Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.07.2016 12:48

kinga404 napisał(a):... Ostatnie z miejsc, które odwiedziłam - Mostar w BIH - moim zdaniem nie ma po co jechać :/ tyle powiem :/ szkoda paliwa, zmarnowanego dnia, trasy i przeprawy. Po drodze do Mostaru można zajechać do równie ponoć słynnego Medjugorje - miejsce kultu rel. gdzie objawiła się Maryja - jeśli ktoś ceni sobie tego typu wycieczki, jest osobą wierzącą to na pewno odnajdzie sens takiego wyjazdu, jeśli nie - to nasza PL Częstochowa robi większe wrażenie.

Odnośnie Mostaru ... to chyba po raz pierwszy spotykam się z taką opinią 8O i nie podzielam jej zupełnie, natomiast co do Medjugorje się zgadzam - zamiast trzeba było ...
te kiero napisał(a):[... po drodze mogłaś zaliczyć jeszcze Blagaj i Kravice (rozumiem, że po drodze Pocitelj nawet nie zauważyliście), ...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2016 18:22

kinga404 napisał(a):Ostatnie z miejsc, które odwiedziłam - Mostar w BIH - moim zdaniem nie ma po co jechać :/ tyle powiem :/ szkoda paliwa, zmarnowanego dnia, trasy i przeprawy.

Hmm ... ciekawa opinia ... no cóż są turyści, których zadowoli nocne życie w Makarskiej, są też podróżnicy, którzy znając wagę historyczną Starego Mostu nad Neretwą, zechcą na nim stanąć. Są też tacy, którzy starają się połączyć jedno z drugim. :wink:

Nie odważyłbym się jednak nikomu tego miejsca odradzać, nawet gdyby mi się tam nie podobało.
kinga404 napisał(a):Po drodze do Mostaru można zajechać do równie ponoć słynnego Medjugorje - miejsce kultu rel. gdzie objawiła się Maryja - jeśli ktoś ceni sobie tego typu wycieczki, jest osobą wierzącą to na pewno odnajdzie sens takiego wyjazdu, jeśli nie - to nasza PL Częstochowa robi większe wrażenie.

Trudno zestawiać 6-cio wiekowe sanktuarium, o ogromnym znaczeniu w dziejach Polski, z miejscem, które do lat 80-tych XX w. było typową wiejską parafią,
a które stało się bardziej znane za sprawą "sześcioro widzących", których zeznania dotyczące objawień są na tyle kontrowersyjne, że KK nie bardzo wie,
jak pogodzić je ze swoją doktryną. Niemniej, będzie jeszcze o tym miejscu głośno.
anicia_s
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anicia_s » 25.07.2016 22:58

Witam. Wraz z mężem i rocznym synkiem chcemy we wrześniu jechać po raz pierwszy do Chorwacji. Kompletnie nie wiemy w którą stronę Chorwacji ruszyć. Jaką miejscowość polecacie głownie do wypoczynku, ale żeby nie było też nudno.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2016 23:02

anicia_s napisał(a):Witam. Wraz z mężem i rocznym synkiem chcemy we wrześniu jechać po raz pierwszy do Chorwacji. Kompletnie nie wiemy w którą stronę Chorwacji ruszyć. Jaką miejscowość polecacie głownie do wypoczynku, ale żeby nie było też nudno.

Witam.
Myślę, że z rocznym synkiem nigdzie nie będzie nudno. :wink: :lol: :idea:

Ale polecam np. Pakoštane, Vodice, Primošten ....
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.07.2016 02:15

Janusz Bajcer napisał(a):
anicia_s napisał(a):Witam. Wraz z mężem i rocznym synkiem chcemy we wrześniu jechać po raz pierwszy do Chorwacji. Kompletnie nie wiemy w którą stronę Chorwacji ruszyć. Jaką miejscowość polecacie głownie do wypoczynku, ale żeby nie było też nudno.

Witam.
Myślę, że z rocznym synkiem nigdzie nie będzie nudno. :wink: :lol: :idea:

Ale polecam np. Pakoštane, Vodice, Primošten ....


W Vodicach bylem 3x bez dzieci, bylo super

A co bys Janusz polecił podobnego do Vodic ale bardziej na południe ? Teraz wybieramy sie z 18-to miesięcznym łobuzem :mrgreen:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 26.07.2016 06:48

Piotr Metz zwykł mawiać do swoich "czeladników" radiowych:
- nie wiesz co powiedzieć, puść muzykę
- nie wiesz co puścić, puść Beatles'ów

Podpinając się pod to, napiszę:
- nie wiesz dokąd w Chorwacji, pojedź na Pag
- nie wiesz dokąd na Pagu, pojedź do Metajny
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2016 08:43

sito_zabrze napisał(a):W Vodicach bylem 3x bez dzieci, bylo super

A co bys Janusz polecił podobnego do Vodic ale bardziej na południe ? Teraz wybieramy sie z 18-to miesięcznym łobuzem :mrgreen:

Makarska Riwiera.

Obrazek
3worldfighter
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3worldfighter » 26.07.2016 21:59

Witam,
30.07 planujemy jechać w 4 osoby pierwszy raz na Chorwację. Jedziemy w ciemno, interesuje nas Riviera Makarska. Czy może ktoś polecić jakieś imprezowe miejsce z ładną plaża? Jesteśmy młodymi osobami i nie zamierzamy się nudzić:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2016 22:03

3worldfighter napisał(a):Witam,
30.07 planujemy jechać w 4 osoby pierwszy raz na Chorwację. Jedziemy w ciemno, interesuje nas Riviera Makarska. Czy może ktoś polecić jakieś imprezowe miejsce z ładną plaża? Jesteśmy młodymi osobami i nie zamierzamy się nudzić:)

Witam.
Jedziecie do Chorwacji. :idea:

Makarska na Riwierze Makarskiej.
3worldfighter
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3worldfighter » 26.07.2016 22:09

Dzięki za szybką odpowiedź i przepraszam za błąd:)
anicia_s
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anicia_s » 27.07.2016 13:19

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi:)
nikitaaa
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikitaaa » 29.07.2016 14:32

Witam
Koniec sierpnia jedziemy z Wielkopolski do Chorwacji w ciemno (4os dorosłe + 3 dzieci) i ciągle zastanawiamy sie gdzie. Z racji tego ze jedziemy z dziećmi południowa Chorwacja odpada (czas podróży), ja myślałam nad wyspą Krk a mąż nad wyspą Murter. I tu nasuwa mi sie pytanie 300km róznicy to dużo wiec chyba i cieplej czy sie mylę? Bo widoki to chyba wszędzie piękne i wszędzie znajdziemy coś dla Siebie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2016 21:05

nikitaaa napisał(a):Witam
Koniec sierpnia jedziemy z Wielkopolski do Chorwacji w ciemno (4os dorosłe + 3 dzieci) i ciągle zastanawiamy sie gdzie. Z racji tego ze jedziemy z dziećmi południowa Chorwacja odpada (czas podróży), ja myślałam nad wyspą Krk a mąż nad wyspą Murter. I tu nasuwa mi sie pytanie 300km róznicy to dużo wiec chyba i cieplej czy sie mylę? Bo widoki to chyba wszędzie piękne i wszędzie znajdziemy coś dla Siebie.


Niekoniecznie z tymi temperaturami jest tak jak myślisz. Ja stojąc w korku pod Zagrzebiem miałem 36 stopni
Teraz jestem w Cavtacie niedaleko granicy z Czarnogórą. To jest bardzo duża rozpiętość w kilometrach i mamy temperaturę w okolicach 30 - 31 stopni z czego od niedzieli bodaj 3 dni były burzowe i lało okropnie.
monika_k1986
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika_k1986 » 14.08.2016 13:53

Witam,

planujemy Nasz pierwszy pobyt w Chorwacji. Chciałabym się zapytać w który region Chorwacji najlepiej się wybrać? Rodzina 2 +1 (dwójka dorosłych i 4 letnia dziewczynka). Szukam dobrej i miarę rozsądnej cenowo lokalizacji. Będę wdzięczna również za podanie dobrych i sprawdzonych miejsc noclegowych (apartament). Z góry dziękuję. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone