Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 07.03.2017 14:55

czaczapel napisał(a):Dzień dobry,

Pisze ponieważ potrzebuję porady w jakie miejsce najlepiej się udać pierwszy raz do Chorwacji. Szukam miejsca, w ktorym będę mógł miło spędzić czas na plażowaniu, wyskoczyć na zwiedzanie, czy wycieczkę jednodniową, a wieczorem wyjść z żoną na romantyczną kolację do restauracji, czy do pubu na dobre piwko.
Bardzo prosze o porabę, ponieważ chcemy się wybrać do Chorwacji we wrześniu i będzie to mój pierwszy wyjazd.
Z góry dziękuje za wszelkie propozycje.

Edit: Zapomniałem dodać, że planujemy spędzić w Chorwacji dwa tygodnie.


Jest masa miejsc, które spełnią Twoje oczekiwania i to w różnych częściach Chorwacji. Od ładnych paru lat (z licznych obserwacji znajomych :D), mogę jednak stwierdzić, że rozpoczęcie swojej przygody z Chorwacją od jednego z miasteczek Riwiery Makarskiej jest pomysłem godnym rozważenia. Tam masz w zasadzie wszystko (piękne plaże, czystą wodę, malownicze góry w tle, nadmorskie deptaki z masą knajpek), a do tego sporo możliwości wycieczek jednodniowych (tzw. fish piknicków) na pobliskie wyspy (Hvar, Brac, Korcula) czy Pelješac. Jedyne czego może zabraknąć, to urokliwe starówki -miasteczka na Riwierze Makarskiej ich w zasadzie nie posiadają, ale to można "załatwić" przy okazji fish piknicków zwiedzając miasta Hvar czy Korcula. Z samych miasteczek rozważ Podgore, Brele czy Gradac.
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 07.03.2017 15:41

sneer napisał(a):mogę jednak stwierdzić, że rozpoczęcie swojej przygody z Chorwacją od jednego z miasteczek Riwiery Makarskiej jest pomysłem godnym rozważenia. Tam masz w zasadzie wszystko (piękne plaże, czystą wodę, malownicze góry w tle, nadmorskie deptaki z masą knajpek), a do tego sporo możliwości wycieczek jednodniowych (tzw. fish piknicków) na pobliskie wyspy (Hvar, Brac, Korcula) czy Pelješac. Jedyne czego może zabraknąć, to urokliwe starówki -miasteczka na Riwierze Makarskiej ich w zasadzie nie posiadają, ale to można "załatwić" przy okazji fish piknicków zwiedzając miasta Hvar czy Korcula.

W pełni się pod tym podpisuję. Do tego wybierasz się we wrześniu, więc powinieneś uniknąć dzikich tłumów na obleganych plażach Riwiery Makarskiej, które mogą nieco przestraszyć. Do rozważanych miast na riwierze dodałbym jeszcze na pewno Baska Vode i Tucepi. Ta lokalizacja to również niezła baza wypadowa np. do Splitu/Trogiru w kierunku północnym, czy na szczyt. Sv. Jure w kierunku południowym.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.03.2017 17:26

czaczapel napisał(a): Szukam miejsca, w ktorym będę mógł miło spędzić czas na plażowaniu, wyskoczyć na zwiedzanie, czy wycieczkę jednodniową, a wieczorem wyjść z żoną na romantyczną kolację do restauracji, czy do pubu na dobre piwko.


Adis napisał(a):Ta lokalizacja to również niezła baza wypadowa np. do Splitu/Trogiru w kierunku północnym, czy na szczyt. Sv. Jure w kierunku południowym.

Plus oczywiście jeden dzień w Dubrovniku, chwila na murach Stonu po drodze, ewentualnie arboretum w Trsteno, a także wizyta w Mostarze i przy wodospadach Kravice. Zatroszczyć się wcześniej o zieloną kartę do BiH.

Małżonka będzie zachwycona widokami i wycieczkami. 8)
czaczapel
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czaczapel » 07.03.2017 18:35

Dzięki @Mikrmir, @Adis, @sneer za odpowiedzi na pewno wezmę je pod rozwagę i coś wybierzemy wspólnie z małżonką :). Wcześniej myślałem właśnie o Baska Vode i Brela, ale nie byłem pewien, czy będzie to dobre miejsce dla nas.
Czy możecie polecić jakieś lokum w tych lub sąsiednich miejscowościach, w których warto się zatrzymać ?
Jeżeli tak to proszę o przesłanie namiarów na mój e-mail : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Jeszcze raz dziękuje za solidna porcję propozycji i odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Kamil
PrzemekSz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemekSz » 14.03.2017 16:32

Cześć!

Jeszcze raz w tym samym wątku. Będę bardzo wdzięczny za opinię na temat dwóch miejscowości:

1. Primosten (Płn Dalmacja)
2. Rabac (Istria)

Rozważamy wyjazd do tych dwóch miejsc - głównie po rozmowach ze znajomymi, którzy już byli. Za każdą uwagę, wskazkówkę, komentarz już teraz dziekuję :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.03.2017 14:59

PrzemekSz napisał(a):Rozważamy wyjazd do tych dwóch miejsc - głównie po rozmowach ze znajomymi, którzy już byli. Za każdą uwagę, wskazkówkę, komentarz już teraz dziekuję :)

Wszystko zależy kiedy jedziesz i dokładnie w jakim terminie. A dużo informacji znajdziesz w watkach i relacjach z tym miejscowości. Z Primostenu jest ich bardzo dużo.....
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 16.03.2017 15:08

sneer napisał(a):
czaczapel napisał(a):Dzień dobry,

Pisze ponieważ potrzebuję porady w jakie miejsce najlepiej się udać pierwszy raz do Chorwacji. Szukam miejsca, w ktorym będę mógł miło spędzić czas na plażowaniu, wyskoczyć na zwiedzanie, czy wycieczkę jednodniową, a wieczorem wyjść z żoną na romantyczną kolację do restauracji, czy do pubu na dobre piwko.
Bardzo prosze o porabę, ponieważ chcemy się wybrać do Chorwacji we wrześniu i będzie to mój pierwszy wyjazd.
Z góry dziękuje za wszelkie propozycje.

Edit: Zapomniałem dodać, że planujemy spędzić w Chorwacji dwa tygodnie.


Jest masa miejsc, które spełnią Twoje oczekiwania i to w różnych częściach Chorwacji. Od ładnych paru lat (z licznych obserwacji znajomych :D), mogę jednak stwierdzić, że rozpoczęcie swojej przygody z Chorwacją od jednego z miasteczek Riwiery Makarskiej jest pomysłem godnym rozważenia. Tam masz w zasadzie wszystko (piękne plaże, czystą wodę, malownicze góry w tle, nadmorskie deptaki z masą knajpek), a do tego sporo możliwości wycieczek jednodniowych (tzw. fish piknicków) na pobliskie wyspy (Hvar, Brac, Korcula) czy Pelješac. Jedyne czego może zabraknąć, to urokliwe starówki -miasteczka na Riwierze Makarskiej ich w zasadzie nie posiadają, ale to można "załatwić" przy okazji fish piknicków zwiedzając miasta Hvar czy Korcula. Z samych miasteczek rozważ Podgore, Brele czy Gradac.

Podgora ! Zdecydowanie :D możesz napisać do Ane, może będą jeszcze mieli wolne miejsca na wrzesień
moninipis
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) moninipis » 05.04.2017 15:24

PrzemekSz napisał(a):Cześć!

Jeszcze raz w tym samym wątku. Będę bardzo wdzięczny za opinię na temat dwóch miejscowości:

1. Primosten (Płn Dalmacja)
2. Rabac (Istria)

Rozważamy wyjazd do tych dwóch miejsc - głównie po rozmowach ze znajomymi, którzy już byli. Za każdą uwagę, wskazkówkę, komentarz już teraz dziekuję :)




W Rabacu nie byłam wiec niech wypowiedzą się znawcy tego miasta :) .
Ale co do Priomosten: okolica mało przypominająca Riwiere, nie ma tych strzelistych gór "łączących się" z morzem, ale uwielbiam to miasteczko :) . Bardzo klimatyczne Stare Miasto. W środku rozłożona jest scena, gdzie wieczorami gra muzyka na żywo oraz są występy artystyczne. Wąskie uliczki, stare mury, pięknie się maluje z dalszej perspektywy. Rano i po zmierzchu wygląda oszałamiająco pięknie :roll: Wieczorem otwierane są piwnice gdzie można kupić wino w karafce, które można skonsumować na ławeczkach przedni nimi albo na plaży :mrgreen: . Wiem, że są sprzedawane pyszne lignije z okienka ale niestety ich nie zdążyłam namierzyć :evil: . Rano warto wybrać na targ, do piekarni po świeże pieczywo, krótki spacerek w dół i już jest się na miejscu. Bardzo blisko albo praktycznie w centrum jest Konzum albo Studenac i bank. Wieczorem w klubie Legenda gra zespół (nie pamiętam nazwy) stare rockowe kawałki, ale robią taki klimat, że łączą pokolenia :roll: Jeżeli lubicie dalsze spacery to warto odwiedzić latarnie. Poza tym blisko jest Szybenik, Trogir. Jedyna rzecz jaka tam mnie nie powaliła to jedzenie, może za słabo szukałam, ale w tym roku planujemy to obowiązkowo nadrobić :P I lody też nie były szałowe ale dobre. Plaże są żwirowe, po pierwszym zachwycie nudne. Ale niedaleko jest wyspa, do której można dopłynąć, a tam życie podwodne tętni. Można tam spotkać dużo różnych ryb, łącznie z wężami.

Konkluzja na koniec: jeżeli chcecie poleniuchować/poplażować, mieć wszystko pod nosem, fajnie "skoncentrowane", lubicie jak coś się dzieje wieczorami, a szukacie "wyjątkowego klimatu", "tego czegoś" to warto wybrać Primosten :)
Ostatnio edytowano 06.04.2017 15:33 przez moninipis, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.04.2017 16:41

moninipis napisał(a):
PrzemekSz napisał(a):Cześć!

Jeszcze raz w tym samym wątku. Będę bardzo wdzięczny za opinię miejscowości:
2. Rabac (Istria)


Na Rabacu nie byłam wiec niech wypowiedzą się znawcy tejże wyspy :) .

Nie ma znawców wyspy Rabac :wink: ... bo nie ma takiej wyspy.
Rabac to miasto na półwyspie Istria.
agaluszka33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaluszka33 » 05.04.2017 22:53

figusek napisał(a):
sneer napisał(a):
czaczapel napisał(a):Dzień dobry,

Pisze ponieważ potrzebuję porady w jakie miejsce najlepiej się udać pierwszy raz do Chorwacji. Szukam miejsca, w ktorym będę mógł miło spędzić czas na plażowaniu, wyskoczyć na zwiedzanie, czy wycieczkę jednodniową, a wieczorem wyjść z żoną na romantyczną kolację do restauracji, czy do pubu na dobre piwko.
Bardzo prosze o porabę, ponieważ chcemy się wybrać do Chorwacji we wrześniu i będzie to mój pierwszy wyjazd.
Z góry dziękuje za wszelkie propozycje.

Edit: Zapomniałem dodać, że planujemy spędzić w Chorwacji dwa tygodnie.


Jest masa miejsc, które spełnią Twoje oczekiwania i to w różnych częściach Chorwacji. Od ładnych paru lat (z licznych obserwacji znajomych :D), mogę jednak stwierdzić, że rozpoczęcie swojej przygody z Chorwacją od jednego z miasteczek Riwiery Makarskiej jest pomysłem godnym rozważenia. Tam masz w zasadzie wszystko (piękne plaże, czystą wodę, malownicze góry w tle, nadmorskie deptaki z masą knajpek), a do tego sporo możliwości wycieczek jednodniowych (tzw. fish piknicków) na pobliskie wyspy (Hvar, Brac, Korcula) czy Pelješac. Jedyne czego może zabraknąć, to urokliwe starówki -miasteczka na Riwierze Makarskiej ich w zasadzie nie posiadają, ale to można "załatwić" przy okazji fish piknicków zwiedzając miasta Hvar czy Korcula. Z samych miasteczek rozważ Podgore, Brele czy Gradac.

Podgora ! Zdecydowanie :D możesz napisać do Ane, może będą jeszcze mieli wolne miejsca na wrzesień

Podgore to i Ja goraco polecam :papa:
moninipis
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) moninipis » 06.04.2017 15:34

Janusz Bajcer napisał(a):
moninipis napisał(a):
PrzemekSz napisał(a):Cześć!

Jeszcze raz w tym samym wątku. Będę bardzo wdzięczny za opinię miejscowości:
2. Rabac (Istria)


Na Rabacu nie byłam wiec niech wypowiedzą się znawcy tejże wyspy :) .

Nie ma znawców wyspy Rabac :wink: ... bo nie ma takiej wyspy.
Rabac to miasto na półwyspie Istria.




Poprawione :) Pomieszało mi się z Rabem :D :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2017 17:09

moninipis napisał(a):Poprawione :) Pomieszało mi się z Rabem :D :lol:

Hm :wink:
Ciekawe pomieszanie miasta z wyspą :roll:
No ale dobrze, że poprawione :idea:
paula777
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula777 » 20.04.2017 12:28

Witam
Jestem na tym forum świeżutkim nabytkiem :D mam dylemat jak każdy kto zaczynał wczasowanie na Chorwacji. Nie wiem dokąd się udać. Otóż termin jaki mam zarezerwowany na urlop to ostatnie dwa tygodnie lipca. Szukam miejsca z ładną plażą, mam na myśli żwirek, kamyczki bądź piasek :D jadę z 7 latkiem więc zależy mi aby było łagodne zejście do morza. Jak by się udało jeszcze do tego dołączyć jakiś ładny widok to była by już bajka. Pewnie ten temat już był poruszany ale nie mam siły się przedzierać przez całe forum. Chwile poczytałam i już mam mętlik w głowie. Na początku zakładałam KRK ale podobno straszne tłumy, nie ma się gdzie swobodnie rozłożyć, teraz mam na oku Trogir, ale sama już nie wiem. Pomóżcie proszę.
maryjanek
zbanowany
Posty: 10
Dołączył(a): 30.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maryjanek » 20.04.2017 12:45

paula777 napisał(a):Witam
Jestem na tym forum świeżutkim nabytkiem :D mam dylemat jak każdy kto zaczynał wczasowanie na Chorwacji. Nie wiem dokąd się udać. Otóż termin jaki mam zarezerwowany na urlop to ostatnie dwa tygodnie lipca. Szukam miejsca z ładną plażą, mam na myśli żwirek, kamyczki bądź piasek :D jadę z 7 latkiem więc zależy mi aby było łagodne zejście do morza. Jak by się udało jeszcze do tego dołączyć jakiś ładny widok to była by już bajka. Pewnie ten temat już był poruszany ale nie mam siły się przedzierać przez całe forum. Chwile poczytałam i już mam mętlik w głowie. Na początku zakładałam KRK ale podobno straszne tłumy, nie ma się gdzie swobodnie rozłożyć, teraz mam na oku Trogir, ale sama już nie wiem. Pomóżcie proszę.


Na pewno nie Trogir. To ładne miasteczko, ale latem koszmarnie zatłoczone. Poza tym nie ma tam plaż. Najbliższe to na Ciovo albo w Seget.

Pod koniec lipca tłum będzie wszędzie. Spróbuj w Rogoznicy na zachód od centrum czyli w Zecevie.

Bardzo późno szukasz miejscówki, co lepsze oferty będą już zajęte.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 20.04.2017 14:26

Na Ciovo na pewno coś jeszcze się znajdzie wolnego. Piękna lokalizacja do zwiedzania ,a plaże różne więc jest w czym wybierać
My na Ciovo od 18 lipca do końca miesiąca a,więc służę pomocą , bo to nie pierwszy nasz wyjazd na tą wyspę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone