżej) ??? itd, itd. Za dużo zmiennych i niewiadomych.
Nikt za ciebie nie wybierze.
Powodzenia. :)
Pieronski Hanys
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.07.2016
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pieronski Hanys » 24.07.2016 14:40

Wyjeżdżam ze znajomymi w piątek wieczorem do Szybenika.
Plan mamy mniej więcej taki:
1: Biograd, Zadar, Novigrad (jestem fanem Wiedźmina;) )
2: Dubrovnik
3: Trogir, Split
4: Sarajewo
O tych miejscach już mam jakieś pojęcie co warto zobaczyć, czy macie jeszcze jakieś propozycje? Będziemy bardzo wdzięczni :)
kinga404
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinga404 » 24.07.2016 18:44

Wróciłam właśnie z Makarskiej - był to mój pierwszy raz w Cro. Szukałam miejsca, aby było gdzie wyjść wieczorami, lubię jak miasto do późnych godzin nie śpi, jak można po godzinie 22.00 wyjść i napić się drinka w centrum lub przy wodzie. Jak najbardziej Makarska spełniła moje wymagania :) Do północy knajpki, bary, lodziarnie są czynne czy to w centrum czy przy promenadzie. Miasto nie śpi do późna. W dodatku, mieliśmy świetną kwaterę - blisko do centrum oraz do plaży (tu kilka kroków i tu kilka kroków), a zarazem będąc już późną porą w domu, siedząc, odpoczywając na tarasie około 22.00, 23.00 było spokojnie i zacisznie. Głośności z centrum miasta oraz z portu nie docierały do naszego pensjonatu, choć mieszkaliśmy przecież tak blisko. Dlatego polecam nasz apartament bardzo polecam : Urban Jadre Apartaments na ul. Ante Starcevica 50. Można zleźć stronę bezpośrednio oraz poprzez booking. Minusem jest walka o miejsce na plaży. Oczywiście trzeba być tego świadomym, że Riwiera Makarska to nie nasze polskie nadbałtyckie szerokie plaże. W Makarskiej, jak i we wszystkich sąsiednich mniejszych miejscowościach, plaże są krótkie i wąskie. Trzeba być tego świadomym. Wychodziliśmy o godz. 10.00 na plażę i znajdowaliśmy miejscówkę, ale około 12.00 gdy dochodzili kolejni wczasowicze koc leżał obok koca. No trzeba się na to nastawić. Po pierwszym dniu można przywyknąć, że leżymy bardzo blisko sąsiada ;-) Makarska to spęd polaków. W wodzie polacy, na plaży obok na kocach polacy, na obiedzie na mieście polacy :) Klimat bardzo swojski :) Co oceniam na duży pozytyw :)
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 24.07.2016 18:53

kinga404 napisał(a):Wróciłam właśnie z Makarskiej - był to mój pierwszy raz w Cro.

Tak porownując to Makarska to takie przerośnięte Władysławowo, jeśli chodzi o ilość ludzi i "atrakcji" przy plaży. Widoków porównać się da.
kinga404
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinga404 » 24.07.2016 18:55

Pieronski Hanys napisał(a):Wyjeżdżam ze znajomymi w piątek wieczorem do Szybenika.
Plan mamy mniej więcej taki:
1: Biograd, Zadar, Novigrad (jestem fanem Wiedźmina;) )
2: Dubrovnik
3: Trogir, Split
4: Sarajewo
O tych miejscach już mam jakieś pojęcie co warto zobaczyć, czy macie jeszcze jakieś propozycje? Będziemy bardzo wdzięczni :)



Właśnie wróciłam z Makarskiej. Zaliczyliśmy wycieczkę do Splitu, Dubrovnika oraz Mostaru w BIH. Wrażenia? Split jak najbardziej warty odwiedzenia. Zrobiłam podstawowy błąd. Najpierw pojechałam zobaczyć miasto, a dopiero po powrocie do Pl zaczęłam czytać jakieś info o nim. Błąd! Należy najpierw cokolwiek poczytać w sieci o tym mieście. Gdybym zaczęła od zasięgnięcia wiedzy na pewno inaczej bym to miasto zwiedziła. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dużo czasu nam zajęło spacerowanie głównymi uliczkami centrum, starówki, wokół promenady szukając tych zabytkowych pozostałości po pałacu cesarza Dioklecjana, szukając zabytkowych wejść, bram, kolumn oraz sfinksa... A tym czasem całe ścisłe centrum Splitu - te wszystkie uliczki z knajpami, restauracjami znajdują się właśnie w miejscu gdzie niegdyś stał pałac cesarza ;-) ;-) Po pałacu zostały pojedyncze elementy, a na całości włości cesarza Dioklecjana dzisiaj znajduje się miasteczko :-) Split jest bardzo uroczy z uroczymi ciasnymi uliczkami warty odwiedzenia. Teraz Dubrovnik - czyli masakra z parkingiem. Prawie 2 godziny kręciliśmy się w kołko szukając miejsca , aż ktoś wyjedzie. Dosłownie prawie 2 godziny. Spoceni, zmeczeni mielismy zawracac i rezygnować. Mielismy po prostu dość i juz zadnej ochoty na Dubrovnik. Udało się po 2 godzinach udało. Parking jest bardzo drogi - 40 kun za godzinę parkomatu czyli jakieś 30 złotych - tak, tak, za godzinę ! Czy warto? Warto przejść się murem obronnym - to jest jeden z głównych celów wycieczki do Dubrovnika. Zwiedzając sam środek to za mało i zajmuje mało czasu. My przeszliśmy środek w pół godzinki i po wszystkim. Oczywiscie decydując się na wejście na górę i przejście się murem obowiązkowo okulary i czapki! Przy temp. 35 - 40 st. nie wejdziecie na górę bez nakryć. Ostatnie z miejsc, które odwiedziłam - Mostar w BIH - moim zdaniem nie ma po co jechać :/ tyle powiem :/ szkoda paliwa, zmarnowanego dnia, trasy i przeprawy. Po drodze do Mostaru można zajechać do równie ponoć słynnego Medjugorje - miejsce kultu rel. gdzie objawiła się Maryja - jeśli ktoś ceni sobie tego typu wycieczki, jest osobą wierzącą to na pewno odnajdzie sens takiego wyjazdu, jeśli nie - to nasza PL Częstochowa robi większe wrażenie.
Pieronski Hanys
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pieronski Hanys » 25.07.2016 01:39

Bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź :)
Trochę przeraża mnie Dubrovnik i brak parkingów, czy wręcz mega drogie parkingi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2016 07:25

kinga404 napisał(a): Ostatnie z miejsc, które odwiedziłam - Mostar w BIH - moim zdaniem nie ma po co jechać :/ tyle powiem :/ szkoda paliwa, zmarnowanego dnia, trasy i przeprawy.

proponuję następnym razem przed wyjazdem nieco poczytać o danym miejscu, historii, dziejach i dopiero planować zwiedzanie lub samo odwiedzenie (co sama podkreśliłaś); gdybym nie miał wiedzy nt ostatniej wojny to pewnie Mostar i Stari Most, nie zrobiłby na mnie takiego wrażenia; po drodze mogłaś zaliczyć jeszcze Blagaj i Kravice (rozumiem, że po drodze Pocitelj nawet nie zauważyliście), ale domyślam się, że porównując Twój zachwyt nt nocnego życia Makarskiej, te miejsca również nie zrobiłyby na Tobie wrażenia

Pieronski Hanys napisał(a):Trochę przeraża mnie Dubrovnik i brak parkingów, czy wręcz mega drogie parkingi.

a czego się spodziewacie? tam przyjeżdża cały świat... btw: parkingów jest sporo i różne kosztowo,
proponuję przeczytać wątek Parkingi w Dubrovniku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone